Pajky
OFF-LINE

 • Jméno
 • Pavel Lepič
 • Věk
 • 30 let
 • Bydliště
 • Petersfield * UK
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @Pajky3
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Altered Carbon

14. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

No Body Lives Forever

Altered Carbon je jedno z nejočekávanějších sci-fi letošního roku a o tom, že nepůjde o žádný z řady levných pokusů, svědčí i to, že si ho do své stáje vybral právě Netflix. Je to už pár měsíců, co jsem viděl první trailer, ale pamatuju si, že hned po něm jsem si seriál poznamenal a rozhodně ho chtěl vidět. A ten den je konečně tady.

Sci-fi mě baví a tohle přichází se slibným námětem. Navíc jsou hlavní role zajímavě obsazeny, takže jsem se nebál toho, že by mě to nezaujalo. A skutečně, jen těžko jsem hledal něco, co by mě na tom nebavilo. Tempo bylo trochu pomalejším, ale podle mě fungovalo na výbornou a akce se s putováním hrdiny za pravdou střídá parádně. A i věci, kterým se nedostalo hned na úvod dostatečného vysvětlení jsou později napraveny.

Altered Carbon nabízí spoustu toho, co mě baví. Díky tomu, že se jedná o Netflix, tak jsem si mohl první řadu užít podle vlastního tempa. Největší chválu si zaslouží Joel Kinnaman, ten jako obvykle hraje skvěle a baví mě. Příjemný bonusem pak je, že dal seriál vzpomenout na spoustu filmů, mezi kterými samozřejmě vede Blade Runner.

Za mě tedy rozhodně ano a pokud vás takové věci baví, Altered Carbon by neměl uniknout vaší pozornosti. Já osobně si myslím, že půjde o jeden z nejlepších seriálu roku 2018…

Plakát
Alias Grace

5. února 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Alias Handsmaid's Tale

Alias Grace se v mém hledáčku objevila z jednoho prostého důvodu. Je to totiž minisérie vytvořená podle knížky Margaret Atwood a to už se předtím jednou povedlo. A bylo by vážně jednoduché porovnávat příběh jedné služebnice a služky.

Skutečně, spousta podobností se dá najít hned na první pohled. Ať už je to cynický komentář vypravěčky, práce hlavní hrdinky nebo bílý čepeček. A mnoho věcí mě na tom baví, od výpravy a kostýmů přes perfektně vystiženou dobu až po obsazení. Ironicky lákavě vypadají v obsazení hlavně jména jako Zachary Levi nebo Anna Paquin, ale všechnu pozornost si pro sebe krade Sarah Gadon. Její herecký výkon (a přízvuk) mě skutečně baví.

Jestli je tady něco, co mě překvapilo, tak je to právě nevyužití známých hereckých jmen. V pilotu nejsou vůbec, ale ani poté se rozhodně tvůrci nedají obvinit z jejich nadužívání. Každopádně celá minisérie stojí za shlédnutí a dala mi odpověď na otázku jestli bude Alias Grace ještě zajímavější než Handsmaid's Tale? Ale to se nestalo, i tak však Margaret Atwood boduje podruhé...

Plakát
Hard Sun

30. ledna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Nový Luther se nekoná...

Hard Sun je nové drama od tvůrce Luthera. Já jsem nepotřeboval víc, abych si zaškrtl šestý leden v kalendáři, pak ale přišel trailer a já se nemohl dočkat.

Kromě scénáře Neila Crosse je pro mě velkým lákadlem také Jim Sturgess, který má tendenci si vybírat hodně zajímavé role a jako obvykle, je i tady podpoří skvělým hereckým výkonem. Druhou hlavní postavu hraje Agyness Deyn, o kterém jsem do té doby nikdy neslyšel, ale jejíž projev mě taky hodně baví. Ta vzájemná nedůvěra jejich postav je fajn, ale postupem času se trochu přejí.

BBC a jejich tvorba mě málokdy zklame a i tentokrát mi představila příběh, který mě zaujal a který mě bavilo sledovat dál. Jediná škoda je, že postupem času klouže příběh od toho zajímavého (apokalypsa) k neustálému souboji mezi hlavními postavami. A když se ke konci začne příběh stáčet tím správným směrem, tak už je docela pozdě. I kvůli tomu si nejsem úplně jistej tím, že se na případnou druhou série podívám. Je totiž jasné, Hard Sun nemá cenu s Lutherem ani porovnávat.

Plakát
The Gifted

29. ledna 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nadané mladší verze X-menů

The Gifted v mých očích patřil mezi nejočekávanější seriály a vážně jsem se těšil na to, až si pilot pustím. Na Foxu už mě jednou přesvědčili, že umí zpracovat komiksový námět, a tak jsem byl zvědavý, jestli se jim podaří vytvořit tak zajímavý svět jako v Gothamu.

A všechno to skvěle sedí. Obsazení je skvělé a baví, a to jak rodinka, tak i zbytek mutantů. Dokonce i většina postav během pilotu vypadá vcelku sympaticky a dají se rychle oblíbit.

Navíc, což mnohdy nebývá zvykem, i příběh a děj mají smysl a dokáží nalákat na další sledování. Čemuž rozhodně neublížil fakt, že první řada měla jen 13 epizod a nebylo třeba zbytečně nic natahovat. Letos podle mě stanice velké pětky nenabídly moc zajímavějších seriálů.

Plakát
Future Man

26. prosince 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cestování časem úplně jinak...

Future Man je projekt, který vypadá správně uhozeně už od prvního okamžiku, kdy jsem se o něm dozvěděl. To bylo mimochodem video z Comic-conu, kde Seth Rogen zabil hlavní hvězdu Joshe Hutchersona. A pak přišel první trailer, který přesvědčil o tom, že by to mohla být sranda.

Seth Rogen sice u seriálu působí jen jako režisér a nepodílel se na scénáři, ale tohle je přesně humor, který od něho čekáte. Takže pokud se vám nelíbí, doporučuji si seriál nepouštět a ušetřit čas. Já o sobě nebudu tvrdit, že jsem jeho velký fanda, ale jednou za čas si rád dopřeju něco odlišného a Future Man se rozhodně vymyká z davu.

Obsazení je skvělé a i když má být hlavní hvězdou Josh Hutcherson, tak Eliza Coupe a speciálně Derek Wilson si to kradou pro sebe. Humor klouže po hranici trapnosti a vtipnosti, ale spousta vynikajících narážek mu pomáhá zůstat na té dobré straně.

Jisté je, že tenhle humor není pro každého, a i když jsem se bavil, tak ho určitě s klidným svědomím nemůžu doporučit všem. Věřím však, že ten kdo si k tomu najde cestu se bude královsky bavit a smát se stejně jako já!

Plakát
Lajna

15. prosince 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jméno Hrouzek azbukou na dres nikdo psát nebude!

Lákat na seriál jako na dospělejší verzi Vyšehradu zní strašně nedůvěryhodně. Ale bylo třeba kout železo, dokud bylo žhavé, v tomhle případě spíš dokud ještě dozníval jásot, který Vyšehrad vyvolal.

Takže to ani nepůjde jinak, než pustit se přímo do srovnávání s Vyšehradem a i když jsem si původně myslel, že znělka není tak chytlavá, tak nakonec "Kdo to má" zní taky dobře. Celá série Lajny působí mnohem víc uceleně a je vidět, že tady Obbod udělal velký krok dopředu. Protože spíš než jako webseriál vypadá jako normální dvacetiminutový seriál.

Tomu odpovídá i obsazení, kterému očekávaně vévodí Langmajer. Ten si roli užívá a padá z něj jedna perla za druhou, i když v porovnání s Lavim je nechrlí v takové kadenci. Ostatní postavy jsou tam víceméně jen jako nahrávači, ale fungují dobře.

V celkovém hodnocení to na mě působí mnohem líp než druhá polovina Vyšehradu. Na druhou stranu takový ohlas, jako vyvolal Vyšehrad, to určitě nezpůsobí. Nicméně za podívání to podle mě stojí a pobavit to dokáže.

Plakát
The Punisher

26. listopadu 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Netflix a Marvel pošesté

Konečně je tady Punisher, jeden z nejočekávanějších seriálu letošního podzimu. Už se nám představil v druhé řadě Daredevila a neměl jsem pochybnosti o tom, že jeho samostatný seriál bude stát za to taky.

A spolupráce Marvel/Netflix jede podle osvědčené šablonky, ke které patří hlavně pomalejší tempo. A stejně jako u všech předcházejících pilotů, tak i u Punishera není důležité hodnotit pouze po pilotu. Protože po shlédnutí celé série je jeho vyznění mnohem lepší.

Největším plusem je rozhodně Jon Bernthal, kterému role antihrdiny Franka sedne jako ulitá. K akci a drsnějšímu násilí jsme se dostali až v úplném závěru, protože i Punisher trpí klasickým syndromem Marvelu na Netflixu a to je zbytečně moc epizod. Klidně by stačilo deset a myslím, že by panovala větší spokojenost.

Přeci jen jsem vzhledem k tomu, že Punisher už byl představen v Daredevilovi, čekal, že bude mít o něco rychlejší rozjezd. Začátek rozhodně nemá spád jako několik posledních epizod.

I přes pár výtek, které k seriálu mám, jsem si Frank Castlea a jeho cestu za pomstou užil. I když se nemůžu zbavit dojmu, že v Daredevilovi byl lepší...

Plakát
Střelný prach

7. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Remember, remember the 5th of november

Další zajímavá minisérie z dílny BBC, která tentokrát představí příběh kolem jména Guy Fawkes. To je jedno z prvních jmen, které jsem se po svém příjezdu do UK naučil a předtím jsem o něm neslyšel. Datum vysílání úmyslně zvolen tak, aby se poslední epizoda vysílala v předvečer Guy Fawkes Day (5. listopadu).

Hned začátek mě však trochu poupravil v tom, že to není příběh jen Guye Fawkese, ale hlavně Roberta Catesbyho. Jeho roli si užívá Kit Harington, kterého jsem snad poprvé viděl mimo GoT. Obsazení je však celkově perfektní, Liv Tyler jako Ann Vaux nebo Mark Gatiss jako královský rádce jsou super a skvěle to doplnil i Tom Cullen coby Guy Fawkes. Herecké výkony jsou tak na jedničku.

Kromě obsazení je skvěle zvládnutá i dobová atmosféra, ale to angličani prostě umí. Ta špína v ulicích, to je jejich doména a Gunpowder to jen znovu potvrzuje. Kromě toho nabídne pilot i scénu s mučením, která rozhodně utkví v paměti a dokresluje dobu.

Celá série je fajn, ale má jeden mínus. Tím by mohl být fakt, že to není minisérie, kterou byste si chtěli pouštět, protože to sleduje téma čechům zcela neznámé.

Plakát
Mindhunter

19. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fascinující cesta do mysli psychopatů

David Fincher a Netflix. Když jsem naposledy slyšel tohle spojení, tak z toho vznikl House of Cards. Takže nepotřebuju víc, aby Mindhunter měl mojí plnou pozornost. Navíc na Netflixu tyhle temnější věci umí skvěle podat.

Skvělé je, že to od počátku má zajímavý námět a vážně jsem se nemohl dočkat až se do něj hlouběji ponoří. Obsazení hlavního hrdiny je povedené a člověka ani na chvilku nenapadne hledat v něm někoho, kdo hrál v Glee. Příjemným bonusem je pak Anna Torv, na kterou se těším už od konce Fringe a která se později objeví.

Nejsem velkým fandou znělky a nebaví mě ty obří nápisy, ale to jediný mínusy co jsem našel. Psychologie mě baví, hlavní hrdina a jeho proměna mě baví, atmosféra doby dokonalá, hudba je k tomu skvělá. Třešničkou na dortu jsou rozhovory s vrahy. Už dlouho jsem neviděl seriál, který by působil tak filmově. Teď už se nemůžu dočkat druhé řady.

Plakát
Mr. Mercedes

16. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bill Hodges trilogy

Mr. Mercedes je další ze seriálů, k jehož sledování mě dostala kvalitní knižní předloha. Kingovu tvorbu mám rád a Mr. Mercedes (stejně jako pokračování Finders Keepers) rozhodně stojí za přečtení. A zajímalo mě, jak se tvůrci poperou se zpracováním.

Už od začátku to vypadá na slušnou práci, scéna s nájezdem Mercedesu patří k těm nejpovedenějším, ale rozhodně není jedinou, která stojí za zmínku. Podobně pamětihodných scén je v průběhu série nabídnuto několik.

Celkově jsou hlavní postavy zpracovány na jedničku a obsazení také nemá chybu, a to i přesto, že tvůrci museli kvůli tragickým okolnostem přeobsazovat. Užíval jsem si jejich vývoj a představení. Určitě se tam dalo něco zkrátit a vypustit, třeba sousedka a její linka a dát víc prostoru Holly.

Něco z knihy bylo vynecháno, něco změněno, jinak si ale myslím, že Mr. Mercedes je zdařilou adaptací a doufám, že i další série (a tím i další knížky) dopadnou alespoň stejně dobře jako tahle. Navíc podle mě stojí za podívání i bez znalosti předlohy.

Předchozí