avatar uživatele

xxmartinxx

off
JménoMartin Svoboda
Věk29 let — narozeniny slaví za 126 dní (Panna)
BydlištěPoděbrady
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele xxmartinxx
plakát
Hra o trůny
13. ledna 2012
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Trestuhodně odbytý seriál. Je to fantasy a hodně se tu vraždí, což v produkci HBO nemůže dopadnout špatně. Většina motivů je ale nedotažena, nebo jen naznačena. Je to strašná škoda, ale ve všem, co tenhle seriál dělá, nedojde dál než na půl cesty.
Intriky jsou umělé a hloupé (kam se to hrabe na Řím a Tudory), fantasy prvky zcela do počtu, postavy nemají šanci se předvést a jejich vývoj by šel shrnout v minutovém klipu. Lidé si tu hodně povídají, ale většinou zcela o ničem, co by posunovalo děj. Zvraty nebo celé dějové linie jsou nakonec odkopnuty jako podřadné.

Nepůsobí to životně (Beanova postava je neuvěřitelně nerozhodný idiot, který by u moci nevydržel ani rok), nemá to žádnou energii. Vše v tomhle světě existuje jakoby z donucení, jako sázka na jistotu v tradiční HBO kvalitě. Tedy kvalita to je, rozhodně jsem u oněch deseti dílů vydržel, ale čekal jsem po tolika nadšených výkřicích daleko víc. Opět se potvrzuje, že uspokojit fantasy fanoušky je ze všech žánrů nejlehčí. Bez urážky, spíš můžu závidět.

61 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 51 lidí
50 %
plakát
Impérium - Mafie v Atlantic City
9. února 2011
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

První série - 80 %
Druhá série - 60 %

Po nějaké době jsem se zase jednou vrátil k seriálům. U Boardwalk Empire mě nalákalo hlavně Scorseseho jméno, jež se skutečně stalo zárukou kvality.

Pokud je tu něco vyloženě špatně, je to jen snaha režisérů se Martymu až moc podobat, což někdy dost bije do očí, a jistá sázka na jistotu co do vývoje postav i děje. To ovšem musí být odpuštěno velké většině seriálů, protože, co si budeme nalhávat, cílem jedné epizody je primárně nalákat na tu další.

Vznikl každopádně výborný seriál s takřka filmovým vzhledem, který táhne silný dohled a Buscemi.

Druhá série pak sráží kvalitu dolů. To ale není zrovna neobvyklé.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Kdo přežije
4. června 2010
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Moje hodnocení se samozřejmě vztahuje na původní americkou verzi, která mě aktuálně docela chytla. Je to jediná reality show, kde se klasické intriky mísí se skutečným adrenalinem. Je to napínavé, zábavné a rozhodně to umí zaujmout.

Za těch dvacet sérií (z nichž jsem zatím viděl menšinu a na přeskáčku) se seriál překvapivě drží. Samozřejmě to záleží na lidech, kteří se účastní, ovšem nápaditost produkce je stále na vysoké úrovni.

Nedivím se, že se stal Trosečník stálicí. Stejně jako francouzská Pevnost Boyard nesází na otřepané motivy lidí zavřených v nějakém domě, nebo naopak jen na sportovním výkonu, ale oba prvky kloubí a bere si z nich to lepší. Na zabití volného času není lepší show než Trosečník...

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 11 lidí
80 %
plakát
Jmenuju se Earl
26. března 2010
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

První série - 75%
Druhá série - 66%
Třetí série - 60%

Docela pěkný seriál na zabitá dlouhé chvíle a nepravidelné sledování, ale děj je vystavěn na moc banální zápletce a příběhy se moc často opakují na to, abych se na to chtěl dívat pravidelně.

Šablonovité postavy, čitelné zápletky, ale za to příjemné a vtipné. Díru do světa Earl asi neudělal, ale pár zastánců si po právu našel.
Možná tomu přispívají docela sympatičtí herci, kteří i ty jednoduché role dokáží oživit, aniž by byli otravní nebo trapní, což je u komediálního seriálu určitě podstatné...

Třetí série... nápad s vězením je sice nečekané, ovšem ne nijak zábavné oživení. Veškeré vtipy na toto téma jsou pryč po dvou dílech a zbytek už se jede možná až moc rutinně. Není to špatné, ale není to ono.

S časem pak Earl jako každý seriál poněkud upadá...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 14 lidí
70 %
plakát
Anatomie lži
19. března 2010
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

První série - 80%
Druhá série - první dojem - 70%

Lie To Me je seriál jasně založený na tom, že v něm má hlavní roli Tim Roth. Neříkám, že nikdo jiný by ji nezvládnul, ale charismatický člověk byl nutností. Jeho roztěkané herectví poprvé dokážu ocenit. I když v některých filmech mě vyloženě otravuje, sem se skvěle hodí - bez Rotha by to zkrátka nebylo ono.

Základní námět je, ať je atraktivní jak chce, dost vyčpělý a po pár dílech už nemá čím překvapit. Přesto se převážně timingem vtipů a hlášek daří udržet pozornost a je jasné, že Lie To Me je mnohem konzistentnější a životnější než třeba Mentalista.

Kriminálky do dnes skutečně nemají snadné a sluší se ocenit, že Lie To Me se za své místo na světě pere velmi důsledně a úspěšně. Zatím mi stačí první série, ale třeba se někdy vrátím...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
80 %
plakát
Spartakus: Krev a písek
15. ledna 2010
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Velmi trapné.... Spartacus je podbízivé dílo, jež kopíruje hit 300 tak okatě, drze a nápadně, že z toho jde rozum stát. Některé scény jsou prakticky identické, jen o hodně laciněji vyhlížející. Stejné kostýmy, stejný boj. Příběhově půjde očividně o 300 slepené s Gladiátorem.

Tvůrci se snaží být co nejvíc cool. Během první čtvrthodiny nám dají duel, sex i bitvu - jen aby to vypadalo, že mají co nabídnout. Sledovat tenhle seriál je ovšem naprosto zbytečné. Kdo si pustí 300, bude přesně vědět, o čem to je, jak to skončí a jak to bude probíhat - a to je prosím jasné hned po prvním dílu!

Je sice jasný a logický krok zkopírovat úspěšný film, který byl stejnak o ničem, do seriálu, který bude o ničem ještě víc. Natáhnout souboje a bitvy do několika dílů, ale vážně to všechno potřebujeme vidět znova? Já teda ne a opravdu mě nijak neláká seriál dál sledovat.

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 14 lidí
40 %
plakát
Misfits: Zmetci
22. listopadu 2009
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Seriál Misfits je všechno, jen ne originální. Je to další příběh o bandě lidí, kteří získali superschopnosti. A jakékoliv "vymezování" je jen povrchní - koncept ve skutečnosti z řady nijak nevyčuhuje.

Misfits vsadili na atmosféru a hrdiny, kteří mají být sympatičtí. Po pár prvních dílech je těžké posoudit, jestli se jim to i povedlo, ale zatím tomu lecco napovídá.

Ne že by byly postavy nějak propracované nebo uvěřitelné. Je to jen další klišé skupinka, kde je cool týpek (který jistě dojde k poučení), podivín (jenž pravděpodobně najde sebevědomí), kočka (která bude prostě na všechny pomrkávat)... prostě dobře zavedený princip využitý docela rozumně.

Trochu mi vadí jednoduchost a hloupost některých zápletek. Hrdinové zabijí a zakopou svého nadřízeného, policie ho zřejmě nehledá, ale oni se neostýchají o zakopaném těle mluvit v místnosti, kde jsou i cizí lidé nebo o tom pokřikují na balkóně, ale náhodou je nikdy nikdo neslyší. A tak dále...

Pokud se seriál tváří tak nad věcí a tak popkulturně, měl by alespoň fungovat podle selského rozumu...

Plus hlavní hrdina Nathan je úplný idiot. Nesnáším takové lidi... O to víc, když je jejich chování prezentováno jako vtipné nebo dokonce správné...

Celkem 70% s velmi odřenýma ušima za sympatický, ale nijak nerozvinutý koncept.

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
70 %
plakát
Hvězdná brána: Hluboký vesmír
14. listopadu 2009
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Nevím, jak jinak už čtvrtý seriál z rodiny SG nazvat jinak než jako "překvapení". Původní SG-1 byla šance promarněná hamižností producentů, kdy další a další řady pohřbily kvalitu. Kreslená verze byla moc pro děti a Atlantis doplatila na slabší obsazení a scénář už po pár dílech. Od Universe jsem tedy nic nečekal... a musím říct, že je dobře, že jsem mu šanci přeci jen dal.

Prvních několik dílů nabízí podívanou plnou dospělé a temné atmosféry a uvěřitelných postav, což je něco, co zatím žádný seriál SG nenabízel. Příběh, který není z nejoriginálnějších, je ale dost zajímavý na to, aby seriál utáhl a nadějně vypadá i herecké obsazení. I když i tady je typické černobílé členění postav, zároveň jsou tu vidět náznaky originality.

Pokud nebudou tvůrci opakovat své staré chyby, mohla by být Stargate Universe první skutečne kvalitní seriál z rodiny a ne jen vesmírná telenovela pro největnější a zaslepené fanoušky... doufám, že to opravdu vyjde. Zatím má Universe duši, styl a atmosféru... nečekaná změna!

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 11 lidí
80 %
plakát
Psychoville
5. listopadu 2009
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Zajímavý seriál. Černy humor a hororová atmosféra, pro britské seriály typicky rychlý děj (malý počet dílů je opět výhra) a neustálé se vysmívání hororovým klišé.

Psychoville působí skvěle. I když mám pocit, že někdy mohlo zajít ještě o něco dál a některé myšlenky jsou nedotažené, pořád je to seriál svou originalitou na hony před americkou tvorbou.

Sympatičtí herci a hrdinové, bizarní svět připomínající hororovou verzi Pushing Daisies a nuda v nedohlednu. Lepší seriálovou jednohubku si neumím představit a já jen doufám, že vznikne nějaká další řada, která zajímavý svět, který první série jen načrtá, rozvine a dovede dál. Hlavně bych potřeboval pořádné finále, protože to první řady není úplně perfektní.

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
V
4. listopadu 2009
další názory k seriálu

Tak to vidím já...

Docela rád bych věřil, že V dopadne dobře. Prní dva díly se mě snaží přesvědčit o opaku. Jsou plné klišé a děj se zdá velmi jednoduchý a předpokládatelný.

Herci se zdají podivně nevýrazní - dokonce i Elizabeth Mitchell, kterou jsem si v Lost skutečně oblíbil. Hlavní mimozemšťanka, která by měla působit velmi chladně a mělo by z ní čišet charisma, však obě tyto položky postrádá a ostatní herci se mi ani nevryli do paměti. Obsazení vážně skřípe.

Seriál zřejmě má vypadat draze. Potom ale nechápu naprosto příšerné počítačové triky, které jsou tu velmi často. Pokud dobré triky tvůrci nezvládají, měli by je alespoň používat co nejméně, protože takhle působí vizuál draze a lacině zároveň, přitom o levnou záležitost jistě nejde.

Atmosféru má V zatím nulovou, přesto si ale umím dost dobře představit, že zachránit by to ještě šlo.
Během celého dílu se nestane jediná věc, kterou bychom neočekávali už z proma.

69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 13 lidí
60 %
1/20
1234567 ... 20