Plakát
Flash

12. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Grant❤️

Flash mě vždy něčím lákal, tak jsem tomu jednou dala šanci. Bohužel po druhé serii jsem se na to vybodla. O rok pozdeji jsem si řekla, že to zkusím znovu...a zkoukla jsem všech 5 sérií za 15 dní... Grant aka Barry je hrozne cute. Těším se, az si budu moct pustit 6 řadu. Flash patří momentálně mezi top 4 Seriály.
Jen me zklamala 4 a 5 serie.

Plakát
Deadly Class

12. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

"It’s hard to be fearless about sadness."

S komiksovými seriály se roztrhl pytel, ale je velmi osvěžující, že kromě superhrdinů tu máme i tyhle "antihrdiny". Temná atmosféra Deadly Class řízlá pořádnou dávkou sarkasmu a černého humoru je tuze lákavá a osvěžuje takový drsnější divácký žánr. Rozhodně se nejedná o žádné teen drama, i když ono to k tomu někdy taky nemá daleko, ale je to správně pojaté.
Musím pochválit komiksové vsuvky, které byly hezky zpracované a vyjasnily spoustu potřebných informací a psychologii postav, něco mě tedy opravdu dostalo. Celkově osudy postav byly dost za hranou běžných reálií, a to mě bavilo, to je to, co od fikce jako seriálu chci. Hlavní postavy mi byly sympatické, ale bavilo mě sledovat i vedlejší. Cekově ještě musím říct, že se mi líbí nápad školy, kde se učí tihle případi a přišlo mi to takové... přitažené za vlasy, ale rozhodně je to mé student wannabe. Na druhou stranu mi přišlo, že některé postavy jsou šíleně přehnané, nerealistické a někdy fakt tak zvrácené, že to snad ani nejde (nejen hlavní záporák). To asi souvisí s tím nápadem školy... říkáte si "Hmm, kéž by taková škola existovala, třeba existuje", ale pak se podíváte jak to tam reálně vypadá - vraždy, smrt, krev, ničení... a je vám jasné, že to je prostě akčně přecpaná kravina. To je takové mínus, stejně tak to, že některé díly jsou hrozně o ničem a nebo třeba části dílů doslova mám chuť přeskočit, protože jsou nuda. Celek ne, ale různé kousky jsou utrpení stejně tak, jako jsou některé prostě dokonalé... Takže si asi každý najde to své. :)

PS.: Ten neuzavřený konec mě fakt šeredně mrzí...

Plakát
Stranger Things

9. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stranger Things - Seriál, na který se nezapomene.

Čas od času se stane, že se objeví seriál, který je od samého začátku jedinečný. A při jeho sledování vám naplno dojde, že se jedná o novou kultovní klasiku, na kterou se prostě nezapomene. Přesně to je případ Stranger Things. Tato pocta osmdesátým létům dokázala neopakovatelným způsobem spojit dohromady mysteriózní tajemno s prvky sci-fy, horor, rodinné dobrodružství společně se specifickým humorem, akcí a silnou atmosférou osmdesátých let.
Všechny tři série jsou jiné a mají svůj specifický vývoj. První se točí kolem party kluků a jejich ztraceného kamaráda Willa, po kterém pátrá šerif Hopper a neznámé dívky s nadpřirozenými schopnostmi, která byla součástí tajemného experimentu, a vládní agenti se jí snaží za každou cenu dostat zpět a zároveň se po městečku Hawkins začíná šířit podivná temnota pocházející z Upside Down.
Ve druhé více prostoru dostane postava Eleven a dozvíme se více o její minulosti a také dojde k dalšímu střetu s temnotou vycházející z brány do temné alternativní reality. Rovněž zde sledujeme vztah mezi El a šerifem Hopperem a také posun mezi ní a Mikem. První dvě série jsou dost temné a hororové plné depresivních momentů ovšem dokáží i dojmout.
Třetí série obsahuje více humoru ale to jí ani trochu neškodí. Přichází nový padouši v podobě zlých Rusů a také se nám zamotávají vztahy mezi postavami a hlavně se zde naplno objevuje motiv dospívání. Ovšem zlo v podobě monster z Upside Down rovněž neřeklo poslední slovo. To vše je doplněno skvělou akcí a opět výraznou a podmanivou atmosférou osmdesátých let.
Celý seriál je nejlepší sledovat najednou, protože jen tak je zážitek z něj nejsilnější. Je až neskutečné jak se tvůrcům povedlo dát dohromady tolik různorodých motivů a vytvořit tak příběh, který má potenciál oslovit široké množství diváků počínaje dnešní mladou generací až po generaci jejich rodičů, kteří se rádi ve vzpomínkách vrátí do doby svého dospívání. Odkazy na filmy jako ET, Terminátor, Věc, Vetřelec, Star Wars nebo Rudý úsvit rozhodně potěší stejně jako použitá hudba a dobové souvislosti.
Kromě skvělého příběhu se rozhodně povedlo dát dohromady také velice podařené obsazení v čele s Davidem Harborem a Winonou Rider, kteří v rolích šerifa Hoppera a Joyce odvádí více než solidní výkony. Ovšem nejvíce pozornosti si zaslouženě získala Millie Bobby Brown jako Eleven, která svou postavu zahrála tak dokonale, že se jí povedlo zastínit všechny ostatní. Je až neskutečné jak přesvědčivě zahrála velkou bolest nebo smutek ale na straně druhé stejně přesvědčivě dokázala vyjádřit také zamilovanost, veselost, naštvanost nebo nekompromisní odhodlání. Ovšem ani ostatní představitelé dětských hrdinů se zde neztratili a Finn Wolfhard jako Mike a Noah Schnapp jako Will rovněž naplno předvedli svůj talent podobně jako všichni v hlavních i vedlejších rolích.
Stranger Things je to nejlepší co v posledních letech vzniklo a rozhodně si tento seriál zaslouží pozornost každého kdo má rád tajemné hororové příběhy a k tomu se rád nostalgicky vrátí do doby osmdesátých let, kdy svět kolem nás byl ještě normální.

Plakát
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

horší a ještě horší

stává se z toho neskutečná sra...,5.série je to nejhorší co jsem viděl,6.už být neměla jedině pokud se objeví Madison.

5.série-20%

Plakát
Carnival Row

6. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Vlastní svět

Očekávání jsem podle traileru měla trošku jiná, nicméně seriál nezklamal. Na duo Bloom/Delevingne se příjemně dívalo a celkově mysteriózní příběh mě docela bavil (až na ukrutně pomalý rozjezd první epizody). Nemám pocit, že obdobný mysteriózní sci-fi thriller jsme na seriálscéně měli. Každopádně smekám před tvůrci, výprava je ohromná a na efektech se nešetřilo (a pokud ano, tak rozhodně na mě nepůsobily lacině). O co víc mě bavilo sledovat místa ČR v průběhu seriálu, jako např. Prachatické skály, hrad Rožmberk nebo modifikovaný pohled na Hradčany, Karlův most a Staré město (btw. seriál se opravdu reálně natáčel v ČR a v barrandovských ateliérech).
Ačkoliv je to příběh dosti bizarní - lovestory mezi vílou a policejním inspektorem ve fiktivním městě Burgue, kde se to hemží fauny, trolly, nevraživostí mezi lidmi a uprchlíky a vraždami alá Jack Rozparovač, rozhodně tenhle seriál stojí za přidání na watchlist.

Plakát
Mizerná výchova

6. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Na co Komenský... Alfie Wickers!

Prvně musím říct, že tak úplně nechápu britské školství, hlavně v tom, že 23letý muž už může být dostudovaný, zatímco já, rovněž pedagog, mám ve 23letech teprve laciné Bc., se kterým učit nejde, dokud si nedodělám Mgr., ale to není úplně na řešení tady. :D

Svou školní tématikou mě Bad Education rozhodně zaujalo a po skvělé první sérii jsem si ho zamiloval. Britský humor je prostě královský, a i když komediálně přehnaný, tak mi přišlo, že nikdy neklesal do nějaké trapné a nereálné roviny (možná později a hlavně ve 3. sérii viz. třeba viagra na hřišti). Postava Alfieho mě zkrátka oslovila, to je prostě učitel snů, hlavně ten přístup, kdy ho má celá třída ráda a on je. A ani mi nevadí, že je to taková komická nerealistická kreatura (jediné, co v komedii nechcete, je realismus!). Ostatní postavy byly jak kdy, naprosto nenávidím Frasera, to je... už moc. Gulliver mě štvala jak se pořád cítila lepší než ostatní, ale bylo potřeba, aby tam někdo dělal racionální protiváhu. No ale kdo mě nejvíc těšil, a zároveň čí odchod mě nejvíc mrzí, je Pickwell! Studenti byli taky skvělí, moc jsem si je oblíbil a byli skvěle vytvoření jako taková množina stereotypů. Hostující postavy byly jak kdy, nejvíc mě asi potěšila má milovaná Fleabag. Mrzel mě ale každý odchod, a to i u otravných postav jako Mitchell.

Musím ale bohužel uznat, že kvalita seriálu lehce klesá. Ať už právě odchody postav, tak i vymýšlením dalších a dalších příhod, čím dál více přehnaných. Třetí série už ani není moc o učení a škole a přitom je to zkouškový ročník. Místo trapných výstřelů Frasera a řešení vztahů se to mělo víc věnovat studentů, těch byla škoda. A škoda byla i laciných obohacení děje, která nedávala smysl, jako třeba emo Rem Dogg (what?!).

Ale ve výsledku je to doopravdy úžasný seriál. Prostředí školy vás prostě potěší a příjemně uklidní. Vtipy vás minimálně neurazí, já se u některých teda smál fakt hodně. A postavy jsou fajn, já si je zamiloval, celý seriál.

Plakát
Dobré místo

4. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Forking great show!

Prvé tri série som zhliadla naraz. Seriál ma hneď zaujal, no zo začiatku mi neprišiel ničím výnimočný. Až o málo neskôr som si uvedomila, ako originálna a milo šialená jazda The Good Place je a ako super to majú tvorcovia vymyslené. Pri sledovaní ma často napadal Dirk Gently (moja netflixovská srdcovka). Feeling je tu rovnako pohodový, plus The Good Place podobným štýlom balancuje na hranici šialenosti, rozkošnosti a scenáristickej peckovosti. Postavy sú tu sympaticky karikatúrne, farbičky živé, humor úsmevný a réžia energicky šliape na plyn, nepoznajúc hranice fantázie. Scenár má konštantne čo ponúknuť, či už sú to filozofické rozpravy, morálne ponaučenia, situačný humor, romantické linky, uspokojivé charakterové archy, alebo vypointované zápletky. Nehovoriac o tom, ako záver takmer každej epizódy núti diváka pustiť si ďalšiu a ďalšiu. Teším sa na štvrtú sériu, ktorú budem musieť dať naraz, lebo tie týždňové pauzy nedávam :-D 85 %

Plakát
TY

4. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

YOU

Zásadně nevyhledám seriály tohoto typu, ale již Pilot mě utvrdil v tom, že s tímhle seriálem neudělám krok vedle. Všechno se na první pohled zdá být tak dokonalé - New York, útulné knihkupectví, charismatická studentka poezie a manažer onoho knihkupectví, který se od pohledu zdá být dobrákem od kosti. Jenže zdání občas klame a Beck v tu chvíli netušila, že vkročení do obchůdku se jí stane později osudným. Penn Badgley předvedl bravůrní výkon. Role tichého a pozorného Joeho Goldberga, který na první pohled vypadá, že by neublížil ani mouše se vzápětí mění na vyšinutého šílence, schopného vraždy, kterou ospravedlňuje ryzou láskou k Beck. Jak zde vystihla Deni001, mnohdy často zůstanete na vážkách, zda mu fandit nebo ho proklínat. Postavy jsou na pohled dokonalé, ale když půjdete do nitra, zjistíte, že každý z nich ukrývá nějakého toho kostlivce ve skříni. Každý díl byl čím dál lepší a postupně vygradoval do šokujícího závěru, který jen čeká na to, až začne 2.série. Mě to bavilo, rozhodně doporučuji!

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Neobyčejné dívky

H2O je v ČR kupodivu přehlížený seriál. Nikdy jsem o něm neslyšel, až do chvíle, kdy jej začal streamovat Agraelus. Nemohl jsem sledovat premiéru, protože se na seriály díval s čedem až po půlnoci. Později jsem si našel záznamy na YouTube a díval jsem se na H2O s plešingrovým komentářem. Ta přidaná hodnota není vůbec na škodu. Má to trochu jinou atmosféru, než když se díváte sami a některé Vojtěchovy reakce jsou k popukání. Ale teď k samotnému seriálu.

H2O: stačí přidat vodu je seriál pro děti o mořských pannách. Odehrává se v Austrálii a vysílal se v letech 2006 a 2009. Hlavním problémem při bytí mořskou pannou je samotná voda. Pokud se dívky dostanou do kontaktu s vodou nebo s látku s vysokým obsahem vody, promění se v mořskou pannu. A to přináší mnoho vážných i nevážných situací. Někdy je tak jejich tajemství ohroženo a hrozí prozrazení. Seriál se odehrává v Austrálii, z čehož jsem měl trochu obavy. Po zkušenostech se seriálem Jak nás vidí svět, jsem si myslel, že tam budou všichni hloupí a nafoukaní a ty tři dívky budou ošklivé a nesnesitelné. Naštěstí se potvrdilo jen něco výše uvedeného. Australané v tomto seriálu nejsou tak hrozní. Vlastně i ty slečny jsou pohledné a sympatické. Ale příšerný vkus co se stravy týče, ten se bohužel potvrdil.

Kdybych si měl vybrat jednu ze tří mořských panen - Rikki, Cleo a Emmu, budu dlouho přemýšlet. Každá je jiná a také má jinou schopnost. Cleo ovládá telekinezi, Rikki dokáže ohřát nebo vypařit vodu a Emma ji umí zmrazit. Tři obyčejné dívky studující na střední škole nejsou jediné postavy zasluhující pozornost. Mnoho diváků považuje za nejlepší postavu Lewise. Naprosto souhlasím. Lewis je mladý vědec a jako první se dozví o mořských pannách. Jelikož je jejich dobrý kamarád, snaží se jim pomáhat a chránit je. A proč je tak skvělý? Za prvé se s ničím nepáře. Říká věci na rovinu, uráží, hláškuje a ničeho se nebojí. Později s Cleo tvoří krásný pár. Prostě pravý alfa samec, jak říká Agroul.

Toto platí hlavně pro první sérii. V té druhé se z Lewise stal tak trochu podpantoflák. Ale ne pod Cleo, ale pod Charlotte. Nebudu spoilovat, protože je na konci série důležitá, ale většina fanoušků ji nenávidí více než Joffreyho Baratheona. Třetí série vyšla až dva roky po druhé a už nedosahuje takových kvalit. Emma odešla a nahradila jí Bella. Naštěstí do seriálu skvěle zapadla. Mnohem horší byl odchod Lewise v polovině série. Agraelus později řekl, že pokud si chcete říkat pravý seriálový fanoušek, měli byste povinně shlédnout alespoň první sérii. A měl pravdu.

Plakát
Politik

2. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Není to dobrý

Abych řekl pravdu, nedokázal jsem dokoukat ani pilot, snažil jsem se, ale nešlo to. Nicméně zabalil jsem to 10 minut před koncem, takže si troufnu na hodnocení, ikdyž je to težký hodnotit.

1. Je to mířený na mladší publikum, řekl bych tak do 25 let, prostě na mládež, ale ne úplně na děti.
2. Není to dobrý po herecký stránce, když si vzpomenu řekl bych podobně mířený ikdyž mnohem vážnější 13 Reason Why, tak tam těm postavám jsem věřil od začátku do konce. Tadyten seriál má působit jakoby odlehčeně, ale spíš to působí jakoby neuměli hrát nebo a to je další poslední bod pro negativní hodnocení.
3. Postavy nemají co hrát, scénář je prostě špatnej. Přitom v pilotu se stane spousta událostí a zdálo by se, že to může být docela akce, ale přitom se pilot skládá z nějaké až šokující situace a výplně okolo ní, kde se jen melou prázdné dialogy a takhle několikrát dokola.

Jednoduše si asi dokážu představit, že ve věkové kategorii mládeže to někdo dokáže zkouknout, ale asi bez nějakého velkého nadšení a mimo cílené publikum je to úplně nekoukatelné, takže celkově podprůměrné.

Možnosti filtrování