Pajky
ON-LINE

 • Jméno
 • Pavel Lepič
 • Věk
 • 30 let
 • Bydliště
 • Petersfield * UK
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @Pajky3
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Hannibal

5. srpna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Design Bryana Fullera

Jestli existuje jeden seriálový tvůrce, jehož rukopis okamžitě poznáte, tak je to Bryan Fuller. A já se rozhodně řadím mezi fanoušky jeho tvorby. A i u Hannibala je to zřetelný, opět se servíruje skvěle obsazené drama s dokonalou stylizací každého detailu. Příběh je mnohem víc serializovaný než se na první pohled zdálo a znalost filmového zpracování není vůbec třeba. I když stejně jako znalost ostatních Fullerových seriálů nabízí pár odkazů navíc, třeba role Ellen Muth byla fajn. Jsem docela zvědavý na to, kam se bude seriál hlavně příběhově posouvat v druhé sérii, ale pokud mi nabídne alespoň stejnou zábavu jako tomu bylo u řady první, tak budu spokojen. Ostatně stejně jako zatím pokaždé, když jsem objevil seriál od Bryana Fullera.

A hurá na druhou sérii téhle seriálové lahůdky. Tentokrát se role tak trochu obrací a lovec se stává loveným, ať už mluvím o Willovi nebo nakonec o Hannibalovi. Navíc bylo příjemná zase někde vidět Michael Pitta, kterak si užívá hrát pořádnýho magora. A jediná postava, ke které má výtky je vlastně Jack Crawford, který se v zájmu toho, aby se scénář hýbal tam, kam je potřeba, chová někdy opravdu divně a nevysvětlitelně. Závěrečná epizoda je vážně dokonalá, plná překvapivých zvratů a podle mě by skvěle sloužila jako závěr seriálu. Nevím, co nás čeká ve třetí řadě, ale úplně si nedovedu představit, čím se tohle dá překonat. A i když říkám tohle, tak musím přiznat, že jsem na ni zvědavý.

Bohužel se budu muset přidat k zástupům těch, které třetí série zklamala. Ba co víc, vysloveně mě nebavilo na ni koukat a některé části (hlavně první polovina) byla skoro utrpením. Vše se zlepšilo příchodem Červeného draka a dojem vylepšilo hlavně závěrečné rozuzlení. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to klidně mohlo skončit druhou řadou a příběhy z této série byly tak trochu navíc.

Plakát
Ghosted

31. července 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Bureau Undeground budiž zapomenuto

Ghosted je jeden ze seriálů na které jsem se v letošním roce těšil. A to nejen kvůli obsazení, ale hlavně protože trailer mě bavil. Hodně jsem si přál, aby se to podařilo, protože dobrých komedií je vždy nedostatek. A na začátku to vypadalo docela dobře, možná až nad očekávání. Jak už jsem zmínil, tak obsazení je perfektní. Adam Scott (Parks & Rec) a Craig Robinson (The Office) jsou skvělá dvojka a na své role se perfektně hodí.

Na začátku to bylo příjemně ujeté a hlavně vtipné. Jenže pak přišla několikaměsíční pauza a po ní se vrátil úplně jiný seriál. Nadpřirozená ujetost byla pryč, vtip se hodně naředil a tak je vlastně vysvobození, že seriál už se žádného pokračování nedočká. Škoda, protože původně se mi to líbilo a potenciál jsem v tom viděl.

Plakát
Rise

23. května 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Drama High

Když jsem slyšel, že se chystá nový seriál, u kterého bude působit tvůrce Jason Katims, tak jsem věděl, že to musím vyzkoušet. Friday Night Lights je podle mě nejlepší teen/sportovní seriál, co jsem kdy viděl, a Parenthood je jeden z nejlepších rodinných seriálů, takže mám jistá očekávání.

Co se týče obsazení, tak jedinou známou tváří je Ted z HIMYM, ale to je vlastně taky dobře. Protože nepotřebuji v rolích studentů vidět nějaké okoukané tváře. Katims očividně ví, co mu dřív fungovalo, a přesně to tady dostaneme taky. Místo sportu divadlo, i když sport hraje vedlejší roli. Dokonce i práce s kamerou až nápadně připomíná FNL.

Možná už jsem na seriály jako je tenhle starý, ale nemůžu si pomoci a v jistém provedení mě to prostě baví. Tahle kombinace Friday Night Lights s Glee funguje docela dobře a podle mě stojí za vyzkoušení. Sice mě to nebavilo tolik, jako jeho předchozí seriály, ale i tak mě vcelku mrzí, že nebude druhá řada.

Plakát
Station 19

23. května 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Seattle Fire

Dlouho očekávaný spin-off Grey's Anatomy se konečně dočkal svého odvysílání. A musím říct, že jsem na něj byl docela zvědavý. Je vidět (i slyšet), že na svém předchůdci to bude hodně stavět. Ať už jde o ten voiceover, práci s kamerou nebo používání hudby a milostných trojúhelníků.

Nadšení se ale nekoná. Postava, která mě nebavila v Grey's, přichází do společnosti dalších postav, které na první pohled zrovna nesbírají sympatie. A na hasičskou stanici je tam překvapivě hodně ženských postav, skoro polovina týmu. (Nedalo mi to a musel jsem si to vygooglit, abych zjistil, že mezi hasiči v US je něco mezi 4–8 procenty žen). Chápu proč je to tak, ale třeba Chicago Fire vyřešilo jejich přísun elegantnějším způsobem.

Dokoukal jsem první řadu, ale nejsem si jistý, jestli mi stojí za to pokračovat. Co se týče hasičů, tak mám radši Chicago Fire, a není provázané s Grey's natolik, aby to pro mě bylo dostatečně zajímavé.

Plakát
The Looming Tower

8. května 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jak to bylo s 9/11?

Minisérie založená na skutečných událostech. Tak málo většinou stačí k tomu, abych se o nový projekt zajímal, a stejně tak je tomu i u The Looming Tower. I když musím uznat, že to má i pár dalších věcí, které přitáhly mou pozornost.

Hlavní z nich je určitě obsazení. Tomu vévodí Jeff Daniels, pro mnoho známý hlavně jako Harry z Blbý a blbější. Jenže jeho poslední dva seriály jsou herecky mnohem zajímavější (The Newsroom a Godless) a právě tady je hlavním tahounem. I když jeho méně známí kolegové rozhodně nepředvádí druholigové výkony.

Po první epizodě jsem si myslel, že to dopadne jako u letošního Waca a tempo se rozběhne. Jenže to se tady neděje ani v pozdějších epizodách. A tak i když jde o zajímavé téma, které rozhodně zasáhne víc Američany, tak mě to bohužel netáhlo tolik, co jsem čekal. Pro mě to tedy nakonec dopadlo jako mírné zklamání i když se člověk dozví pár nových věcí o tom, jak to skutečně bylo s 9/11.

Plakát
This Is England '90

7. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Taková byla Anglie

Určitě znáte ty seriály, které ve vás po dokoukání zanechají takový ten hnusný pocit k přemýšlení a zasadí vám pořádnou ránu. This is England je přesně takový.

'90 se sice stále zaměřuje hlavně na dvojici Lol a Woody, ale prostor dostávají i ostatní a tentokrát si ho příběhově pro sebe krade hlavně Kelly. I když musím uznat, že když se na scénu vrátí Combo a začne se uzavírat jeho příběh, tak šlo všechno ostatní stranou. Tenhle kus příběhu je přesně to ránou s hnusným pocitem. Jsem zvědav jestli za pár let udělají další sérii a poví nám, co se s touhle partou dělo dál.

Plakát
Waco

5. března 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Waco

Příběh neznám, ale trailer předpokládá, že ho znají všichni a vyzradí i to, jak to dopadne. To mi však nebrání v tom, abych byl pořád zvědavý na to, jak se situace vyvine a dostane se tam, kam má. Navíc se mi líbí, že je to minisérie podle skutečné události.

Obsazení vysloveně láká ke sledování. Taylor Kitsch si užívá roli Davida Koreshe a podobně je to s Michaelem Shannonem a jeho FBI vyšetřovatelem. A vedlejší postavy, které si zahrají další známá seriálová jména, se také nenechají zahanbit.

Je to jeden z těch seriálů, který se musí zažít celý, protože i když se v první epizodě zdá, že se tempo vleče, tak postupem času nabídne dechberoucí scény. Jako třeba první útok na Mount Carmel ve třetí epizodě nebo závěrečnou tragédii. Pro mě nejen rozšíření obzorů, ale i kvalitní televizní podívaná.

Plakát
Altered Carbon

14. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

No Body Lives Forever

Altered Carbon je jedno z nejočekávanějších sci-fi letošního roku a o tom, že nepůjde o žádný z řady levných pokusů, svědčí i to, že si ho do své stáje vybral právě Netflix. Je to už pár měsíců, co jsem viděl první trailer, ale pamatuju si, že hned po něm jsem si seriál poznamenal a rozhodně ho chtěl vidět. A ten den je konečně tady.

Sci-fi mě baví a tohle přichází se slibným námětem. Navíc jsou hlavní role zajímavě obsazeny, takže jsem se nebál toho, že by mě to nezaujalo. A skutečně, jen těžko jsem hledal něco, co by mě na tom nebavilo. Tempo bylo trochu pomalejším, ale podle mě fungovalo na výbornou a akce se s putováním hrdiny za pravdou střídá parádně. A i věci, kterým se nedostalo hned na úvod dostatečného vysvětlení jsou později napraveny.

Altered Carbon nabízí spoustu toho, co mě baví. Díky tomu, že se jedná o Netflix, tak jsem si mohl první řadu užít podle vlastního tempa. Největší chválu si zaslouží Joel Kinnaman, ten jako obvykle hraje skvěle a baví mě. Příjemný bonusem pak je, že dal seriál vzpomenout na spoustu filmů, mezi kterými samozřejmě vede Blade Runner.

Za mě tedy rozhodně ano a pokud vás takové věci baví, Altered Carbon by neměl uniknout vaší pozornosti. Já osobně si myslím, že půjde o jeden z nejlepších seriálu roku 2018…

Plakát
Alias Grace

5. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Alias Handsmaid's Tale

Alias Grace se v mém hledáčku objevila z jednoho prostého důvodu. Je to totiž minisérie vytvořená podle knížky Margaret Atwood a to už se předtím jednou povedlo. A bylo by vážně jednoduché porovnávat příběh jedné služebnice a služky.

Skutečně, spousta podobností se dá najít hned na první pohled. Ať už je to cynický komentář vypravěčky, práce hlavní hrdinky nebo bílý čepeček. A mnoho věcí mě na tom baví, od výpravy a kostýmů přes perfektně vystiženou dobu až po obsazení. Ironicky lákavě vypadají v obsazení hlavně jména jako Zachary Levi nebo Anna Paquin, ale všechnu pozornost si pro sebe krade Sarah Gadon. Její herecký výkon (a přízvuk) mě skutečně baví.

Jestli je tady něco, co mě překvapilo, tak je to právě nevyužití známých hereckých jmen. V pilotu nejsou vůbec, ale ani poté se rozhodně tvůrci nedají obvinit z jejich nadužívání. Každopádně celá minisérie stojí za shlédnutí a dala mi odpověď na otázku jestli bude Alias Grace ještě zajímavější než Handsmaid's Tale? Ale to se nestalo, i tak však Margaret Atwood boduje podruhé...

Plakát
Hard Sun

30. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nový Luther se nekoná...

Hard Sun je nové drama od tvůrce Luthera. Já jsem nepotřeboval víc, abych si zaškrtl šestý leden v kalendáři, pak ale přišel trailer a já se nemohl dočkat.

Kromě scénáře Neila Crosse je pro mě velkým lákadlem také Jim Sturgess, který má tendenci si vybírat hodně zajímavé role a jako obvykle, je i tady podpoří skvělým hereckým výkonem. Druhou hlavní postavu hraje Agyness Deyn, o kterém jsem do té doby nikdy neslyšel, ale jejíž projev mě taky hodně baví. Ta vzájemná nedůvěra jejich postav je fajn, ale postupem času se trochu přejí.

BBC a jejich tvorba mě málokdy zklame a i tentokrát mi představila příběh, který mě zaujal a který mě bavilo sledovat dál. Jediná škoda je, že postupem času klouže příběh od toho zajímavého (apokalypsa) k neustálému souboji mezi hlavními postavami. A když se ke konci začne příběh stáčet tím správným směrem, tak už je docela pozdě. I kvůli tomu si nejsem úplně jistej tím, že se na případnou druhou série podívám. Je totiž jasné, Hard Sun nemá cenu s Lutherem ani porovnávat.

Předchozí