Ciclonwar
OFF-LINE

 • Jméno
 • Marek
 • Věk
 • 25 let
 • Bydliště
 • Střední Čechy
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Andromeda

4. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První půlka dobrý

Kapitán Dylan Hunt bojující za "Společenství" při velké bitvě evakuuje posádku a zůstane na jedné z nejmocnějších bitevních lodí ve vesmíru - Andromedě Stoupající - sám. Loď se přiblíží k černé díře a na palubě nastane brutální dilatace času. Andromedu vytáhnou až za 300 let lovci odměn. Hlavní roli má Kevin Sorbo jako kapitán Dylan Hunt, dále je mezi hlavními postavami třeba Lexa Doig (Havězdná Brána, Continuum...), která je ztělesněním umělé inteligence Andromedy. V menších rolích se v seriálu vyskytují i další známější herci (Michael Shanks...)

První dvě série mi přišly parádní pokoukání. Je sice pravda, že se určitě dalo potenciálu seriálu využít víc, ale mně se to prostě líbilo. Jenže pak se to zlomilo, asi začátkem čtvrté série. Nelogická konání některých postav, řešení nesmyslných problémů a nevyužití potenciálu vlastní techniky a vlastně ani moc nechápu, je ten hodný nebo zlý. To by mi samo o sobě nevadilo, naopak, ale v jednom dílu je postava kladná, v druhém záporná a chce všechny zabít, nepobírám to.
Co se týká dabingu, první tři řady celkem jdou. Pak se ale něco změnilo, změna hlasu Dylana by se snad i dala přežít, ale dialogy totálně nedávají smysl, když je nějaký flashback, jsou dialogy přeloženy jinak (a hůř), než to bylo předtím, prostě děs, totální tragédie, nechápu, že se pod tohle někdo podepsal, podobně jako pod poslední dvě řady seriálu.

Doporučuji podívat se na první tři řady a pak jít dělat něco smysluplnějšího.

Plakát
Girls

27. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Proti proudu

Podle nízkého celkového hodnocení předpokládám, že půjdu proti proudu. Proti proudu jde tak trochu i seriál.
Čtyři holky bydlící v NYC řeší všemožné vztahy, problémy se zaměstnáním, případně s drogami. Do seriálu se přidávají i další postavy - rodiče holek i jejich známosti a ex.
Jedná se o poměrně typické HBO - spousta sexu, nahoty a zvratů (krve ani vypadaných vnitřností tu ovšem moc není). Od seriálu, stejně jako od výborně vymyšlených postav málokdy vím, co mám čekat a i když něco čekám, jde to většinou ještě dál, než by mě vůbec někdy napadlo.
Pokud u seriálu člověk vydrží, postupně ho seriál odmění výbornou podívanou a skvělým humorem - je to jeden z mála seriálů, u kterých se vyloženě třískám smíchy - ale možná je můj smysl pro humor jenom trochu zvrácený.
Určitě to není pro všechny, ovšem za "stupidní" (jako je v některých názorech) bych to tedy zaručeně neoznačil. Je to prostě jen trochu jiné.
90%

Plakát
Continuum

13. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

85%

Píše se rok 2077 a několik odsouzených teroristů ze skupiny Liber8 se rozhodne, že se vrátí v čase (do naší přítomnosti) a změní tím budoucnost. Omylem se sem s nimi dostane i "policistka" Kiera, která se snaží Liber8 zastavit, budoucnost neměnit a vrátit se ke své rodině. Členové Liber8 se postupně rozdělují a každý si jde za svými cíly. Kiera se setká s jistým Alecem Sadlerem, vlastnícím v roce 2077 jednu z nejdůležitějších firem zabývající se technologiemi. Alec mimo jiné sestrojí v budoucnu i Kieřin speciální oblek, který si ona přinese z budoucnosti či její CMR (čip v jejím mozku, kterým s ní může komunikovat na dálku). Seriál se zaměřuje jak na hlavní dějovou linii, tak i na vedlejší zápletky (Kiera se dostane k dnešní policii a její parťák se vyrovnává s tím, že je Kiera z budoucnosti....). Nemalou roli hraje také teorie ovládnutí Země korporacemi, která stojí minimálně za zamyšlení. Seriál obsahuje samozřejmě obrovské množství dalších zápletek, kterými by se dalo popsat půlka knihy.

Jako klady bych zaručeně zmínil uvěřitelnost (většina věcí "sedí" a autoři se do toho moc nezamotali, což se někdy stává), to, že děje v každém díle něco nového a také to, že postavy se značně vyvíjejí. Kladně bych hodnotil také "flashbacky do budoucnosti" na začátku některých dílů, které částečně vysvětlují některá rozhodnutí Kiery a dozvídáme se tak o budoucnosti vždy víc.

Podstatné nevýhody seriálu nejspíš nevím, možná by Kiera mohla častěji ukázat možnosti jejího obleku, v první sérii pořád rolovala přes nespočet funkcí a nakonec je stejně moc nepoužívá... Blíží se to tak trošku kriminálce a je mírně potlačován prvek sci-fi. Mně to ovšem nevadí, spíš naopak. :)

Plakát
Pohřešovaný

11. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

90%

Matce unesou syna a zavraždí manžela ("shodou okolností" Sean Bean :D ) a ona (jelikož je tajná agentka - stejně jako její manžel) po synovi pátrá po celém světě včetně Prahy.
Seriál se mi líbil. Mimo jiné i to, že to nebyla naprostá kravina a snažili se vsadit příběh na opravdová místa. Například scéna z Prahy se odehrává v Praze, policisté mají normální policejní Octávie (ne nějaká americká dovezená pseudo auta, jak je někdy zvykem) apod. Seriál hodnotím kladně i proto, že nemám srovnání (není to žádná kopie něčeho jiného) a proto, že to bylo prostě něco nového.
Doporučuji všem, těch 10 hodin opravdu stojí za to. :)

Plakát
Nová holka

1. července 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hodnotím kladně

Zhlédnul jsem prvních asi 7 dílů a seriál mě moc nezaujal. Bylo to hodně divný a hodně trhnutý. Nastala pauza. Jednoho dne nebylo na co koukat, tak jsem vytáhnul New Girl a docela dobře jsem se pobavil. Další a další díly mě bavily čím dál tím víc. Po dalších několika dílech se stal seriál mojí asi nejoblíbenější komedií co sleduji. Super děj, každá postava je něčím specifická a i přes to zatím nenudí. Herecké výkony jsou hodně dobré a nevím, jestli by obsazení šlo vymyslet lépe.

Seriál je o třech spolubydlících, ke kterým se přistěhuje trhlá Jess (Zooey Deschanel). Kombinace postav je nepopsatelná, doporučuji! (95%)

EDIT po třetí sérii:
Třetí série byla trochu slabší a snížil jsem tak hodnocení. Autoři slibují, že ve čtvrté zase bude víc humoru a méně vztahů, tak snad své slovo dodrží. :)

Plakát
Svatyně

3. srpna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Veritas!

Viděl jsem všechny díly, seriál je o skupince, která pomáhá abnormálně vyvinutým jedincům a vzácným druhům na této planetě. Původní plán byl geniální, objevují se různé historické postavy za naprosto ohromujících okolností. Abych ale pravdu řekl, kromě Nikoly Tesly a Ashley mi herecké výkony přišly trošičku slabší. První a druhá série je průměrná, první polovina třetí série je přímo ohromující, no a od poloviny třetí série mi přijde, že jde kvalita seriálu velmi, velmi nízko. Poslední sezónu a půl bych hodnotil tak 30%, opravdu se nepovedla a i přes to, že jsem velký fanoušek Sci-fi tak tohle musím označit jako blbost. (Klidně kamenujte, vím, že většina fanoušků tohoto seriálu má přesně opačný názor.) Nu dávám 60% za velmi, velmi nevydařený konec.

Plakát
Wilfred

14. července 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Nespokojenost je prvním předpokladem k pokroku."

Protože seriál překládám, mám k němu trošku subjektivní názor. Fakta však vypsat můžu i tak. :)
Ryan (Elijah Wood) je trošku psychicky labilní. Za určitých okolností (nebudu spoilerovat) ale dostane zvláštní schopnost - vidět sousedčina (Fiona Gubelmann) psa Wilfreda (Jason Gann) jako člověka v psím kostýmu. Samozřejmě spolu mohou komunikovat, Wilfred však má jisté psí zvyky a chování. Ryan je tak trošku blázen i pokud vynecháme psa, takže nastává velké množství zajímavých a hlavně vtipných situací. Jde o remake Australského seriálu, těžko soudit, zda lepší nebo horší, protože původní se špatně shání a viděl jsem pouze jeden díl. Myslím si, že seriál určitě stojí za zhlédnutí, je svým způsobem jiný než ostatní komedie, i tak je ale vtipný. Některé scény jsou na úrovni, že koukám a nechápu a pak nastane záchvat smíchu, narozdíl od většiny seriálů, tady obvykle pointu vtipu předem neočekávám.
Druhá série se mi zatím líbí víc než první, přijde mi vtipnější. Dávám celkově 85%.

Plakát
Nebezpečná identita

13. května 2012

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Oh Gawd, There's Two of Them?

Striptérka Bridget je svědkyní vraždy. Rozhodne se zavolat své sestře (dvojče) Siobhan. Po určitých okolnostech se rozhodne vydávat za svou sestru, která žije ne zrovna normálním životem....
Seriály CW mám obecně rád, tehle není vyjímkou. Když si odmyslíte některé jisté věci (například dva hlavní podezdřelí si volají mezi sebou vlastními telefony, pokud možno řeší nelegální věci apod. a policie tohle vůbec neřeší), dostanete slušný seriál se zajímavým námětem. Na seriálu oceňuji také napínavost a občas i moment překvapení, protože někdy jsem na konci dílu zůstal sedět s otevřenou pusou ještě další dvě minuty.
Dávám 85%

Plakát
Hra o trůny

14. dubna 2012

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Winter...is coming

Seriál mě mile překvapil. HBO je tam hodně znát - žádná cenzura, spousta kvalitních, známých i méně známých herců.
Seriál se odehrává na kontinentu (vlastně jsou spíš dva), kde se léto a zima střídá po několika letech až desetiletích. O moc v království bojuje (nikoli však nezbytně na bitevním poli) sedm rodů, které se snaží získat Železný trůn. Seriál má proto několik hlavních příběhových linií. K bojům o trůn se navíc přidává přicházející zima a hrozba bílých chodců ze severu. Autor knižní předlohy se nebojí občas udělat nějakou změnu (není stanoveno 5 hlavních hrdinů kteří vždy přežijí), takže seriálu drasticky přibývá na dramatičnosti, protože málokdy se dá předpokládat, jak díl dopadne.
Série má 10 dílů, což se může zdát málo, ale osobně si myslím, že je lepší deset dílů zajímavých, než 20 vyplňovaček. Nějakou vyplňovačku tu opravdu nenajdete. Hodnotím 100%, v době psaní názoru jako u jediného hodnoceného seriálu.

Plakát
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Suit up!

Nevím, jestli je ještě mnoho lidí (hlavně na tomhle webu), kteří se s tímto seriálem nikdy nesetkali. Avšak třeba se někdo takový najde.
Hlavními postavami je pět přátel: Vypravěč Ted, jeho kamarád ze školy Marshall, jeho snoubenka Lily, televizní hlasatelka Robin a nejlepší nakonec - Barney, ten tvoří většinu hlášek a vtipných záběrů. Ted vypráví svým dětem v roce 2030, jak poznal jejich matku. Vrací se přitom do roku 2005 (s přibývajícími sériemi roky samozřejmě přibývají), kde se jmenovaná parta zkompletuje. Tento seriál u mě měl do začátku šesté série 100%. Stovku dávám pouze vyjímečným seriálům, nedávám to na potkání. V šesté a sedmé (aktuálně poslední natočené) sérii jsou epizody, které patří k mým nejoblíbenějším, ale je tam i pár vyplňovaček, což na 100% prostě není.

Pokud chcete kvalitní seriál, u kterého se pobavíte a možná si na něj uděláte i závislost, určitě zkuste, zpracování je opravdu úžasné!

Edit na konci osmé série (sníženo z 90 na 70)
Od šesté série, kde se ještě dalo najít pár dobrých dílů, seriál neskutečným způsobem protahují a kazí. Seriál mi už nepřijde ani moc vtipný a úplně ztratil původní styl. Chápu, nejde vymýšlet pořád něco nového, má se to useknout a bylo by.