Plakát
Seal Team

27. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Povinnost pro každého militantního fandu!

Tak samozřejmě to má do pop-artových špiček daleko, ale teda pro mne je to záležitost kultovní. Po dlouhé době "sucha" a ne příliš povedené první seriálové generaci na téma Navy Seals je tato generace naprosto špičková a až tak, že nemůžu jinak než hodnotit na 100%. Nejde být příliš kritický, když to žeru "jedním dechem" a to se u mne nedá, napříč mojí filmovo-seriálovou historií, takto zhodnotit jen tak něco. Je též důležité poděkovat těm, kteří to dokáží zprostředkovat do českého prostředí, navíc v reálném čase - takže díky Malkiviane.

Plakát
Marie Terezie

27. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Má oblíbená královna!

Oceňuji hlavně fakt, že to není portrét už hotové, usedlé panovnice, jak jsme zvyklí MT vnímat. Konečně někdo vyzdvihl její temperament, krásu, chytrost, cílevědomost, lásku a vášeň. Hlavní historické body počátku jejího panování zachovány. To ostatní je v licenci umělců.
Ano, nějaké mouchy minisérie má (např. některé herecké výkony nebo způsob snímání), ale odpouštím je kvůli úžasné výpravě.
Dala bych 65%.

Plakát
Příchuť lásky

27. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení

V životě by mě nenapadlo, že se budu dívat na Tureckou telenovelu a ještě se mi bude líbit .-) Ona to není ve skutečnosti pravá telenovela. Příchuť lásky je romantický seriál s kriminální zápletkou (ta se ukáže až asi tak ve třetině) a s úžasným humorem. Většina seriálu je velmi odlehčená, ale některé scény jsou dost smutné.

Celý seriál je v takovém "zdrženlivějším" duchu. Místo líbání na sebe významně civí a hraje k tomu hudba, ale nepůsobí to tak divně, jak když to píši.

Herecké obsazení je skvělé a všichni umí hrát. Celý děj se kromě ústředního páru ještě točí okolo cca 6tiletého Bulůtka (ano ty jména jsou hrozná) a ten je rozkošnost sama. Jeho představitel doopravdy umí hrát - ať už brečí, nebo se směje nebo je s Nazli (hlavní hrdinka) tak vždy je přirozený a působí, že nic nehraje. A ač mi většinou děti v seriálech lezou na nervy, tak Bulůtka jsem si zamilovala.

No prostě Příchuť lásky je pro mne vyloženě překvapením a jedním z oblíbených seriálů. Je to ten typ seriálu, který nemůžu dostat z hlavy a strašně se těším na každou epizodu .-)

Plakát
Geniální přítelkyně

26. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pilot

Pilotní díl, aspoň tedy za mě, nádherně vystihuje atmosféru 50. let minulého století v Itálii a zároveň i atmosféru knihy samotné..Četla jsem všechny díly a proto jsem seriál s nadšením očekávala a pilot vůbec mě nezklamal..Je mi jasné, že možná pro ty, kteří knihu nečetli,bude na začátek těžké vyznat se ve jménech, postavách, rodinných vazbách, ale po zakoukání do seriálu, bude vše jasné :)

Plakát
Na mušce

26. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

I had to kill you...

Nic moc jsem nečekal, ale příjemně mě to překvapilo. Je to takový zvláštní mix žánrů, který jsem vůbec nepředpokládal, že k sobě bude pasovat. Kde jinde spojíte špionážní drama s černým humorem?

Hlavním lákadlem by měla být Cristina z Chirurgů, ale co si budeme povídat, první ligu tady hraje Jodie Comer. Její psychopatická Villanelle je dokonalá a nejde si tu postavu neužívat. Dej sice nijak zázračně pohromadě nedrží a díry v logice najdete snadno, ale právě její výkon na to snadno dá zapomenout. Stejně tak jako vy musíte zapomenout na to, že by to snad mělo mít něco společného s realitou. Líbila se mi hudba, střídání jazyků a celkově to bláznivé provedení. Mrzí mě, že závěr nebyl uzavřený a místo toho přišel s otevřením na další řadu. Tohle by skvěle sloužilo jako taková šílená jednohubka.

Plakát
The Crimson Field

26. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Inteligentní, humorná a hluboce dojímavá pocta první světové válce

BBC nedělá nic napůl a co jí jde nejlépe jsou kostýmová dramata.
Už jen symbolikou úvodní znělky s vlčími máky (symbol všech veteránů a mrtvých ve válce) a jménem, které připomnělo báseň In Flanders Fields mi běhal mráz po zádech.
V první epizodě se okamžitě dostáváme do dění. Na scénu přicházejí tři dobrovolnice, které přijíždějí ošetřovat pacienty ve Francii. Každá je jiná a každá si s sebou nese svůj příběh. Oceňuji, že tvůrci dokázali perfektně rozvinout každou dějovou linku až do úplných detailů. Je potřeba vyzdvihnout i výborný vizuál, realistické kostýmy i nevtíravý soundtrack.
Klobouk dolů především před výkony Oony Chaplinové a Richarda Rankina. Dokázali výborně vystupňovat napětí mezi dvěmi postavami.
To nejlepší na celém seriálu je, že nemá otevřený konec a tak se nemusíte užírat tím, co by kdyby...

Plakát
Pod kupolí

24. listopadu 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Opravdu dobrý námět jim ten King vymyslel

Ale neudělali z toho nic extra, teda. Protože, jako velká fanynka Kinga (a tady musím přiznat, že zrovna tuhle knihu jsem zatím nečetla), si prostě myslím, že kniha bude dobrá.
Je dobrá výmluva, že na lidi působí ta kupole. No ale je tam scéna, že jdou věšet chlapa. V klídečku tam postaví šibenici, jako by to dělali běžně. A lidé z města, dav, čeká, jak tentýž chlap, který ho bez jediného důkazu obvinil, ho rovnou odsoudil a rovnou chtěl udělat ze svého syna kata, no pár vteřin, chlap by visel, nikdo tam okem nemrkl :D. OK...tak tam teda žili, o pár dnů později už byli oba viditelně celkem kámoši, už ho lidem ( ten co ho odsoudil ) dával za vzor :-).... ale nikdo z města se už neptal, kdo teda sakra zabil tu ženu, když tamtoho teda jako pustili... a to mi vadí. Bylo tam pár postav, hlavních hrdinů, zbytek nic. Celý ten seriál je jako rozsekaný na jednotlivé díly, a všechno to řešilo pár lidí, ostatní nedělali nic. Pasivně čekali. Přišlo mi to nepromyšlené. Mě by zajímalo už druhý den, jaké máme zásoby, jako město, co důležitého nám dojde, tudíž by se to mělo hlídat a přerozdělovat, benzínem si také plýtvali, zbytečně se párali s chlapem, který jako jediný měl studnu s pitnou vodou...prostě jako by ten poklop spadl na město s nejvyšší koncentrací bezmozků.
A on ten King seriálu věřil, dokonce jsem ho viděla, jak si nechal od Angie dolít kávu v restauraci :-).

Plakát
Birdsong

24. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

"There is nothing more, sir, than to love and be loved"

Úžasně zpracované dílo, které stojí na vizuálu, silné hudbě a především skvělých hereckých výkonech schopných vyjádřit ty nejniternější pocity.
Na počátku příběhu potkáváme dva mladé sobecké lidi, neohlížející se na druhé a užívající si navzájem své lásky. Postupem času se charaktery hlavních hrdinů mění. Z chlapce se stává dospělý muž, důstojník, podporující za všech okolností své muže. Isabelle musela dospět ještě před válkou.
Hrůzy války nejsou vyjádřeny množstvím krve prolité na scéně, ale spíše reakcí mužů, kteří přežili, z bojů se vracejí jako trosky a vidí marnost svého snažení.
Scéna v zákopech mezi Firebracem, Stephenem a Weirem je naprosto brilantní. Jiné scény vám vženou slzy do očí, či ve vás zanechají jen prázdnou díru. Bohužel se jedná o TV film a proto je u nás téměř neznámý. To ovšem neznamená, že nestojí za to!
Pamatujte, 11. 11. v 11 hodin...

Plakát
Polda

24. listopadu 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

David Matásek je super

Za mě skvělý seriál. Krom Policie Modrava snad na žádný český seriál nekoukám, ale u tohoto jsem se vždycky pobavila. Dialogy mají říz, všechny vypadají skutečně, dávám solidních 70 %.

Plakát
Dirty John

24. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po 1. díle

Bohužel za mě nic moc. Connie Britton je skvělá, na seriál jsem se těšila, i na Erica Banu, ale samotný příběh me nezaujal.

Možnosti filtrování