avatar uživatele

VyhulMiPero

off
Jméno
Věk
Bydliště
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele VyhulMiPero
plakát
Odpočívej v pokoji
27. února 2009
další názory k seriálu

Divný divný divný!

Normálně 100% nedávám ale tentokrát musím. Tento seriál je divný, normálně takto označujeme věci, které se nám nelíbí ale já mám divné věci rád a to je důvod, proč se mi líbí tento seriál.

Každá postava v seriálu je něčím divná a pokud je normální tak se časem u ní vyskytnou nějaký psychotický záchvaty. Většinou si všichni povídají s dušemi mrtvých, někteří dělají z ničeho nic divné věci. Brendu vzrušuje když si to může rozdat hned na poprvé s někým úplně cizím, Nate má občas kompulzivní poruchy a divné představy, David sem tam ujede na drogách, sem tam se s někým vyspí na ulici atd. Claire je taky divná, patří do takové té skupiny divných umělců. Matka z rodiny je nejcitlivější, takže občas udělá drahej nákup, občas uklidí celý dům, občas prohraje pár tisíc na záskách dostihů.

A když se objeví nová postava, vždycky ji odhadneme a vždycky špatně, na začátku je každý úplně jiný než potom, potom jako by odhalil svoji tvář, všichni nás tam pořád překvapují.

Některé scénky hrají hodně na city, dovedou člověka donutit přemýšlet o smrti a o všech těch věcech, dovede člověku i hodně pomoct a uspořádat si to v hlavě. Tento seriál je skutečně ze života, žádná ordinace v růžové zahradě, život na zámku, nebo jiho americký telenovely, já vím, vidíte postavy, mají problémy a řeší vztahy a smrt a deprese a řekneme si ANO TO JE ZE ŽIVOTA! Jenže tyto seriály postrádají bláznivost, kterou six feet under má (Např. Lidská noha ve skříni). Když totiž o tom přemýšlíme, zjistíme, že život je bláznivý, všude samá ironie, dějí se často divné věci, něco nedokážeme pochopit, občas máme psychické výkyvy, občas hledáme útěchu v povádání si s mrtvými, s dělání bláznivých věcí, v drogách..

Ne skutečně, tento seriál je ze života z takového, jaký je.

A nejdivnější ze všem postav je Artur.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
100 %
plakát
Dr. House
27. února 2009
další názory k seriálu

Trochu jiný nemocniční seriál

Představte si Dr House bez postavy Dr House, jenom tam nechte postavy doktorů a jejich osudu (spí spolu, mají spolu vztahy, nesnáší se atd.) a dostaneme seriál podobný ostatním seriálům z nemocničního prostředí.

Tím doslova říkám, že bez House by tento seriál byl béčkový nudný seriál, ale díky jeho povaze jsme si ho všichni oblíbili. Všichni pacienti lžou, nemá nikoho rád, nejraději je sám ovšem až na práci, to je jeho závislost, k šéfce se chová příšerně, je kamarádům se chová příšerně, k podřízeným se chová příšerně. Ostatní ho ale berou, protože je velmi dobrý doktor.

Díl co díl čekáme, že se změní, nebo že ho něco zlomí a začne se chovat jako člověk, ale nic, stále čekáme a čekáme až nám dojde, že se nezmění a ani žádná zkušenost ho k tomu nedonutí a je jedno, jak moc hrozná je (postřelí ho, policie ho skoro dostane do vězení, málem přijde o práci, atd.) Na druhou stranu se nám líbí jak se chová, je sarkastický, lhostejný k pacientům, myslí jenom na sebe, dělá si srandu z vážných věcí, rouhá se, jenom na začátku každé řady se nám to líbí ale díl co díl to začne více a více přehánět a poslední díl každé řady je vždy nějakým průšvihem, třeba přijde o všechny podřízené, nebo mu definitivně odjede jeho bejvalka a on ztratí jakoukoliv naději ji získat zpět...

V seriály vidím chyby jenom v tom, že díly si jsou velice podobné díly, někdy se třeba 3 díly nic moc neděje, a kvůli podobným problémům pacientů už na díly koukáme jenom kvůli hláškám Dr House a čekáme na stále nové a nové... Kdyby tam nebyl, nikdo by to nesledoval. On dokonce i provokuje ostatní postavy ke svéráznějšímu chování (Cameronová a její hláška: Já s ní spím, bože to je síla! Nebo Wilson a jeho krádež kytary)

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 13 lidí
90 %