IrmaVep
OFF-LINE

  • Jméno
  • nevyhovující :D
  • Věk
  • Bydliště
  • Ále. Tak různě...
  • Poznámka
  • Pokud mě budete chtít někdy kontaktovat, můžete přes zdejší schránku :)
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Wentworth

9. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dávka z australské věznice

Je to takové docela klasické drama o tom, kterak se z uťáplé myšky královna zbojníků stala. Rozhodně žádná pohádka, žádné komediální odlehčení ve stylu jiného současného seriálu z prostředí ženské věznice. Nevím tedy, jak moc reálné je ztvárnění toho prostředí a života, protože něco mi připadalo jak kdyby nebyly ve vězení, ale spíš na táboře... Fakt nevím, ale ta drsná stránka tu každopádně víc než dost převažuje.
Vedle děje mezi zdmi nápravného zařízení Wentworth můžeme poměrně často sledovat i dění mimo, především soukromý život dozorců, což je vedle vězenkyň druhá, "lepší" polovička téhle pěkné rodinky.

Představitelkám a představitelům jednotlivých postav, zrovna tak scénáři, nemám co vytknout. Pěkná směsice charakterů, které se podle mého docela reálně vyvíjejí, málokdy jsem měla pocit, že ta nebo ten se zachoval úplně nesmyslně, tedy až na zjevné psychicky narušené postavy, že...
Možná je to neokoukanými tvářemi, ale moc se mi líbila třeba postava Liz. Pořád nevím, co si myslet o Franky, ale myslím, že mi bude chybět, pokud se opravdu dostane ven. Vlastně všechny hlavní postavy mi budou chybět, jak budou postupně odcházet a vracet se zpět do života... Ale to je na tomhle seriálu hezké, že si můžou vytvářet stále nové a nové postavy, aniž by se museli nějak násilně zbavovat starých (ne že by na nějakou tu mrtvolu nedošlo). Zrovna tak není vyloučené, že se s tou kterou postavou uvidíme o pár epizod později zas :D

Strašně mě zamrzelo zmizení Ericy, na druhou stranu psychopatka, co ji nahradila, byla/je prostě skvělá postava. Nedivila bych se, kdyby jistá Pamela Rabe za tuhle roli sklidila nejedno ocenění (nepátrala jsem po tom). Ale fakt baba na zabití.

Musím přiznat, že mě dlouho takhle něco nechytlo. Sice to pár dílů trvalo, než jsem o něm přestala přemýšlet ve smyslu "okej, to bude tak 60%", ale už s01 mě nakonec pěkně přilepila k obrazovce. Po suprovém finále jsem nečekala, že by mohli vymyslet něco lepšího, ale s02 byla pro mě ještě poutavější. Zatím poslední řada (s03) zase malinko slabší, závěr mi přišel dost šílený, ale i tak se neskutečně těším na další řadu. Za to může poslední scéna... To mě na tomhle seriálu nejvíc baví - jak si hezky nenápadně, potichoučku, polehoučku připravuje už od začátku jedné série zápletku na další, a vy to ani nepostřehnete, dokud není přímo před vámi.

Někdy jsou 3 řady tak akorát, ale tomuhle seriálu rozhodně dech nedochází. Na s04 se děsně těším.

A ta macgyverská vynalézavost, no páni!

Hodnocení po zhlédnutí s01-s03: 85%

EDIT 07/2016 po 4.sérii:
Tak to byla opět jízda! Právě jsem dokončila s04 a okamžitě poctivě edituji názor, to už o něčem vypovídá! Nová hráčka v pozici potenciální "Top Dog" mě možná malinko zklamala, ale psychopatka opět řádila jak černá ruka. Jak ji nesnáším, tak ji prostě musím milovat. Dále skvěle zakomponována postava, která nás v minulé sérii zdánlivě "opustila" po odpykaném trestu, aniž by se musela vracet do vězení (obecně ta vyváženost vězení/venku je i nadále ode mě velmi ceněna). Shakespearovský závěr mě dostal (třebaže něco takového neuvidíte poprvé) a jsem vážně zvědavá, koho v s05 (ne)uvidíme... a budu se modlit, asi jako všichni, abychom spíše viděli než neviděli... ale to bych si opravdu netroufla hádat, vzhledem k tomu, jaké se ke mně dostaly informace. No, nezbývá než si kousat pár měsíců nehty.
Bez přeháňky, tenhle seriál u mně naprosto vážně aspiruje na seriál s nejlepšími season's finale.

Zvedám celkové hodnocení po zhlédnutí s04: 90%

EDIT 07/2017 po 5.sérii:
Ano, bohužel se mé přání z konce s04 nesplnilo a odešla jedna z nej. Ale s05 ukázala, že i bez hlavní postavy to jde, sice byla dobrá třetina času srdceryvná (což ale taky můžu, no;) ), ale zbytek byla opět ta stará dobrá vězeňská jízda. Nechci se rozepisovat, protože tímhle tempem bych svým "názorem" měla v s20 popsaný celý deníček, takže se jen spokojeně zavýsknu nad DALŠÍM neskutečným finále!!! Jdi nato F! Dobře Mr. J! Držím palce A!

Plakát
Temný případ

10. února 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tahle detektivka není pro každýho

Opravdu neobvyklý zástupce hodně tradičního žánru. A o tom to celé je. Většina lidí (co to dokouká!) se bude ještě měsíc po skončení vznášet na obláčku jedinečného televizního zážitku. Ten zbytek (z těch, co to dokouká) jsem asi já, která nerada opouští rozkoukanou věc, třebaže si je od druhého dílu téměř jistá, že tohle není pro mě.
Celý ten jeden případ mě moc nebavil, hl. hrdinové mi nebyli nijak zvlášť sympatičtí, abych jim aspoň fandila, a vedlejších postav a linek tak maloučko, že se ani člověk nemohl zaměřit na něco jiného, aby si ukrátil čas z té dlouhé hodiny každé epizody.
A když po osmi temných dílech přišel konec, do něhož jsem vkládala velké (temné) naděje, tak mě zklamal i ten...

Ale abych jen nereptala, přeci jenom se zde našlo i několik velkých pozitiv: především představitelé dvou detektivů (obzvláště se vytáhl M.M.), vždycky ráda sleduju filmové herce v seriálu. A pak jednoznačně nádherně zachycené prostředí Louisiany, která mi mnohými záběry vrací vzpomínky na "Interview s upírem".
Přesto všechno chápu, že právě to, co se mně nelíbí (Rustovy "divné" průpovídky a šílené pomalé tempo) mnohým vyhovovat bude, takže klidně směle do toho :) Každopádně ale, pokud vás seriál nechytne aspoň po druhém dílu, tak to dál ani nezkoušejte.

Hodnocení S1: 50%
Na závěr jen dodám, že vzhledem k formátu seriálu (antologie) si nechávám hodnocení "otevřené" a přeci jenom nějaký ten díl z druhé série taky zkusím.

Plakát
Private Practice

19. května 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Grey's Lil Sis

Asi jako všichni jsem se k PP dostala přes Grey's Anatomy. První sérii jsem si musela hodně zvykat a málem se nepovedlo - přišlo mi to všechno... moc barevné! Chyběl mi tam nějaký ten modro-šedý filtr ze Seattlu ;) Ale Addison mě udržela dost dlouho na to, abych si postupně oblíbila nové postavy, postupně si zvykla na slunné prostředí L.A. a začala se těšit na každou další epizodu.

Postavy skvělé a skvělí představitelé. Nemusela jsem Naomi a Violet mi neskutečně lezla na nervy (asi jako většině), naopak jsem měla od první chvíle ráda Charlotte a samozřejmě tu vznikl jeden z nejlepších TV párů Charlotte&Cooper! Addison jsem fandila absolutně ve všem, co řešila, a že toho nebylo málo (v GA jsem ji neměla moc ráda). Sam je dobrák až na půdu, kdo by ho nemiloval? Jakea jsem si taky za krátkou dobu oblíbila no a Coopeeer, to byl prostě my man!
Nejvíc na mě zapůsobily linie kolem Amelie a Charlotte, které dost zkusily.

Hlavně zpočátku mě bavily lékařské případy. Často byly dost kontroverzní a já sama koukala, co všechno se mně osobně příčí a naopak, co všechno bych přijala. Tohle bylo vážně k zamyšlení a to mě bavilo. Bohužel se to s posledními sériemi vytratilo až do bodu, kdy v s6 nebyl snad ani jeden takový případ.
Co mě trochu iritovalo, bylo dost časté "přirozeně" vyplývající spojení případů a osobních problémů hl. postav... jestli chápete, co chci říct.

Hudba, podobně jako v GA, byla vždy skvělá.

A nesmím zapomenout na moje absolutně nejoblíbenější chvíle crossoverů, které mě obecně neskutečně baví. I kvůli nim jsem zásadně sledovala GA i PP na střídačku, aby byl dojem ze vzájemných návštěv 100%!

Závěr: PP je hodně fajn, ale přistihla jsem se, že vždycky jsem se víc těšila na nové GA.

Hodnocení: 75%+5% za Charlotte, protože ona je prostě KING!

Plakát
Čtvrtá hvězda

9. března 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nevím, fakt nevím

Pro mě je tohle strašně rozporuplný seriál. Na jednu stranu mě to baví, celkem dost. Na druhou stranu je mi úplně fuk, jestli bude nějaká další řada. Když se začaly objevovat informace o tomhle projektu, byla jsem přímo nadšená, především obsazením (herci z Dejvického divadla apod.), ale hned s prvním dílem jsem zjistila, že mi to asi tak úplně nesedne. Největší podíl na tom mají asi právě herci, protože humor samotný je mi poměrně blízký, děj mě baví... Jenže když vidím některé slovní přestřelky, tak mám prostě problém. Sedět na takovém představení v divadle, bavila bych se, až by mě bolelo břicho, ale na obrazovce to na mě prostě nefunguje, jak má. Viz ty naučené superrychlé absurdní rozhovory mezi Františkem a Štěpánem nebo manažerkou (poslední jmenovaní - tedy jejich představitelé - mi nesedí obzvlášť). Nečekala jsem to, ale je to tak.

Závěr: Vidět to v divadle, tak rozhodně ANO, v televizi už tolik ne. 65%

Plakát
Bomb Girls

24. května 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

We Can Do It!

Další skvělé retro do sbírky, tentokrát z období druhé světové války. Ovšem tady se neválčí v zabahněných zákopech, vojáci netahají své polomrtvé kamarády z bitevního pole za ohlušujícího řevu střel a výkřiků raněných... Kdepak, tady jsou v hlavní roli ženy, konkrétně skupinka žen (a plus/mínu jednoho muže), které spojuje práce v muniční továrně, kde pomáhají "našim chlapcům" vyhrát válku tak, jak je jim v tomhle čase umožněno, tedy výrobou bomb. Jejich bitevním polem je továrna, místo zelených uniform nosí šik kombinézy a ještě lepší šátky, místo zákopů berou útokem bar a místo nářku raněných slyšíte co jiného, než parádní dobovou muziku.
Ale tohle je jen část. Každá z postav má i vlastní příběh a že jsou to ale příběhy! A každý úplně jiný, ať už se jedná o Lornu, Veru, Kate, Betty, Marca, Gladys... ale to už zjistěte sami.
Mou nejoblíbenější postavou asi bude Vera, ačkoli po prvním díle bych to do ní absolutně neřekla. Podle mě si od nějaké poloviny S1 ukradla pro sebe každou scénu, kde se objevila :D A hned po ní neohrožená Gladys!
A ještě jednou vyzdvihuji hudbu v celém seriálu, především když zazpívala malá milá Kate... no nádhera!

Plakát
The Playboy Club

15. ledna 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hate NBC

Výborně rozjetý seriál nejen pro milovníky 60.let. Zvídaví diváci se podívají do zákulisí jednoho z dnešních nejznámějších sex symbolů, aby zjistili, že to ale vůbec není žádné sex, drogy a rock'n'roll ;) (Z toho usuzuju, že všichni, kteří proti němu tolik brojili, zřejmě neviděli ani ten první díl.) Uvidíte tu celkem normální strasti i radosti "servírek" v pěkných oblečcích okořeněné jednou vraždou a mafiánskými čachry a to celé doprovázené skvělými hudebními čísly (i "Tinu Turner s Ikem" uvidíte). Celkově mě asi dostala ta stylizace šedesátek, ale ani samotný děj rozhodně žádná nuda nebyla. Herci taky skvělí (nejvíc asi L.Benanti).

Ještě teď mám vztek, když si na tenhle kousek vzpomenu... jestli už zruší po třech dílech takovou pecku, pak nevím, co by lidi ještě chtěli...!? Alespoň jednu sérii o 12-ti dílech s pěkným koncem, to toho chci tolik?

Kam by se asi tenhle seriál mohl dostat, kdyby mu dali šanci? No, možná nikam, ale možná daleko. A moje hodnocení zjevně poukazuje na to, kam si myslím, že by to bylo (za ty tři díly 80%, a možná ani to ne, ale ten zbytek prostě na truc).

Plakát
Caprica

10. ledna 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Danieli, Danieli...

Počátek Cylonů, který byl natočen "zpětně" jsem viděla až po zhlédnutí BSG-2004. Vůbec mi to nevadilo, ač normálně bych asi raději zvolila chronologické pořadí sledování téhle lahůdky, kterou svět BSG bezpochyby je. Tím, že už znám BSG, jsem si u Capricy mohla vychutnat i úplné drobnosti, které by mi jinak nic neřekly.

Caprica je hodně hodně jiná oproti BSG, největší rozdíl pocítíte asi v tom, že tady byste vesmírnou loď hledali málem lupou. Někomu to vadit bude, někomu ne a někomu se to bude líbit mnohem víc. Neřeší se žádná Země a přežití lidstva (pochopitelně), Caprica je spíš o vztazích a člověku jako jednotlivci. A velkou část příběhu zaujímá náboženství.

Vzpomínám si, jak jsem se u BSG divila, kolik je tam vidět "zastaralosti" (např. W.Adama v brýlích - tak nějak jsem v budoucnosti čekala, že brýle už nebude nikdo potřebovat) :D Tady na vás to retro bude vyloženě stříkat z obrazovky... a víte co? Je to dokonalost! Brilantní vizuální spojení minulosti, jak ji známe a budoucnosti, o které nemůžeme říct, jak bude vypadat. Mou oblíbenou částí byly scény odehrávající se v temném V-worldu, který byl proveden ve stylu noir, oh-la-la!

Na co jsem se těšila nejvíc, byl ten počátek Cylonů, a nezklamali, náboženství jsem se trochu bála, ale i to bylo zajímavé sledovat. Moc mě nebavila Amandina linka někde uprostřed seriálu, ale bez ní by to taky nešlo. Jinak jsem se těšila na každý díl. A závěrečný díl, už jen kvůli němu nelituju ani jediné minuty strávené u Capricy. A i díky skvělému zakončení nelituju toho, že seriál nemá víc sérií.

A v neposlední řadě jsem moc ráda, že o hudbu se opět postaral Bear McCreary :)

Plakát
Láska bolí

5. prosince 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

3x8 lásky

Vážně, větší pohodičku jsem u seriálu dlouho nezažila! Ten koncept několika příběhů, které se vždycky v nějakém bodě protnou, to mě na filmech bavilo a baví hrozně moc a tady snad ještě víc. Seriál je díky tomu originální, svižný a tak nějak si vtipně pohrává s divákovou pozorností ;)

Obsazení vyšlo na jedničku, hlavně mě překvapil Greg Grunberg, kterého jsem v Heroes nějak moc nevnímala, ale tady... asi jsem se zamilovala:D On a Constance Zimmer pro mě vytvořili obraz ideálního manželství, bez legrace!

Člověk očividně nemůže být živ jen z akce, masových vrahů, sci-fi a mystery ptákovin, občas je třeba nasadit přiblbý úsměv a držet palce pro změnu jedné zamilované holce a jednomu zamilovanému klukovi... nebo několika ;)

Hodnocení: celou dobu jsem byla na 70%, ale po závěrečné scéně zvedám...

Plakát
Obchoďák

8. září 2012

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pro rohlíky do krámu!

Nejsem zastáncem hodnocení něčeho po prvním dílu, nicméně protože nemám v úmyslu plácat drahocenný zrak na další díly tady toho počinu, tak výjimka potvrzující pravidlo je tady. Je to docela trága. Všechno na tomhle seriálu je umělé jak ta bageta z Interšpáru. Hm. Že prý to bude i vtipné. Hmm. Dialogy, potažmo výkony některých účinkujících, no tak z těch mě bolí oči i uši. Děj? Nudááááá! 20% za Terezu Kostkovou a za snahu.

Plakát
Hra o trůny

4. září 2012

96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 46 lidí

Rytíři, draci a... svinstvo.

U tohoto seriálu jsem se za ty dvě řady bavila... no, královsky. Knihu jsem nečetla (a myslím, že ještě nějaký rok by se na mě v knihovně nedostalo), což mě mrzí, ale i nemrzí. Z toho, co vím, tak seriál předloze ostudu nedělá, snad ji i předčil, takže mě to až tak netrápí.
Místy jsem se v příběhu nebo postavách ztrácela, hlavně v první sérii, ale se sedmisetstránkovou předlohou to určitě mohlo dopadnout i hůř. Moc se mi líbilo, že snad nikdo není vyloženě čistokrevná sv*ně, i když se tak většina chová, ale i naopak - zpočátku zdánlivě duše nevinná je donucena vývojem událostí změnit postoj tak, že byste ji/ho nepoznali.
Druhá série se mi líbila ještě víc, výpravností mi připomněla Pána prstenů a konec mě neuvěřitelně namlsal na další.
Líbí se mi, že když někde má být zima, vidíte, že zima je. Bláto skutečně vypadá jako to nejhnusnější bláto, smrad téměř cítíte přes monitor, princezny nebo lady se neprochází po několika dnech v pustině stále bezchybně upravené, rytíři nemluví nijak vznešeně a nemilují jen čisté panny... nebo ženy obecně. Tohle prostě není pohádka (jé, když si teď vzpomenu na Legendu o Hledači...).
Nádherná je i hudba (úvodní sekvenci nikdy nepřetáčím). Herci jsou do jednoho úžasní, především jsem ráda za mého stále více oblíbeného Petera Dinklagea.