avatar uživatele

Barasku

off
JménoBarbara
Věk27 let — narozeniny slaví za 43 dní (Beran)
BydlištěPraha - Vinohrady
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky Barasku
plakát
V zajetí kouzel
31. ledna 2016
další názory k seriálu

Nijaké, amatérské s prvky potenciálu

No... dám tomu šanci. Ale zatím magie na úrovni "hele vono to lítá když chci!" a příběhově zatím tak nějak nerozejeté, ale ani to nestojí. No na zabití času zatím ok, ale jakmile se mi dostane jiného seriálu, neváhám a magicians odsouvám na "jindy". Zatím prostě uvidíme.

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
60 %
plakát
Živí mrtví
9. dubna 2015
další názory k seriálu

Názor od antipostapokaliptičky

Rozumějte tak, že jsem člověk, který zombíky nezvládal ani v béčkovém, ne-li céčkovém filmu. A pak přišel TWD... Seriál, který jsem zhltla tak rychle, že jsem se aktivně probouzela ze snů, za který jsem byla ráda, že jsou jenom sny. Zarylo se mi to fanaticky do mozku. Herci, příběh, akce a naprosto geniální práce maskérů na zombících.
Měla jsem však ze začátku hned jasno. Koho nebudu mít nikdy ráda, to je Rick. Hrdinský polda co vždy správně jedná, vždy se správně chová a rozhoduje za všechny kolem sebe. Jasno jsem měla, ale musím říct, že v páté sérii mi asi nějak přestal vadit. Možná to je tím, co se z něj stalo. Rick nuda-dobrák je Rick hodně-jsem-si-toho-prožil-ale-už-nejsem-tolik-otravnej. Pro absolutně nedotčené ani jedním dílem - Je to skvělé! Fakt... jen se bojím, že to už moc dlouho nevydrží. Přeci jen se příběh vlastně neustále točí v tom samém kruhu. "Jsme nešťastní, bojujeme o život, koho šokujícně nezabijou ten ztratí končetinu a když to vypadá, že jako vážně budeme v bezpečí a všechno dobře dopadne, ukáže se, že se šeredně pleteme". Ale jo! Jděte fakt do toho vy, kteří zvládáte pohled na ukusování lidského masa za živa :-) (Vy co ne, fakt si brzo zvyknete a ani to s váma nehne)

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
90 %
plakát
Devious Maids
12. října 2014
další názory k seriálu

"Zoufalé" detaily, ale jinak uplně něco jiného

Začala jsem s tímhle seriálem kvůli náhradě za Zoufalky. Čtu tu jak je to podobné a už jsem v půlce první serie a furt nějak nenecházím to zastoupení za moje milovaný stovkou ohodnocený manželky. Ale ano, jedinou podobnost shledávám v detailech.... například v hudbě a oddechovém příběhu. Zoufalky nicméně byly víc šokující, uklizečky jsou naopak často předvídatelné - nebo nevím, třeba jsem hrozný jasnovidec, ale málo co mě překvapilo zatím. Je to rozhodně slabší, obsahově takové jednoduché... no prostě na klidný večer bez potřeby většího přemýšlení. Manželky byly zamyšleníhodné.... věčně se něco dělo, dost každý díl ve mě zanechal a měla jsem potřebu koukat dál. Každopádně DM jako takové jsou prostě fajn, koukatelné, milé.... Ale náhradu za manželky nečekejte :-).... s tím prostě nesouhlasím.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Gotham
5. října 2014
další názory k seriálu

Dře to, ale jde to

Nebudu lhát, koukám na to proto, abych na něco mohla koukat s přítelem. Není to můj styl a žánr, netíhnu k žádné postavě a to pravé jediné co mě láká a možná taky tak trochu omezuje ve sledování seriálů je realističnost. To tu samozřejmě nelze očekávat. A tak zamyslím-li se nad tím, že je to komiksovka, tak ze všeobecného pohledu a porovnání je to skvěle natočená show se slušnými hereckými výkony, případně dobrými efekty v lákavé tajuplné atmosféře. Dávám 70% za to, že to celkem dobře přežívám a za všechno ostatní, co můžu z hlediska čistě neobsahového nezaujatě ocenit.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Stalker
5. října 2014
další názory k seriálu

Lepší krimi

Někde jsem četla, že to leckdo přirovnává k The following. S tím si to ale rozhodně nepleťte. Jedinou spojitost možná vidím v té brutalitě vražd, ale zatím teda to s tím nemá vůbec nic společného, a to jsem trochu doufala, že mi Stalker vynahradí kvalitně pauzu do nové řady The following... Nicméně, obecně je to taková klasická kriminálka, poměrně kvalitnější - asi proto, že se očividně bude zabývat jedním tématem, ale otázkou je, jak dlouho to vydrží být příjemně sledovatelné.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Jak jsem poznal vaši matku
3. srpna 2014
další názory k seriálu

Hitovka skončila, já s ní začínám

HIMYM je seriál, o kterém slýchám minimálně tak už pět let. Všichni víme, že to byla hitovka, na kterou snad koukal uplně každý... kromě mě. Nemám ráda masové fanda chvilky, takže jsem na seriál dostala chuť vlastně až potom, co se nedávno dotočil a přestalo se o něm prakticky mluvit. Nejvíc mě asi ale nalákalo zakončení, které rozhořčilo většinu fanoušků po celé zemi a proto si ted tak v průměru dávám jednu serii týdně. Po každé serii tu budu přidávat pár slov k jednotlivým seriím, ale prozatím hodnotím HIMYM za 90%, což by mě třeba před půl rokem, kdy jsem k němu měla absolutní nechuť, vůbec nenapadlo.

1. serie - Milé překvapení... Po dlouhodobé nechuti se na tohle vůbec podívat, je mi po pár dílech jasné, že nebude problém ještě tohle léto dokoukat HIMYM až do konce.

2. serie - Ted-Lily-Barney-Robin-Marshall. Řadím od pro mě nejsympatičtějších postav a přemýšlím, jak se někdo dokáže upřímně přátelit s člověkem jako je Barney, který je úžasný a hrozně se s ním směju, ale představa jeho jako reálné osoby... To je na pěst :-). Co mi začíná trochu vadit jsou díly stavěné z 60% jen na vzpomínkách. Prostě obsah "pamatuješ jak...". Nicméně, nadšeně pokračuju dál a tak za 3 dny začínám serií číslo 3.

3. serie - Pár překvápek, méně vzpomínání což beru jako plus, ale prý bude hůř. Pokládám za záživnější, než druhou serii a už vážně přemýšlím nad tím, jak to celé dopadne. Můj závěr v hlavě je tak neromantický, že mě snad konec uspokojí ať to dopadne jakkoli. Ale... už si tak říkám... že logicky ta "matka" nemůže být Robin. Minimálně v to aspoň i doufám :-). Můj předběžný odhad je ten, že jak Ted pozná svoji ženu a matku svých dětí je popsáno až v posledním díle. Uvidíme no :-). Co se mi na této sérii také zamlouvalo bylo to, jak se Barney začal trochu vylupovat jako emotivní tvor a to poměrně dost často. Prvně jsem měla pocit, že je to jen hromádka flegmatismu, ale je super, že ho tvůrci začali ukazovat taky v lepším světle. Tak hurá na čtvrtou serii.

4. serie - Pokládám za slabší, ale místy rozhodně poměrně zvratově zajímavou. Jsem pár sekund po posledním díle.... stále mi vrtá hlavou jak to skončí... a jsem čím dál víc natěšenější na ten konec, který všechny tak rozčílil :-). Možná proto, že jsem si k postavám nevypěstovala tak velký vztah ale koukám na ně prostě jako na seriálové postavy... někdy sympatičtější, někdy méně... Možná záleží na tom, když se seriálem žijete 9 let, nebo si za pár týdnů pustíte všechno najednou. Jde se na pátou serii, tou to prý mělo podle diváků skončit.. no, uvidíme.

5. serie - Jedna z těch lepších. Celkem se mi líbí, že se každá postava v partě teď pořádně definovala jako jiná specifická osobnost. Nevím, jestli to bylo i tak intenzivní předešlé serie, ale až v této serii jsem pochopila, že Robin je chlapožena, Lily zachránkyně situací a maminka všech, která si vždycky poradí, Marshall mi celou dobu přijde jako milej hloupej trouba, Ted neúnavně hledající štěstí a Barney věčný mládenec. Dnes se vydávám na šestku a bojím se co mě čeká, když všude slyším jak HIMYM měl skončit pětkou.

6. serie - Stále koukatelné, vtipné, občas se zasměju... ale moooc emocí. Občas až tak, že máte pocit, že nekoukáte na komedii. No, jde se na sedmičku.

7. serie - Jo... asi sem si tak 5x poplakala... takže stále emotivní :D. Ale okk... Taky moc moc vzpomínání i ve vzpomínkách ("pamatuješ jak jsme vzpomínali že... ").Obávám se, že fanoušky špatně přijatý konec nezvládnu už ani já. Nějak jsem se do celého HIMYM zamilovala... A to jsem se tááák držela.

8. serie - předposlední serie za mnou. Připadala mi malinko zbytečná, místy trochu více nereálná (čti jako "nesmyslná") a opět poměrně dost emotivní na komedii a hlavně v porovnání s předchozími sériemi. Jdu na poslední sérii možná i s trochou lítosti, ale hlavně jsem dost napjatá jak to dopadne, protože teď už je ke stažení alternativní uspokojující díl a já se nemůžu dočkat až zjistím, proč všichni tak z toho konce šíleli.

9 serie - Tak takhle jsem se snad nikdy u seriálu nerozbrečela.... konec naprosto... wow. Ale! Za mě dobrý! Líbil se mi... jen nemůžu přestat řvát :-D... Kažopádně. Devítka za mnou a celý HIMYM s ním! Bylo to bezva... zvládla jsem to asi za měsíc a půl a teď se moc těším na HIMYD (dad).
Seriál doporučuju i když má slabé chvilky a čím více dílů, tím jsou slabší.. ale přiroste to k srdci. Těch 90 procent si ale zaslouží :-)

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
90 %
plakát
Orange Is the New Black
15. června 2014
další názory k seriálu

Skvělé!

Jeden z těch kvalitnějších seriálů, který nepřestává bavit. Pohled do ženské věznice je pro mě dost zajímavým tématem. Vidíme spoustu žen i s jejich předvězeňskou minulostí a můžeme sledovat kolísavou psychiku hlavní hrdinky Piper, která se nechala dobrovolně zavřít za svůj prohřešek z minulosti. Jsem u začátku druhé serie a musím říct, že seriál rozhodně neupadá na kvalitě a zajímavém obsahu. Jediné mínus občas vidím ve věcech, které mi připadají až nemožné a to většinou v oblasti volnosti vězeňkyň. Jedna věc je už třeba ta, že vězeňkyni nechají řídit auto do města téměř bez dozoru, druhá, že jí nechají čekat bez zajištění třeba pouty samotnou v autě tři hodiny a třetí, že se předpokládá, že se nepokusí utéct.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
90 %
plakát
Stoupenci zla
12. června 2014
další názory k seriálu

Dokonalé psycho

Skvělé herecké výkony, realistické prostředí, výborný obsah. Asi bych nedoporučovala něžným povahám, já zvládnu se svou poloviční flegmatickou osobností dva díly a to si musím pustit aspoň díl nějaké komedie na závěr. Kevin Bacon hraje výborně a co možná hůř, herec hrající hlavního vraha je naprosto geniální... tak geniální, že jeho postavu prostě z jedné stránky milujete a sympatizujete s ním. Skvělé psychologické, realistické... úžasný seriál. Jestli tu někomu fandíte, aby přežil a už už díl nabádá, že by to dotyčnému mohlo vyjít, většinou jste z 95 procent na omylu :-D. Pokud upustíte od toho, že tvůrci nejsou uplně hodní na nevinné postavy, bude vás to bavit. Jen přemýšlím, jak dlouho se dá zajímavě točit o jednom tématu. No.. uvidíme, zatím super! :).
Dodatek: Druhá serie už je trochu předvídatelná, ale pořád dobrá!

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Jennifer Falls
12. června 2014
další názory k seriálu

Každý si zaslouží druhou šanci!

Šla jsem do toho kvůli hlavní představitelce a ano, uznávám... Herečka šíleně přehrává... hrozně moc se ksichtí a místo vtipného textu seriál zřejmě staví na tomhle. Bohužel to není uplně ono ale! Každý si zaslouží druhou šanci... Zahodit to kvůli prvnímu dílu nehodlám a zase tak příšerné to nebylo. Seriál má 20 minut, nic strašného... a díl týdně zvládnu. Dávám tomu šanci ještě minimálně tak do pátého dílu a prozatím hodnotím za 50%.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
50 %
plakát
Fargo
2. června 2014
další názory k seriálu

Drama, které pobaví

Musím uznat, že ačkoli jsem celkem zarytým milovníkem seriálů, Fargo je něco, co nejsem schopna ani trochu přirovnat k něčemu jinému. První díl mě pohltil a už nepustil a ačkoli jde o seriálovou podobu skutečné tragické události, o to víc Vás to "baví". Bude to znít asi blbě, ale u prvního dílu jsem se rozbrečela smíchy a teď jsem pravidelným divákem, co netrpělivě čeká každý týden na nový díl a snaží se zapomenout, že existuje i filmová podoba, která by mi všechno prozradila dopředu. Fargo je prostě nenápadná droga v pořádné hodinové dávce s naprosto úžasným obsazením. Nezbývá mi nic víc, než doporučit :-)

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
90 %
1/4
1234