Plakát
Most!

15. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Pro mě velké české překvapení ...

Normálně české seriály nevyhledávám, ale tady byl kolem toho takový rozruch, že jsem se musel podívat. A jsem sakra rád, že jsem to udělal. Je to přesně takový seriál, u kterého pochopím hodnocení 0 i 100 %. Brát to vážně, tak je to trapné, rasistické, xenofobní a nekorektní, přitom je to tak nějak správně nekorektní a hlavně skvělá satira. Takže povznést se na to a člověk si to užije. Velkou zásluhu má výborné herecké obsazení a věřím, že některé hlášky ze seriálu se uchytí.

Plakát
Příchuť lásky

15. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Při měsíčku...

Kvůli nemoci jsem náhodou zhlédla první dva díly. A světe div se, fakt jsem se náramně bavila. A nemyslím, že to bylo horečkou, protože ve sledování jsem pokračovala až do konce. V životě by mě jinak nenapadlo sledovat turecký romantický seriál. Očividně jsem nevěděla, oč přicházím. :-)
Jen byla zbytečná škoda, že TV Prima seriál s původně (asi) 26 díly rozdělila na dílů 81 (!). Kvalita jednotlivých dílů tak silně kolísala – v některém se toho odehrálo za půl hodiny hrozně moc a v dalším zase v podstatě vůbec nic. Díly v originále (k vidění na Youtube) trvají něco přes dvě hodiny a končí vždy nějakým „cliffhangerem“. Na první polibek hlavního páru se tak čeká až do nějakého dvacátého dílu a navíc v primácké verzi ho ještě sestříhali na pár sekund (v originále je delší). Věřte, že po těch dlooouhých upřených pohledech jsem na první pusu čekala jak na smilování, no a pak mě čekalo tohle... :-) Ke konci už navíc seriálu trochu docházel dech a začal být mnohem víc „telenovelový“. Pořád mě ale sledování bavilo.
Herci jsou velmi sympatičtí a hezcí a divák fandí nejen hlavním hrdinům, ale i vedlejším postavám. Navíc počáteční „škorpení“ prostřednictvím barevných lístečků mělo šmrnc a vtip – dovedu si to představit jako dobrý námět pro filmovou romantickou komedii. Zajímavé mi také přišlo, že na rozdíl od klasické telenovely oblékla hlavní hrdinka svatební šaty dřív, než v posledním díle, i když to nebylo jen tak. Dokonce i dětský hrdina byl velmi sympatický, navzdory tomu, že to byl v podstatě „rozpatlánek“. A jako prostředník mezi ústřední dvojicí fungoval skvěle.
Je to seriál, u kterého člověk dokáže přesně uhodnout, co bude v další scéně následovat, ale rozhodně funguje jako příjemná oddechovka a klidně si dám někdy repete. (A dost možná začnu sledovat víc tureckou tvorbu. :-))

Plakát
Sex Education

15. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Moje srdcovka!

Netflix vyplodí za rok velkou spoustu seriálů, přiznám se, že na mém watchlistu je opravdu hodně z jejich produkce. Vždycky jim to nevyjde, ale i přitom množství drží laťku hodně vysoko a Sex Education to jen potvrzuje.
Pilotní epizoda mě dost dobře nahlodala a s chutí jsem se pustila do dalších dílů a dopadlo to tak, že jsem všechno zvládla najednou a nesmírně jsem si to užila. Na teen seriály si už mnohdy připadám stará, ale tady jsem ten problém neměla.
Sex poradna pro středoškoláky divákům přichystá vážně hodně komických situací. Britský humor mám ráda a Maeve je moje spřízněná duše, já tu holku miluju!! Do postav se člověk dokáže vžít, protože upřímně všichni jsme podobné situace zažili. Celý seriál působí hrozně mile a i když ke konci už sklouzává to těch typických teen vod, ale v tomhle případě jsem s tím neměla vůbec problém. Postavy si musíte zamilovat, protože to prostě jinak nejde, herci se svých rolí zhostili skvěle bože ta Gillian Anderson!!!
Milý příběh doplněný parádní hudbou a sakra, kdy že bude ta druhá řada? Nutně jí potřebuju.
Sice mám pořád na co koukat, ale věřím že k Sex Education se zase vrátím a dám opáčko.

Plakát
Pád

15. února 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kolik lidí dokáže zničit jeden člověk?

Atmosféra, jako ze severského dramatu. Přímočarý, ale ne jednoduchý příběh. Zároveň je účelový, ale ne čitelný. Výborně napsané i zahrané. Ždíme z diváka emoce- ne příběhem, ale herectvím. Postavy jsou hluboké a odkrývají se postupně. Stejně tak se rozkrývá příběh a nemá hluchá místa.
Jediným mínusem je pro mě to, že v druhé a třetí sérii tempo trochu zvolnilo, resp. kdyby tvůrci vmáčkli příběh do pěti dílů, místo šesti a tím děj trochu zhustili, bylo by to dokonalé.

(viděno celé)

Plakát
Nebe s.r.o.

13. února 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ne moc boží

Pilot byl stejný jako víra. Těšil jsem se, věřil a nedostal jsem v podstatě nic. Jen natáhlý trailer. Takže nebe je továrna. Ok. To už bylo ve Stopařově průvodci galaxií. A bylo to zábavné. Tady to vtipné není. Andělé pojídají hamburgery a říkají si dickheadi. Dal bych ještě méně, ale líbí se mi Geraldine Viswanathan a její úsměv.

Plakát
Legend of Fuyao

11. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Vymakané fantasy s propracovanými vztahy

Máte-li rádi fantasy, čínské fantasy jsou vždycky dobrá volba a Fuyao není výjimka. Svět v tomhle seriálu je perfektně vymyšlený do velkých detailů. A mě osobně i baví. Ať už je to matriarchální Xuanji, kde může vládnou jen jediná žena z celé generace, a kdyby královská rodina vymřela, přijde konec světa, nebo Taiyuan, jehož králového vládnou mocí nad vodou. Nebudu tvrdit, že příběh nemá trhliny, a pravda je, že než Fuyao opustí horu, na které vyrostla, chvílemi je to fakt nuda, ale pravdou je, že příběh není největším tahákem seriálu. Tím jsou mezilidské vztahy.
Co si budeme vykládat, velký tahoun je hlavní dvojice. Ale nehledejte v tom zas telenovelu. Hlavní hrdina předvedl životní výkon. Na jednu stranu vás pobaví, že je s hrdinkou schopný flirtovat i v těch absolutně nejnevhodnějších situacích nebo jak při svých plánech, kdy se vydává za všechny možné, trolí každého okolo do takové míry, že si prostě nemůžete pomoct a bavit se na účet ostatních postav s ním. Na druhou stranu se až třesete při některých vážných scénách. Ale není to jen o tom. Těžko se to i jen naťukne bez spoilerů, ale tvůrci šli vážně do hloubky, když prozkoumávali sourozenecké, rodičovské vztahy atd.

Plakát
K smíchu

11. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Výzva 2019 (shlédnutý pouze Pilot)

Seriál jsem si vybral v rámci "Výzvy 2019" v podkategorii "Pilot seriálu oceněný či nominovaný Zlatým Glóbem v jakémkoliv roce". Trailer na seriál jsem viděl již v roce 2018 a toužil jsem pilot zkouknout už delší dobu, jelikož pojmy melodrama a Jim Carrey v jedné větě nebývají moc časté. V první chvíli mi pilot připomněl mistrovský film "Věčný svit neposkvrněné mysli", kde rovněž Carrey hrál vážnější roli (až poté jsem se dozvěděl, že jedním z tvůrců seriálu je opravdu Michel Gondry). A měl jsem pravdu. "K smíchu" je opravdu těžce zařaditelný kousek. U některých scén, podobně jako sám pan Pickles (Carrey), člověk neví, zda plakat, smát se, nebo jen šokovaně zírat. Stejně podivně, jako snaha pana Picklese protlačit mezi děti epizodu svého seriálu s tématem umírání, působí seriál s Jimem Carreyem, který není prvořadovou komedií pro celou rodinu. Zkrátka zjevení. Postava pana Picklese je však přitrouble sympatická, naprosto uvěřitelná a skvěle zahraná, až si říkáte, jestli Carrey ten humor na povrchu a smutek v duši opravdu jen hraje, nebo v této roli hraje sám sebe...komika, kterému se přece nemůže stát nic špatného, protože je přece pořád veselý. O špatných věcech? O těch se přeci nemluví. Za mě palec nahoru. Rozhodně dám seriálu šanci, aby ukázal, co v něm dřímá a těším se na další extravagantní pokusy (hádám, že určitě přijdou) pana Picklese o dětskou osvětu a smíření se sama se sebou. Viděno s českým dabingem. Musím uznat, že nikdo jiný než Bohdan Tůma by obě stránky Picklesovy duše nedokázal tak realisticky nadabovat. Zato z dabingu jeho syna skřípu zuby. P.S.: Nejlepší scény - mrkev dopadá na zem, chlápci v koňském kostýmu, na prohlídce domu. :-D

Plakát
13 Reasons Why

11. února 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fakt 13?

S01: Mňo, tak další věc, kterou prostě nemohu hodnotit úplně jednoznačně. Jedná se o jakýsi vhled do americké dospívající mládeže. Hannah spáchá sebevraždu, před smrtí nahraje 6.5 kazet a na každé straně kazety uvádí jeden důvod, proč to udělala.

K pozitivům musím jasně zařadit, že seriál (vesměs) nenudí, je velmi dobře udělaný, skvěle obsazený a odehraný. A že jsem tu první sérii lupnul za dva dny, takže španý a podprůměrný není.

Zbytek budu bohužel spíše kritizovat. Seriál má ukazovat šikanu, vnitřní deprese, kdy třináckrát nic vede až k sebevraždě. Ale "důvody" jsou asi až na jeden naprosté prkotiny. To by se musel sebevraždit každej druhej školák. Jako starší generaci mi unikají poměry na americké střední tak jakože obecně (kroutím hlavou prakticky kdykoli se to v nějakém filmu či seriálu prezentuje). Bez studu přiznám, že jsme byli na střední banda telat a vrcholem bylo, že jsme si v lese narazili bečku a sešlo se nás málokdy víc než 10. Děti se zde chovají ale velice dospěle, vedou nepubertální dialogy. Vždycky mě bere klasické klišé "ten a ten doma pořádá párty", což podle filmařů znamená, že se minimálně 100 lidí sejde u toho kohosi doma a ten kdosi je všechny nakrmí a opije (na množství lidí je to taková spíš větší svatba, takže ten kdosi zřejmě vytáhne z kapesného 2 a více tisíc dolarů a pozve domů všechny kamarády). To je na střední přece normální. Prezentace střední školy, kde vládnou sportovci a jediným cílem děvčat je roztleskávat bude asi reálná, pro nás ale většinou nepochopitelná a jestli ty sebevraždy a útoky se zbraní v amerických školách nebudou mít v tomto kastovacím systému svůj původ.

Předlohu jsem nečetl, takže je klidně možné, že se tam čtenář postupně dostává Hannah do hlavy a více to chápe. Jestli se něco filmařům nepovedlo, tak právě tohle. Hannah je povětšinou v naprosté pohodě, má milující rodiče, kamarády a ve škole se jí stalo pár prkotin. Nic zajímavého. Do obrátek se to dostane až v díle se snásilněním a to je další nezvládnutá věc, protože jí sice bylo ublíženo, ale prezentovali to spíše tak, že si pro to sama došla (vím, že je násilník, vím, že znásilnil kamarádku, vím, že je to hajzl, ale já přejdu město, nepozvána vlezu na jeho párty, v prádýlku mu vlezu do vířivky a pak se jako divím, že to hovado, co vojelo půl školy chce vojet i mě a "ne" mu neřeknu, ikdyž by nejspíš nefungovalo). Poslední kazetou to pak korunuje, protože "dá životu novou šanci", vyrazí za poradcem, ale neřekne, co se vlastně stalo a pak ho na kazetě obviní, že jí sakra nepomohl. Přitom - v rámci jeho možností a pravomocí - udělal prakticky maximum. A ona si najednou druhou šanci rormyslí, obejme se s úsměvem s mámou a klidně si jde šmiknout žíly. Pomíjím, že prakticky každej, kdo by se pro něco takového chladně rozhodl a pak doma klidným hlasem vyprávěl do mikrofonu 13 promakanejch příběhů, by měl tolik času k zamyšlení, jestli není jiná cesta, že by to pak stejně nedal.

Možná hodnotím cynicky, možná dnešní mladé generaci už nerozumím, chápu, co autoři chtěli, podle mě se to prostě nepovedlo. Ale 70% si to za ty klady zaslouží a možná to svůj účel osvěty mezi mládeží splní.

Přečetl jsem si pár komentářů k druhé sérii, určitě ji postupně dám, ale moc od toho nečekám.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lovci pokladů

Takový originální lovci pokladů. Je to spíše komedie než akční serial. Hooten je něco mezi vykradačem hrobek a Indiana Jonesem. Ledy Alexandra je zaměstnankyní Britského muzea a v terénu není zrovna zběhlá a je poměrně naivní.
Hlavní postavy mají velmi rozdílné povahy a dobře se doplňují. Docela to mezi nimi jiskří i když má Alex snoubence. Jejich hádky tento seriál vážně oživují. Líbí se mi jak vždicky skončí někde v pasti zavření nebo k něčemu přivázaní.
V serialu jsou uřasné záběry z exotických částí světa.
Hodně mě mrzí, že tento serial skončil po první serii, protože tenhle mě vážně bavil.

Plakát
Vraždy podle Agathy

10. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Agatha zasahuje

První epizoda je taková úvodní a trošku kazí dojem seriálu. Většinu první epizody trvá než se dostaneme k jádru věci (k vraždě).
Mám Agathu Raisin ráda. Agatha je taková dámička z velkoměsta a dívat se na ni, jak se snaží začlenit do malé vesnice na typickém anglickém venkově je vtipné. Tam kde si normální obyvatele vesnice vezmou holiny ona chodí v lodičkách. Agathe se snaží vypadat co nejlépe a o dost mladší než ve skutečnosti je, ale ve vesnici si vybírá ten typ zábavy který bych čekala u ženy ještě starší.
Za zmínku stojí její touha sbalit chlapa za každou cenu, což se jí moc nedaří a typická zvědavost sousedů koukajících přes plot.
Policie je v tomhle serialu k smíchu a je s podivem, že na konci serie ve vesnici vůbec někdo ještě žije (Trochu jako vraždy v Midsomeru. Kdo není oběť je vrah.)

Předchozí

Možnosti filtrování