Fruiko
OFF-LINE

  • Jméno
  • Lukáš Nedvěd
  • Věk
  • 35 let (Rak)
  • Bydliště
  • Teď primárně Dvůr Králové, ale občas se vyskytuji i v Brně
  • Poznámka
  • ICQ skoro vůbec nepoužívám. Můj primární kecálek je Google talk. Takže pokud nemáte nějaký jiný Jabber, tak si asi moc nepokecáme.
Facebook Twitter E-mail
Plakát
4teens

20. května 2011

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Absurdita na druhou

Zatím jsem viděl jen první díl, ale takhle jsem se nenasmál ani nepamatuji. Postavy tak kýčovité, jako trpaslíci u rakouských hranic a jejich chování pokud není na facku, tak je rovnou na dvě. Nenajdete snad postavu, která by svojí škatulkovostí přímo neřvala. Tenhle seriál musel dělat někdo, kdo nemá děti a v životě nechodil na střední školu. Opravdu si někdo myslí, že to tam takhle chodí a funguje? Že se někdo takhle vyjadřuje? Kromě faktických chyb (výslech na policii bez rodičů, nemluvě o nesmyslně svalené vině za nehodu, to jako vážně?) se všichni chovají, jak z nějakého paralelního světa. A úplně nejvtipnější mi přijde, že "hlavní hrdina" s IQ 104 je prezentován jako nejchytřejší ze třídy. To nám ta kvalita na gymnáziích teda pěkně klesla...

Plakát
Město ztracených

10. srpna 2010

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Totální vypatlanost postav

Na seriálech a filmech nesnáším, když se postavy chovají naprosto nelogicky. A v tomhle seriálu je to tak nahnané do extrému, že už to horší být nemůže. Postavy se chovají naprosto nelogicky a když už se objeví náznak nějakého racionálního chování, hned ho přetluče další, kde by se nedalo dělat nic jiného, než z postavy vytlouct duši, jak moc je blbá. K tomu si přidejte totální klišoidnost. Matka, co pořád řve vraťte mě k mé dceři, hrozně drsný voják, který by pořád něco plánoval a monitoroval a tomu všemu dodávající ránu v "půlce" příchozí drsňačka z vězení, která cedí skrz zuby jednu drsnou hlášku za druhou. Pokud se nezblijete hned, tak to je tím, že smíchy nemůžete. To zcela ignoruji chyby ve scénáři (den a noc se střídá asi tak jak se to zrovna hodí) a v nelogickém chování těch, co je tam zavřeli. U nich se to dá vysvětlit tím, že dělají nějaký hokus pokus, i když i zde jsou dějové díry větší jak Macocha. Mezi jediné alespoň trochu normálně se chovající, jde považovat novinářskou dvojici, ale ta je vám zrovna úplně ukradená, protože vás spíše víc zajímá, co se děje ve městě.

K tomu připočítejte celkem předvidatelný děj (vždy minimálně v rámci jedné epizody) a když se to smíchá s totální nevyvážeností žánru, který se pohybuje od romantické slaďárny, přes sci-fi drama až k totálnímu psychothrileru, tak vám z toho vyleze něco tak úděsného, že na to dlouho nezapomenete. Jediné, proč se na to dá koukat je to, že jste zvědaví, kam až tvůrci budou ochotní zajít... Protože jiný logický důvod ke sledování tohohle nesmyslu snad není možné najít...

Plakát
Chuck

29. dubna 2009

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Ale jo, nakonec jsem podlehl

1. série

Moc mě to neuchvátilo, ale Sarah je hezká holka a Chuck nebyl takoej ten typ loosera, co mě vytáčí, tak jsem seriálu dal šanci. Nijak extra, ale dokázalo to odreagovat a časem sjem si oblíbil Buy More a komunitu tamnějších zaměstnanců. Ale pořád to bylo něco, co jsem prostě nemusel hltat poctivě každý týden.

70%

2. série

Podobně jako první sérii, jsem to nijak nehrotil a užíval jsem si náhodné koukání. Přišlo mi, že tvůrci vždycky načtrnuli nějaké vážnější dějové téma na konci jednoho dílu a hnedle v následujícím ho utnuli, aby ještě do konce mohli začít další. Musím uznat, že na prohlubování závislosti to fungovalo, ale trochu mě s tím točili. No ale ke konci série, už jsem byl napnutej jak struny na kytaře a nemohl jsem se dočkat velkolepého finle, které bylo opravdu velkolepé. V posledních 30 vteřinách mi prostě spadla čelist. Pokud už seriál nebude prodloužen, tak si myslím, že je solidně zakončen i když si tedy nechává otevřena velká vrata pro případné další série.

85%

Plakát
Dokonalý podraz

25. března 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nesrovnávat s Hustle

Možná ze začátku trochu Leverage svádí ke srovnání s Hustle, ale to není tak úplně přesné. Hustle je postavené na tom, že před divákem skrývá některé důležité události a překvapí ho až na absolutním konci. Navíc je převážně o podfucích, kdežto v Leverage převažují dokonale naplánované loupeže.

Další co považuji za klad jsou uzavřené díly, které tím pádem fungují i jednotlivě, ale zároveň pokud sledujete pravidelně dostává se vám bonusu vývoje postav a narážek na starší akce.

I skladba herců je přívětivá, i když mně osobně příliš nesedl Aldis Hodge do role hackera a počítačového geeka. Přeci jen na to nevypadá.

A závěrečné dvojdílné finále? No prostě třešnička na dortu.

Plakát
Gary Unmarried

20. ledna 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jen a jen lepší

Samozřejmě zkouškové v plném proudu, takže ideální čas na objevování nových seriálů a jejich zkouknutí v jednom dni.

Gary mě prostě dostal, už dlouho jsem se nezasmál tolikrát nahlas jako u prvních třech dílů (spíš u druhýho a třetího). Trochu mi to připomínalo starou dobrou rodinou válku, kdy je humor přirozený a není ničím nucený, jak to občas už bývá u pokročilejších sitkomů. Gary má zatím u mě zelenou a doufám, že mu to vydrží.

Po další spoustě dílů...

Je to ještě lepší než se na začátku zdálo. Vtipy nejen že jsou perfektně dotažené, mají dokonce dvojitý rozsah. Když už si myslíte, že tenhle dialog právě skončil skvělou pointou, tak přijde druhý úder a je v něm další přesně mířený zásah na vaší bránici. Ten kdo psal pro Garyho dialogy byl snad geniální. Tudíž měním z 90% na 100%, protože tenhle seriál pro mě nemá chybu.

Plakát
Mentalista

21. listopadu 2008

77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Derren Brown - to sedí

Jak psal xxmartinxx, tak hlavní postava, je tak trochu Derren Brown v roli detektiva. Nic proti němu nemám, jeho dedukce jsou celkem logické a občas postřehnete i nějaké ty fígle, co nám Derren ukazoval.

Seriál v podstatě svižně ubíhá jen mě mrzí pár věcí. První z nich, je, že hrubě navržená dlouhodobější linie s Red Johnem je v následujících dílech téměř úplně ignorována (v názvu každé epizody zůstalo red a to je tak všechno) a že hlavní postava se trochu začíná chovat jako Shawn Spencer (ze seriálu Psych / Agentura Jasno). Tedy všechno znám všechno vím, já jsem ten co má pravdu a všechny moje triky mi vyjdou. Právě tuo vlastnost by měl podle mě Red John usměrňovat, aby Patrick Jane nebyl tak namyšlený jako v posledních dílech (psáno okolo 5. dílu) a jeho největší chyba mu byla neustále předhazována.

Zatím 90%, ale jestli nezačnou Patricka tvůrci trochu krotit budu muset jít s hodnocením dolů.

Plakát
Greek

16. října 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nečekaně mě to dostalo

O tomhle seriálu se nedá říct, že by to byl nějakej extra skvost, ale stejně jsem mu podlehl. Nejhorší na tom je, že vůbec nevím kvůli čemu. Dokonce si uvědomuji, jak je místami úplně blbý (hlavnímu hrdinovi [skoro] vždycky všechno vyjde), ale stejně si vždycky musím pustit další díl.

Někde jsem četl, že to jsou takový Prcičky na pokračování. S tím bych tedy moc nesouhlasil a když už bych srovnával, tak bych to nahodil jako mix Beverly Hills a Prciček (cenzurovaných). Přeci jen od Prciček se očekává určitá dávka fekalního humoru a když ne fekalního, tak alespoň dostatečně na hraně. A takovýhle humor v Greek právě nenajdete. A i když se občas mihne nějaký takovýhle vtípek, tak je to spíš vyjímečné. Ne, že by seriálu chyběl humor, ale používá jiný styl. Takový, že se přiblbe culíte a hlavnímu hrdinovi držíte palce, aby mu to zase všehno vyšlo podle plánu.

Tím se dostávám k postavám. I když se může zdát, že je na place celkem přehuštěno, tak si troufám tvrdit, že některé vedlejší postavy jsou skvěle napsané a zasloužili by si víc prostoru. Třeba jen soužití Rustyho a Dalea na koleji má něco do sebe.

Takže pokud hledá něco lehkého na odreagování (s tím, že na to asi po pár dnech od sledování zapomenete) ze školního prostředí, tak je tu Greek právě pro vás. V programu by si pravděpodobně vysloužil, nějakou tu odpolední dobu kolem 15:00, kde by našel i své publikum z řad právě domů přicházejícíh středoškoláků, kteří ještě mají iluze o vysokých školách.

Plakát
Kriminálka Anděl

1. září 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Po pilotu

Tak je asi předem jasné, že tento seriál se nevyhne srovnávání s o dost vyspělejšími a i dražšími kriminálkami. Ono to totiž přímo vybízí a to nejen konceptem, ale i profilováním hlavních postav.

No přiznejme si, že kdyby to vypadalo jak v nějaké z těch CSI, tak to tvůrcům málokdo uvěří, přeci jen všichni známe české prostředí. Proto mi i celkem přišlo sympatické, že hned zkraje nezabředli do rozpitvávání DNA a jiných složitostí, ale přistupovali k tomu hezky po česku. Na druhou stranu jsem čekal, že přeci jen důkazům dají větší váhu, než obyčejnému konstatování, že na bráně zůstala modrá barva a jednomu odlitku pneumatiky. Další co mě zrovna příliš nendachlo byli jakési prostřihy, jak to bylo, alá kriminálka, které se do celkového schéma nějak nehodily.

Kriminálka Anděl po pilotu tedy vypadá na klasickou detektivku ze starších let, do které se někdo docela násilně snažil nacpat moderní prvky, které okoukal v zahraničí a paradoxně právě tohle dělá tento seriál tím, jaký je. Nepříliš zábavnou kopií...

P.S. Třeba se pletu a další díly budou lepší s více nápady, ale aby mě tento seriál po pilotu chytil tak, že bych se na něj chtěl každý týden koukat se říct nedá...

Doplněno: Po dalších dílech, které jsem viděl v archívu Novy (za to budiž velké plus) musím uznat, že Kriminálka Anděl má něco do sebe a jde si svou vlastní cestou. A i když mě štvou jejich snahou tam propasovat CSI prvky, kdy se někdo v něčem šťourá vatičkou (v českém provedení to vypadá fakt úděsně), tak si zaslouží víc, než původních 40%.

Plakát
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

(H)euréka

Při pilotním filmu mi vůbec Eureka nepřišla jako něco výjimečného, co by si zasloužilo mou pozornost. Přečetl jsem si popisek seriálu a tak sjem čekal mnohem víc a tak mě docela pilotní film zklamal. Jenže já dal Eurece ještě šanci a jak se ukázalo udělal jsem velmi dobře. Eureka se rozjela, tak jak jsem si představoval.

V podstatě to je krimi, které má neustále stejné schéma: Něco / někdo se pokazí - Zoe dělá / potká řešení - Carter se snaží mezitím najít správné řešení, přičemž se všechno jenom zhoršuje - Nachází řešení díky nějakému nápadu či Zoe, skoro takové woodo jako Dr. House.

A i když se toto schéma zdá příliš jednotvárné na (zatím) 2 řady, je to neuvěřitelné, ale stále to funguje a to asi i díky perfektnímu vyvážení dílů, které posouvají celý hlavní děj dopředu a dílů, které vás mají jen pobavit.

Tvůrci mají prostě spoustu nápadů a městečko Eureka jim dává relativně volné ruce, aby je všechny mohli využít. Takže pokud nečekáte žádné zázraky a chcete se jen pobavit a zrelaxovat, tak směle do toho...

Plakát
Unhitched

24. března 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po pilotu...

Zatím jsem viděl jen pilot a připadalo mi to takový o ničem a zároveň takové nějaké nevyplněné. Ne, že bych se nudil, ale u jiných komedií se během 20 minut stane mnohem víc, nebo to ve vás zanechá o dost více dojmů. Tohle kolem jenom prosvištělo, že ani pořádně nevím co si o tom mám myslet a nedá se říct, že by mě to nalákalo na další díly. Myslím, že zítra si ani nebudu pamatovat, že jsem to viděl.

Jinak co se týče vtipů, tak jsou dobré, i když trochu drsnější, ale co taky od bratrů Farrellyových čekat. :-) Ale je jich prostě zoufale málo. (40%)

----

Tak už jsem viděl další díly a buď jsem si zvykl, nebo se seriál výrzaně zlepšil. Brutální Farrellyovské vtípky jsu čím dál tím brutálnější a zábavnější, takže když se prokoušete přes pomalý začátek, tak to potom docela stojí za to.