Eviik
OFF-LINE

 • Jméno
 • Eva
 • Věk
 • 23 let — narozeniny slaví za 267 dní (Rak)
 • Bydliště
 • Sokolov
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Hranice nemožného

11. července 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Asi jsem jediná...

Asi jsem jediná, ale přijde mi, že Fringe je hodně špatný seriál. Sci-fi věci mám neskutečně ráda a většinou nemám problém překousnout věci, které se jaksi tlučou s nějakou "biologickou logikou", která na Zemi funguje (pokud se to odehrává na Zemi/v našem vesmíru). Ale u tohohle seriálu se mi to fakt nepovedlo :-(
Na tenhle seriál jsem se fakt těšila a slyšela jsem na něj vždy jen to nejlepší, ale nějak to nezapadlo. Možná je to tím, že divnosti u technických věcí člověk přehlíží už proto, že neví, jak se technologie vyvinou dál a možná je to tím, že jako biologa mě čas od času napadají různé sci-fi věci, které by teoreticky šly a byly by mnohem zajímavější. Možná je to tím, že postavy tuhle podivnou omáčku okolo podávají jako nějakou delikatesu a mě se to hodně nezdá.

Nepředvídatelnost a originalita každého dílu je způsobena tím, že prostě vymyslet takové řešení, které opravdu nedává smysl by diváka vážně nenapadlo.

Na tomhle ale ten seriál pro většinu lidí nestojí a jinak musím říct, že příběh má vcelku pěkný a celkově seriál má své zvláštní kouzlo. Líbí se mi to, jak jsou různé věci propojené a líbí se mi i to, jak vás jednotlivé díly nutí vidět další. Osobně mi přijde téměř magické, že i když jsem se na některé díly dívala s tím, že si další vidět opravdu nepotřebuji (protože poslouchat ty "odborné" žvásty mě místy opravdu hodně bolelo), tak jsem se na další podívala.

Proto určitě doporučuji na shlédnutí divákovi, který se v těch jednotlivostech nebude moc babrat a zvládne se soustředit na celý příběh.

Možná kdyby si seriál čas od času pozval nějaké odborné (i netechnické) poradce, tak by to mohlo být o mnoho lepší. Z některých výroků by člověk brečel. Například nápad vyslechnout mrtvého mi přijde naprosto skvělý, ale třeba některé jejich výroky ohledně genetických věcí, au, au, au...(a to není slabina jen Fringe)

Plakát
Ripper Street

19. listopadu 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zatím dobrý

Upřímně řečeno občas nevím, co si mám o tomto seriálu myslet. Určitě se mi líbí po stránce audiovizuální kde práce jak herců, tak jejich maskérů, kostymérů, tak i kameramanů, střihačů a samozřejmě všech těch lidí, co se podíleli na zvuku(pozn.: kdo ještě v tom sylší podobnosti s Firefly??), je opravdu pozoruhodná. Také nesmím opomenout stránku dějovou, která je také vcelku podařená a "chytlavá". Když se ale nad tím pořádně zamyslím, tak seriál nepřináší nic moc nového, jen staré nápady, zabalené do nového papíru, předem prokouknutelné zápletky už dávno viděné jinde. Někdy si myslím, že by mě to i mělo vadit, ale zatím nevadí. Ne, i když se jedná už o snad po tisící omílané téma, tak mi to (zatím) nevadí.
Snad je to neobvyklou délkou epizod a krátkostí série, místy až přehnaně krutou realističností, či jen slušným počtem pro mě neokoukaných tváří (GoT jsem stále ještě neviděla, ale až dočtu...), ale tento seriál se mi zalíbil a myslím si, že se BBC zase jednou něco povedlo a jen doufám, že jeho kvalita vydrží.

Plakát
Haf!

19. listopadu 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Podle věku

Tenhle seiál jsem občas stihla v televizi, když jsem byla malá. Nijak mě to tehdy nenadchlo, ale ani nějak neodradilo. Myslím si, že pro malé děti je to díky tomu psovi asi docela přitažlivé. Nicméně jsem jej nedávno viděla a nijak mě nezaujal, zpracování ma mizerné a český dabing tomu také moc nepomohl, přesto za to dětství má u mě 60%

Plakát
Sherlock

4. ledna 2012

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

Srdce plesá radostí

Sherlock Holmes, kdo by jej neznal, ať už z knih, nebo z méně či více povedených televizních zpracování, Holmes patří k věcem, které by člověk měl znát.
Musím uznat, že když jsem zprvu slyšela, že jednoho z mých oblíbených detektivů z krásné doby konce 19. století chtějí převést do děsivého, pochmurného 21. století, zděsila jsem se. Zvědavost ale zvítězila nad obavami a tak jsem si asi jako spousta jiných nemohla nechat tuhle podívanou ujít.
Musím říct, že se mi to velice zalíbilo, britové znovu ukázali, že sice netočí seriály jako na běžícím pásu, ale když už něco udělají, stojí to zato.
Postava Sherlocka Holmese je dosti propracovaná. Je zde vidět, že si scénáristi dali práci nejen s jeho brilantním charakterem; a tak všechno nejdůležitější (včetně cigaret elegantně vyměněných za náplasti) z klasického Sherlocka přenesli k nám (ačkoli jej pro zlejší dobu udělalali trochu zlejšího), ale dali si záležet i při výběru herce, takže odpovídá dost i fyzickému popisu SH.
Dr. Watson je propracován úplně stejně, co se nejmenších detailů týče a díky nevelké výšce Martina Freemana je krásně vidět kontrast mezi těmito postavami.
Nesporně je tu další nádech něčeho, na co by v 19. století nebylo ani pomyšlení a to dosti zajímavé chemii mezi hlavnímy hrdiny, což ale podle mě nijak nevadí, naopak to spíš dělá scénu ještě živější.
Asi by se neměli opěvovat jen herci a postavy, neboť za celým seriálem stojí úžasný scénář, režie, ale i to, co se občas podceňuje - hudba. Ta je nastavena výtečně, hlavně v prvním dílu, jen v tom druhém mi trošku chybí (1x02)
Celá první epizoda si dosti zakládá na detailech a je vidět že si s ní dali nejvíce práce ze všech tří.
Nu co dodat, převedení všech problémů starých 200 let se štáb zhostil dobře, druhá série zatím vypadá slibně, a já opravdu mám velice málo co vytknout (tak max na 98%, což se tady nedává) - takže dávám 100% a přeji seriálu štěstí do nového roku

Plakát
Haló, haló!

4. prosince 2011

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nenechat si ujíti

Vtipné a zábavné. Je pravda, že k tomuto seriálu jsem se dostala dost netradiční cestou - přes rodiče a nelituji toho. Na tehdejší dobu i vcelku zdatně natočený seriál. Scénáristu, ale i herce musíte obdivovat, protože dělat si srandu zrovna z takovýchhle časů je podle mě velice těžké. (sokoro bych měla tendenci říct, že to není možné, ale tenhle seriál je důkazem, že to možné je)
Charaktery postav - tj. "hodných" nacistů, kteří mají tendence válet si šunky, nebo naopak pracovitého, záludného a říši oddaného Herr Flicka. Samozřejmě René, ale další postavy dělají ze seriálu to co je - velice zábavný britcom, který byste si určitě neměli nechat ujít.
Vcelku zajímavé je, že mě překvapil i český dabing, který je velice pěkně udělán, bohužel s originálem se nemůže rovnat (ale i tak je výborně udělaný)
Za veleúspěšnou zábavu, ale i nepříjemný propad v posledních sériích (např. odchod Herr Flicka) - 90% (spíš 95, ale to se zde nedá :) )

Plakát
Sběratelé kostí

10. března 2011

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Názor

× Tenhle seriál není špatný, není ani nejlepší, ale vcelku se mi líbí.

× Je zajímavé, ačkoli spousta jejich laboratorních operací je ovykle až moc rychle udělaná, tak většina termínů, které jsou použity, jsou správné.
Hezky jsou tu vymyšleny charaktery postav, které jsou u hlavních "hrdinů" úplně opačné, což se mi líbí.

× Emily hraje svou roli kůstky opravdu výtečně, ale to i ostatní herci. V poslední době mi v seriálu trochu chybí postava Zacka, který měl také své kouzlo (pozn.: ačkoliv je to strašně dlouhá doba co z seriálu zmizel, tak jsem nezapoměla).

× Scénář je hezky promyšlený a případy mi přijdou neotřepalé (pozn.: až je to k nevíře na kolik způsobů se dá člověk zabít). Bohužel jsem se ještě neměla tu čest setkat s knihami od Kathy Reichs, takže nemůžu posoudit, zda-li se jim seriál může rovnat.

× Ačkoliv jsem asi jednou z mála, která se na to dívá hlavně kvůli tomu že je to detektivka a neslintá po tom, ´jak nám to s B&B dopadne´tak tenhle seriál hodnotím pozitivně. (pozn.: tohle je jedna z mála věcí, která mě trošku štve - nicméně netvrdím, že právě tohle nekoření tu atmosféru a díky tomu zabraňuje tomu, aby se ze seriálu stala tuctová kriminálka)

Plakát
Chameleon

7. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvělý nápad, ale ztvárnění mohlo být lepší

Nápad tohohle seriálu je podle mě skvělý, ale možná, že mohli dát více peněz na hlubší propracování detailů tohoto seriálu, jelikož občas mi tam přijdou věci trošku nedomyšlené.
Postavy jsou fantastické, Jarod, hlavně v první sérii krásně nechápe okolní prostředí, což mě dojímá. Ms. Parker je ze začátku skvělá mrcha, ale postupně jí krásně docházejí souvislosti a najednou neví, čemu má věřit, což také hodnotím pozitivně.
Bohužel seriál skončil docela otevřeně a ani ty dva filmy nám toho moc neosvětlily, což je podle mého názoru škoda.
Měli to nějak ukončit, bylo by mi jedno jak, nepotřebuju happyendy, ale nějaký ten konec by nezaškodil.

Plakát
Desáté království

3. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Můj náhled na věc

Já si myslím, že tohle není seriál, je to jen film na 4 díly, který naše telvize rozkouskovala na více dílů (tedy alespoň tak jsem jej viděla poprvé).

Rozhodně to není jen tak obyčejná pohádka (pokud to vůbec chcete řadit mezi pohádky, což radši ne)
Rozhodně má zajímavý příběh a postavy jsou úchvatné.

Vlka, ač po celou dobu nehraje kladnou roli si velmi rychle oblíbíte (já osobně mu takříkajíc fandila po celou dobu), jak celou dobu bojuje sám se sebou, proti své přirozenosti, to je něco skvělého. Parádní věc bylo například to, jak jej obvinili, že snědl slepice a následně to děvče, to mi ho bylo fakt líto (věta "Nemáme šanci, porota je proti mě zaujatá" a ukázání poroty ně dostalo). Antonín, to je skvělý trouba, někdy mi přišlo, jako by se do těch šlamastyk dostával záměrně. Na Veronice se mi zase líbí, že má vlastní hlavu.

Některé triky mě trochu zarmoutily, ono už to není nejmladší, ale místy bylo vidět, že jsou některé věci jen kulisy, místo toho aby vypadaly nějak opravdově (nebo pozadí, byly scény, kde bylo vidět, jak jen běží a za nimy je modré plátno)
Z vlastní zkušenosti doporučuji nekoukat se na to v jednom kuse, jelikož je to opravdu dost dlouhé (ségra to pustila 2x za den a mě z toho šla hlava kolem a pak ty sny... ale to sem napatří)

Celkově dávám 80%

Plakát
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Můj názor

Já osobně jsem velká fanynka tohoto seriálu, i když myslím, že poslední série už ncis není to co bývala (7. a 8.)
Asi nejlepší je začátek, tam prostě človek musí ocenit originalitu (Air force one), když malinká organizace, která nahání námořníky, kteří utekli ze služby prchne dvoum velkým agenturám. Prvnímy díly vás prostě ncis dostane. Všude cítíte ten nedostatek víry v tento úřad, jen takové malé ryby, ale postupně vás odrazí tím, jak umí být vynalézaví. (Gibbsovy výslechy ve výtahu, z toho nemůžu). Musím říct, že po odchodu Sashy Alexander (smrt Kate) se seriál trochu proměnil a možná malinko přiblížil, takovým těm tuctovým kriminálkám, i když pořád tam cítíte ten základ, něco trošku jiného. Tenhle seriál má zdřejmě něco jako duši, kterou cítíte i ve vypjatých scénách.

U tohoto seriálu se i zasmějete, ale na své si přídou i milovníci záhad a napětí. (Pokud jsou to třeba dvě snoubenky rvoucí se o to, která je ta pravá)

Plakát
Lovci duchů

5. ledna 2011

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velice povedený seriál

Tento seriál jsem poprvé viděla na českých obrazovkách a udělal na mě pozitivní dojem (ačkoli jsem prostě v pátek neměla co na práci a přepínala jsem programy). Viděla jsem první 2 série (víc toho nebylo do té doby odvysíláno), ale potom jsem pár dílů (no asi většinu 3. série) zmeškala a našla jsem si seriál na internetu. Rozhodla jsem se dívat anglicky a udělala jsem dobře. Ne, že by český dabing byl tak hrozný, ale dle mě je nejlepší se na film, nebo seriál dívat v originálním jazyce, protože ať je dabing sebelepší, tak nikdy to nebude ten pravý hlas, který tomu herci doopravdy patří (zkuste se podívat na něco s dabingem a pak v originále a uvidíte). Rozhodně se mi seriál moc zalíbil. 3. i 4. série jsou moc pěkné. V páté sérii už vlastně víte, nebo tušíte, jak to zkončí, protože jinak to ani nejde. Trochu se bojím, jestli se seriál nevyčerpal, protože 6. série mi připadá o něco slabší, ale doufejme, že se poádně rozjede.
Celý seriál nám doprovází hlášky (plus ty rozmanité nadávky, z kterých si můžete udělat slovník) a vtipné scény, se ktrými seriál už prostě nemůžete řadit jen do Horrorových seriálů (třeba: "Pudiing!!!")
Postavy jsou zajímavé.
Dean, spíše dobro, nežli zlo, prošel si i peklem.
Sam, ze začátku máte dojem svatouška, ale ten by si asi v baru neobjednal démoní krev ? :)
Castiel, co říct. Anděl, ale vzepřel se zbytku nebe aby bojoval za lidi, které má bůh radši než jeho a jeho dokonalé bratry.
Doufám, že se šestá série vylepší.