Plakát
Ovečky Boží

19. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ovce na skále

Trochu zvláštní minisérie o tom, jak si to mladý kněz přihasí na ostrov do opuštěného kláštera a tam najde partičku tří jeptišek, následně je zajat partičkou jeptišek, pak je kamarád jeptišek no a pak je... a ne, na spojlery dneska kašlu.

Zápletka není zlá (ikdyž občas je to trochu úlet) a děje je tak akorát na ty 4 díly, tady nutno smeknout, že z toho nevyvalili klasických 10 dílů, určitě by to většina produkcí dokázala. Děj je převážně komorní a herecky - jak obsazením, tak vlastním výkonem - je to super. Všechny tři holky jsem už znal z jiných seriálů, největší problém jsem měl s identifikací Phryne, tam těch let asi uběhlo nejvíce, ale holka byla excelentní, takže co. Stejně tak mě sestra Carla příjemně natěšila na druhou řadu End of the F***ing World a teta Lydia ukázala další polohu, která ve finále seriálu nečekaně vygradovala.

No a to celé zasazené do opravdu pěkné lokality, ten prastarý, skororozpadlý klášter na útesu, inu tam by člověk hned vyrazil.

Celkově spokojenost, sledování mě bavilo.

Plakát
Why Women Kill

19. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"The Bible says ´Thou shalt not kill´.God might not understand." "Maybe not, But I´m sure God´s wife will."

Keď som si išla pustiť prvý diel, ani ma nenapadlo, že by ma tento počin bavil na toľko, aby som sa každý týždeň tešila na novú epizodu, ale stalo sa. Výborne spracovaný námet aj samotný príbeh. Striedanie časových liniek mi neprišlo vôbec rušivé, naopak veľmi osviežujúce a vďaka pomerne rýchlemu striedaniu scén diely ubiehajú presne tým správnym tempom, pričom každá postava má svoj priestor. Čo sa týka jednotlivých "zápletok", osobne si nemyslím,že by boli predvídateľné. Každú epizodu sa stalo niečo čo Vám poskytne ďalší kúsok skladačky a nasmeruje príbeh novým smerom. Postavy pôsobili presne tak ako mali a herecky boli zvládnuté skvelo. Najviac som si obľúbila duo Simone a Karl, ktorý nesklamali od začiatku do konca. Dúfam tak, že ďalšia séria s novými príbehmi bude rovnako skvelá.

Plakát
Lepší než lidé

18. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ruská sci-fi

byla za dob mého mládí(tehdy sovětská - Bulyčov, Strugačtí) jediná pořádná, ke které jsme se dostali. V tomto seriálu zůstali tvůrci věrni její linii. A linii Isaaka Asimova (i když ten byl od dvou let Američanem), který by však porušení 1. zákona robotiky jistě neschvaloval.
Ale tím, že zde je Arise umožněno zákon porušit, můžeme se dopídit příčiny, proč byl ustaven. Sledovat její rostoucí zmatení z lidského chování, byť si její konstruktéři mysleli, že postačí, když ji vybaví dobrou morálkou a porozuměním lidským citům, je až bolestné. Oni by totiž lidé museli disponovat tím samým, aby to nedopadlo, jak předpokládám, pro robota s čistou "duší" špatně.
Sice jsem nemohla nevzpomenout Humans, ale nevadilo mi to. Občas jsou díly trochu vycpávkové, děj je občas překombinovaný. Neztrácí však logiku, stále se odkrývají nějaké tajnosti, zahrané je to bezvadně. A hlavně do toho netahají rasové a gender problémy dnešní společnosti a to je příjemné. Kupodivu rozumím všemu, co tam hrdinové vyvádějí a to není v dnešních seriálech tak úplná samozřejmost:-)))

Snad jen ty reálie mohly být trochu víc...no,... future:-)))

Plakát
Why Women Kill

17. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

WOW!

Nemyslela som si, že sa ešte niekedy pri seriály budem cítiť takto. Bavila som sa, ale zároveň som nemala pocit, že mi odumierajú všetky mozgové bunky. To je vzácne! Réžia, herecké výkony, hudba, úvodné titulky...Všetko na výbornú.

Obzvlášť oceňujem, že hoci je na seriály významne cítiť podpis Marca Cherryho - ktorý vyniká v "čiernych" komédiách s obsadením žien, sem tam sa mu podarí skĺznuť k príliš prehnaným zvratom. Tu našiel svoj balanc a seriál je od začiatku po koniec na jednotku.

Snáď jediné, čo by som mu mohla vyčítať, je "súčasná" dvojca postáv. Ani jedna z dotknutých postáv nevyznieva zaujímavo či sympaticky, a tak je ťažké zaujímať sa o ich situáciu. Majú však tiež svetlé chvíľky a herecké výkony nezaostávajú.

Plakát
The Capture

17. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Capture

Miluji thrillery tohoto typu - osamělý podceňovaný hrdina je nespravedlivě obviněn z vraždy a musí utíkat před spravedlností. Díky své chytrosti však.... ale to už tady neplatí. Seriál se místo jasné mnohokrát fungující šablony vydává vlastní cestou. Shaun je opravdu jen obyčejný voják a je spíš vláčen událostmi, které sám nechápe. (A divák s ním až cca do 4.dílu, kde se vše začne vysvětlovat). Kromě 70% za dobré řemeslo v rámci žánru pak dávám ještě 20% za originální konec, který mi hodně sednul. Seriál má jen šest dílů (hodinových), takže celé vyprávění děje je ucelené a děj se nestačí sám do sebe zamotávat, jak se někdy těmto špionážním thrillerům stává. Ron Perlman v roli záporáka hodně sympatickej, stejně tak herečka hrající hlavní roli detektivky. Pro stoupence žánru je tenhle seriál povinnost.

Plakát
Premiér

16. října 2019

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Recenze za tetu

Ja jsem to taky nevidel, takze tohle je vlastne recenze moji tety, ktera mela p. Soukupa moc rada a kazdy vecer hlta Jeho zpravy. Volala mi hned po skonceni prvniho dilu a byla naprosto zhnusena. Prohlasila, ze jsem mel nakonec pravdu: "Je to blazen."
Opravdu nevidane, p. Soukup je v teto jeho radoby vtipne prvotine natolik trapny, ze dokazal odpudit i sve priznivce. Jenze to je znama pravda, o ktere mluvi pravidelne i ti nejlepsi protagoniste humoru s velkym respektem: "Delat humor je ta nejtezsi prace ze vsech." Soukup to jen potvrzuje a dela ze sebe maximalne hlupaka.

Plakát
Jiný život

16. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Milý Redmarxi,

mluvíš mi z duše a šetříš tak má slova. Díky moc!:-)))

Plakát
Zpřítomnělí

15. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čas není tím, čím se zdá

Nejsem fanda severských detektivek, tedy s výjimkou Girl with dragon tatoo/ Millennium trilogy (původní i remake), ale když jsem se čirou náhodou dostal k tomuto seriálu, spadla mi brada. HBO je sice známo, že už i "lokální" seriály zcela neodflákává, ale tohle jsem opravdu nečekal.
Tak především, atmosféra je vykreslená vynikajícím způsobem, není třeba ani zásadních efektů, aby měl člověk až neskutečný pocit z toho, jak se na jednom místě míchají různé historické epochy.
Hlavní postavou je typický "vnitřně rozervaný" detektiv a jeho protějškem je holka, co díky svému původu ani netuší, co to jsou servítky (kapesníčky, kdyby někdo nevěděl, v jejím případě ještě i něco jiného, co ale popisovat nebudu, to nechám na p.t. divákovi). Tahle nesourodá dvojice má překvapivě vynikající chemii a ani nevadí, že jisté věci v jejich chování postrádají logiku. V čemž ale nejsou sami a proto jsem šel s body o kousek níž (aby se vikingská holka naučila za pár let jazyk, používat počítač a řídit auto, sorry, ale to je na hraně, stejně tak, aby první den po policejní akademii hned mohla být přidělena k vraždě. Ovšem, možná jen neznám norské policejní postupy).
Jejich případ, který se táhne celou sezónou seriálu (doufám, že budou další) je naopak výborně vypointovaný a bylo zábavné zjišťovat kudy se ubírá. Ten tomu dal mé vysoké hodnocení.
Jak jsem na začátku zmínil, nejsem detektivkový typ, ale pokud se mě tento seriál líbil (a že ano), pak i přes některá klopýtnutí to je naprosto úžasně vymyšlená záležitost a stojí za to si to, nejlépe v maratonu, zkouknout.

Plakát
Premiér

15. října 2019

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dilko jsem nevidel...

ale prisla mi mailem "recenze" verbala na CSFD a prisla mi tak nejak...dostacujici ;)

Plakát
Fantastická výchova

14. října 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hloupoučká barevná výchovná nuda

Rodinný seriál je ošidné označení, ale z názvu plyne, že by měl být sledovatelný napříč generacemi. Takový ovšem seriál Raising Dion rozhodně není.

Je to totiž "výchovný" seriál, většinově situovaný do prostředí černošské komunity. Rádoby hrdinský seriál, ve kterém je hrdinou malý černošský spratek, okolo kterého se točí svět dospělých, zastoupený polozlou asiatkou, černou slepicí matkou, její lesbickou sestrou doktorkou, neroztomile rozpačitým submisivním bílým přítelem matky, morbidně obézní sousedkou, rasistickým bílým ředitelem školy, spolužačkou na vozíčku...

Chlapeček je středobodem vesmíru, svět dospělých se okolo něj točí nejen ve standardním vztahu matka - dítě, ale hlavně jako okolo rovnocenného a respektovaného partnera.

Tvůrci odmítané stereotypy jsou nahrazeny (a přečísleny) jinými (virtuálními) stereotypy.

Do toho nechutné tuny patosu.

Děj se vleče a vleče, klišé střídá klišé a i otrlý divák musí buďto sáhnout po vypínači, nebo alespoň po lahvi tvrdého alkoholu. Obávám se ale, že seriál není stravitelný ani pro značně podroušeného diváka s IQ nad 80.

Seriál jsem (s přeskakováním částí) dosledoval do konce, protože jsem si neustále kladl otázku, co vyroste z dětí, kterým jsou zobrazované "reálie" předkládány jako norma. Nebyl jsem schopný dospět k závěru, jestli jako za bolševika časem budou vnímat rozdíl mezi realitou, skutečnými a dosažitelnými optimálními cíly a tím co je jim vtloukáno do hlavy (což přinese značný vnitřní rozpor), nebo jestli je to semele. Ty hloupější jistě, ale co ten zbytek? Jaké škody se tím páchají na dalších generecích?

Možnosti filtrování