Forest
OFF-LINE

  • Jméno
  • Honza
  • Věk
  • Bydliště
  • Příbram
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Zaklínač

2. ledna 2020

70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

ucházející fantasy, ale příšerná adaptace ředlohy

Tak jo, někdo už to říct prostě musí. Mám rád zaklínače a knížky obecně, takže když se někdo pustí do převádění knížky do filmu / seriálu, bývám hodně přísný. A tady jsem ve 3 dílech, které jsem tomu dal, viděl hodně svévole.
Co bylo nejhorší, bylo samozřejmě obsazení. O politicky korektním přebarvování už nemá ani smysl se nějak rozepisovat. Hlavní hrdina rozhodně měl daleko do otřískaného a věčně chudého zaklínače, spíš takový vymydlený manekýn, hodící se spíš na Marigolda. Ciri byla daleko starší, než by měla být, vždyť při vypálení Cintry měla být tak malá, že si pamatovala jen útržky. Myšilov byl druid. Přišel vám ten dvorní čaroděj s vybranou etiketou a draze vypadajícím ohozem jako druid? A tak bych mohl pokračovat.
Dalším velkým problémem pro mě byl nulový smysl pro důležité detaily. Tak rovnou Geralt - Byl by takový problém, tomuhle mutantovi pořídit aspoň pořádné čočky, jako proslulé zaklínačské kočičí oči? ...Nebo aspoň druhý meč? :P A jaký smysl mělo natáčet Blaviken a vynechat úplně tridamské ultimátum? Vždyť o tom to celé bylo. Atp.

Kdybych se dokázal oprostit od toho, že to není Zaklínač jak ho známe, ale jen značka, byl by to asi docela dobrý seriál. Uznávám, že všechno co mi na něm
vadí souvisí s tím, že se nedrží předlohy. Takže vy, kdo to zvládnete nebo je to vaše první setkání se zaklínačem, užijte si seriál :)

Plakát
Whiskey Cavalier

31. března 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jak se to dělat nemá

Pilot seriálu nebyl žádná pecka, ale naznačoval jisté možnosti. Bohužel od druhého dílu už to šlo jen do kytek. Trochu brzy. Ona slavná "chemie mezi postavami" tu naprosto nefunguje. Samozřejmě je klasika, když hlavní hrdinové jsou ony slavné protipóly, ale tady v tom případě je to naroubované hrozně nešikovně a nevěrohodně. Je vidět, jak všechny postavy do jednoho přehrávají.
Zápletky jsou neoriginální a nudně předvídatelné. Koncept "týmu těch nejlepších v oboru" skoro nikdy nefunguje a měli by se s tím konečně smířit. Ale něco málo na humoru to má, takže aspoň těch 30% tomu nechám

Plakát
Gomora

17. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bez hrdinského pozlátka

Asi nejlepší zpracování této tematiky (vzhledem k okolnostem je to asi nasnadě), na které jsem zatím narazil. Napínavé, nečekané, surově realistické. Není to žádná oddechovka, ale pokud máte rádi dobrá dramata, rozhodně si nenechte ujít.

Plakát
Pád

11. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

V nejlepším přestat

Tohle je opět jeden ze seriálů, kde bohužel nemohu hodnotit všechny řady jako celek.
Velmi dobře zpracovaný příběh obsahující prvky napětí, dramatu a psychologie. Příběh propracovaného sériového vraha se spoustou zajímavých a propracovaných postav, z nichž každá měla své klady, zápory a problémy. Děj se plynule rozvíjel a gradoval po celou první sérii. V té druhé se bohužel ale vytratilo veškeré tempo a seriál začal po všech stránkách ztrácet, postavy se začali jakoby rozpíjet a ztrácet na přitažlivosti.
Třetí řada byl už jen odpad, který neměl nikdy vzniknou. Proto nebudu třetí řadu do hodnocení vůbec zahrnovat, jinak bych nemohl dát ani těch 60%

Plakát
Take Two

11. září 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

příjemná oddechovka

Tenhle seriál nemá žádnou unikátní myšlenku - párek neobvyklých soukromých detektivů, to už jsme tady párkrát měli - přesto mě ale dokázal už od prvního dílu zaujmout a hlavně bavit. Je plný humoru a zcela nečekaných situací. Zápletky v sobě kombinují velmi zdařilým způsobem klasické zápletky a neotřelou podívanou. Hlavní pár je vynikající jak z pohledu postav, tak herců. Ani jednoho jsem dosud neznal, ale dám si na ně pozor :)

Plakát
Poslední království

6. července 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jeden za všechny, každý sám za sebe

Je to trochu náročnější na koukání, než většina seriálů tohoto tipu, ale to rozhodně není mínus. Pro mě je to vynikající historický seriál s velmi dobře zpracovanou atmosférou, vynikajícím hereckým výkonem (i když chápu, proč někteří lidi nemají rádi představitele Uthreda) a parádím příběhem. Jeden každý charakter je výborně napsaný, vyvážený a zahraný. A na rozdíl od většiny seriálů ví, kdy umřít :D

Plakát
Američtí bohové

21. června 2018

22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

mnoho povyku pro nic

Něco málo do sebe to asi mělo, jinak nevím, proč bych koukal na necelé 3 díly. Ale v zásadě jde pouze o panoptikum podivných více či méně nadpřirozených postav, které se potácí od ničeho k ničemu bez smyslu a cíle.
Má-li série pouze 8 dílů, člověk by tak nějak čekal, že nejpozději během druhého dílu to dostane nějaký smysl, ale bohužel.

Plakát
Randall a Hopkirk

7. května 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Na svou dobu dobrý

Nápad je to rozhodně moc dobrý, to ne že ne. Má to dobré zápletky, s často docela nečekaným rozuzlením, humor a do jisté míry i akci, i když podle dnešních měřítek jen vlažně. Výkony herců mají jisté rezervy, ale v zásadě odvádějí dobrou práci. Mnohé scény by dnes asi vypadali jinak, je na tom znát, že je seriál hodně starý, ale jak říkám, na svou dobu hodně dobré.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

20 za snahu

Celý seriál shledávám veskrze zmatený, nepravděpodobný a od začátku do konce zbytečný. Je to v rozporu s původním filmem i s SG1 seriálem a způsob, jakým se to v posledním díle snažili ohnout přes koleno přímo křičel "Laciné!"
Ale ta stopáž se aspoň hodila například k vypití kafe a díl skončil dřív, než na člověku zanechal trvalé následky.

Plakát
Soumrak templářů

2. února 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

lepší průměr

Oddechový středověký seriál. Trocha intrik, trocha bojování, trocha soap opery... Ti, kdo čekali nějaké historické drama nebo úžasně akční seriál plný konspiračních teorií budou asi zklamáni. Samo o sobě mi to přijde jako celkem koukatelné a třeba se z toho časem něco vyklube, ale za mě bych spíš hádal, že zůstane u jedné série

Edit:
Jo no, ne. Ta druhá polovina to totálně zabila. -30%