Errol
OFF-LINE

 • Jméno
 • Petr
 • Věk
 • Bydliště
 • Holomóc
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @Errolek
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Constantine

21. listopadu 2014

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lepší, než film. Horší, než komiks.

Nechci se vydávat za nějakého komiksového znalce, ale pár Hellblazerů už jsem přečetl, a zatímco Keanu Reeves mě vůbec nepřesvědčil, Matt Ryan mě chytil hned.
Seriál má jistě co dohánět, zatím je to taková večerní oddychovka, ale věřím, že se ještě rozjede. Byla by totiž škoda, kdyby ne.

Plakát
Ripper Street

7. ledna 2013

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Strach a hnus v Londýně

O Jacku Rozparovači už toho bylo natočeno hodně. Společným jmenovatelem bylo často násilí a otevřené sexuální scény, což z tohoto příběhu dělá ideální námět pro moderní seriál, který snadno zapadne mezi kusy jako Dexter nebo Game of Thrones.

Atmosféra je vskutku silná. Temné barvy, zatažená obloha, podmanivá hudba, davy pobíhajících lidí, to je Viktoriánský Londýn. Ale najdou se i světlé okamžiky, kdy detektivové navštíví předměstí, kde rostou stromy a slunce svítí na zářivě červené stěny cihlových domů. Malé detaily, které dávají dohromady vizuálně nápaditý celek.

K seriálu mě přitáhl samozřejmě vynikající Jerome Flynn, kterého jsem si oblíbil v GoT, a pak už se jen půl roku těšil, až konečně začne Ripper Street. Ostatní herci jsou samozřejmě také skvělí. Doufám, že se seriálu bude dařit a že jen tak neskončí.

PS: Úvodní znělka ve mně vyvolala nostalgické vzpomínky na Firefly.

Plakát
Revoluce

1. října 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Něco na tom je, ale…

Jednoho dne vypadla na celém světě elektřina. Nikdo neví jak, nikdo neví proč a nikdo to neumí napravit. Je to celkem děsivá představa a tím pádem i skvělý námět na seriál. A jak nám již několikrát ukázala minulost, i skvělé náměty se dají zpackat. Nejen, že přestaly fungovat všechny elektronické přístroje, ale přestaly fungovat i baterie a jak se zdá, nefunguje ani elektromagnetická indukce, statická elektřina nebo elektrochemické reakce, jelikož se za 15 let od výpadku nepodařilo lidstvu vytvořit byť sebemenší zdroj elektřiny. Takže musíme předpokládat, že v tom hrají roli tajemné síly, novodobá magie, nebo jiná „bubákovina“, což docela dost ubírá na celé katasrofálnosti. Kdyby seriál vyprávěl o životě lidí pár dní po výpadku, jak panikaří, rabují a vraždí se kvůli zmrzlině, byl by zřejmě mnohem zajímavější.

Jako kdyby nestačil zpackaný tak skvělý nápad, tvůrci pro jistotu do hlavní role postaví prapodivnou Tracy Spiridakos, která 40 % času vypadá, jako by ji někdo zrovna praštil do hlavy, dalších 30 %, jako kdyby měla zácpu a posledních 30 %, jako kdyby se chtěla rozbrečet, ale režisér jí to zakázal. Její bratr je astmatický packal, který si vždy hraje na hrdinu, když mu někdo míří na hlavu, pak je tam nějaký týpek s neuvěřitelně falešně vyhlížejícím účesem a plnovousem a doktorka, která buď fňuká nad fotkami dětí, která nemůže dostat z iPhonu, tedy pokud zrovna někomu neprolívá hrdlo kyselinou. Do toho hodný strýček – cvičený zabiják, ve kterém přeci jen tluče dobré srdce. Takže zase nic nového. Jediná postava, která mě vlastně nějak zaujala, je kapitán Neville – nemilosrdný zabiják a velitel milice.

Verdikt: Když člověk moc nepřemýšlí nad logikou událostí, jak to, že i otrokyně v pracovním táboře jsou hezky umyté, nalíčené a v zářivě vypraném a nažehleném tílku, dívat se na to dá. Vlastně je to daleko lepší zábava, než většina toho, co nám servíruje naše televize. Zatím nemohu slíbit, že tento seriál dokoukám do konce, ale mohu myslím s klidem říci, že jestli se tak stane, podruhé už si ho nepustím.

Plakát
Dobrej policajt

1. října 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hodnej polda

Policejní konstábl John Paul Rocksavage, přezdívaný Sav, se ocitá na ostří nože. Jeho otec je těžce nemocný, ráno potká svou bývalou přítelkyni s dcerou, která je pravděpodobně jeho, ale ty s ním však nechtějí mít nic společného. Potom je zavolán k velmi nepříjemnému případu a na závěr večera je jeho kolega zavražděn. Tyto události vedou k tomu, že se Sav odhodlá k činům za hranicí zákona a rozhodne se svého kolegu pomstít.

Celková atmosféra seriálu je velice temná. A to nejen po stránce dějové, ale i visuální. Ne celém seriálu není prakticky nic veselého a dokonce i úspěšné případy mají ve své podstatě smutný konec. Což pro mne byl celkem šok, jelikož jsem od Britů zvyklý spíše na humor, který propašují i do vážnějších kusů, jako třeba The Fades. Tady však celkově depresivní atmosféru dokresluje deštivé počasí, temné barvy, tíživá hudba nebo třeba citace z knih Britských klasiků, které Sav předčítá svému otci.

To, že je však seriál temný, neznamená, že by byl špatný. Právě naopak. Na téma „mstící se policajt“ už toho bylo natočeno hodně, ale Good Cop je stále v mnoha ohledech originální. Například proto, že nám osvětluje práci úplně normálního řadového policisty. Žádné speciální jednotky, psychologické analýzy nebo laboratoře. Jen obyčejný „copper“ s obuškem.
Rozhodně se na něj nedívejte, pokud se cítíte pod psa. Nejspíš byste se cítili ještě hůř. Ale to jen ukazuje, jak skvěle umí tvůrci pracovat s atmosférou a emocemi.

Plakát
Poslední základna

29. září 2012

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Zkrátka nářez

Po prvním dílu jsem zůstal sedět se zatajeným dechem. Nejen, že dostál kvalit traileru, což se tak často nestává, ale dokonce jej předčil. Už dlouho jsem u seriálu nezažil tak silné pocity. V některých chvílích, třeba při „odvetném“ jaderném útoku, mi opravdu zatrnulo, až mi běhal mráz po zádech.
Seriál má dobrou dynamiku, zajímavé postavy a silnou zápletku s pořádnou dávkou konspirací. Doufám, že si seriál nadále udrží tento spád a budu moci toto vysoké hodnocení ponechat.
Příjemná změna oproti „standardním“ seriálům v podobě sitkomů a kriminálek.

Plakát
Bullet in the Face

19. srpna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Masakrální tyjátr

Tak tento seriál mě uchvátil. Už podle traileru jsem věděl, že to bude seriál pohybující se na tenké hraně mezi šílenstvím a genialitou. A balancuje na ní obstojně.

Herecké obsazení je velice vydařené, některé dialogy jsou jak z divadelních prken a jejich přednes zrovna tak. Jsou přehnaně teatrální, ale to je jedna z věcí, co seriálu přidává na humoru.

Celek je velice dobře fungující kriminální parodie nabitá černým humorem, která si nebere servítky naprosto s ničím.

---

Edit: Po shlédnutí 6. epizodu můžu říct jen „WTF“. Nejdřív jsem myslel, že si chtěl uploader z lidí vystřelit, ale pak jsem zjistil, že to opravdu končí takhle debilně. Nezbývá než doufat v druhou sérii…

Plakát
Teorie velkého třesku

23. července 2012

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Vzestup a pád

Když se seriál objevil, dal jsem mu 100 %, protože to byla naprostá bomba, které neměla na poli amerických sitcomů konkurenci.

Po druhé sérii jsem snížil hodnocení na 90 %, protože seriál lehce ztratil na originalitě a začal se opakovat. S každou další sérií upadá hlavní téma „asociálních geeků“, místo něj se začínají řešit mezilidské vztahy a mé oblíbené „odborné“ vtípky (z oblasti IT, matematiky a fyziky) se rychle vytrácí. Seriál také utrpěl totální proměnou postav. Sheldon se stal z „pouhého“ podivína naprosto nesnesitelnou postavou, kterou bych na potkání zaškrtil. Oplzlý a vlezlý Howard si najednou našel přítelkyni. Raj už taky není podivín, ale naprosto excentrický šílenec trpící totální sexuální krizí, který se chová více jako žena, než muž, pokud ovšem nerandí s telefonem…

Po 5. sérii jsem šel s hodnocením ještě níž – na 70 %. Tato (zatím poslední) série pro mne byla někdy až utrpením a dodíval jsem ji prakticky jen z povinnosti. Z mého oblíbeného seriálu o geecích se stala totální fraška typu Beverly Hills 90210 a hlavní postava si vystačí s jedinou „vtipnou“ hláškou – bazinga!, která každého hned (nechápu proč) povalí smíchy na zem.

Další sérii už raději sledovat nebudu, protože se obávám, že bych musel jít s hodnocením ještě níž.

Plakát
Doteky osudu

26. ledna 2012

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

0 1 1 2 3 5 8 …

Všechno se vším souvisí. Vše je navzájem propojené aneb jek funguje determinismus v praxi. Možná jste viděli seriál Flashforward, ve kterém lidé viděli záblesk ze své budoucnosti a posléze se ukazuje, že vše směřuje do toho bodu, který zahlédli. Možná jste viděli film Crash, ve kterém se odehrávají jednotlivé, na první pohled nesouvislé, události, které pomalu splynou v jeden celek. Možná jste viděli i film Knowing (Proroctví), kde jedna holčička napsala na papír změť čísel, ze kterých se vyklubala data budoucích událostí. Teď vezměte všechny tři dohromady a máte seriál Touch. Lépe už to popsat nedokážu (=
Skvělý nápad i herecké obsazení. Kiefer Sutherland se mi líbí daleko víc, než ve 24 a role starostlivého otce mu sedne. Uvidíme, co z toho vzejde. Pokud si seriál udrží současný spád, myslím, že hodnocení ještě zvýším.

Plakát
Generation Kill

1. února 2011

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak trochu jiná válka

Generation Kill je velmi dobře zpracovaná satira na válku v Iráku. Ukazuje válku tokovou, jaká je, se všemi jejími neduhy, od problémů se zásobováním po chybné úsudky vojáků a velících, které často stojí životy nevinné. Nicméně mě tato série často nudila.
Kdybych ji měl nějak shrnout, vzpomněl bych si asi na to, že skupina vojáků pořád někam jela v Hummeru, na chvíli se zastavili, přenocovali, postěžovali si na stav své stolice a zase jeli dál. Kromě seržanta "Icemana" a reportéra "Scriba" mě žádná postava nějak výrazně neoslovila.
Sečteno a podtrženo: dobrá válečná série, na kterou jsem se rád podíval a líbila se mi, ale nenadchla mě natolik, abych se chtěl podívat znovu.

Plakát
M.A.S.H.

25. ledna 2011

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Válka s humorem

Jak už bylo několikrát zmíněno, MASH je zkrátka klasika, legenda nebo, jak se dnes s oblibou říká, kultovní seriál. Největší pozitivum tohoto seriálu je v tom, že neomrzí, tedy alespoň mě neomrzel. I když v televizi běží prakticky nepřetržitě, a to i několikrát denně, pořád se na něj dokážu dívat a bavit se. Postavy jsou skvěle napsané, ať už je to všemi oblíbený Hawkeye nebo psychopatický plukovník Flegg. Neobvyklé podání války, ve které nejsou hodní a zlí, ani vítězové a poražení, jen ti, kteří přežili. S takto krutou realitou se postavy vyrovnávají velice svérázně a ze všech sil se snaží udělat válku o něco málo snesitelnější. Ať už to jsou kanadské žerty, milostné románky, alkohol nebo ženské šaty.

Předchozí