avatar uživatele

BasarMilesTeg

off
JménoBasarMilesTeg
Věk37 let — narozeniny slaví za 195 dní (Střelec)
BydlištěDuna (Arakis, Rakis)
Twitter@BasarMilesTeg
Facebook
Poznámka
http://www.livescore.in/
Názory uživatele BasarMilesTeg
plakát
Lovci zločinců
25. října 2013
další názory k seriálu

Příjemné osvěžení mezi kriminálkami

Person of Interest je příjemným osvěžením ve světě kriminálek hned z několika důvodů, a tím zdaleka nemyslím jen tu hlavní sci-fi zápletku ohledně stroje, ale především i vedlejšími dějovými linkami, které jsou velmi dobře namíchané. Líbí se mi především to propojení organizovaného zločinu s policií, a vůbec zkorumpované policie, která má pro mě takový hrozně příjemný nádech vztahu mafie a police ve spojených státech v sedmdesátých letech, které mi dávají spoustu odkazů na filmy z té doby, jako třeba Serpico a nebo první filmy o Drsném Harrym. A to se ani nemusím zmiňovat o Eliasovy, který patří mezi mé nejoblíbenější postavy. To samé platí i o Root, jejíž dějová linka se sice rozjížděla pomaleji, opět ale výborně. Nejoblíbenější postavou je ale asi Fusco, jehož příběhový i vnitřní vývoj, a jeho vztah s ústřední dvojicí je jednou z nejlepších stránek tohoto seriálu. Emerson i Caviezel padnou do svých rolí jako parádně, a především Emerson pokračuje ve skvělém výkonu po jeho roli v Ztracených. Celkově musím ještě dodat, že jak první, tak i druhá série výborně gradují, přičemž druhá polovina každé série lepší, přičemž několik posledních epizod druhé série bylo téměř neuvěřitelných. Oproti jiným seriálům je i potěšující, že tvůrce seriálu, Jonathan Nolan, dokáže velice rovnoměrně rozkrývat tajemství kolem hlavní dějové linie, tj. stroje, tak aby dokázal dobře uspokojovat diváky, a i udržovat správné tajemno.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
90 %
plakát
Broadchurch
24. října 2013
další názory k seriálu

Super Krimi

Na to, že je Broadchurch skvělý seriál, není třeba ani upozorňovat. Vše kladné bylo v podstatě řečeno již výše. Jen bych se chtěl zmínit o těch několika málo věcech, které mě na tomto seriálu ani ne štvaly, ale jen prostě kazily dojem.

Asi tím největším, pro mnohé asi překvapivě, byla kamera. Když se v prvním díle objevily ty nádherné, melancholické, sluncem zalité záběry na hlavní představitele, člověku z toho plesalo srdce. Když se pak objevovaly tyto scény pořád a pořád, snad i častěji (nebo jsem si to jen sugeroval), tak mě to začínalo hodně, ale opravdu hodně štvát.

Věc, kterou si podle mě asi mohly tvůrci odpustit, bylo takové velké propojení mezi rodinou oběti a DS Ellie Miller.

Poslední věcí, která mě trošičku naštvala, byl samotný konec. Ne samotné dopadení vraha , nebo forma, kterou pro to zvolily, ale vrah samotný. Netušil jsem, kdo bude oním vrahem, ale když to zhodnotím, tak člověk nebyl tak šokovaný, jak by člověk po tak strhujícím příběhu očekával. Ne z kriminalistického hlediska, ale prostě z televizního hlediska to prostě tolik nešokovalo, jak by mělo.

To je můj názor, ale každopádně hodnotím 90%.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
90 %
plakát
Mazané služky
24. října 2013
další názory k seriálu

Konečně náhrada za zoufalky

Náhrada za zoufalky nepřišla v podobě mizerných GCB, ale opět od starého známého tvůrce Marca Cherryho. A na ABC si asi rvou vlasy z hlavy, že tento seriál odmítly. Sice nedosahuje kvality jako několik prvních sérií, ale jen chlup. Na druhou stranu však přináší děj z jiného prostředí, než jsme zvyklí, a to dodává seriálu jiskru. Hlavní příběh je sice dobrý, ale asi nejsem sám když řeknu, že ještě více mě zaujaly tři vedlejší příběhové linie, které mají teprve ten správný šmrnc a vtip. Zatím hodnotím 80%, a věřím, že potenciál má ještě větší.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Brooklyn 99
24. října 2013
další názory k seriálu

Má to potencionál, ale...

Zatím hodnotím tento seriál 60%, ale myslím si, že má pořád potencionál na mnohem lepší potencionál. Mnozí tento seriál po pilotu srovnávaly se seriálem Scrubs, což je poměrně logické. Bohužel prozatím tohoto standartu ani zdaleka nedosahuje. A to podle mě ze dvou hlavních důvodu. Tím prvním je Andy Samberg jako detektiv Jake Peralta, kterého tvůrci udělaly mnohem dětinštějšího a nezodpovědného, než by bylo vhodné, a podle mě tím seriál hodně trpí. A tím druhům problémem je až přílišná rozsekanou jednotlivých díl, kde se kolikrát ztrácí děj jednotlivých epizod. V tomto mi hodně připomíná jiný Foxovský seriál, Breaking In. Ten byl také přecpán vtipy, ale ty tak rozsekaly jednotlivý děj, že to seriálů až moc ublížilo. Herci ve svých rolích jinak vypadají celkem v pohodě, až opět na to, že jsou nějaké postavy až moc přestylizované, jako třeba až moc drsná a chladná Stephanie Beatriz jako Rosa Diaz. Zatím ale tento seriál nezatracuji (po 4 dílech), a dávám mu šanci.

Edit po 10 epizodách. Seriál se rozhodně zlepšil, a už není tak rozkouskovaný, a jen doufám, ať tento trend pokračuje. 70%

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
70 %
plakát
Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně
24. října 2013
další názory k seriálu

Seriál dvou tváří

Jak jsem napsal v nadpisu k tomuto hodnocení, je to seriál dvou tváří, a tím nemyslím hlavní herecké duo, které patří k tomu nejlepší stránce tohoto seriálu. Na jedné straně je to právě skvělá ústřední dvojice, její vtip a vzájemná chemie mezi sebou, kolegy i vlastní rodinou, podpořená i skvělým castingem vedlejších rolí, ze kterých mám nejraději Bruce McGilla jako detektiva Vince Korsaka. Ale na druhou stranu má tento seriál i několik problémů. A tím největším problémem jsou neuvěřitelná klišé scénářů, které ale kompletně zapadají do portfolia stanice TNT (což je podle mě jeden z největších problémů této stanice). Obecně mi přijde, že to je skoro osmdesátková detektivka se všemi jejími výhodami a nevýhodami zkombinovaná se suprovým dnešním buddy cop seriálem. Vyšlo to dobře, ale i tak měl tento seriál ještě větší potencionál, a tak hodnotím 70%.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
70 %
plakát
Vegas
1. října 2012
další názory k seriálu

To se povedlo

Mám rád seriály a filmy z ameriky 60. a 70. let, ať již retro, nebo přímo dobové, a tak jsem doufal, že se Vegas podaří. A po pilotu můžu býti jen spokojen. Ať už dobovou atmosférou, dobrými herci, ale především tou oldschoolovostí, pričemž nejsme otravování dnes všudypřítomným CSI efektem. Pro mě velice solidní rozjezd nového seriálu, za který by se pomalu nemusela stydět ani kabelová televiže.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Miami Vice
12. dubna 2012
další názory k seriálu

The Best Of 80's

Podle mě jeden z nejlepších policejních seriálů, které byly natočeny. Spolu s In the Heat of the Night a Hill Street Blues patři Miami Vice mezi klenoty krimiseriálů osmdesátých let.

Když byl u nás tento seriál v devadesátých letec poprve vysílán, tak mi mezi těmi mnoha policejními seriály, v té době vysílanými, zcela zapadnul. Bylo to jistě zapříčiněno mým mládím, protože oproti mnoha v té době vysílaným krimi seriálům, mi přijde takový dospělejší a realističtější. Těmi realističtějšími prvky myslím předevěím záporné postavy, které jsou sice pořád klasicky osmdesátkové, ale z dnešního pohledu mnohem uvěřitelnější, především kvůli realističnosti drogového problému a také kvůli velkému zapojení latinskoamerického vlivu, která v televizi osmdesátých let nebyl až tak častý.

Herci jsou vybráni též výborně, mezi nimi mám vzláště oblíbeny Philipa Michaela Thomase a E. J. Olmose. Mezi velké přednosti patří vizuál, který velice překonává snad všechny soudobé krimi seriály, a i v dnešní době by zcela jistě překonal mnohé současné seriály, a to především v exteriérech, především kvůli dnešním rozpočtům. V dnešní době se již ani nevidí v Miami Vice tolik používané, dlouhé kamerové záběry za doprovodu tehdejších hitovek, které byly silně atmosférické. Silnou, a také velice známou značkou tohoto seriálu bylo užití sportovních aut a módy, které jak známo, tento seriál také silně proslavily.

Samostatnou kapitolou tohoto seriálu je hudba, kterou dělal světoznámý český rodák Jan Hammer. V této oblastí nemá seriá konkurenci ani v dnešní době, ať již v samotné hudbě Jana Hammera, nebo v použití písní jiných autorů, které nádherně dokreslují atmosféru. Jen například použit Jacksnovy písně Somebody watching me ve striptýzovém baru v pilotní epizodě je skutečně vynikajícím příkladem, a takovýchto užití je nepočítaně.

Co říci závěrem. Když chcete sledovat vynikající osmdesátkovou krimi, tak určitě Miami Vice. 90%

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Zdivočelá země
9. dubna 2012
další názory k seriálu

Zdivočelá země

Je to jeden z mála seriálu, který su může podat ruku s tou nejhorší komunistickou propagandou. Jinak počátek první série byl poměrně dobrý, ale především ta antikomunistická propaganda ho totálně zničila.

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
0 %
plakát
Správná Susan
20. prosince 2011
další názory k seriálu

Suddenly Brooke Shields

Jeden z mých oblíbených seriálů devadesátých let, které plně odráží jejich suprovou atmosféru. Ať již v podánání v lásce se nedařící Brooke Shields jako Susan, nahláškované Kathy Griffin, temperamentnímu Nestoru Carbonellovi nebo suprově šílenému Davidu Stricklandovi. Výhodou tohoto seriálu jsou předevěím dobří ale především sympatičtí herci, kteří seriál podržely i ve slabších chvilká scénáristů, což přineslo téměř tři sezóny plné skvělého humoru. Zásadní zlom nastal na konci třetí sezón, kdy byli ze seriály vyškrtnuti představitelé Jacka a Maddy (Judd Nelson a Andrea Bendewald), a především sebevraždou Davida Stricklanda. Nato se autoři rozhodly do čtvrté série cely seriál silně faceliftovat, což dopadlo velice špatně. Na nové herce v čele se známým Ericem Idlem jsem si nezvyknul, a seriál celkově stratil svoji atmosféru. Jen pro zajímavost, první série, která byla vysílána mezi Seinfeldem a Pohotovostí, byla 3. nejsledovanším pořadem v USA v sezóně 1996 - 97, zatímco při přemístění v programu na začátku druhé sezóny spadla na 65. místo sledovaností a pohoršila si cca o 10000000 diváků, což svědčí o tom, že kvalit svých konkuréntů asi nedosahovala. Každopádně minimálně za první tři série dávám 80%.

Hodnocení jednotlivých sérií:
S01 - 80%
S02 - 85%
S03 - 75%
S04 - 45%

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Sever a Jih
18. prosince 2011
další názory k seriálu

Skvělá kombinace

Tento seriál je vyjmečnou kombinací několika žánrů. Válečného dramatu, velkých romantických lásek, záporáku jako z klasického hollywoodu a předevěím neuvěřitelného přátelství, z nichž vyvstává epičnost, kterou nedovedou navodit ani mnohem rozsáhlejší filmová zpracování historickýchj témat. Jediným mínusem tohoto seriálu je až přílišný televizní outfitt (ale pokud se to porovná s TV tvorbou osmdesátých let, tak se tento seriál drží v absolutní špičce). Velkou devizou tohoto seriálu je předevěším herecké obsazení, kde je jedna hvězda vedle druhé, které se mohli projevit díky kvalitní předloze John William Jakes, trilogii Sever a Jih a Láska a Válka (pozdější třetí sárii z devadesátých let jsem neviděl). Hodnotím 90%

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
1/4
1234