Pajky
OFF-LINE

 • Jméno
 • Pavel Lepič
 • Věk
 • 29 let
 • Bydliště
 • Petersfield * UK
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @Pajky3
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Gunpowder

7. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Remember, remember the 5th of november

Další zajímavá minisérie z dílny BBC, která tentokrát představí příběh kolem jména Guy Fawkes. To je jedno z prvních jmen, které jsem se po svém příjezdu do UK naučil a předtím jsem o něm neslyšel. Datum vysílání úmyslně zvolen tak, aby se poslední epizoda vysílala v předvečer Guy Fawkes Day (5. listopadu).

Hned začátek mě však trochu poupravil v tom, že to není příběh jen Guye Fawkese, ale hlavně Roberta Catesbyho. Jeho roli si užívá Kit Harington, kterého jsem snad poprvé viděl mimo GoT. Obsazení je však celkově perfektní, Liv Tyler jako Ann Vaux nebo Mark Gatiss jako královský rádce jsou super a skvěle to doplnil i Tom Cullen coby Guy Fawkes. Herecké výkony jsou tak na jedničku.

Kromě obsazení je skvěle zvládnutá i dobová atmosféra, ale to angličani prostě umí. Ta špína v ulicích, to je jejich doména a Gunpowder to jen znovu potvrzuje. Kromě toho nabídne pilot i scénu s mučením, která rozhodně utkví v paměti a dokresluje dobu.

Celá série je fajn, ale má jeden mínus. Tím by mohl být fakt, že to není minisérie, kterou byste si chtěli pouštět, protože to sleduje téma čechům zcela neznámé.

Plakát
Mindhunter

19. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fascinující cesta do mysli psychopatů

David Fincher a Netflix. Když jsem naposledy slyšel tohle spojení, tak z toho vznikl House of Cards. Takže nepotřebuju víc, aby Mindhunter měl mojí plnou pozornost. Navíc na Netflixu tyhle temnější věci umí skvěle podat.

Skvělé je, že to od počátku má zajímavý námět a vážně jsem se nemohl dočkat až se do něj hlouběji ponoří. Obsazení hlavního hrdiny je povedené a člověka ani na chvilku nenapadne hledat v něm někoho, kdo hrál v Glee. Příjemným bonusem je pak Anna Torv, na kterou se těším už od konce Fringe a která se později objeví.

Nejsem velkým fandou znělky a nebaví mě ty obří nápisy, ale to jediný mínusy co jsem našel. Psychologie mě baví, hlavní hrdina a jeho proměna mě baví, atmosféra doby dokonalá, hudba je k tomu skvělá. Třešničkou na dortu jsou rozhovory s vrahy. Už dlouho jsem neviděl seriál, který by působil tak filmově. Teď už se nemůžu dočkat druhé řady.

Plakát
Mr. Mercedes

16. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bill Hodges trilogy

Mr. Mercedes je další ze seriálů, k jehož sledování mě dostala kvalitní knižní předloha. Kingovu tvorbu mám rád a Mr. Mercedes (stejně jako pokračování Finders Keepers) rozhodně stojí za přečtení. A zajímalo mě, jak se tvůrci poperou se zpracováním.

Už od začátku to vypadá na slušnou práci, scéna s nájezdem Mercedesu patří k těm nejpovedenějším, ale rozhodně není jedinou, která stojí za zmínku. Podobně pamětihodných scén je v průběhu série nabídnuto několik.

Celkově jsou hlavní postavy zpracovány na jedničku a obsazení také nemá chybu, a to i přesto, že tvůrci museli kvůli tragickým okolnostem přeobsazovat. Užíval jsem si jejich vývoj a představení. Určitě se tam dalo něco zkrátit a vypustit, třeba sousedka a její linka a dát víc prostoru Holly.

Něco z knihy bylo vynecháno, něco změněno, jinak si ale myslím, že Mr. Mercedes je zdařilou adaptací a doufám, že i další série (a tím i další knížky) dopadnou alespoň stejně dobře jako tahle. Navíc podle mě stojí za podívání i bez znalosti předlohy.

Plakát
Midnight, Texas

26. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Supernatural v městečku Midnight

Od Midnight, Texas jsem očekával, že by mohl nabídnout něco ve stylu True Blood s trochou Supernatural. Což mi na první poslech nezní úplně špatně, takže to stálo za vyzkoušení.

Začnu obsazením, které se rozhodně nedá označit jako okoukané. Přesto však nabízí několik povědomých seriálových herců.

Příběh taky není úplně špatnej. Hlavní hrdina přichází do městečka, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. A postupně se dozvídá, že v dalším osudu městečka by měl sehrát klíčovou roli.

Škoda je závěru, který mi přišel takový nedotažený a vcelku nijaký. Pokud by byla další série, tak bych se nezlobil, protože takových seriálů moc není. Pokud nebude, tak na Midnight, Texas nebudu vzpomínat ve zlém, protože dokázal zabavit a koukalo se na něj dobře.

Plakát
This Is England '88

25. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Taková byla Anglie

Znáte takové ty seriály, které mají desítky epizod a stejně se nikam neposouvají? Tak This is England s nimi nemá nic společného. Mezi sériemi život poskočil o dva roky dopředu a změn se stalo tolik, že postavy skoro nepoznáváte. Teď kecám, postavy poznáte, o tom není pochyb, ale opravdu se od posledně hodně změnily. Parta tentokrát trochu ustupuje do pozadí a hlavní emoce ze sebe dostávají Joseph Gilgun a Vicky McClure coby Woody a Lol a jízda plná emocí to je, to mi věřte. Už se těším na to, co přinese rok 90.

Plakát
Stan Lee's Lucky Man

23. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Náramek pro štěstí

Lucky Man je zajímavá britská kriminálka s jednou zvláštností a skvěle obsazenou hlavní rolí. James Nesbitt mě baví v každé roli a jeho Harry Clayton není žádnou výjimkou. Komplikovaný případ spiknutí, kde svou roli hraje náramek štěstí, se pomalu rozplétá a rozhodně stojí za to sledovat, kam Harryho zavede. Pravdou je, že těch komplikací je tam možná až trochu moc (třeba by pomohlo méně epizod), ale i tak mě to baví a jsem zvědavej, s čím se předvede druhá řada. Závěr mohl být trochu víc dořešenější, ale věřím, že i to přijde v druhé řadě.

Druhá řada přináší do hry hlavně druhý náramek, jehož majitel je ještě mocnější než Harry. Musím ale uznat, že první řada mě bavila asi o něco víc, i tak jsem si ale tuhle užil. Navíc i otevřené konce z minulé série se přeci jen dočkaly závěrů. Jen tak nějak úplně nevím, kam bude směřovat řada další, ale překvapit se nechám.

Plakát
Strike

21. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cormoran Strike & Robin Ellacot

Nepochyboval jsem o tom, že zpracování románů z pera J.K. Rowling provede BBC ve velké kvalitě. A velice mě potěšilo, že to přesně se stalo. Na jednu stranu je škoda, že každá kniha vyjde jen na pár dílů, na stranu druhou je to možná lepší pro kvalitu.

The Cuckoo's Calling
Obsazení hlavní dvojice je skvělé, a to herce vůbec neznám. Možná i proto mi do rolí sedí, i když jsem si Robin podle knížky představoval jako větší puťku. Ale kdo jsem, abych nadával na to, že je sexy. Navíc to hlavní dvojce společně pěkně šlape a jiskří jako v knížce .

Atmosféra celého příběhu je super a zasazení do Londýna mě vždycky baví. Hlubší ponoření do vyšetřování vraždy modelky rozhodně nebylo na škodu. Pár dobrých zvratů a fakt, že jsem zapomněl vraha pomohl. V podstatě nemám co kritizovat a ani moc nechci, ale jednu chybu přeci jen vyčtu – týká se amputované nohy. Zatímco při první scéně vypadá v neoprenu úplně v pohodě, tak ve druhé obnažené scéně vypadá hodně podivně.

The Silkworm
Po seznámení přišla na řadu druhá knížka a trošku větší prostor pro Robin. Tentokrát se vyšetřuje záhadné zmizení spisovatele, který těsně předtím napsal velice urážlivou parodii na svém okolí včetně známých kolegů.

Opět skvělá atmosféra Londýna, perfektní chemie mezi ústřední dvojicí a zamotaný případ. Škoda je, že prostor pouhých dvou epizod nutí ke zjednodušení knižního příběhu a některé věci pak působí hodně zkratkovitě a na některé zajímavé věci se nedostává. I tak se ale těším na další pokračování a JK by měla přidat, nemůžu se dočkat čtvrté knížky.

Plakát
This is England '86

15. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Taková byla Anglie

Původní film mě až tolik nechytil, ale tahle minisérie je opravdu silná káva. To, co se původně tváří jako řešení teenagerovských problémů nakonec vyeskaluje v opravdu drsné drama. Postavy se vyvíjí a oproti původnímu filmu opravdu posouvají. Je zajímavé sledovat tak různorodou skupinu lidí, které i tak něco spojuje. A není přitom třeba velebit herectví Josepha Gilguna nebo Vicky McClure, ale vítr z plachet jim bere Stephen Graham, když se na scéně objeví Combo. Jsem hodně zvědavej na to, kam se dostanou za další dva roky.

Plakát
Trust Me

4. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doctorka v roli doktorky

Nebudu lhát, jediný důvod, proč se mi seriál dostal na radar, je Jodie Whittaker. BBC nám totiž dala možnost ukázat nám ji jako doktorku ještě předtím, než se stane Doctorkou.

A Jodie Whittaker, společně s těmi skotskými přízvuky, je to, co mě bavilo nejvíc. Námět sám o sobě je docela zajímavý a těšil jsem se na to, jak bude převzetí identity probíhat. Škoda je, že některý části nepůsobí moc uvěřitelně. Z vlastní zkušenosti vím, že bez NINka a podobných věcí vyřízených na jméno, oficiální práci člověk nesežene, a tak by hrdince určitě nestačilo CV a příběh o útěku do Edinburghu před bývalým.

Kromě toho mi ještě vadilo, že některé věci jsou tam až příliš okaté. Například románek s prvním doktorem, co se jí představí. Ale Jodie Whittaker a její hraní mě bavilo. Ty chvíle, kdy měla být nervózní a vystrašená, se jí dařily. S chutí jsem se podíval i na zbývající epizody. Konec byla docela divočina, ale pokud si představíte, že něco takové se opravdu děje (doktor nedoktor), tak je to docela mrazivá myšlenka. A to si zmínit zaslouží.

Plakát
The Defenders

2. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Netflix a Marvel popáté

The Defenders jsou dlouhoočekavaným završením nebo spíš vyvrcholením spolupráce mezi Netflixem a Marvelem. A vzhledem k tomu, že jsem si ani jeden z předchozích čtyř kousků (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist) nenechal ujít, tak bylo jisté, že i na samotné Defenders se podívám.

Vím, že bych měl být asi mnohem pozitivnější, ale po pilotu to prostě nejde. Čekal jsem, že se hrdinové vcelku brzo potkají a pustí se do společné mise. Místo toho se znovu děje něco jako představovačka postav, které už byly představované ve vlastních seriálech. Pokud by tomu tak bylo pouze u pilotu, tak to přežiju, ale vadí mi, že se potkají až na konci třetí epizody. A to je na sérii, který má jen osm epizod velké plýtvání časem. Když se ale nakonec dají dohromady, tak je to zábava.

Pro mě je ale překvapivě nejzajímavější část, kdy Iron Fist zmizí z centra dění. I když mi jeho postava obecně nevadí. Záporáci bohužel nejsou nic moc, Sigourney Weaver vlastně nemá co hrát a není divu, že ji převálcuje Elektra.

Slibovalo to mnohem více a vlastně beru Defenders jako drobné zklamání. Prostě jsem čekal, že to bude nejlepší seriál z téhle Netflix-Marvel spolupráce, ale nestalo se. I když po hodnocení pilotu jsem byl ještě pesimističtější. Netflix ale naštěstí nedovolil, aby tohle vyvrcholení bylo nejslabší částí.

Předchozí