avatar uživatele

Mermie

off
JménoRomana
Věk27 let
Bydliště
Twitter@Lady_Mermie
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky Mermie
plakát
Pán času
12. prosince 2014
další názory k seriálu

Allons-y

Seriál i myšlenka dobré, jediné, co vytknu (a věřím, že se mnou mnozí nebudou souhlasit), je Moffat. Ze začátku mi v Doctorovi nevadil, ale poslední dobou se mi zdá, že už sám neví, co by vymyslel. Rozhodně pro mě nejsilnější éra je R T Davies. Každopádně po příchodu Capaldiho se level seriálu zase o něco zvedl. SHUT UP SHUT UP SHUT SHUT SHUT SHUTITY UP UP UP.

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
70 %
plakát
Tři mušketýři
12. prosince 2014
další názory k seriálu

One for all and all for one

Co říci? BBC opět nezklamala. Osobně se mi tento seriál líbí jak vtipem, akcí, pojetím, i hereckým výběrem (nezlobte se na mě, ale Capaldi jako Kardinál? Neznám lepší postavu :D).

Dokonce je natáčen v České republice, takže si troufám tvrdit, že je pro české diváky milé koukat na seriál, a zničehonic si třeba všimnout květinové zahrady v Kroměříži.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
90 %
plakát
Merlin
12. prosince 2014
další názory k seriálu

No young man, no matter how great, can know his destiny

Upřímně, nevěděla jsem, co od tohoto seriálu čekat. Bránila jsem se mu zuby nehty, nakonec se však dostal i ke mně. A co se stalo? Jistěže mě (děkuji BBC!) okouzlil svou roztomilou naivitou a netradičním pojetím. Herci, v té době víceméně neznámí, byli vybráni skvěle. Za finále bych scénáristy nejradši kopla (ale nebudu zde spoilerovat), na druhou stranu si ale neumím představit lepší ukončení.

Na soundtracku se mimo jiné podílela česká filharmonie a máme být na koho pyšní. :) Jediné, co se našim Čecháčkům opravdu nepovedlo, je dabing. Možná si troufám říci, že dabing v DVD verzi je o něco kvalitnější než AXN, ale to je zkrátka věc názoru, můžete-li, jděte do originálu.

Zkrátka, Merlina mohu doporučit každému, kdo se nebrání rodinnému, historickému pohádkovému a naivnímu fantasy. Rozhodně nečekejte nějaká jatka jako například ve Hrách o Trůny.

Mimochodem, i fanoušci Slashe si při sledování mohou mnout prsty.

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
100 %