Plakát
Čas čarodějnic

23. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Výborne

Perfektné a napínavé.... veľmi ďakujem. A čakám na ďalšie epizódy.

Plakát
Making a Murderer

22. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Making a Defense

Netflix na mě tak dlouho házel druhou sérii, kvůli její nedávné premiéře, až jsem se rozhodl, že se na tu první přeci jen podívám a odškrtnu si tak ze seznamu jeden z těch seriálů, o kterých v posledních letech mluví snad úplně každý. Making a Murderer mě ale hlavně utvrdil v jednom, true story documentary prostě není něco, co by mě extrémně bavilo a po shlédnutí první řady musím říct, že mě ten hype kolem až zaráží. Tím tomu neupírám, že jde o těžko uvěřitelný příběh, který by si nikdo z nás nechtěl projít. Vzhledem k tomu, že první série se staví na stranu obžalovaného, tak je jasné, že na jeho konci budete mít nutně pochybnosti. Já netvrdím, že to tu vraždu nespáchal a ani to, že za ní je policie, ale podle mě se tady nejedná o případ, kde jste přesvědčeni "beyond reasonable doubt". Aniž bych chtěl, tak mě teď vlastně zajímá, jestli má druhá řada ještě co nabídnout.

Druhá řada se snaží pokračovat v obhajobě Stevena Averyho, rozebírá spoustu dalších důkazů a snaží se nabídnout několik jiných teorií ohledně toho, jak se to všechno stalo. Nerad to přiznávám, ale nakonec mě to zajímalo víc než bych chtěl, i když ten hype je mi pořád záhadou. Jsem si jistý jedním, v tomhle případu se hodně věcí stalo za podivných okolností, ale zklamalo mě, že to nepřichází s žádným uzavřením či alespoň vysvětlením. Druhé řadě by určitě nevadilo zkrácení třeba tím, že by se vypustil život rodiny. Mimochodem všiml si někdo, kolik "českých" jmen je v případu zapojeno. Kocourek, Dvorak, Janda...

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Praise Satan!

Tak, co mám s tímhle dělat, dost se to povedlo.
Předem říkám, že srovnávat to se sitcomem opravdu moc nejde, krom jmen a kontrastu přísná Zelda, pozitivní a naivní Hilda, opravdu moc záchytných bodů nechytíte.

Atmosféra? Neuvěřitelně atraktivní, rozkládající se, barevná hniloba. Takhle jsem to dala dohromady, ovšem nedává to smysl, tak jinak. Je to potemnělé, ale syté, hravé, hodně estetické a rozmanité, vizuál je krásný. Ovšem, znázornují se tu věci jako krev, monstra, pavučiny, kostlivci, ohen. Postavy moc neuvidíte v pestrých barvách a co je zajímavé, že jejich styl oblékání je laděn do osmdesátek, sama o sobě atmosféra nepůsobí vůbec moderně, notebook a smartphone se sem tam mihnou. V domech je bordel a nábytek je poskládán na hulváta, rozhodně žádné feng shui.

Příběh je temný a neuvěřitelně zábavný, naprostý opak náboženských agitek, tady si z toho dělají srandu a seriálů, kde je hlavní satanismus, těch moc není, natož, aby to vypadalo pozitivněji a dokázalo to zabavit. Každou epizodu čekám, co se zrovna v tomhle okruhu stane, jakou další nechutárnů si pro nás vymyslí, či jaké síly budeme mít tu čest potkat. Zároven je to ale teen drama, ale né tak teen, jak by jste čekali, takové klasické teen klišé tu nijak neobtěžují.

Není to jako Riverdale, fakt, že tohle produkuje Netflix má své výhody.

Sabrina je roztomilá, šestnáctiletá napůl čarodějka, napůl smrtelnice, ale to nejlepší z obou. Má zlaté srdce a tím je od čarodějnického světa odlišná. Snaží se za každou cenu pomáhat druhým, stojí si za svým, je přátelská a milá, ale umí se naštvat. Kiernan Shipka je v téhle roli hodně sympatická. Díky tomu se stává trnem oku i samotnému Dáblovi. Ve společnosti, kam patří jsou všichni zlý a nelítostní, pokud jde o to sloužit Temnénu Pánovi je jejich oddanost fanatická, mají svá vlastní pravidla, své formy trestu, což Sabrině samozřejmě nevoní a hned spadnou sr..ky do větráku.

Zelda, hraná Miradnou Otto je tak neskutečně libová! Pro ty, co jí znají jako Eowyn to bude docela dost překvápko. Zprvnu hodně nesympatická postava, aspon někomu. Je fanaticky oddaná, přísná, ale vnáší do toho štávů svým cynismem, má charisma, styl a nečekala bych, že jí ještě někde uvidím, natož aby se takhle blejskla. Pomalu odkrývá tvrdou slupku a zjištujeme, že jí prostě nejde nemilovat, at je jaká je.
Hilda je neskutečné zlatíčko a láskou by jí člověk sežral. Velmi příjemná postava se sympatickou herečkou, má skvělý hlas i samotný herecký projev.
Ross Lynch jako Harvey. A proč ne? Jen jsem si trochu zvykala, že už nemá ty platinově blond vlasy a odhodlal se ke kaštanovému odstínu. Nedivím se, že to po něm vyžádali, se stejnými vlasy by se Sabrinou vypadali jako sourozenci a to by nechtěli. Ten jejich vztah se mi líbí.
Jsem zvědavá, jak se to vyvine se Suzie, jejíž herečka je non-binary. Víc jak o její schopnosti se zajímám o její linku jakožto transgender postavy, podle mě to ještě bude zajímavé. A Roz zatím moc nenadchla, ani neurazila.
Ambrose je týpek, který nahrazuje původního Salema ze sitcomu a baví, osobně bych ho po Zelde a Hildě zařadila jako mojí třetí nej postavu. Za něj by přišla Madam Satan, hraná obstojnou MILFkou, u které má člověk pochyby, zda je to mrcha se srdcem nebo ne.

Pro fanoušky sitcomu mám bohužel smutnou zprávu. Salem nemluví, občas se tam mihne, ale není tu za hvězdu.

Dočkali jsme se i pár znepokojivých epizod s kanibalismem, démony, rituály, šikanou, pavouky a řekla bych, že nás dost znepokojivých a strašidelných epizod čeká.

Sabrina je určitě milé překvapení v té vlně rebootu, která aspon u mě byla ve většině příběhů totální katastrofa.

Plakát
The Rain

20. listopadu 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když prší...

Seriál The Rain jsem měla v hledáčku dlouho a stejně jako většina lidí ze dvou důvodů, jednak mám ráda skandinávskou tvorbu a za druhé, protože jde o tvorbu Netflixu.
Pilotní epizoda šlape perfektně, hlavní hrdinka je velká sympaťanda a je jasné, že sez nevinné naivní dívky brzy stane silná hlavní hrdinka. Co můžu každopádně vypíchnout je to, že seriál má 8 epizod, což nás přivádí k tomu, že v těch dílech není nuda a nic se nemusí zbytečně nastavovat nebo vařit z vody. Tohle vždy na seriálech od Netflixu oceňuji.
Příběh sice není až tak originální, ale má to svou přidanou hodnotu a to je hlavní. V seriálu se to hemží skvělými herci a asi nejvíc vyniká Alby August, která hraje Simone a která jako hlavní postava prošla největší změnou. Dlouho jsem seriál odkládala a jednou v pátek večer jsem ulehla do postele a jela jsem celou noc a stálo to za to. Rasmus mi jako jedna z hlavních postav pije dost krev, ale dokonale mi to vynahrazuje Simone a Martin.
Už vyhlížím další řadu!

Plakát
Homecoming

20. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zatím nevím.

Po dvou dílech zatím nevím, co úplně čekat. Každopádně Julia je super, prostřední je děsivě zvláštní a příběh neobvyklý. Dávám 60 %.

Plakát
Tohle jsme my

19. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak já jsem je měla na 3. části

V první jsem se musela pár dílů nutit, protože seriál je evidentně vyzdvihován a já si ho nenechám ujít.
Ve druhé mě to opravdu bavilo, už jsem o postavách dost věděla. Trochu jsem je podezírala, že představitelku Kate trochu dovycpali, nemohla jsem uvěřit, jak lehce se pohybuje, a tak ne, nedovycpali :-). Chápu, že i ona musela mít nějaké trable, ale podle mne je mohla mít klidně už i před 100 kily.
A ve třetí části mě to prostě už přestalo bavit, kolem poloviny druhé série, už jsem viděla dost, stačilo.
Každopádně parádní seriál, velmi dobře natočený, chtěla bych mít tak báječné rodiče, Milo Ventimiglia si mě velmi získal. Naložili si toho hodně, když k dvojčatům přibrali třetí dítě, a bojovali za něj jako lvi. Zkrátka a dobře, je co sledovat, neupozadili nakonec vlastního syna ?

Plakát
Legendy Chima

18. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

For Chima!

Seriál není dlouhý, je zajímavý, vtipný, je to taková oddechovka. Postavy se nijak nevnucují, jsou dobře zpracované, stejně tak i příběh a prostředí. Mohu jen doporučit.

Plakát
Čarodějky

17. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Srdcovka

Co k tomu říct. Čarodějky jsou prostě srdcovka. Ani po letech neztrácí šmrnc, Halliwellky jsou prostě boží, to se ani jinak nedá vyjádřit.

Plejáda postav, démonů a kouzel se prolíná skrze všechny řady, spojenci i nepřátelé se mění a i čarodějky se postupně vyvíjejí. Skvělé herecké obsazení a efekty dělají ze seriálů klenot.

A když přijde poslední díl, najednou je vám líto, že to končí.

Plakát
Herkules

17. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hrdina ve výcviku

Je celkem zábavné sledovat dospívání nejslavnějšího hrdiny. Seriál je oddechový, není moc dlouhý a hlavně je velmi vtipný, hlavně díky bohu podsvětí Hádovi (badabing badabum). Zábavnou formou přináší divákovi řeckou mytologii, a to relativně přesně, což jako znalec oceňuji. Musím však říct, že seriál není poutavý, protože v něm není žádný nosný děj. Jsou to pouze příběhy z Herkulova dospívání. Neupoutá vás natolik, abyste se nemohli dočkat dalších dílů. Prostě oddechovka k zahnání nudy.

Rozhodně mohu doporučit, když nemáte co dělat.

Plakát
Glee

17. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hudba!

Glee je celkem fajn seriál, ale je nutno říct, že největší podíl na tom má hudba.

Postavy jsou skvělé, hlavní, vedlejší a nemohu zapomenout na hostující hvězdy, ti všichni odvedli skvělý výkon.

Seriál jsem si užil, hudba byla skvělá, herecké výkony byly také skvělé, i když některé postavy by si zasloužily více prostoru.

Sečteno podtrženo, rozhodně můžu doporučit.

Možnosti filtrování