avatar uživatele VIP

arthurcz

off
JménoDavid
Věk46 let
BydlištěPraha
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele arthurcz
plakát
Taková normální rodinka
9. července 2021
další názory k seriálu

Taková trhlejší rodinka

Chce se říct, klasický sitcom, ale ono je to 50 let starý a přitom jsem měl často pocit, že na půdorysu tohoto krátkého českého díla vznikla celá ředa světově úspěšných a mnohonásobně delších děl. Prostě klasický model trhlé rodiny, který je plný humoru. Když se k tomu přidá skvělé obsazení (snad není nikdo, kdo by nějak nezářil či nějak nezazářil), tak už není absolutně v hodnocení co řešit.

Prostě jsem byl i po několika desetiletích opět nadšen paní Rosůlkovou, uchvácen genialitou herectví paní Medřické, připomněl si dětskou lásku k paní Štěpánkové (tu snad tehdy miloval každej), koneckonců paní Kolářovou mám u konkurence pořád v top10 (někde u tohoto seriálu to začalo) a o pánech z rodiny, co mi kdysi předali jistá životní moudra (o kterých jsem si teď ověřil, že stále fungují) nemá ani smysl hovořit jinak než nadšeně. Dotvořeno "hostujícími hvězdami v malých rolích" Moučkou, Bohdalovou a Koníčkem pana Nového. A vznikne skoro genialita - na tu dobu teda určitě.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
You, Me, and Bach
8. července 2021
další názory k seriálu

Japonská pohodová romanťárna

No asi tak, nebudu se ve svém věku tvářit, že mi občas kvalitní veselá romanťárna neudělá větší radost než nějakej šašek v kostýmu, co pobíhá po nocích a koná dobro. You, me and Bach je přesně ten případ. Osudy tří absolutně odlišných lidí (student, nezaměstnaná skoro třicítka, matka v domácnosti) se spojí poté, co se sejdou na kurzu hry na housle pro dospělé a začne se odvíjet velice příjemný příběh, o kterém se dá bez spojleru snad jen říct, že je prostě milý a pohodový. Obsazení perfekt. Takže vlastně nemám co vytknout a jen doporučit jako fajn oddychovku.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Viktoriánky
27. června 2021
další názory k seriálu

Ach jo

Přiznám bez mučení, že jsem to nepobral. Matlanice všeho možného, napadaly mě třeba x-mení, penny dreadful, sirotčinec pro podivné děti atd. Ale kdyby ta matlanice fungovala, tak neřeknu ani popel a sledování si užiju. Ale tohle pro mě bylo (ještě při delší stopáži) tak strašně zmatený, nudný, že se to skoro nedalo a vážně jsem měl problém se do toho finále vůbec dostat. A finále samotné tomu dosadilo korunu. Tohle se vážně moc nepovedlo.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
40 %
plakát
Labyrinth
10. března 2021
další názory k seriálu

Naštěstí jen 2 díly

S knihou jsem se docela trápil, lákavé téma, ale to prolínání časových rovin jen umocňovalo nudu a konec jako takový no, hmmmm. Zkusil jsem tedy toto filmové dílko, jestli to třeba nebude mít lepší náboj. Bohužel, filmové zpracování jen umocňuje všechny neduhy z předlohy. Vlastně vůbec nevím, proč jsem to dokoukal. Zmatek, nelogičnosti a natahovaná nuda, tohle několik německých povislých ňader a prdelek fakt nezachrání, v tomto ohledu znám taky lepší filmy. Snad jen některé středověké lokace stály za to, ale je spousta dokumentů, které tuto úlohu splní mnohem lépe, řekl bych mnohonásobně.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
20 %
plakát
Holky na drátě
22. února 2021
další názory k seriálu

Partička spojových manipulantek

Hodnotit jen první 3 série, tak se tu rozteču nadšením nad parádním guilty pleasure o skvělé partě telefonistek z doby kousek před druhou světovou. A to jednak díky parádnímu obsazení a hlavně kvůli tomu faktu, že to prostě není jen romantická telenovela, ale že je to velmi umně zmixováno s dramatem, semtam s nějakou tou krimi zápletkou a sledování je super. Teda když si člověk odmyslí dnes už klasickou agitku směrem ke kdejakým sexuálním menšinám.
Bohužel má seriál sérií 5 a od čtvrté se seriál ubírá směrem, který mě osobně bavil míň a míň (no prostě mě nebavil) a gradace ve španělské občanské válce srazila celý milý seriál kamsi dolů. A celé finále uá mi přišlo hrozný a prostě nelíbilo.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Hříšná touha
2. listopadu 2020
další názory k seriálu

Překombinovaný splácanec

Takový pokus o mix mexické telenovely s thrillerem a krimi. Alma se zaplete s mladíkem a už to jede, děj se zaplétá, přicházejí mrtvoly, každou chvíli vzplane nějaká ta vášeň a děj frčí. Jenže frčí taknějak na můj vkus pomalu. Tohle by se dalo sfouknout a vygradovat na polovinu dílů a pak bych u toho asi seděl napnutej jak struna a loupnul maraton na jeden zátah. Jenže tady se to motá pomalu. S každým zvratem autoři nejdřív nahodí hromadu flashbacků, nějaké to opakování děje, co divák už viděl, do toho nějakou tu představu někoho, jak to mohlo být a co se všechno mohlo stát a to všechno ještě bez nějakého varování nebo uvození, takže divák tápe. Tyhle věci pak ještě mezi sebou plynule přecházejí, občas se to povede, občas tak maximálně chaos. A pak přijde ten rádoby wow efekt toho zvratu, že je vlastně všechno trochu mebo úplně jinak. Zásadní zvraty divák stejně tuší předem, občas i několik dílů předem, takže místo napětí se dostaví jen otrávenost, kdyže už to konečně vybalej. No a takhle pořád dokola celých 18 dílů, přičemž poslední díly vedou na neuvěřitelně překombinovaný finále.
Herecky to odpovídá té telenovele. Pánové jsou patřičně nagelovaní a děvčata bez výjimky krásná, dokonalá, možná až moc. Tady bych ještě doplnil, že holky jsou vesměs podobné typy, což pochopím u matky a dcery, ale proč kamarádka a sekretářka vypadají při letmém pohledu stejně jako hlavní hrdinka a při soft postelových scénách už úplně stejně, tak to mi hlava moc nebrala.
Kvóty leseb apod. splněny byly, ale jinak je seriál na Netflix neobvykle odvážný, takže jedno z mála kladů by mohlo být, že mi nikdo nevnucuje dojem, že nejlepší píchačka je ve spoďárech.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Ledová archa
10. srpna 2020
další názory k seriálu

Jede vláček kolejáček

Předně hlásím, že semtam nějaké to postapo či scifku radostně kousnu. Ale na tohle dílko jsem buď starej nebo prostě neumím vypnout mozek na těch správných místech.

Prostě mi naprosto uniká základní myšlenka seriálu. Když je venku zima, tak postavím vlak, kterej bude mít vagóny velikosti menších hangárů, vagónů dám za sebe 1001 a s tím vlakem budu roky jezdit po vymřelé matičce zemi. Vlak nedrncá, ikdyž je dlouhý alespoň 50km, tak se prominenti nějak dostávají rychle kam se jim zamane. Vlak jezdí pořád, takže asi na nějaké kouzelné palivo (několikrát byly zmíněny baterie a že když vlak jede tak že se energie doplní, takže nějake vlakové perpetum, no nevím no ...), a krajinou si to hasí podle záběrů docela rychle. Žádná starost, jestli pod sněhem jsou koleje v pořádku a samozřejmě za těch 7 let cesty v pořádku byly a neležela na nich žádná překážka - teda kromě sněhu jasně. Taky je zajímavé, že civilizace je v háji, ale na bezdrátové ovládání výhybek se v té rychlosti spoléhají automaticky. Já za to nemůžu, ale prostě je to celý padlý na palici. Pochopil bych třeba podzemní komplex, kterej by vytápěla činná sopka, ale proč vlak? Pomíjím, že kolejové spojení kontinentů by byl v nastalé době ledové asi dobrej průser. Přemýšlet o tom, jakej by byl průser tuhle mnohakilometrovou krávu rozpohybovat nebo zastavit, je už jen mrhání mozkovou kapacitou.

Kdyby byli autoři co k čemu, tak by ty kulisy postavili ve skutečném vlaku obvyklých rozměrů, to by pak byla prča. Tady to podle některých vnitřních záběrů vypadá, že šířka a výška jednotlivých vozů je obří a to má ještě každý vagón podzemní část pro údržbáře, kde se dospělý člověk nemusí pohybovat v předklonu. Pak by mě zajímal rozchod kol a opět se vracím k otázce, kdo stihl pro takovou krávu postavit koleje kolem světa, počítám, že přes ČR trasa teda nevedla. :-) Pak jsou ale záběry, třeba když opravují za jízdy podvozek, kdy to vypadá na obyčejných pár metrů šířky. Prostě pakárna.

K ději samotnému. Nebudu opakovat a spojlerovat co už zde nebo jinde napsali jiní. Je to často o tom třídním boji a místy se to nechá. Herecky to od začátku do konce táhne Jennifer Connelly, zbytek je buď slabý nebo na okrasu a pan dredatej mi teda k srdci nepřirostl, to byl gejzír divného neherectví.

A děj je často neskutečně na palici. Za všechno třeba nápad přejít od lokomotivy do zadní části vlaku po vagónech. Desítky kilometrů? Jak by to asi mělo dlouho trvat? No nic ...

Ale dokoukal jsem a semtam mě to bavilo, takže první série je solidní průměr a na ohlášenou druhou se asi taky kouknu.

Edit po S02: Na scénu přichází záporák Wilford a děj se pořád motá v tom samém. Bohužel je utlumena Melanie, ale mrtvolu jsme neviděli, takže asi tak. Co se nesmyslného základu týče, tak S02 přidává další informace. Jednak koleje zřejmě zbudoval Wilford (zmínka o mostu na Aljašku). Takže měl dost času zadat a zaplatit projekt kolejí po celém světě? No fajn. A co se velikosti vagónů týče, tak už víme, že jeden je dlouhý celých 15 metrů. Sice to tak nevypadá, ale což.

A co je hlavní. Melanie ukázala, že se dá mimo vlak docela solidně přežít. Tak proč sakra ten VLAK????

Na S03 jsem zvědavej, vážně mě zajímá, kam až to může zajít.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
50 %
plakát
V dobrém i zlém
14. července 2020
další názory k seriálu

Úpadek

S01+S02: Jednoduchý sitcom na pohodu, humor je založen na sousedství dvou manželských párů, kdy jeden je spolu pár dní a druhý 20 let. A fakt to funguje a je to dobrý. Hlavní čtveřice je super a potěší mladá Jessica Jones jako dcera hlavní dvojice.

S03+S04: Nepochopitelný úpadek. Postupně jen tak zmizí mladý manželský pár a celé se to odehrává jen v jednom domě a seriál přichází o to hlavní - o špičkování novomanžela a zkušeného harcovníka.

Naprosto nepochopitelně se nakonec díly vysílaly v jiném pořadí, než byly natočeny a pekelně to ruší. Dcera tak mění obsazení snad každý díl, což mi snad vadilo míň než totální dějové nenávaznosti: v jednom díle jsou s někým na večeři, za dva dny se seznámí, v jednom Joy hledá práci, v dalších pracuje na původní pozici, svatba dcery je dřív než žádost o ruku atd atd.

Prostě se z toho stal strašnej bastl, kterej prostě natočili jen ze setrvačnosti s polovičním rozpočtem.

Tip, pokud se to někdo chystá sledovat: zkuste sledovat podle datumu produkce (třeba na trakt.tv se datumy zdají být ok, číslování samozřejmě stejné jako všude jinde) a nikoli podle číslování, možná to bude mít alespoň trochu hlavu a patu.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
Viceprezident(ka)
29. června 2020
další názory k seriálu

Slábnoucí slabota

"Komedie" z politického prostředí, která upadá do šedého průměru. Hlavní problém je asi skoroabsence humoru a pro našince celková komplikovanost amerického volebního systému a jejich politiky vlastně vůbec. Pokud seriál něco vůbec ukazuje, tak asi jen to, že tahle funkce je jeden mnoho let dlouhej sprint, kde si nejde udržet čisté ruce.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
Utíkej
2. června 2020
další názory k seriálu

A jak to pěkně začalo ...

Seriál začal docela solidně, neotřelý námět, zajímaví herci. Ústřední námět, kdy dvě esemesky spustí útěk dvou starých "přátel" napříč amerikou, měl rozhodně co nabídnout.

Jenže s každým dílem to kvalitativně klesalo. V předposledním díle začne děj oživovat policistka a její přítelka preparátorka zvěře (takže kdo se půl seriálu bál, že by tam třeba nebyla alespoň nějaká ta sexuálněmenšínová agitka, tak tomu se nakonec ulevilo ;) ) v podání skvělé Phoebe Waller-Bridge, ale ani to ději ve finále nepomohlo, potažmo se ta jejich linka z děje prostě ztratila, což je prostě nehorázné. Jakoby se scénář na poslední díl psal narychlo a bez korekcí. Konec samotnej vlastně taky nepotěší, za posledním dílem zůstane až moc nevyřešených otázek.

Kdyby to nekomplikovali problémy z jejich normálního života a nechali to jako vztahovou kecačku ve vlaku (s nějakým tím závěrem že "fajn, zkusili jsme to a teď zpátky k dětem"), tak by to asi bylo lepší, ale napsat komorní scénář pro dva herce, který baví celou dobu seriálu by pak bylo mnohem náročnější.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
50 %
1/16
1234567 ... 16