avatar uživatele

TSZZ

off
JménoTom
Věk41 let
BydlištěZápadní Čechy
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele TSZZ
plakát
Saturnin
8. prosince 2008
další názory k seriálu

Saturnin

Suchý "anglický" humor, který Saturnin obsahuje, mi obvykle příliš nesedí, ale sem pasuje perfektně. Pohodová atmosféra je zde cítit prakticky v každém okamžiku a některé postavy jsou nezapomenutelné (teď mám na mysli zejména Petra Vacka aka Milouše nebo ironický Dr.Vlach v podání Milana Lasici). Prim zde však hraje Oldřich Vízner. Jeho nejlepší filmová postava,Saturnin, je prostě nepřekonatelná. Je úžasné co dokáže vyjádřit např. jen povytažením obočí nebo krátkým úšklebkem, o suchých hláškách nemluvě. Celý tenhle seriál se prostě povedl a strefil se mi perfektně do noty.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
80 %
plakát
Plechová kavalerie
13. listopadu 2008
další názory k seriálu

Plechová blbost

Tak Plechová kavalerie potvrzuje v praxi známé rčení že z ho*na bič neupleteš.Ačkoliv herecké obsazení je mimořádně kvalitní a slibné taxe tahle "plechařina" řadí mezi nejhorší seriály co jsem kdy viděl.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
0 %
plakát
Panoptikum města pražského
11. listopadu 2008
další názory k seriálu

Klasika č.2

Nestává se to často, ale tohle pokračování výborného díla je ještě lepší než originál.Došlo k několika drobnějším personálním obměnám, ale noví herci zapadli do celého soukolí jako kolečka do hodinek.Jiří Adamíra je absolutní sekáč anglického střihu a v téhle roli ho prostě žeru (heterosexuálně myšleno, pochopitelně:-)). A Ondřej Havelka v roli nováčka je taky fajn, jinak personální obsazení "čtyřky" zůstalo stejné (proč taky měnit něco co funguje), vč. mého oblíbence z největších, pana Vinkláře v roli Inspektora Bouše.Když by Česká televize vyráběla jen TAKHLE kvalitní pořady, tak bych koncesionářské poplatky platil bez remcání:-)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Hříšní lidé města pražského
11. listopadu 2008
další názory k seriálu

Česká klasika

Na Hříšné lidi se vždycky rád podívám, protože tenhle seriál se opravdu povedl. Mám rád snad všechny zúčastněné Pány Herce v hlavních rolích, jemný humor kterým se vyznačuje každá epizoda, inteligentní a tak akorát "zamotaný" děj dodává celému dílu šmrnc a nelze opomenout výtěčná režie Jiřího Sequense, díky které se do celého projektu podařilo skvěle promítnout kouzelnou atmosféru první republiky.Výtečně se vydařily i pozdější filmové příběhy, které nechybí v mé sbírce českých DVD.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %
plakát
Dirty Sexy Money
8. listopadu 2008
další názory k seriálu

DSM

Naprosto klasická soap-opera, která dodržuje snad všechny prvky jenž tento typ seriálu definují. Právě vzhledem k žánru mě poměrně dost překvapila aktivní účast Donalda Sutherlanda. Nutno však přiznat že celá první řada mi utekla neuvěřitelně rychle (asi i díky tomu že má jen deset dílů:-)) a že rodinné peripetie ultrabohaté rodiny Darlingových jsem si vcelku oblíbil. Pokud někdo chce zabít čas když venku prší a nemá na práci nic konstruktivního, tak vřele doporučuji :-). P.S.:Pochopitelně je třeba mít napaměti, že úkolem DSM není najít lék na rakovinu, ale "jen" pobavit diváka.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Nemocnice na kraji města... nové osudy
31. října 2008
další názory k seriálu

OMG

Když si promítnu seriál Nemocnice na kraji města po 20 letech (což také není moc příjemné vzpomínání),tak musím zpětně ocenit jednu věc:vcelku jasnou návaznost na původní díly a zřetelný posun všech přeživších postav (což jsem u seriálu,který má navazovat na něco předchozího považoval až dosud za celkem pochopitelné).U téhle nové řady epizod totiž postrádám i onu návázanost na starší děj.Musím se bohužel přiznat,že jsem vůbec nepochopil,kterou postavu mám znát z dřívějška a patrně se mám radovat že se s nimi opět shledávám,či která postava je nová a já jako divák mám teprve objevovat co je vlastně zač.Z úcty k původní klasice (kterou považuji za jeden z nejlepších seriálů své doby)dávám alespoň 10%,čímž vyvracím názory že nebýt starých dílů,měl by tento seriál hodnocení vyšší.Já jsem naprosto přesvědčen že (nejen) ode mě by měl hodnocení snad i v záporných hodnotách, nehledě k tomu,že by takový paskvil nejspíše vůbec nevznikl. Režisér Viktor Polesný a scénáristka Lucie Konášková jsou zřejmě mnohem psychicky narušenější lidé, než jsem si až dosud myslel, protože tohle duševně zdatný jedinec prostě nanapíše,ani kdyby chtěl.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
10 %
plakát
Soukromé pasti
31. října 2008
další názory k seriálu

Každý pes jiná ves

Je těžké souhrně posuzovat tenhle cyklus příběhů, který nemá navzájem prakticky nic společného, snad kromě času kdy se vysílá v televizi.Jinak je zde pokaždé jiné herecké obsazení a samozřejmě, odlišné je i jméno režiséra. K těm hercům bych si dovolil jednu poznámku: docela by mě zajímalo co se stane až dojdou ty "áčková" herecká jména,která zatím každý díl výrazně táhla nahoru.Nova pak bude mít možnosti dvě: buď celý projekt ukončit (a nikdo z nás asi nevěří že se to stane-pokud to bude mít slušnou sledovanost) nebo nastoupí garnitura, jejichž jedinou hereckou zkušeností je maximálně tak zrůdnost typu Ulice a kvalita půjde rapidně dolů.Ale uvidíme,třeba nás Nova překvapí a přijde s nějakou další možností. Každopádně některé díly jsou "silnější" a některé slabší,ale zatím je to takový lepší průměr.Díky krátké stopáži není možné zabývat se hloubkou charakterů a dalšími elementy které obvykle tvoří příběh,takže režiséři mají celkem snadnou úlohu:převyprávět vždy celý děj tak,aby byl pokud možno srozumitelný co největšímu počtu diváků.Někde jsem se dočetl že příběhy mají být inspirovány skutečnými životními případy. Nemusím doufám dodávat že se skutečnými lidskými osudy mají tyto povídky společného asi tolik jako Včelka Mája se životem zvířat v divoké přírodě.Nutno však říct že Nově patří potlesk za výrazné odklonění od svého dosavadního stylu, který spíše urážel dobrý vkus.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
60 %
plakát
Život na zámku
25. září 2008
další názory k seriálu

Život

Ani jsem si neuvědomil že tu Život na zámku chyběl, přitom jsem ho sledoval pravidelně a těšil se na něj. I když někteří herci hráli dost otřesně (a to se netýká jen bezejmenných vedlejších tváří ale i známých herců, např. Tomáš Töpfer už tady prokazoval že není příliš dobrý herec, o Petru Rajchertovi se raději ani nezmiňuji)a celkově to bylo místy takové docela šupácké, tak se podařilo vcelku věrně zachytit dlouhé roky v životě jedné obyčejné rodiny, která zažila něco neobyčejného.Trochu mě mrzí že to nemělo další pokračování, protože dnes se točí x sérií daleko větších blbostí než bylo tohle.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Comeback
19. září 2008
další názory k seriálu

Lepší než se čekalo...

Kupodivu to není ani zdaleka tak zlé jaxem se obával, válet se u toho smíchy po zemi může sice jen slabomyslný debil ale co jsem z toho zatím viděl bylo místy celkem úsměvné a dobře stravitelné. Opravdu jsem se několikrát vcelku spontáně pousmál a snad ani na chvíli mi nezmizel takový ten pobavený úsměv, i když většinu point jsem znal ze stále dokola se opakujících upoutávek. Samozřejmě že když si chci pustit opravdu kvalitní sitcom tak se kouknu na Přátele nebo How I me your mother (proti těmto působí Comeback jako hodně chudý a lehce retardovaný příbuzný), ale kdyz nemám ve čtvrtek večer co dělat tak mě Comeback celkem příjemně pobaví.A pár bodíků navíc za neotřelý ale úžasný hudební vložky typu Metallica, Ozzy Osbourne a spol :-)

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
50 %
plakát
Kriminálka Anděl
15. září 2008
další názory k seriálu

Určitě lepší než horší

Tak opravdu nevycházím z údivu. Velice příjemné přeqapení české seriálové sezony - dojem je zatím určitě nejlepší ze všech nováckých seriálů. Dějově to určitě je slabší (alespoň v porovnání s jinými detektivními sériemi), zápletku rozluští asi každý divák, který má alespoň gram mozku vcelku rychle a bez nějakého překvapení, a dialogy jsou bohužel jako u většiny CZ seriálů dost nablblé, ale co se opravdu povedlo je vše ostatní: kamera na výbornou (moc fajn je modrý filtr), zrychlené prostřihy na pražský frmol působí poměrně zajímavě a cool, a herci? To je asi nejpříjemnější překvapení: David Švehlík potvrzuje svůj talent, který naznačil již v Dobré čtvrti, Ladislav Frej předvádí takový ten klasický standard a Marek Taclík je borec a vcelku sympaťák. Zastavil bych se u Heleny Dvořákové: na debut před kamerou je opravdu výborná a herecky působí mnohem \"vyzráleji\" než zkušenější kolegyně zjiných nejen nováckých seriálů. Nejslabším hereckým článkem tak paradoxně působí ten, o němž se zřejmě uvažovalo jako o tahounovi: Martin Stropnický mě ničím přílišničím nezaujal, nehledě k tomu, že s pistolí v ruce působí
až směšně. Jako možná podstatný fakt musím uvést, že nesleduji a prakticky ani neznám americkou CSI konkurenci, takže vykrádání, neoriginalitu či pokusy o přiblížení originálu hodnotit nemohu.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
60 %
1/9
1234567 ... 9