avatar uživatele

verca.sotek

off
JménoVerča
Věk25 let — narozeniny slaví za 129 dní (Rak)
Bydliště
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky verca.sotek
plakát
Ošklivka Katka
31. ledna 2016
další názory k seriálu

:)

Nejsem fanynka telenovel atd.. I když, je pravdou, že když jsem byla malá? Tak u nás Esmeralda, Divoký anděl atd. běžely nepřetržitě, hlavně kvůli sestře.

Když jsem seriál viděla poprvé tak mi bylo nějakých 14/15, puberta mnou cloumala a příběhy o tom, že ošklivé kačátko najde svého prince? Mě prostě bavily, vzhledem k tomu, že sama nejsem top modelka a snila jsem o tom, že taky najdu svého vyvoleného i přes to, že nejsem krasavice. Po letech jsem se na seriál opět podívala a udivilo mě, že mě stále baví. Možná to bude tím, že pořád nejsem krasavice a pořád sním o tom svém pravém. :D

Pokud někdo viděl originál (a i když ho neviděl) ví jak to celé dopadne. Ale i tak....

Seriál není jen o tom, že je Katka beznadějně zamilovaná do svého šéfa, ale i o tom, že by člověk neměl dát na první pohled, že by nikdy neměl nikoho odsoudit aniž by ho poznal. Ukazuje nám to, jak umí být někteří povrchní, namyšlení atd...A jak s vámi budou zacházet pokud nejste krásná. Důkaz toho, že pro většinu lidí je krása důležitější než mozek.
Seriál nám odhaluje jak to ve světě módy chodí a jak se na vás budou dívat pokud nemáte 90-60-90. Jak s vámi budou zacházet, pokud jim ukážete, že jste chytřejší než oni sami. Ukázalo nám to, že krása není vše.
Katka je prostě obyčejná holka, která touží jen po tom, aby se na ni ostatní dívali jako na ženu a ne na nějakou ubludku.
Jistě, že to má svoje mouchy, tak jako všechno.
Vtipem to sice moc neoplývalo(čekala jsem trošku víc), ale člověka muselo pobavit věčné postrkování Ošklivky vs Patricie a její blbost. Takhle blbej přece nikdo být nemůže.:D

Po většinu dílů se toho moc nedělo a bylo to vlastně o tom stejném, Tomáš i Marek si neví rady jak dál tak poprosí Katku, aby je z toho vysekala, protože jako jediná to dokáže. Až těch posledních pár dílů začne opravdu stát za to, protože už to je o něčem trošku jiném. Myslím si, že balení Katky se mohli věnovat trošku déle a ne jen 5 nebo 6 dílů.
Závěrečný díl se mi hodně líbil, ale mohl být krapet delší nebo ho rozdělit na dva delší díly, přišlo mi to takové nemastné neslané, zvláště pak konečná scéna Mezi Káčou a Tomem by si zasloužila trošku více prostoru. :)

I když se mi seriál líbil, tak nevím jestli bych byla pro další pokračování, je to tak 50/50, přece jen by mě zajímalo jak to bylo dál a jak Meduna vycházel se starým Bertoldem(teda mít takového otce? Tak se zabiju. Stačí, že mám takovýho dědu :D ), ale přece jen čeho je moc? Toho je příliš. :)

Seriál sice nemá zrovna 2x valné hodnocení, ale 100 lidí, 100 chutí. :) Každý si o tom musí udělat názor sám a neřídit se tím co se dočte na netu.

PS: Stejně si myslím, že Tomášova náklonnost vůči Katce přišla o něco dříve, než mu Marek poradil, aby ji sbalil a pojistil si ji. Jen si to on sám nechtěl připustit, tak jako to, že ji skutečně miluje.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
90 %
plakát
Jak jsem poznal vaši matku
8. prosince 2015
další názory k seriálu

Legendary

I když nevím kdy a jak jsem ho začala sledovat? Stal se rychle mým oblíbeným.

(Když to člověk vezme tak trochu kolem. Je to podobné Friends - parta kamarádů se schází ve svém oblíbeném podniku a řeší nástrahy každodenního života, ale přece jen je to trochu jiné).
Seriál mě opravdu bavil a vlastně pořád baví, protože se k němu ráda vracím.

S rukou na srdci, kdo by si takovou partu nezamiloval? Kdo by nechtěl, aby jedna z postav byla jeho kamarád? Nebo nejlépe všechny?

Nemyslím si, že by ztratil na kvalitě, spíš to bylo tím, že od té sedmé série to začalo být trošku "vážnější". Ale i přes to, se u toho člověk pobavil a zasmál.
Jen mi přišlo trošku zbytečné věnovat svatbě celou jednu sérii. Přece jen člověk si už zvykl, že co série to rok jejich života. Věnovala bych tomu max. 2-3 díly, pak to jak Ted poznává Tracy, jejich svatba, děti atd....A poslední "dvojdíl" bych věnovala všem postavám po x letech, aby se vidělo co a jak. Protože by mě vážně zajímalo jak Barney zvládá výchovu své dcery, jak je mají Lilly a Marshall. A jak to vlastně dopadlo s Tedem a Robin. Je škoda, že se tohle už nedozvíme.

Je pravdou, že pro hodně lidí bylo finále zklamáním. 9 let čekáme na to, až pozná matku a skončí to takhle. Ale myslím si, že to skončilo tak jak mělo, nebo aspoň tak jak to bylo jasné od prvního dílu.
A i když nejsem fanda vztahu Ted & Robin? Tak jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo.

A nesmím zapomenout na soundtrack, většina písní přivedla danou scénu k dokonalosti a nejedna si našla cestu do mého telefonu.

Jinak taková menší teorie. Tu "pravou životní lásku" potkáme jen jednou a pro Teda to byla Robin, ať už to zní bláznivě nebo ne. (Ale všichni víme jak to Robin brala). Tím neříkám, že Tracy nemiloval. ;) Ale ta měla zase svoji životní lásku Maxe, který bohužel zemřel. Oba se přes to časem nějak přenesli a našli jeden druhého. A opravdu spolu byli awesome a Tedovi jsem to přála, po tom všem čím si prošel a co vše zažil, než ji našel.
Ale ten konec mi přišel jako nějaká zpráva nebo zásah vyšší moci. Aby všichni skončili se svojí životní láskou Ted s Robin a Tracy s Maxem. Ale je to jen taková teorie.

A Ted přece nikdy nechtěl perfektní ženu. On chtěl Robin. :)

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
100 %
plakát
Jessica Jones
22. listopadu 2015
další názory k seriálu

C'mon!

Fuuu...Patřím k těm lidem, které když něco nadchne? Tak to musí dokoukat do konce. :D Takže jsem ráda, že jsou k dispozici všechny díly a nemusím čekat, tak jak je tomu u jiných seriálů.

První díly jsou sice trošku o ničem, ale to se později rozjede a nedokážete od toho odtrhnout oči.(Především poslední dvě epizody). Je pravdou, že i v pozdějších epizodách se najdou části, které jsou nudnější, ale později je to vyplněno jinou dech beroucí scénou.
Hl. hrdinka se vzhledem rockerky z minulých let závislé na alkoholu, no nemohla jsem jí přijít na chuť, ale po pár epizodách jsem si na ni zvykla a docela i oblíbila. Krysten nebyla vůbec špatnou volbou. :)
A David jako záporák? Jednoduše boží, on si tyhle role opravdu užívá a dokáže je zahrát opravdu přesvědčivě a , i když je bad guy? Má v sobě prostě něco dobrého a dokázal mi tak neuvěřitelně zahrát na city, že mi ho v konečné fázi bylo líto.

Určitě to stojí za zhlédnutí. :)

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
100 %
plakát
Hercule Poirot
20. listopadu 2015
další názory k seriálu

Britové umí

Ať už se jedná o speciální jednotku CI5, nebo venkovského detektiva Barnabyho, který v Midsomeru řeší jeden mord za druhým mají Britové zkrátka navrch co se týká krimi seriálů.

Tento seriál nám ukazuje, že na dopadení vraha není potřeba moderní laboratoř, plně funkční PC se všemi záznamy, ale čistě lidský mozek, selský rozum, pozorování...A především logika. Ukazuje, že na dopadení vraha není potřeba vystřílet celý zásobník, ale jednoduše si počkat.
Opravdu nás to donutí přemýšlet, kdo je vrahem.

David ztvárnil Poirota dokonale a nějak takto jsem si jej představovala, po přečtení knížek. Dokonale se do této role vžil, přesně vystihl povahu tohoto belgického gentlemana, kterého si všichni pletou s francouzským žabožroutem. :D Za zmínku určitě stojí i Hugh Fraser a jeho lehce natvrdlý kapitán Hastings. Nemůžu opomenout typického britského inspektora Jappa (Philip Jackson), který se "snaží" s Poirotem soupeřit a Pauline Moranovou jako slečnu Lemonovou, která má o všem přehled a ví co a hlavně kde to najít.

Každý díl má co nabídnout a není to pořád to stejné dokola. A i když to člověk vidí po několikáté, pořád na tom objevuje něco krásného. A i když to člověk vidí snad po 100 zná nazpaměť vše co kdo řekne a ví kdo je vrah? Stejně se na to musí podívat.


Oku diváka bude lahodit nejen nádherné anglické prostředí, ale i dobové oblečení, interiéry, exteriéry, veteráni(člověk se díky tomu aspoň na chvíli přenese do minulosti), ale především skvělé dialogy a propracovanost tohoto seriálu.

Tomuto seriálu se pravdu nedá nic vytknout.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
100 %
plakát
Pán času
14. listopadu 2015
další názory k seriálu

Doctor Who?

Vše to začalo jednoho deštivého prázdninového odpoledne roku 2014. Roupama jsem nevěděla co dělat a všechny oblíbené seriály už jsem znala i po zpátku.
Všude jsem narážela na něco s Doctorem a tak jsem si řekla proč to nevyzkoušet.

Už od prvních minut jsem se do tohoto seriálu zamilovala( ač nejsem zrovna fanoušek tohoto žánru) a lituji, že jsem si k němu nenašla cestu už dříve.
Je až neuvěřitelné, že tento fenomén se tu drží už více jak 50 let. Při sledování seriálu si divák užije spoustu zábavy, ale i smutku...Geniální výběr herců, skvělé scénáře a do toho vše hudba, která danou situaci udělá ještě více emotivní (např. Doomsday....)
I po tolika epizodách seriál neztrácí na kvalitě.

Každá série má svoje dobré a špatné díly.


9th + Rose
~ Mrzí mě že jeho představitel Christopher Eccleston zde strávil jen jednu sezónu. Protože se nestihl divákům tolik dostat do hlavy, což je škoda. Doctora zahrál úžasně a jeho fantastické grimasy a ironické připomínky mi často chybí. Bylo úžasné sledovat vývoj vztahu Rose a Doctor.

10th + Rose + Martha + Donna
~ Nový, nový Doctor :D, ale stejná společnice. Po regeneraci si mě tento Doctor okamžitě získal. David se role zhostil úžasně a šlo vidět, že si ji opravdu užívá. Dá se říct, že jsem tímto našla svého Doctora.
Tihle dva (aspoň z mého pohledu) si sedli nejvíc. A proto mě mrzí, že spolu strávili jen jednu sezónu. Příběhy byly plné emocí a napětí a byly o něco více propracovanější než v první sérii. I když Rose začala být lehce otravná, především tím jak se snažila "získat" Doctora, stále byla TOP. Ale víc než toto, mi "otravné" přišlo to, že Doctor ze sebe nedokázal vymáčknou tu jednu jedinou větu a to tu, že Rose miluje taky (je plno názorů, že ji nemiloval, ale několikrát to nepřímo naznačil a i to chování).
A i když se to spíše motalo okolo Rose a 10th? Tak jedna z nejlepších sérií. Tak není divu, že jsem Doomsday probrečela.

~ Nová společnice, i když byla sympatická pořád mi přišlo, že se snaží nahradit Rose a i když si Doctor na novou společnici zvykl, pořád šlo vidět, že mu Rose schází. Doctor trošku zapomněl, že je Doctor a přišlo mi, že se chová jako obyčejný člověk. Marthino úsilí získat Doctora se nesnažila ani nijak skrývat a byla do něj zamilovaná jako puberťačka a i když jsem si myslela, že mi nebude chybět? Její odchod mě mrzel.

~ A je tu další společnice, tentokrát rázná Donna. I když je to jedna z mých méně oblíbených společnic, musím uznat, že jako jediná dokázala Doctora srovnat a jako jediná nepodlehla jeho kouzlu a jejich kamarádský vztah se mi zamlouval. Konečně to bylo o něčem jiném, než o tom jak získat Doctora..Čím více se blížil závěr série, díly nabraly jiný spád a musím uznat, že bych se na ně mohla dívat pořád a pořád. Ocenila jsem návrat některých postav, jako je Jack, Mickey, Rose....
Díl The end of the time část druhá, pro mě byl jedním z nejemotivnějších dílů, při regeneraci jsem se rozbrečela jako malá.
Odchod Davida mě hodně mrzel, zvlášť když s ním počítali i do další série.

11th + Amy, Rory + Clara
~ Matt Smith mi jak Doctor vůbec nesedl a serál jsem přestala sledovat.Přišlo mi, že je Matt moc mladý na to, aby takovou roli zvládl.Po čase jsem se začala opět dívat od první série a rozhodla jsem se, že to nějak překonám. A byla jsem mile překvapena, prvních pár dílů jsem ještě stále postřádala Davidovo kouzlo a jeho Allons-y. Nicméně v polovině 5. série mi Matt přišel jako správná volba, byl správně šílený a dětinský. Jeho dva nový společníci rodinka Pondových, no Rory byl ten správný ňouma, který miloval Amy za každé situace. Amy (jako malá byla úžasná), ale dospělá? Neměla jsem ji ráda, pořád mi nějak přišlo, že neví koho a co chce. Ale i přesto, jsem jejich odchod oplakala. Zajímavé příběhy, především pak ty s River, postava, která celý děj oživila a je škoda, že dostala tak málo prostoru.
~ Clara, i když okolo ní bylo plno záhad a tak nějak se vše točilo jen kolem ní? Mám pocit, že i tato dvojice si sedla, rozhodně pro mě byla příjemnou změnou a skvělou společnicí, rozhodně víc jak Amy s Rorym. Klapalo jim to. Za tu chvíli k sobě tak nějak "přirostli".Dala bych jim více prostoru. Určitě by se ten jejich vztah posunul někam dál.

12th + Clara
~ Peterovi tahle role sedla jako zadek na hrnec.
Díl od dílu lepší a lepší. Opravdu si to užívá.
Doctor a Clara mají spíše takový vztah otec a dcera a myslím, že je to tak nejlepší, není to ovlivněno láskou. A ani ničím jiným. Osmá série byla taková nemastná/neslaná. Za to ta devátá? Jedna z nejlepších sérií z těch obnovených. Peter je opravdu díl od dílu lepší a lepší, dá se říct, že zraje jako víno. :D Doufejme, že ještě pár sérií vydrží.
Jinak jsem zvědavá na novou společnici :)

Jsem ráda, že i Britové dokáží vytvořit něco tak geniálního jako je Doctor Who. :) :)

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
100 %