Plakát
Hudební masakry

4. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pro pobavení...

Slušný výběr témat/interpretů - je to až k neuvěření, co může na hudební scéně vznikat. Bohužel se ale pořad omezuje pouze na prázdné výkřiky typu "zpívající striptérka" a "no to je fakt masakr" a nějaká konstruktivní kritika, či vzhled do tématu a problematiky české hudební scény chybí. Pořad v tomto ohledu (asi) hlavně naráží na délku epizod - za necelých 5 minut představit téma, pustit ukázku a ještě k tomu něco říct...to by bylo nad síly i sebelepšího moderátora.

Hudební masakry tak slouží pouze pro jednoduché pobavení a nic navíc nepřináší. Což je ovšem velká škoda.

Plakát
La catedral del mar

3. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Katedrála u moře

Tvůrci série neudělali hanbu ani jedné z nádherných barcelonských staveb, ani knižní předloze. Je zřejmé, že Španělé jsou (stejně jako Britové) na svou historii hrdí a pokud se s ní ve filmu rozhodnou pracovat, tak výsledek je po všech stránkách perfektní.
Vřele doporučuji shlédnout, a to nejen milovníkům historie. Je tu vše, co očekáváme : láska a statečnost, ale i nenávist a bezohlednost, hlavně však úžasný, silný příběh. Krásný zážitek, díky.

Plakát
Back in the Game

3. dubna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Na první pohled to vypadá lépe

Nápad mě zaujal a mám ráda i Maggie Lawson a Caana. Vlastně i ti dětští herci byli celkem sympaťáci. V traileru to ještě pořád vypadalo jako dobrá komedie, takže jsem do toho šla s docela dobrým pocitem. Ovšem provedení je jen šedý průměr, který nijak extra v paměti nezůstane.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kniha vs. seriál

Jistě víte, na co narážím. Jsem jedna z těch, kteří nejen četli knižní předlohu, ale četli ji dokonce před shlednutím pilotu. Normálně to nedělám, nemám ráda to následné zklamání. Jelikož Pretty Little Liars byly a vždycky budou moje největší srdcovka, na The Perfectionists jsem se neskutečně těšila. Dostala jsem obě knížky a řekla si, že aspoň první si do premiéry přečtu.
Samozřejmě jsem po přečtení měla obavy, jak moc se příběh změní - jak to tak už bývá zvykem. Nemohu to úplně nazvat
(Ti, kteří nečetli knihu, tak následující část asi nepochopí :D)
Tak jako první a hlavní věc je zklamáním, to rozhodně ne. Nejdříve jsem při sledování pilotu byla velice zmatená a jen tak tak se orientovala ve směsici změn.
Alison a Mona ... Co tu dělají říkala jsem si :D Dále pak hlavní lháři/ky. V knize se jedná o pět dívek, z nichž jsem zatím v seriálu viděla jen 2 (samozřejmě je možnost, že se v příběhu objeví, ale to by bylo nelogické), etnický původ Caitlin je trochu jiný, Ava je asi více méně stejná a Dylan je novinka. Další šok přišel, když z Taylora udělali holku/ženu a ,ještě k tomu sestru Nolana :o
Až na tyto "malé" detaily, jsem už dál změny radši nepozorovala... (teda krom, Caitlin předstírající Nolanovu přítelkyni a Avu zakoukanou do Nolana - fanoušci knihy by asi řekli fuj :D) Také jsem moc ráda za Jeremyho.

Ale když pominu patřičný rozdíl mezi knihou a seriálem ... nebyla jsem ani tak zklamaná, jak jsem očekávala. Prostě jiná verze příběhu a musím říct, že dobře vymyšlená. Za Alison a Monu jsem nakonec ráda, dodává to příběhu Rosewoodskou nostalgii. Obě mám ráda, Alison se nám ze zlé holky stala mentorkou a Mona je tajemná a lehce psycho jako vždy :D
Jsem zvědavá jak si seriál povede dál. Podle mě je tam určitý potenciál a mohlo by to jít dobře.

Prosím berte můj názor s rezervou, kniha se mi hrozně líbila a navíc hodnotím po pilotu.

P.S. Původně myšleno jako příspěvek k článku "Novinka pod lupou". Pak mi došlo, že to mohu použít i jako Názor :D

Plakát
Turn Up Charlie

31. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Příjemná pohodovka

Obvykle mě děti v hlavních rolích štvou. Ne tady. Postava Gabby je perfektně napsaná a ještě líp zahraná a výborně sekunduje (jako vždy skvělému) Idrisu Elbovi. Příběh je zajímavý, má tah a nenudí (a taky pomohla změna lokací, kde se děj odehrává). Vtipy vás ze židle sice neshodí, ale padají na úrodnou půdu a jejich kvalita nekolísá. Nejsem zrovna fanouškem druhu hudby, která v seriálu hraje důležitou roli, ale i přes její silné a časté zastoupení mi to nevadilo.
Celkově velmi příjemné překvapení a nenapadá mě, co Charliemu vytknout.

(Viděna první série a modlím se za další)

Plakát
Nebe s.r.o.

31. března 2019

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobří herci nestačí

Steve Buscemi má v seriálu chvílemi takový zvláštní výraz- takový omluvný s náznakem červenání se- jako kdyby si uvědomoval, jakou mizernou roli hraje. Ne že by hrál špatně, ale ta postava je tak otravná a hloupá, že jsem měl tendence scény s ním přeskakovat. Nepřeskakoval, ale měl jsem.
Vlastně všichni hrají vcelku dobře, ale přitom se na to vlastně nedá koukat. Prostě nemají co hrát. Postavy nudné a dialogy mizerné, plné klišé a žalostně nevtipné. Jednoduše: obrovský potenciál prodrbaný nejhorším možným způsobem.
Malé plus jen za Daniela Radcliffa, který ze své postavy dokázal aspoň něco vykřesat, ale to bohužel nestačí, aby to seriál zachránilo.

(viděna celá první série)

Plakát
Střelný prach

31. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Je to rebel!

Seriál z produkce HBO nám představuje známý příběh o rebelii několika anglických katolíků, spiklenců, kteří jsou, z důvodu svého pronásledování donuceni k zoufalému činu, jehož pomocí chtějí získat anglický trón a drastickým způsobem ukončit vládu Stuartovců na čele s králem Jakubem I. Stuartem. Tato poměrně známá kapitola dějin Anglie , která dala světu jméno Guy Fawkes a později také již nezaměnitelnou masku, která je dnes spojována téměř s každým druhem protestu od virtuálních až po ty násilné v ulicích.

Tvůrci seriálu sázejí zejména na postavu Roberta Gatesbyho, samozvaného vůdce této skupiny odvážných papeženců a odpůrců stávající královské moci. Zde se v hlavní roli představil Kit Harington, v době premiéry již známý jako hrdina jednoho z nejúspěšnějších seriálů vůbec (GoT) - Jon Snow. Celá forma seriálu se odráží i ve výkonech hlavních protagonistů. Tempo je velmi pomalé a dlouhé, táhnoucí se a mnohdy nic neříkající dialogy nesvědčí ani hereckému projevu, nejen v případě Harintona. Ostatní postavy v partě Roberta Gatesbyho zůstávají v pozadí, dostávají jen minimální prostor a jejich osud je nám poměrně ukradený, jelikož o nich ani moc nevíme. Za nejsympatičtější výkon bych označil herecký projev Petera Mullana v roli otce Garneta a to i přesto, že jeho postava nebyla napsána příliš k oblibě diváka. Rola poměrně sedla i Liv Tyler, která se představila v roli Ann Vaux, nebo Marku Gatissovi v roli Roberta Cecile.

Navzdory tomu, že nás autoři nechávají od první chvíle v podstatě uprostřed děje, nemají pro nás připraveno žádné zásadní vysvětlení proč se zde nacházíme a jak jsme se sem dostali. Možná byl seriál určen spíše divákovi, který je s historickým kontextem obeznámen, nicméně i v tomto případě si myslím, že krátká ukázka pronásledování katolíků v Anglii a naopak pronásledování ne-katolíků ve Španělsku je velmi nedostatečná. Veškeré "dění" se odehrává formou rozhovorů, které však nejsou nijak zvláště zajímavé, či zábavné a až na několik scén závěrečné epizody jsem postrádal napětí, které si tato událost zaslouží.

Snaha o propojení epické výpravy příběhu a surovosti dané doby (něco, co zřejmě našlo inspiraci v Game of Thrones) v tomto případě nefunguje nejlépe a myslím, že živější narativ historických motivů, který můžeme vidět u mnoha počinů podobného zasazení by byl zajímavější volbou. Příběh by pak lépe vynikl i ve spojení s historickou přesností ať už výpravy, tak prostředí a kostýmů, které jsou v tomto případě opravdu velkým plusem, stejně jako sympatický, nenápadný hudební doprovod dotvářející místní atmosféru. Obecně lze říct, že i přes velmi dobrý námět, pečlivě vytvořené zasazení a známé herecké tváře seriál nedostál svému jménu a spíše než výbušnost střelného prachu zde čekejte pomalu hasnoucí svíčku u večerného čtení poezie.

I přes zmíněné nedostatky seriál doporučuju fandům historie a zejména této konkrétní události. Věřím, že si své obdivovatele dokáže získat :).

Plakát
Whiskey Cavalier

31. března 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jak se to dělat nemá

Pilot seriálu nebyl žádná pecka, ale naznačoval jisté možnosti. Bohužel od druhého dílu už to šlo jen do kytek. Trochu brzy. Ona slavná "chemie mezi postavami" tu naprosto nefunguje. Samozřejmě je klasika, když hlavní hrdinové jsou ony slavné protipóly, ale tady v tom případě je to naroubované hrozně nešikovně a nevěrohodně. Je vidět, jak všechny postavy do jednoho přehrávají.
Zápletky jsou neoriginální a nudně předvídatelné. Koncept "týmu těch nejlepších v oboru" skoro nikdy nefunguje a měli by se s tím konečně smířit. Ale něco málo na humoru to má, takže aspoň těch 30% tomu nechám

Plakát
The Umbrella Academy

30. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak nějak jiný komiks

Seriál jsem zaregistroval už pár měsíců před premiérou, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem ale nikdy předtím neslyšel. Podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.

Zamlouvalo se mi obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. Třeba pilot přinesl úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now.

Jen mi přišlo, že tomu po dobrém pilotu selhalo tempo a do posledních dílů jsem se přemáhal. I když poslední díly zase byly mnohem zajímavější. Pokud ale máte zájem o jiný seriál s nestandardními postavami, tak Umbrella Academy je trefou do černého. Já si jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvelý animák pre deti i dospelých

Paradoxne, k seriálu som sa dostala cez film - počas sledovania si vravím: "Réžia/herci/scenár všetko je otrasné - ale téma je úžasná. Predloha môže byť fajn." Tak som začala sledovať seriál.

Prvá séria bola taká rozporuplná pre mňa. Okrem Pokémona som snáď vživote žiadne anime nevidela a vždy keď sa vyskytla nejaká scéna podobná tým, na ktoré sa na Pokémona podobali, cítila som sa blbo, že pozerám rozprávku. Tiež som bola občas unidená, keď sa opakoval dej z filmu.

ALE - potom, niekedy v druhej polovici, sa to vo mne zlomilo a už som sa nevedela od sledovania odpútať. Najmä od Zukovej a Irohovej línie, ktorá bola podľa mňa najzaujímavejšia.

Záver bol na môj vkus trochu prisladký, niktoré veci ostali otvorené, ale aj tak dostatočne uspokojivý. Inak herecké výkony, animácia, vtipy, téma, hudba... Všetko nadpriemerné počas celého trvania. Veď stačí si len spomenúť na dokonalú zvučku Azuly.

Možnosti filtrování