Plakát
Wayne

27. ledna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Americké The End of the F***ing World

Wayne už podľa traileru pripomína The End of the F***ing World. Asi, pretože prvotná zápletka štartujúca dej je dosť podobná. Wayne je však svojský a osobitý, jasne sa definuje a preto si ma získal. Neodrádza ani jemne teenage koncept, roztomilá nevinná romantika je pekne prepetená zbytočnou brutalitou. Keďže sa nejedná o drámu, ale komédiu, treba sa na to tak a pozerať a bať dielo odľahčene. Okrem postáv, ktoré svoje úlohy hrajú bravúrne sa mi páči aj komixový feeling, dodáva ďalšie odľahčenie a umožňuje väčšiu naturánosť. Po polovici prvej série hodnotím nanajvýš pozitívne.

Plakát
Čas čarodějnic

27. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pekná rozprávka pre deti

Po zhliadnutí prvej série musím skonštatovať, že očakávania sa nenaplnili, potencál bol rozhodne väčší. Dej by sa dal pohodlne vtesnať do 30-tich minút, aspoň by sa ušetrilo na patetických teenage scénách, pripomínajúcich Twilight. Takto to asi vyzerá, keď chce niekto robiť seriál pre všetkých. Je výrazne cítiť anglickosť, ktorá obvykle nie je na škodu, tu však už uberá s kvality a teda celkového dojmu. Napriek tomu, že ma dej zaujal a chcel by som vediať ako to bude ďalej, neviem či sa presvedčím aby som sledoval ďalšiu sériu, asi jedine pri vyššej rýchlosti prehrávania.

Plakát
Jak vycvičit draky

27. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

There were dragons, when I was a boy.

Seriálovou formou rozvíjené animáky tu už byly mnohokrát. Někdy příjemně uspějí, jindy je obtížné o nich vůbec zaslechnout zmínku - a někdy všechno sedne, až mě to zarazí. Filmového Draka můžu vidět kdykoli, proto jsem novým dobrodružstvím opatrně věřil a zpočátku si hlavně užíval jejich bezstarostnost. První dvě sezóny z Cartoon Network cílí v prvním plánu na usměvavé napětí a ponaučení pro děti. Epizodické rozjezdy mi nikdy nevadily, to očekávání něčeho většího mě odjakživa fascinuje, ale chápu, že dospělí diváci se takovým přístupem nechají zmást a klidně i odradit. Navíc vývoj postav je značně ovlivněn tím, že víme, jak se bude kdo chovat, kdo bude žít nebo bude vůbec v centru dění přítomen, takže manévrovacího prostoru není tolik. Po přechodu na Netflix se jde ale o třídu výš. Humor je kupodivu ještě střelenější, logicky tak nějak "pubertálnější", ale napětí už není jen zpola falešnou vábničkou. Dlouhodobí protivníci umí být patřičně zlověstní, souhra celého týmu důležitá a třeba vývoj Dagura, mého veleoblíbeného maniaka, mě donutil si přát jeho vlastní spin-off. Je to právě čím dál se rozšiřující galerie záporáků, spojenců, nových tváří a při troše štěstí i dračích podob, co mě donutilo přejít z občasného sledování až téměř k maratonu, kdy mě okolnosti nových dobrodružství baví natolik, že za víkend rád sjedu celou sezónu. Samozřejmě nemá cenu tvrdit, že se i v pozdních obdobích seriál nedrží jasného rozvržení propriet, které se pokaždé musí objevit. Každá sezóna tak nabídne jednu epizodu, kdy se Snotlout musí vykoupit z extrémní tvrdohlavosti, jednu, kdy Fishlegs ukáže, že není jen chytrá hlava, jednu, která zdůrazní pouto Škyťáka s Astrid a (minimálně) jednu, ve které to dvojčata se svými skopičinami přeženou. Někdy ale nevadí mít v něčem pevnou jistotu. Těžko říct, kdy k tomu přesně došlo, ale přibližně v páté sérii (uváděné jako třetí část celého netflixovského Race to the Edge) přešli milí Dračí jezdci od relaxu pro celou rodinu definitivně na hranici odlehčené fantasy. A za to si tu velkou porci více než stovky epizod rozhodně zasloužili.

Plakát
Roswell: Nové Mexiko

27. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Starý Roswell byl lepší

Náhodou jsem narazila na tento seriál a zatím mi tedy k srdci moc nepřirostl. Tenhle seriál má tu nevýhodu, že už má starší verzi a já se nemohu ubránit neustále srovnávat. Hlavní hrdinové se mi vůbec ale vubec nelíbí, ten herec, co hraje Maxe je takový nijaký a Liz rovněž. A ostatní, viz. Michael, Isobel, Alex, no to už je fakt hrůza. A ten gayromanek mezi Michalem a Alexem, to mě Teda dostalo. Nejsem odpůrce lgtb, ale mám dojem, že sem se to tedy moc nehodí. Mám dojem, že je to jen prznění starší předlohy. Jinak ale oceňuji, že se dej posunul a hrdinové už nejsou na střední, ale mohli by mít trochu více šťávy. Takhle mám pocit, že se dívám na roboty bez emocí. No podívám se na další díl a uvidím, jestli mě seriál nadchne anebo s tím seknu.

Plakát
Chicago Fire

27. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Real never waits...

Je to opravdu peckovní drama, musím říct že v některých momentech mi vběhly slzy do očí.
Opravdu mě bavily první dvě série se Shayovou.
Už jen kvůli tomu to můžu doporučit.
Friendship mezi Shay a Severidem je něco awesome, prostě vás to dostane do kolen.

Nejlepší charakter tam má asi chief Boden,nejlepší leader, dodává hasičům motivaci. Pak Severide co je v podstatě nejlepší hasič celý stanic, má talent, ale svým egem občas vytočí většinu 51čky.
Casey co je nejmorálnější, nejdokonalejší ze stanice,
občas je jeho solidarita až přehnaná.

Rodina v 51čce je skvělá, rádi vás tam přivítají tak šup koukněte se na to! :)

Plakát
Top Gear

27. ledna 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Truly TOP Gear

Wow! Kdo by pomyslel na to že může být pořad o autech i zábavný?
Kouknu do televize a tam mluví jen o specifických věcech. A buďme upřímní kdo z nás tady ví něco o autech že?
Ale pak je tu trojka Clarkson, Hammond a May který vám popíšou i jak je bolí prdel z hrozných sedaček, jak jim v žaludku bublá oběd, když jedou Multiplou. Neustále se hádají o tom kdo jezdí lepším autem, samozdřejmě to nikdy není James, ze kterýho si tak rádi dělají srandu. Neustále narážky na Hammondovu výšku.
Topovka, tento pořad je něco co vás rozesměje kdykoliv.
Tedy tím nemyslím ten nový s LeBlancem, to určitě radši koukněte na The Grand Tour s touhle epickou trojkou!
100% za starou partu.
50% za novou.

~ Callen Payns

Plakát
Sherlock

27. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

221b

Už pár měsíců mi přátelé spamují mozek s Sherlockem..
"Podívej se na Sherlocka"
"Sherlock? ten tě zabaví"
"Ten Sherlock od BBC je dobrej"
"Můžeš shippovat Johna a Sherlocka"
Zpočátku se mi do toho nechtělo, poněvadž 1 díl má hodinu a půl, ale když se na to začnete dívat už
se neodtrhnete.
Dohnali mě k tomu abych se na to podíval.
A tak se na to cca ve 2h odpoledne zacnu koukat.
Teď je devět ráno druhý den a ja nevím co mám bez Sherlocka dělat.
Opravdu doporučuji 10/10.
ps.:
I am not a psychopath, I am a high-functional sociopath.

Plakát
The Protector

27. ledna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hakan jako protektor je spíš ufňukaná hysterka

Seriál by byl skvělej, měl potenciál, příběh i mysteriózno, nebejt této naprosto zásadní vady na kráse hlavní postavy, která jako protektor spíš dostává všechny do problémů a kazí jednu věc za druhou, chová se jak rozmazlenej emo mačo, haleká na lesy, mele v kuse pantem a namísto toho aby něco ochraňoval to vypadá, že ho musej zachraňovat ostatní. Herec hlavní postavy docela přehrává a iritoval mě svejma neskutečně protivnejma emoticionálníma výlevama. Ve srovnání se západním pojetím komixů je tady hlavní hrdina všechno možné, jen ne hrdina, že větší hrdinové sou snad kolem něj vedlejší ženské postavy. Přežil bych i tu divnou hudbu ale Hakan je prostě protivnej fakan :)

Plakát
The Grand Tour

26. ledna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Technická dokonalost neznamená dobrou zábavu.

Ok. Odložte ty kameny. Já se jen pokusím říct názor.
(hluboký nádech)... Speciál z Kolumbie byl zatím to nejnudnější a nejhorší, co v rámci TGT vzniklo.

Dva díly o focení zvířat, nudné jízdě z bodu A do B, tradičním upgradu aut a stokrát opakovaném pošťuchování mezi moderátory.
Ovšem za největší zklamání považuju ty vyloženě zbytečné věci - Jeremy na plošině, jízda po mostu, kondor, osel atd. Skoro to působilo jen jako lákadlo pro trailery. Bez nějakého smyslu.

Kdybych to viděl poprvé, asi bych byl spokojený. Jenomže vidět to po Xté už zábava není.
V prvním díle byla cesta Detroitem mnohem zajímavější, než celý dvouhodinový speciál.
Natočeno je to dokonale. Radost se koukat. Jen to nemělo duši. Jsem z toho krapet rozhozený a bojím se, že pokud to takhle půjde dál, TGT mi to znechutí.

Po Kolumbii snižuji hodnocení o deset.

Plakát
Přijela pouť

26. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

No nevím

Sérii jsem shledla téměř celou v kuse. Úplně přesně nevím, co si o tom myslet. Některé postavy byly perfektní, třeba Suchánek, jiné mě rozčilovaly a jiné mě rozčilovaly tak moc, že se mi až líbily. Seriál na mě působí realisticky a smutně.

Možnosti filtrování