Plakát
Střelný prach

16. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Miniserie o tom, že je vlastně o ničem.

Obsazení seriálu naznačovalo,že by to mohl být zajímavý kousek. Seriál, který ukazoval část historie, kdy byli v Anglii utlačováni křesťané, byl však absolutně bez děje.Vlastně zobrazoval absolutně nezajímavé události, kde se vlastně nic nestalo. Nevím co autor tímto seriálem chtěl vlastně říct.

Plakát
Riverdale

15. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nástupce Pretty Little Liars?

Jako někdo, kdo viděl celé Pretty Little Liars od pilotu k finále, jsem si nemohla pomoci a dost jsem ho v tom ze začátku viděla. Školní prostředí, tajemná vražda, vztah student a učitel, město, ve kterém se toho za pár dílů stane víc než v jiném za 50 let a další věci. Je tam i víc podobností, ale později už naštěstí nepřibývají.

Když si to vezmu, tak mě první série vlastně bavila. Dívala jsem se na díl po díle, abych zjistila, kdo je tajemný vrah Jasona Blossoma a když jsem to zjistila, tak jsem byla docela překvapená. Ta postava mi přišla podezřelá už od začátku a říkala jsem si, že do toho možná bude nějakým způsobem zapletená, ale netipovala jsem ji přímo na vraha.
Teď mám rozkoukanou druhou sérii, ale upřímně nevím, jestli ji dokoukám. Blackhood byl ještě docela dobrý, ale celý ten konflikt Northside vs Southside mě zase tolik nebere.

Velké plus je u tohoto seriálu Jughead. Jeho postava má asi nejzajímavější vývoj, i když ono po 1 a půl sérii nemůžu čekat žádnou převratnou změnu v charakterech. U něj se ale udála. Na začátku to byl takový samotář, který se jen občas někde mihnul a teď ve druhé sérii se to vlastně skoro vše točí okolo něj a o tom, jak vede Serpents.
Nápad, že on je vlastně vypravěč a píše příběh není sice vrchol originality, ale docela se to sem hodí.
To jak si k sobě s otcem pomalu hledají cestu mě také baví.

Další zajímavou postavou je pro mě Cheryl, sestra Jasona, která je mi po Jugheadovi asi nejsympatičtější. Ze začátku je to taková typická mrcha, ale ono se není co divit, když jí někdo zabil bratra. Čím hlouběji poznáváme její rodinu, tím víc mi Cheryl přišlo líto, protože horší zázemí tam snad nikdo nemá a to je konkurence opravdu velká.
I přes to, co se jí všechno stane (a je toho dost), ona zůstává po většinu času stále silná a to se mi na ní líbí.
I když občas mám pocit, že má rozdvojenou osobnost a nebo je vážně hodně náladová, protože nikdy nevíte, jestli přijde jako mrcha nebo ta její trochu hodnější verze a mezi svými „verzemi“ je schopná přepnout i několikrát denně.

Postava, která se mi zase tolik nelíbí je Veronica. Z nějakého důvodu jí od začátku seriálu vůbec nemůžu přijít na chuť. Asi to bylo tím, že se ze začátku všechno stalo moc rychle, než abych tomu věřila. Přijde do nové školy, hned se stane roztleskávačkou a prakticky hned každý ví, kdo ona je. Že se z ní hned snad během prvního dílu stane nejlepší kamarádka Betty a každého utěšuje, i když nikoho pořádně nezná, už ani nekomentuji. Později, když se vrátí její táta, mi přijde jako taková ta typická rozmazlená holka, co vždy od svých rodičů dostane to, co chce.

Další postava, kterou jsem si neoblíbila, protože je úplně tak velké klišé, že mi to přijde až trapný, je Archie. Talentovaný fotbalista, který přes léto najde kvůli lásce zálibu v hudbě. Do teen seriálu to sice zapadá dokonale, ale být to podle mě nemuselo.

U Betty si úplně nejsem jistá, co si o ní myslet. Občas mi je sympatická, ale pak udělá něco, co absolutně nechápu. Je ale jasné, že u ní určitě nějaký vývoj také bude.
Pár Betty a Jughead se mi ale docela líbí.

Ještě nakonec mi to nedá a musím poznamenat to, že snad všichni v Riverdale mají nějakým způsobem dysfunkční rodiny a není tam prakticky žádná normální. :D To je při nejmenším úsměvné.

Abych to zhodnotila:
1. série - 80%
2. série - 60% (jsem cca u dílu 2x13)

Celkem tedy 70%.

Plakát
Ti, co vraždí

14. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Přepálený

Na tomhle seriálu je všechno nějak přepálený. Patos, zápletky, masový vrazi, nějak je toho prostě moc. Navíc hlavní hrdinka je v prním dílu tak nesnesitelná, že mi trvalo dva roky, než jsem sérii dokoukala a to hlavně kvůli jejímu hereckému protějšku (Jacob Cedergren). Nedokážu pochopit postavy, které se chovají jak utržené ze řetězu a s jakousi svou "svatou vírou" a s vizí spravedlnosti jednají bez ohledu na důsledky a riskují životy jiných lidí. V seriálu jsou většinou za hrdiny, protože to nakonec pro ně dobře dopadne, ale v životě by to bylo peklo. Tak právě taková je hlavní hrdinka - arogantní štěkna přesvědčená o vlastní důležitosti i pravdě.
Díl od dílu se to zlepšuje, ale pro mě to bylo krajně nepřesvědčivé.

Plakát
Mrs. Wilson

14. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

One woman show

Herecký koncert Ruth Wilson.
Příběh je jednoduchý i komplikovaný zároveň. Jak vlastně známe nejbližšího člověka. Po smrti manžela objevuje Alison Wilson, že její manžel nebyl tím, kým se zdál. Je zmatená a pátrá po pravdě, aby opět získala pevný bod v životě.
Celý příběh je okořeněný tím, že je natočen podle skutečné události. Nehoní se za senzací, ale spíše za pocity člověka, který se dostane do této komplikované situace.
Navozená 60. léta fungují jako kulisa pro přítomný příběh. Zvládnutě jsou ale výborně i flashbacky, které se povětšinou odehrávají ve 2. světové válce.

Plakát
Star Trek: Discovery

14. prosince 2018

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Požaduji,

a to rezolutně, zpět rozcuchané Klingony a velitele lodi, který na to má.

Plakát
Origin

14. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ne, ne, ne!

Zařazeno do kategorie Škoda času i slov.

Plakát
Záchranáři L. A.

13. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Svěží

První série opravdu super. Jako závan svěží vzduchu, ale možná i proto, že normálně na tento typ seriálů nekoukám. Moc se mi líbilo propojení jednotlivých částí záchraného systému a zapojení osobních problémů jednotlivých postav. Příběhy trochu moc různorodé, což je na jednu stranu nereálné, ale na druhou zábavné.
Bohužel v druhé sérii snad vyměnili scénáristu nebo co, ale stává se z toho sice zajímavé, ale přeslazené drama. Sedmý a osmý díl druhé řady jsou pro patos a sentiment téměř na hraně koukatelnosti a voiceover je opravdu za hranou. Najednou všechno končí happyendem a všichni jsou tak přeslazení. Škoda.
Zatím nechávám hodnocení vysoké, ale jestli to tak půjde dál, půjdu s hodnocením rapidně dolů.
První série 90 %. Druhá série 70 %.

Plakát
Mentalista

13. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Okouzlující kouzelník pan Jane...

Tak ten mě udržel u 7. řad kriminálky, na které se dívám velmi sporadicky, nudí mě. Tedy kromě Dextera, ale to není typická krimi a Mentalista určitě taky ne.
Nikdo mě tam neiritoval, velmi jsem si oblíbila Teresu a Choa ( a samozřejmě Patricka :-) ). Ocenila jsem i to, že některé případy se táhly přes více dílů, někteří zločinci se tam vraceli, to vše mimo hlavní linku, honbu za Red Johnem. Protože toho Patrick prostě musel chytit, pokud chtěl jít v životě dál. A oceňuji i sedmou sérii, takové důstojné a pozvolné ukončení. U mě za 100%

Plakát
The Keepers

12. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

krutá realita

Takže, mám teraz také obdobie, že som sa pustil do dokumentárnych seriálov, mapujúcich zločiny, vraždy, únosy .... Tento je špeciálny. Úplne Vami zalomcuje a nechá vo Vás veľmi nepríjemný pocit. Vo mne ešte väčší, nakoľko som veriaci kresťan. Mozog sa mi zastavoval nad tým čo sa tam stalo pred takmer 50 rokmi a hlava mi už vôbec nepobrala to že aj v súčastnosti je takáto vec nevyriešená a čo je ešte horšie, že všetko je viacmenej zametené pod koberec... Všetci tý zneužitý, ktorí sa odhodlali bojovať za svoju pravdu a všetci ktorí im v tom pomáhajú, vrátane rodín, si zaslúžia nekonečný obdiv, že to nevzdali ani po toľkých rokoch utrpenia a napriek postojom úradov, vlády, cirkvi... Veľmi smutný a šokujúci príbeh, ktorý by vystačil na detektíny seriál z asi 100 časťami.

Plakát
Death and Nightingales

11. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Po prvním díle

Syrový a realistický pohled na život v tehdejším Irsku. Příběh mě úplně za srdce nezval a bohužel ani mezi hlavními představiteli to úplně nejiskří. Příběh je neotřelý a předem asi velmi těžko odhadnutelný.

Předchozí

Možnosti filtrování