Anyk

off
Jméno
Věk
BydlištěPraha
Twitter
Facebook
Poznámka
Jsem anti-facebookářka, proti Twitteru vysazená nejsem, např. pro tvůrce mi přijde celkem dobrý, pro civilisty mi ale přijde zbytečný - co potřebuju, dozvím se na SerialZone ;-)
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
Osobní profil

Něco o mně:

* "Hello, I'm Anyk and I'm an addict."

* Za kvalitní názor považuju takový, který mi objasní, proč má dotyčný/dotyčná seriál rád/a. Takový, který mi vysvětlí, v čem podle dotyčné/dotyčného spočívají kvality seriálu. Stručné "úžasný děj, skvělé obsazení a humor" je pro mě jaksi nedostatečné, zvlášť pokud se mně osobně seriál nelíbí (to platí i v opačné situaci). Když se zmiňujete o obsazení, uveďte třeba která postava je vaše nejoblíbenější a čím vás zaujala (jakou vlastností, jakým počinem)... Když se zmiňujete o ději, uveďte, jaká dějová linka vám přišla nejzajímavější a proč, která naopak nejméně... Ke správnému a kvalitnímu seriálu ale patří i negativa (která má každý seriál), případně porovnání s podobnými seriály... A samozřejmostí je pravopis - ani nejpodrobnější názor nemůžu považovat za kvalitní, pokud je v každé větě hrubka! Jako každý se někdy přepíše nebo v návalu myšlenek, které chce zmínit a přemýšlí, jak je napsat co nejvýstižněji, občas tolik nehlídá pravopis, ale po napsání byste po sobě svůj výtvor alespoň jednou přečíst a zkontrolovat mohli! Nemusíte psát názory v rozsahu A4, tak jako to většinou dělám já, ale už se mi docela zajídá, jak všichni hromadně přidávají nicneříkající (a často buď zcela nadšené nebo naopak odsuzující komentáře) jen aby měli kredity, to by nemělo být důvodem, proč je píšete a přidáváte, jde spíš o to podělit se o své dojmy, postřehy, nadšení/rozhořčení... Osobně nesouhlasím s názorem redaktorů, kteří psali pokyny k přidávání názorů - totiž že v názorech by se nemělo spoilerovat. Já osobně názory nečtu, když zvažuju, zda na seriál budu koukat, právě proto, že jsou často velmi nicneříkající a zavádějící a neřeknou mi to, co mě zajímá nejvíc - totiž jakou atmosféru seriál má a zda je děj logický a plynulý. Ale i kdyby šlo o fakt kvalitní názor, tak k čemu je vám fakt, že tahle postava je ostatními tady na serialzone oblíbená, že má třeba dobré hlášky, ale její příběhová linka není dobrá? Spíš potřebujute vědět, o čem seriál je, co je hlavní zápletkou, abyste mohli usoudit, zda vás vůbec toto téma zajímá, ne? A to byste se ve správném názoru dozvědět neměli, protože názor není anotace... Pokud chcete vědět, jak o seriálu smýšlí ostatní, podívejte se na procentní hodnocení, to může (ale samozřejmě nemusí) odhalit hodně ;) Osobně se ale snažím moc nespoilerovat a informace zobecňovat, ale když mám seriál zhodnotit komplexně a hodnotím třeba děj a chci vyjádřit, že se mi nějaká dějová linka nelíbila, respektive že se mi nelíbila od doby, kdy se začala ubírat jistým směrem, tak ji nějak popsat musím... Vždycky to trochu jde (např. "Byla jsem překvapená, když na konci druhé série zabili vy-víte-koho." - to ovšem nejde u seriálu, kde v každé epizodě někdo zemře :)), ale ne vždy, proto alespoň upozorňuji slovem SPOILER a KONEC SPOILERU, protože mně samotné se už stalo, že jsem si nevědomky přečetla předem prozrazující informaci a pak byla připravena o zážitek a překvapení...

* Jsem upovídaná (pokud jste na to ještě nepřišli 😉).

* Ujíždím na třech tečkách (...). Prostě je ráda píšu a nemůžu si pomoct. Je to takový zlozvyk, který už si ani neuvědomuji...

* Moje dva úplně nejoblíbenější seriály jsou Prison Break (to je pro mě taková srdeční záležitost) a FlashForward (pro mě nejlépe propracovaný seriál všech dob; přestože neplánovaně skončil už 1. řadou, tvůrci nenechali moc "loose ends", které by mě žraly; navíc se mi líbil příběh a fakt, že se dal velký prostor vedlejším postavám). A abych nezapomněla - byla jsem totálně unešená ze seriálu Kings - úžasnej nápad, který sice nebyl dotažen a domyšlen, ale jinak solidní myšlenka...

* Seriály a filmy sleduji výhradně v angličtině (výjimkou jsou starší seriály/filmy, které v originálním znění neseženu, zahraniční nebo samozřejmě české, ale to nesnesu příliš často), na televizi VŮBEC nekoukám (nevlastním ji). Sleduji s anglickými titulky.

* Hodně často se stává, že hodnotím na opačné straně spektra, než všichni ostatní. Je to asi tím, že jsem hodně jiná a vždy se snažím hodnotit z několika úhlů. Navíc mi někdy přijde, že lidé filmy/seriály vůbec nedělí do kategorií a vše hodnotí dle stejných kritérií. Ale třeba takovou ságu Stmívání asi těžko můžete porovnávat se Schindlerovým seznamem, vždyť téma, doba, cílová skupina, vyznění/cíl a žánr je úplně jiný! Nicméně se nestydím hodnotit jinak, za svými názory si stojím a umím je obhájit... Určitě mě nikdy neuvidíte psát něco ve smyslu "Vy mě asi ukamenujete, ale..." Každopádně lidi jsou různí a mají různé záliby a chutě (vždyť to je přeci to pěkné, že nejsme jeden jako druhý) a pokud si svůj názor umíte obhájit, máte na něj právo.

* Nikdy mě neuslyšíte říct (nebo spíš neuvidíte napsat) spojení "guilty pleasure". Pokud se mi něco líbí a baví mě to (což může být buď totálně promyšlenej seriál s dechberoucím dějem a obsazením, který uspokojí mé mozkové závity, ale i obyčejný oddechový seriál, který je i třeba plný klišé, ale uvolním se u něj a případně i pobavím), tak se za to nestydím (viz předchozí odrážka)!

* Nemluvím sprostě.

* Názory/hodnocení k seriálům přidávám jen tehdy, když na to mám náladu, když si po nějaké době v hlavě utřídím, co vše bych chtěla napsat, co vše mám na daném seriálu ráda a co mě naopak irituje. Anebo když mě něco fakt nadchne nebo naopak nakrkne a mám potřebu to vyventilovat do světa. K názorům se čas od času vracím, znovu je pročítám, upravuju je a doplňuju, s odstupem času i někdy měním procenta apod.