Bellamoore
OFF-LINE

  • Jméno
  • Ester
  • Věk
  • 28 let
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Single Father

31. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

David Tennant

Lákadlem vidět tuto mini-sérii byl David Tennant. Navíc mě potěšil Murray Gold, který skládal hudbu a tentokrát mi připomněl některé skladby z Doctora Who, což mě potěšilo. Samotná série má zajímavé téma, ale dílů je podle mě zbytečně příliš a děj je tak dost rozvařený. Zároveň jsem se tak nějak nedokázala s postavami ztotožnit ani pochopit romanci, která vznikne tak brzy... Přesto zajímavé dílko, pro nedělní žehlení dostačující.

Plakát
Emma

31. října 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zase ta Romola

Tuto adaptaci považuju za nejslabší, pokud ji srovnám s oběma Emmami z roku 1996. A stejně tak tuhle mini-sérii pokládám za jednu z nejméně povedených austenovských filmů či sérií vůbec (soupeří jen s Pýchou a předsudkem z roku 1995). Proč? Romola Garai. Romola Garai, která neumí hrát. Typově se snad na Emmu hodí a kdybych se měla dívat jen na její obrázky, fajn. Ale ona i mluví a hýbe se a to je kámen úrazu. Je mi trapně či se vztekám při každé scéně, kde se objeví (což je, pravda, velké množství scén). Jinak ani nemám výtek. Adekvátní rozdělení na čtyři díly je tak akorát. Michael Gambon je jako vždy výborný, zajímavá volba také v případě Jonnyho Lee Millera (nikdo ale nemůže být lepší než Jeremy Northam).

Plakát
Spies of Warsaw

31. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ale jo...

Čekala jsem trochu něco jiného, víc vzrušujícího, takže mírné zklamání. Druhý díl je lepší – hlavně scéna s cikány mě dostala. Příběh je ale na mě moc složitý (kdo za to ale může, že), často jsem se ztrácela. Obsazení dost sympatické – všemu velí David Tennant. Romance, která vyplnila spoustu času mě ale moc nezaujala, asi kvůli té ledové královně...

Plakát
Liga gentlemanů

31. října 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Já je žeru

Na komicích mě často fascinuje a nejvíc baví to, jak chytří jsou. Většinou jsou to vzdělaní lidé s širokým přehledem a často s velmi liberálním smýšlením. Pro tuto trojici gentlemanů to jistě platí. Jejich scénky nejsou jen vtipné, originální a zvrácené (to je ale nic v porovnání s Psychoville či Inside No 9), ale odráží také pochopení reality a lidských povah. První a druhá série jsou o krapet lepší, poslední je zase originální stylem vyprávění. Hororová atmosféra ale baví ve všech řadách seriálu. Z trojice herců je těžké mít někoho radši – všichni jsou skvělí, přesto bych řekla, že Steve Pemberton je z nich největší chameleon. Mé oblíbené postavy: Ross a Pauline, Tubbs a Edward, ropuší rodina, hnusák Geoff.

Plakát
Psychoville

31. října 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Reece a Steve jsou super

Shearsmith a Pemberton dokázali stvořit zajímavý příběh a hlavně postavy; opět jako v The League of Gentlemen s hororovou, komickou a bizarní atmosférou. K podivným postavám si divák velmi rychle najde cestu, především Mr Lomax a Mr Jelly mi přirostli k srdci. Obě řady jsou dost vyrovnané, druhá řada je snad o něco lepší.

Plakát
The Hour

31. října 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak jako Ben je tu nejlepší, to je bez debat

Velmi nedokonalý seriál, ke kterému jsem si přeci jen našla cestu. V prvé řadě, Romola je vážně jedna z nejhorších hereček hrající zajímavé postavy. Nevěřím jí nic, stále vidím jen urputně se snažící Romolu. Její nedostatek talentu je ještě viditelnější, když je jejím hereckým partnerem někdo tak výjimečně dobrý jako Ben Whishaw – největší klad a nejzajímavější prvek seriálu je právě jeho postava Freddie. Vztah Moneypenny a Freddieho mi přišel mnohem uvěřitelnější a zajímavější než vztah Bel a Hectora, který byl vágní a nucený a zcela bez jiskry. Ovšem rozuzlení první řady bylo víc než uspokojivé. Druhá série dokázala postavy vykreslit v novém, zajímavějším světle (především Marney). Nakonec velmi nečekaný, strhující závěr a dechberoucí výkon Bena Whishawa.

Plakát
The Widower

31. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

No jo, prostě Reece

The Widower je velmi zdařilé drama, ze kterého mrazí v zádech. Těžko uvěřit, že je to podle skutečnosti. Malcolmovy pohnutky pro mě byly nepochopitelné a celá jeho postava je dost děsivá, někdy je ale Reece až moc roztomilý, na to abych se plně soustředila na nenávist vůči hlavnímu hrdinovi! Navíc mě tu velmi potěšil John Hannah, jeho přízvuk žeru! A chápu poslední epizodu, proč byla vyprávěna takovým způsobem, protože jsme měli pochybovat stejně jako Simone pochybovala, a proto ten závěr byl takový silný!

Plakát
In the Flesh

31. října 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Wow wow wow Dome Mitchelle!

Jsem okouzlena především námětem, protože se tu řeší to nejdůležitější, a to deprese a úzkosti, rasová diskriminace, homofobie, a vůbec prostě utlačování menšin, nebo těch, co se nějakým způsobem liší. Celé je to navíc zabalené do zombie dramatu. Děj první řady je srdcervoucí a dojemný, především Kieren; jeho návrat domů, vyrovnávání se se smrtí a životem a přijetí odpovědnosti za své činy. Druhá řada je ještě o kousíček lepší než první, nepolevilo se tu na obsahu, stále se řeší důležitá témata, stále je to neskutečně smutné ale zároveň velmi zábavné. Není tu snad žádná nezajímavá, nudná postava, hlavně mě ale bavil Philip - opravdu dobrý vývoj postavy v průběhu seriálu, z nových postav mě nejvíc zaujala Maxine (úžasná) a Simon (ještě úžasnější, Emmett J Scanlan je tu téměř k nepoznání). Soundtrack okouzlil všechny a také mě, Keatona Hensona jsem si velmi brzo zamilovala. Pusťte si In the Flesh a modlete se se mnou za třetí řadu!

Plakát
Láska v bílém pekle

31. října 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Daniela Denby-Ashe

North and South je asi vůbec nejkrásnější románová adaptace od BBC. Věděla jsem, že se mi bude líbit už při prvním zaznění melodie v úplně první scéně (dokonalý Mr Phipps). Velmi dobře se povedlo vykreslit stále-ještě-zasněný Jih a proti němu již za ziskem se honící průmyslový Sever - obě místa skvěle reprezentovaná hlavními hrdiny Margaret Hale a Mr Thorntonem. Opravdu působivá romantická mini-série, s krásně ponurou, melancholickou atmosférou. Jako obvykle, velmi dobré herecké obsazení, ale Daniela Denby-Ashe tomu všemu vévodí, je opravdu neobyčejná!

Plakát
Hollyoaks

31. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Stendan

Ehm. Ano toto je skutečnost. Dávám tady této soap opeře pět hvězd, plný počet. Celý můj hodnotový systém se nejspíš zbortil a s ním i mé divácké snobství, protože mám vážně daleko k tomu, abych ještě dál předstírala, že jsem posh. Ne nejsem a už na to všechno kašlu. Naplno tady přiznávám, že jsem klesla tak hluboko a sledovala Hollyoaks. Nedovedu si představit, že bych se dívala na něco podobného z české produkce, ale buďme férový, v Česku by něco podobného asi nevzniklo. Hollyoaks je údajně soap opera zaměřena především na mladší diváky a témata, na které se zaměřuje, jsou opravdu rozmanitá, ať už domácí násilí, menšinová sexuální orientace, šikana, a dokonce je věnován prostor postavě, která je transgender, což mě opravdu mile překvapilo. Já ale hromadu těchto příběhů a postav zažívající všechno tohle ani pořádně neviděla, protože jsem sledovala jen jednu dějovou linku, a to tu, která se týká Brendana Bradyho a Ste Haye. Nejvíc oceňuju opravdu silnou a velmi dobře ztvárněnou reprezentaci LGBT+. Navíc příběh BB a Ste je ten nejromantičtější a nejvíc srdcervoucí, co jsem viděla a nevím, jestli kdy ještě uvidím něco tak nádherného a frustrujícího zároveň.