depony
OFF-LINE

  • Jméno
  • Luďa
  • Věk
  • 37 let (Kozoroh)
  • Bydliště
  • Štatl pod Špilasem
  • Poznámka
  • komunikace prostřednictvím e-mailu, případně FB .)
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Class

13. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Puberťáci vs emzáci

Zásadní problém mám s tím, že se tam hodně mluví ve chvílích, kdy se prostě nemluví a nemluví se tam, kde chybí vysvětlení. Navíc, když jsou puberťáci "in troubles", nechávají si to pro sebe, protože to "zvládnou" líp. Stejný syndrom výjimečnosti měl i Jindra Hrnčíř. Dost mě tím vytáčel. Tady to není o moc jiné. Ale jsem mile překvapen obsazením a mixem postav (geniální černoška, nepraktikující Sikh, teplý mimozemšťan, teplý Polák a holka, která furt mluví o tom, jak nepotřebuje zachraňovat). Baví mě Mrs. Quill, je zpruzená, cynická a musí se starat o tyhle puberťáky. Doctor Who je postavil před úkol chránit jejich školu před útoky emzáků. Páč sám na to nemá čas :) No a tak proč ne, že?
Takže když se bude méně mluvit, více jednat (s rozumem), rád v tom budu pokračovat. Protože Britové jsou prostě "bloody good"!

Plakát
Miranda

17. prosince 2014

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

This is, what I call, such fun!

Jak definovat jedním slovem tento seriál? Trapnost! Ale to není ta trapnost v negativním slova smyslu. Tohle je trapnost hlavní hrdinky, která vás, pokud milujete britský humor, totálně rozseká. Miranda je velká, neforemná, asexuální a nepraktická. Ale ona a lidé v jejím okolí jsou tak báječně praštění, že je budete milovat. Gary, který se snaží být za "alfasamce", Mirandina kamarádka Stevie, která umí nejlíp napodobit Heather Small, Penny, Mirandina matka, která svou dceru chce provdat za každou cenu a vše okomentuje větou "Such fun!". Kdokoliv, kdo se v seriálu objeví, je maximálně střelený. A to je super. Seriál se nebere vůbec vážně a na nic nebere ohledy. Tady nejde hodnotit jinak než za plný počet!

Plakát
Knihovníci

17. prosince 2014

54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zavřel bych je tam, kam patří. Do knihovny!

Předem se přiznám, že nemám rád Flynna Carsena. Jeho dva filmy byly pro mě ztrátou času. Důvodem byly příšerné dialogy, nesourodá směsice magických artefaktů (a já se rád babrám v historii), dementní chyby a akční scény vypadaly tragikomicky. Na základě pozitivního hodnocení tady na SZ.cz jsem se rozhodl přehodnotit svůj názor. Bohužel, neposunuli jsme se ani o jeden procentní stupeň nahoru. Přitom potenciál to má, bez Flynna, který se objeví v prvních dílech a vystupuje jako naprosto příšerný rozmazlený fracek. Výběr postav by mohl čerpat mnohem lepší situace. Nepovedlo se. Když se v Oklahomě objeví ninjové, kteří dělají všechno, jen nebojují jako to, za co vystupují, pak bych navrhoval vynechat akční sekvence. Akci lze znázornit i jinak než nepovedenou snahou o souboj. Po prvních 3.dílech je moje hodnocení 30%. Tady už asi šanci dávat nemá smysl.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dokud jsem neviděl, nevěřil jsem.

Miluji improvizaci a pokud jsou herci schopní a vtipní, jedná se pak o neopakovatelné zážitky. Improvizaci jsem nejprve viděl v TV prostřednictvím Partičky. Bavil jsem se výborně, ale postupně se ukázalo, že je to postavené především na účinkujících, kteří bavili, aniž by improvizovali s nějakým konkrétním cílem. A pak jsem měl možnost shlédnout WLIIA? a můj život a vnímání TV pořadů s improvizací se zásadně změnil.
Jsou zde silné a sympatické osobnosti z řad bavičů, sympatičtí hosté - R. Williams, W. Goldberg a scénky (moje nejoblíbenější jsou Scénky z klobouku a Jen otázky) mají úžasnou pointu, jsou neskutečně vtipné a já se můžu výborně bavit. Děkuji všem, kteří tenhle pořad dělali. Byli jste skvělí!

Plakát
Bylo, nebylo

20. listopadu 2012

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bylo nebylo ... ale mohlo by dost dobře být!

Po shlédnutí 5 dílů druhé série říkám tolik:
Co by se stalo, kdyby všechny pohádkové bytosti měly své druhé já? To, o kterém se nedočtete v žádné knize pohádek. A co kdyby se pohádkové bytosti objevily v našem světě, jen o tom sami neví. První série navodila atmosféru zajímavého příběhu, ve kterém je hlavním cílem prolomit kletbu, jenž vše způsobila. S postupem času se seznamujete s nejrůznějšími postavami, které jste měli rádi - Karkulka, Jeníček a Mařenka, Šípková Růženka, atd. Poznáváte je i z jiné stránky, jejich příběhy se vzájemně prolínají a působí dojmem, že v pohádkách byste měli začít hledat i něco víc.
Bohužel většina postav se dopouští hromady nelogických kroků. Počítačově zpracovaný svět pohádek nepůsobí příliš přesvědčivě, avšak s přihlédnutím k námětu a finančním nákladům, které by kulisy zabraly, je dané zobrazení akceptovatelné a neruší příliš vnímání příběhu.
Druhá série se však od prvopočátku topí v podivném světě, ze kterého není úniku jak pro pohádkové bytosti, tak pro scénáristy. Uvidíme, jestli je možné se v příběhu dále dobrat nějakého konce. Osobně bych byl pro, aby první sérií příběh končil a končil by poměrně hrdinně.

Plakát
Grimm

6. února 2012

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Grimm Brothers se v hrobě obrací

Seriálu se nemůže upřít zajímavost tématu, do kterého se však s diletantským nadšením (aspoň doufám) pustili producenti a scénáristé (jestli za to může jenom jeden, pak žádám jeho jeho hlavu na stříbrném podnose). Jak již bylo řečeno v jiném názoru zde, potenciál se zde neprojevil ani v 7 díle, do kterého jsem postoupil.
Když všechna monstra vypadají podobně, podobně špatně ztvárněné a jedná se o zápletky, které vás možná někdy trochu vylekají, ale rozhodně nepřekvapí, pak místy nesmyslné jednání, mluvení a děj celkově už nikterak dojem nezhorší (ale ani nezlepší).
Škoda. Pohádky lze vyprávět i jinak (např. Once Upon a Time).

Plakát
Hranice nemožného

6. ledna 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kde jsou ty hranice nemožného?

OK, takže tu máme Fringe. Jsem ve 4. sérii a tak, jak mne 1. série navnadila, tak nyní již zažívám jen nudnější deja vu. John Noble mě baví asi nejvíc, je přesvědčivý, standardně dobrý. Joshua se snad úspěšně zbavil, dle mého, své postavy Paceyho z Dawsonova světa, dospěl. Anna Torv je rozhodně zajímavou herečkou, ale její potenciál se s přibývajícími sériemi dost zahazuje. Děj je spletitý a je zde několik výrazných logických chyb, které působí legračně a není jasné, zda se jednalo o záměr tvůrců. Jinak hodnotím 70%, protože mne to zaujalo a nechtělo pustit. Asi už stárnu. Jen to plácání se v paralelních vesmírech je už nyní tak zmatené a složité, že v tom ztrácí smysl i scénáristi (chvílemi to tak vypadá). Snad se zcela neztratí.

Plakát
Glee

6. ledna 2012

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pane profesore, zazpíváme si?!

V tomto seriálu lze hodnotit především pěvecký potenciál, který je díky vybraným broadwayským zpěvákům a zpěvačkám skutečně velmi kvalitní. Tady je nutné si prostě jenom sednout a zaposlouchat se do melodií profláknutých i méně známých, které v podání interpretů působí dokonalým dojmem. Díky tomuto seriálu jsem objevil velké množství písniček, ke kterým bych se normálně nedostal a upřímně, mnohé z nich jsou v tomto zpracování lepší než v originále. Lea Mitchell je velmi talentovaná a ostatní ze sboru jí jdou skvěle do "noty". Po shlédnutí všech dosavadních dílů mám však jiné favority - představitele Blaina, Santany :)
K seriálu: jedná se o humor poměrně atypický, přehnaný, vygradovaný občas do neuvěřitelných extrémů, ale já to tak mám občas rád a v tomto "světě" plném dokonalých postav, tváří a hlasů je tento paradox příjemnou degradací.

Plakát
Sherlock

6. ledna 2012

58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

"Nejsem psychopat. Jsem vysoce výkonný sociopat."

It's brilliant! Skvělá kombinace humoru, hlášek, zápletek, charismatických postav, velmi temného záporáka a hlavních hrdinů, kteří prostě společně skvěle ladí. Britské uchopení SH v moderním pojetí má velmi pozoruhodné zacílení. Chci další příběhy!

Plakát
Hra o trůny

6. ledna 2012

69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Winter is coming

HBO má úžasný potenciál vybrat si zajímavý literární námět, s nímž může udělat velké věci. Dle mého názoru je Game of Thrones přesně tímto výtvorem. Fantasy, při kterém vás mrazí. Intriky, láska, touha po moci a touha po klidu. Končí léto, které bylo poměrně dlouhé a jak již "nadpis" napovídá, blíží se zima. Bude dlouhá, bude krutá (asi nejkrutější) a ... věci se daly do pohybu. Bojíte se? Měli byste. Ti moudřejší z této výpravné fantasy ví, že odcházející léto může být dost dobře jejich posledním létem.
Pokud jste fanoušek takového žánru, pak je Hra o trůny dokonalým spřízněním vaší romantické duše a budete prožívat strach, radost i smutek společně s vašimi favority. Otázkou je, který z nich přežije. Pevně doufám, že moji favorité :)

Předchozí