lillygrace
OFF-LINE

 • Jméno
 • Grace
 • Věk
 • 27 let
 • Bydliště
 • Olomouc
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Merlin

25. května 2015

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Přátelství

Merlin je typickým příkladem globálního guilty-pleasure. Seriál je svou konstrukcí, scénáři a vizuálem spíš něco jako váš nejlepší přítel - plně si uvědomujete jeho nedokonalosti, zpochybňujete jeho úsudky, možná i jeho zevnějšek a jste unavení z toho, že dělá pořád-ty-samé-chyby, ale nakonec si uvědomíte, že přesně takhle ho vlastně máte rádi a že byste ho za nic na světě nevyměnili. Nikdo jiný totiž nedisponuje takovou kombinací vtipu a osudovosti, nikdo nemá takový smysl pro oběť a vytrvalost v dobrém a neexistuje nikdo, kdo by vás dokázal takhle povzbudit a motivovat v těžkostech a stereotypu běžného života.
Škoda jen, že to přátelství nemělo delšího trvání. I tak jde ale o výjimečný počin, který se mi zaryl hluboko do duše a i po letech vzbuzuje příjemné vzpomínky a láká na opakované zhlédnutí. Nejlepší seriál svého druhu.

Plakát
Temný případ

5. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pravý detektiv by nesouhlasil...

Všechna chvála, která byla o tomto seriálu dosud napsána, je pravdou a ráda se pod ni podepíšu. Přece jen ale existuje něco, co mě při sledování trochu zaráželo. Na jednu stranu se True Detective řadí k realistickým, skoro až reportážním dramatům, na druhé straně divákovi předhazuje do-očí-bijící a nepravděpodobné zvraty v doprovodu nelogického jednání postav. Absence mobilního signálu v momentu jeho nejvyšší potřeby nebo odnášení mrtvol z místa činu či vyjmutí nože z rány v břiše vypadá sice na obrazovce děsně cool, ale zároveň to v rámci profesionálního, reportážního ducha celého seriálu působí trochu hloupě. První díly diváka navnadí na "existenciální nudu" která je ale v dalších dílech podryta "americkou akcí." Těžko říct, jestli tento dojem jen důsledkem nadměrného očekávání nebo jsem zhýčkaná britskou seriálovou tvorbou. Tak jako tak tato "drobnost" vrhá jen pramálo stínu na jinak dokonalé a originální dílo, která si v budoucnu ráda pustím znovu.

Plakát
Hospoda Jamajka

2. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Atmosféra.

Na jednu stranu se Jamaica Inn může pyšnit detailně vykreslenou atmosférou staré opuštěné hospody v blátivé kaluži obklopené kilometry prázdných plání a kopců a lesů (trochu připomíná The Island), na druhou stranu charaktery zasazené do tohoto světa jsou ve finále stejně tak cizí a ploché jako v prvních vteřinách pilotního dílu. Gradace příběhu téměř vůbec nefunguje (teaser na konci druhé epizody zbytečně prozrazuje některé zvraty, které mohly diváka alespoň trochu překvapit) a i samotné finále je více méně zklamáním; ve scéně konfrontace protagonistů s hlavním záporákem působí herci dojmem, že netuší, co si jejich postavy vlastně myslí a co se po nich chce, korunu této scéně nasazuje podivný střih a úhel kamery. Jamaica Inn budí dojem, že jde spíš o dílo zaměřené na diváky znalé předlohy, kteří jsou důkladně seznámeni s postavami i příběhem. Pro rozvoj těchto prvků totiž v tříhodinové stopáži asi nezbylo místo.

Plakát
The Hour

26. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I'm not here to hurt you. I'm from the BBC.

Jeden z nejkvalitnějších seriálů, jaké jsem kdy měla čest zhlédnout. Příběh se rozjíždí pomalu, v duchu každodenního (skoro až nudného) života běžných lidí. O to intenzivněji pak ale dokáže divák tyto postavy vnímat, sžít se s nimi a zamilovat si každého jednotlivého člena novinářského týmu, a to bez výjimky. Příběh se odehrává v originálním neokoukaném prostředí a zabývá se neotřelými problémy, které eskalují v dech beroucí finále obou řad. Víc se tu mluví než jedná, akce je servírovaná v malých dávkách, ale o to úderněji a realističtěji seriál působí. Je to prvotřídní exkurze do let, která jsou dnešním generacím (mě nevyjímaje) mnohdy vzdálenější než obě světové války. Nejen proto si The Hour zaslouží mnohem víc pozornosti a uznání. Velká škoda, že nadále nepokračuje.

PS. Ač jsem něco podobného viděla asi tisíckrát, ze scény ve finále druhé série mě ještě teď mrazí v zádech... v kontextu dění celého seriálu tato scéna dostala úplně jiný rozměr, takový, že máte co dělat, abyste neodvraceli oči od obrazovky. Tak se to má točit!

Plakát
Tři mušketýři

9. února 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Radost, hravost, nadšení... a hlavně se nebrat vážně!

Hledáte-li oddechový seriál se sympatickými postavami v příjemném (a známém českém :-)) prostředí, pak si Mušketýry skoro jistě oblíbíte. Svým volnějším přístupem k předloze bych je přirovnala k Merlinovi nebo Atlantis, výpravou, kostýmy a atmosférou navozenou vynikajícími dobovými proprietami zase připomínají např. Ripper Street.

Nejdůležitější ovšem je, že Mušketýři si na nic nehrají, což je ten pravý důvod, proč jim dát šanci. Už jen úvodní slogan "Každý sám za sebe" naznačuje, že se tvůrci rozhodli nebrat knižní předlohu zas až tak vážně. Nebezpečí, že byste znechucením nad troufalostí tvůrců vzteky vybouchli, tady nehrozí. Nikdo vás netahá za nos a nikdo vám nepředhazuje svou "dokonalou" adaptaci, protože o to tady skutečně nejde. Mušketýři jsou hraví, vtipní a upřímní a tím pádem jedineční svým vlastním způsobem.

Za zmínku stojí také úvodní titulky, které v duchu celého seriálu hýří barevností a hravostí a hned na začátku tak rozjíždí zábavnou jízdu, která je důvodem, proč se zase pro jednou těšit na nedělní večery.

Plakát
Atlantis

29. prosince 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Psí kusy...

Než začnu, ráda bych zdůraznila, že hodnotit kvalitu Atlantis ve vztahu k Merlinovi je naprosto na místě a přirozeně to vyplývá z podstaty obou seriálů. Osobně jsem se několikrát přistihla, že porovnávám velmi podobné scény či naprosto totožné repliky. Nenechte se ale zmást, nejde o jednu z chyb seriálu, nýbrž o příjemné zpestření jinak tak trochu fádního děje.

Scénáristé Merlina totiž provádějí s Atlantis doslova psí kusy, hlavně co se týče charakterů postav a jejich vnitřních pohnutek a přirozených reakcí na určité podněty. Je to sice fajn dobrodružství pro celou rodinu s jakýmsi poselstvím dobrých konců, ale od někoho, kdo má na svědomí takový seriál, jako je Merlin (který vlastně stál hlavně na perfektních vztazích) by člověk čekal, že se ti lidi už něčemu přiučili a vědí, co si divák žádá.

Kromě Pythagora a Hercula je tak celý herecký ansábl poněkud nudný a charakterově nezajímavý. Snaha o nějaké romantické zápletky, ať už s Herculem a Medúzou nebo Jasonem a Ariadné (ta holka je jako další nepovedené CGI) působí strašně vynuceně a nepřirozeně.

Na druhou stranu ve vývoji Atlantis vidím jakési merlinovské schéma. Postavy prostě potřebují více času na vyprofilování a stvoření jakýs-takýs reálně působících vztahů. Věřím, že v druhé sérii pro toto bude dostatek prostoru a Atlantis tak stoupne nejen na zdejším procentuálním hodnocení, ale hlavně v srdcích nepoučitelných fanoušků, kteří pořád a pořád dávají druhé šance a odmítají se smířit s tím, že tohle se prostě nepovedlo.

Za rok jedu zas! :-)

Plakát
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Rozporuplnost?

Musím přiznat, že pokaždé, když někdo v tomto seriálu vysloví "Sherlock" nebo "Watsonová", se mi chce brečet... Kdyby bylo Elementary propagováno "jen" jako dílo silně inspirované Sherlockem (tzn. bez převzatých jmen atd.), výsledný efekt by byl stejný, akorát by tvůrci nedávali tak jasně najevo, že se vlastně vezou na úspěchu Sherlocka s cílem vytřískat z toho co nejvíc peněz. Johnny nikdy nebude Sherlock a Lucy nebude Watson. Takže se vykašlete na Sherlocka Holmese a podívejte se na Elementary jako na pouhou kriminálku. Vyplatí se to!

Plakát
Mentalista

12. listopadu 2011

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po dvou řadách...

Je pravda, že kvalita jednotlivých epizod opravdu znatelně kolísá, což může nejednoho diváka odradit. Ale epizody s Red Johnem stojí za to, stejně jako vtipné situace, do kterých se Patrick dostává kvůli svojí troufalosti a namyšlenosti. Seriál jsem si oblíbila prakticky po první epizodě a všem, kteří ještě váhají, ho můžu vřele doporučit.

Plakát
Hranice nemožného

12. listopadu 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nedoceněný seriál

Problém tohoto seriálu vidím v tom, že potenciálním fanouškům trvá příliš dlouho, než si seriál oblíbí. Postavy mi v prvních dílech přišly odměřené, neosobní a celkově cizí. Pokud se ale prokoušete prvními deseti díly, zjistíte, že příběh má něco do sebe, něco, za co stojí u obrazovky vydržet. Navíc oproti předchozímu Abramsovu počinu - Lostu, se děj Fringe pořád posouvá dál a prakticky tu nenarazíte na jedinou mrtvou epizodu. S každým dílem kvalita seriálu stoupá. Hlavní plus ale vidím v jeho nepředvídatelnosti a originalitě. Jen tak dál...

Plakát
Sherlock

12. listopadu 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Další řadu, prosím...

Sherlockovi nechybí inteligentní zápletka, profesionální a talentovaní herci, atmosféra a chytlavá hudba. Benedict Cumberbatch je neskutečně charismatický a s Martinem Freemanem tvoří dokonalé duo vyšetřovatelů. Není vůbec těžké se pro tento seriál nadchnout. Pokud se ale jednou podíváte, už vás to nepustí. A tak to má být!

Předchozí