Plakát
Now Apocalypse

14. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Oddech

Je to vtipný, zábavný, na postavy se dobře kouká, je tam sex a mimozemský spiknutí. Co víc si přát? Jo, žádný ceny to v nejbližší době nedostane, ale každej díl mě chytne, pobaví a parádně si u něj oddechnu.

Plakát
Black Summer

13. dubna 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kill me but never bring me back...

Upřímně řečeno... mám velmi smíšené pocity.

Dějově byl seriál naprosto nulový a chudý, i když jedno pojítko tam bylo - stadion. Ohledně nějaké logické výstavby to bylo horší. Šest týdnu probíhá apokalypsa (přesněji spíše nějaký stav pohotovosti), ale všichni jsou relativně v pohodě. Venku řádí virus, co mrtvoly a kousnuté změní do pár sekund na zombie, ale lidé si tam v klídku s batůžky a mapou postávají venku. Šest týdnů teroru, ale stále se najdou lidé, co na zombie vyděšeně koukají, jakože neví, co to je, a nechají se sežrat. A na to, jak moc byl virus efektivní, tam bylo hrozně málo zombie.
Další věc, co mi vadila, je jakási neexistence dialogů. Koukal jsem na horor The Silence a pak na Black Summer a tak nějak jsem měl pocit, že tam přiletí ti netopýři, proto jsou všichni potichu, až pak jsem si vzpomněl "Aha, ne, zombie". :D

Nicméně pár kladů stále je - krásná atmosféra potemnělého zarostlého městečka po evakuaci. Podle mě v některých případech věrné zobrazení postapokalyptického chován u lidí - vraždy, krádeže apod. (až na ty děcka ve škole, to je už pomalu klišé viz Walking Dead). A musím pochválit, že těch zombíků se prostě fakt bojíte, jsou hnusní a rychlí. :D
Potom ta sporná kamera... já bych ji nezatracoval, mně se tenhle styl "vyděšeného kameramana" líbí, dává tomu na realitě a takové zvláštní dokumentárnosti. Je to takový nějaký reflektor, co nás často nechává vidět to, co postava, ale není to POV, podle mě hodně zajímavé. Tenhle seriál by bylo dobré promo video na nějakou zombie hru. :)

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Haunting of Hill House

Musím se přiznat, že než jsem zjistila, o čem seriál vlastně je, věděla jsem, že se v téhle duchařině objevují nenápadní duchové v pozadí a to bylo něco, co mě k tomuhle seriálu táhlo. Vedle všeho ostatního je to třešnička na dortu, kterou si buďto můžete naplno užít, nebo jí naprosto ignorovat a na dějovém zážitku to vůbec nic nezmění.
Haunting of Hill House si mě získal překvapivě dobrou atmosférou, která spoustu dnešních hororů postrádá. Moje oblíbené horory totiž nejsou o hektolitrech krve, nebo o neustálých lekačkách (které si tady ale také chvílemi užijeme), ale o momentech, kdy sedíte jako přikovaní a nechcete ani dýchat, protože co kdyby vás ten duch přes tu obrazovku slyšel... a tohle je přesně věc, kterou mě Hill House naprosto uchvátil.
Pokud se jedná o postavy, máme tu kromě páru rodičů také 5 sourozenců, kteří jsou každý úplně jiní, takže si svého favorita rozhodně najdete (a pravděpodobně vám některý z nich bude i neskutečně lézt na nervy).
Upřímně si nepamatuju poslední horor, který by mě uchvátil tolik jako Hill House. Momentálně se ve mě pere potřeba 2. série, vedle pocitu, že tohle dílo by se rozhodně natahováním nemělo kazit.
Pokud máte rádi duchařiny a máte pár hodin času, jen do toho.
Díky Netflixu za dalších 10 hodin, které mi sebral. Těchhle ale litovat rozhodně nebudu.

Plakát
Atypical

13. dubna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Atypical

Do tohohle seriálu jsem se vcelku jednoduše zamilovala. Moje hlavní rada pro kohokoliv, kdo by měl chuť tenhle seriál zkusit je skočte do toho po hlavě. Na první pohled totiž tohle téma zní strašně klišoidně. Mě se ale naprosto trefil do noty, a kromě vcelku dost sympatických postav a toho, co jsem čekala čili svět z pohledu autistického kluka, jsem dostala i něco navíc. A to pohled do rodiny autistického kluka. Díky různým filmům, seriálům a knihám o autistických lidech jsem totiž měla tak trochu představu o tom, jak život vnímají oni. Nikdy jsem ale na tuhle problematiku nenarazila takhle podrobně z pohledu rodičů, kteří se snaží o co můžou přesvědčovat sebe i svého syna, že je všechno v pořádku, nebo z pohledu sestry, která se ke svému bratrovy chová úplně normálně a je jí jedno, jestli je mu to příjemné nebo ne a která si podle mě ukradla velkou část tohohle seriálu pro sebe. Dá vám to další náhled a kromě téhle dramatické části musím říct, že mi seriál přijde i neskutečně vtipný.
Takže už žádné komentáře, žádné trailery, nebo popisy, nadechněte se a skočte do toho po hlavě. Za mě za to tenhle seriál rozhodně stojí.

Plakát
Black Summer

13. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Uff

UFF! Jedno velké uff.

Jakože, Z - Nation mě pohltil, byla to naprostá bomba, humor, napětí, nic tomu nechybělo. Konec jsem oplakala, ale dle mého to skončilo akorát. O Black Summer jsem četla, že se chystá, ale bližší info mne minulo. A dnes ráno zapnu Netflix a hned na mě vyběhne : BLACK SUMMER WATCH NOW.

Nesmírná radost, přítel na mě koukal jak na blázna :D.

Nicméně tím mé nadšení zmizelo. Co to sakra bylo? Skoro se tam nemluvilo, příšerně natočené, absolutně zmatené, přeskakování ve scénách.

Dokoukala jsem to tedy celé, ale protože jsem doufala, že to nakonec dostane celé smysl. Nedostalo

Škoda.

Plakát
Watership Down

12. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Watership Down

Asi největší negativum téhle minisérie je ta animace, která je fakt škaredá. Naštěstí to má ale oporu v té skvělé knižní předloze a to se skvělou hudbou už udělá svoje. Až jsem se divil, jaké emoce to občas dokázalo vydolovat. A celé zpodobnění Efrafy je stále děsivě působivé.

Plakát
Zrůdno

12. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

ADOLESCENTI V LOKÁLNÍ ZOMBIE APOKALYPSE

Po katastrofě chemické blízké továrny, která čert ví proč také provádí experimenty na lidech, je izolována skupinka adolescentů v budově školy a v jejím nejbližším okolí. Na oblast neustále padá popílek a vše je zahaleno ve žlutohnědé jedovaté mlze, ve které se pohybují standardní zombíci s akcelerovanými pohyby. Do toho se tu a tam zamíchají jedinci zahlazující stopy po nekalé činnosti vědátorů z chemické fabriky a jejich lidské "výrobky" - pokusní supervojáci s vražednými sklony.

Protagonisté (většinově studenti střední školy) se chovají očekávatelně nelogicky, minimálně polovinu doby řeší problémy jejich přelétavých tokajících srdéček, místo toho, aby se snažili o přežití. Tu a tam se objeví nějaká možná nová dějová linie, ale ta je vždy v zápětí pohřbena neschopností scénáristů. Povinné zastoupení zástupců LGBT nechybí.

Lineární děj (eufemismus) - místy ale "poskakující", amatérské herecké výkony, idiotské dialogy, očividně proklatě nízký rozpočet, krátká stopáž, změť cliffhangerů a hlavně všudypřítomný pocit, že "tohle už jsem sakra někdy viděl", dokáží znechutit i otrlého diváka, který od streamovaného seriálu nečeká nic moc.

Co jako jediné může potěšit je fakt, že jednotlivé postavy jsou mordovány poměrně svižným tempem i na zombie vyvražďovačku.

Dílko je vhodné ke sledování na sreenu mobilu během defekace (jako stimulátor).

Seriál nebyl dokončený (zjevně nebyl schopný oslovit ani cílovou skupinu).

Plakát
Odhalení

11. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je to hustý

Moc se tu nedá popisovat o čem to je, protože seriál je založenej na tom, že koukáte a nevěříte vlastním očím. Podoba s crime story asi trochu je, ale jen částečná, je to dost psycho. Ja to hodnotím po čtyřech zkouknutých dílech a s každým dílem je to navíc napínavější. Když navíc připočtu ty fantastické herecké výkony, opravdu velký zažitek a jednoznačně doporučuju.

Plakát
Ripper Street

10. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Ripper street bez Rippera

Detektivní seriál z viktoriálského Whitechappelu. Na jednu stranu je plný kladů, díky kterým si ho většina lidí asi když né zamiluje, tak alespoň oblíbí. Hlavní postavy jsou sympaťáci, atmosféra doby skvělá a vesměs je to pěkně mrazivě temné. Sice se tam vlastně o Rozparovače nejedná, ale o nenavazující případy tamního oddělení a to celé je v prvních třech sériích pospojováno celkem slabě, takže se dá mluvit o spíše odpočinkové epizodní záležitosti. Upřímně mi to hodně vyhovovalo, případy zajímavé a bavily, do toho trochu toho soukromí a kdyby zůstalo u třech sérií, tak bych hodnotil hodně vysoko.
Poslední 2 série ale změnily přístup, globální linka převažuje, z pronásledovatelů se stávají uprchlíci a čistě subjektivně to pro mě tak nějak ztratilo atraktivitu. Prostě ikdyž postavy a vizuál zůstal, tak mě to prostě přestalo bavit a těch posledních 10 dílů jsem dokoukal spíše na kulisu, což se mi u britských seriálů prakticky nestává.

Plakát
Riverdale

9. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Zamotané městečko, aneb vítejte v Riverdale

Tak od tohohle seriálu jsem si moc neslibovala. Přiznávám bez mučení, že jsem si ho v první řadě pustila především z nostalgie kvůli Luku Perrymu, i když jsem o seriálu slyšela už dřív. Hned po prvním dílu ale mé nerdovské srdce zastydlé v pubertě zaplesalo! A nejen kvůli Fredovi. Úvodní epizoda má dostatečně zajímavé postavy i atmosféru, která vyloženě láká k dalšímu sledování. Během první série jsem si k postavám vytvořila vztah a držela jim pěsti, jak by to zkrátka u teen seriálu takového typu mělo být. Druhá série už byla poněkud přitažená za vlasy a dost zamotaná, ale pořád mě velice bavil i příběh (a navíc mám ráda hady :-)). Ve třetí sérii se teda ztrácím už úplně – co je hra, co je skutečnost, zvratů v jednom díle je víc, než paneláků na pražském sídlišti, ale u sledování mě pořád drží sympatické postavy a zájem o to, jak to s nimi půjde dál. Hlavně samozřejmě s párem Bughead (v tomhle jdu s proudem) a taky doufám, že Alice to dá (zase) dohromady s FP Jonesem a tak dále a tak dále :-). A to, že se ve třetí sérii objevil Chad Michael Murray je naprostá třešinka na dortu, která opět naladila moji nostalgickou notu. Jenom prosím, nešlo by eliminovat ty muzikálové epizody?! Nic proti Carrie (chvála Stephenu Kingovi) ani zpěvu protagonistů, ale čeho je moc, toho je příliš a tohle zkrátka není můj šálek kávy.
Jinak, kdyby to někoho zajímalo, dala jsem si trošku práci a dala dohromady seznam knih, které se v seriálu objevily, nebo o nich byla nějakým způsobem řeč, k nakouknutí zde: https://www.databazeknih.cz/seznamy/knihy-v-serialech-i-riverdale-31077. Seznam budu dle chuti a možností doplňovat, kdyby někoho něco napadlo, budu ráda za podněty!

Možnosti filtrování