Pajky
ON-LINE

 • Jméno
 • Pavel Lepič
 • Věk
 • 31 let
 • Bydliště
 • Petersfield * UK
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @Pajky3
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Our Planet

15. května 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

David Attenborough vypráví o naší planetě

Hodnotit přírodopisné dokumenty je strašně těžké, protože záběry, které nabízí jsou nepopiratelně krásné. Navíc David Attenborough je bez pochyb legendou a jeho hlas se dobře poslouchá. Na druhou stranu je ještě těžší překonávat to, co už jedno bylo ukázáno a tak je třeba přidat nějakou další hodnotu.

Our Planet se tváří, že se zaměří hlavně na klimatické změny a chce diváka donutit o tom, proč se to děje, přemýšlet. To však podle mě šlo udělat i jinak než přidáním odkazu na webovou stránku v závěru epizody. Čekal jsem víc fakt a něco, čím se dokument odliší od svých předchůdců. Takhle je pro mě jen dalším z řady těch skvěle nasnímaných kousků. Paradoxně nejzajímavější je pak bonusová epizoda, která ukazuje, kde se co a jak točilo. Ta opravdu stála za to.

Plakát
The Umbrella Academy

30. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak nějak jiný komiks

Seriál jsem zaregistroval už pár měsíců před premiérou, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem ale nikdy předtím neslyšel. Podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.

Zamlouvalo se mi obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. Třeba pilot přinesl úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now.

Jen mi přišlo, že tomu po dobrém pilotu selhalo tempo a do posledních dílů jsem se přemáhal. I když poslední díly zase byly mnohem zajímavější. Pokud ale máte zájem o jiný seriál s nestandardními postavami, tak Umbrella Academy je trefou do černého. Já si jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe.

Plakát
Russian Doll

8. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Umírající panenka

Russian Doll je další z řady seriálů, které na nás v poslední době chrlí neúnavný kolos jménem Netflix. Některé mají větší reklamu a některé menší a tenhle podle mě mohl dostat i silnější podporu, protože patří k těm zajímavějším.

Trailer k Russian Doll mě zaujal několika věcmi. V prvé řadě má seriál nabízet zápletku podobnou situaci ve filmu „Groundhog Day“ nebo o dost novější (a přesnější) „Happy Death Day“. V druhé řadě má známou tvář v podobě Natashy Lyonne, která po Prcičkách udělala díru do světa jako Nicky z OITNB. A ve řadě třetí má mezi tvůrci jméno také Amy Poehler. Shrnuto a podtrženo to vychází jako seriál, který by mě měl bavit.

Samotný úvod mi dal trošku zabrat. Hlavní problém jsem měl, že v Nadii jsem prostě viděl Nicky. Ale postupem času jsem nějak otupěl a přijal to. Zápletka s opakováním narozeninového dne mě zaujala a těšil jsem se na to, kolik různých variací nabídne. Vážně zajímavý je vývoj seriálu během pouhých 8 epizod. To, co začíná jako opilecká epizoda ze života nezajímavých postav se postupně rozvíjí v drama, kde atmosféra houstne a k závěru to má vážně grády. Druhá řada není třeba, závěr se podařil.

Plakát
Sex Education

2. února 2019

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sexuální výchova po anglicku

Netflix si pro nás připravil sexuální výchovu a já jsem si myslel, že půjde jen o další tuctovou teen zábavičku na jedno použití. Ale světe div se a první epizoda se tvářila úplně jinak a vlastně celkově hlavní zápletka byla taková vcelku neotřelá a to přes to, že postavy se dají úplně s klidným svědomím zařadit do klasických kolonek ze střední školy. I když se originalita nevytratí úplně, tak k závěru to začíná víc klouzat směrem k tomu klasickému teen-dramatu, což je podle mě škoda. Jedinou útěchou tak může být jen to, že nedali dohromady Otise a Maeve. Celkově to byla docela dobrá zábava se zajímavými postavami a skvělým hudebním podkresem.

Plakát
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Temnější Sabrina

Původní Sabrinu jsem nikdy pravidelně nesledoval, i když jsem samozřejmě viděl několik náhodných epizod. Jediné, co si z nich však pamatuju, je to, že tam byl mluvící kocour a že to byla taková světlá a pozitivní zábava. Ale už podle traileru mi bylo jasné, že tentokrát to bude něco jiného.

A ve stejném duchu to pokračuje hned od úvodních titulků, které jen utvrzují v tom, že to bude temnější a komiksovější než předtím. Obsazení mi docela sedlo, Kiernan Shipka vyrostla z malé Sally Draper do pěkné polo-čarodějnice a potěšilo i pár povědomých tváří jako Michelle Gomez nebo Lucy Davis.

První série tak trochu testuje, kam chce seriál vlastně patřit. A rozhoduje se mezi temným čarodějnickým světem, kde se nebojí zobrazit různé nechutnosti (líbil se mi snový netvor) a hloupým středoškolským životem, kde dělají postavy stupidní rozhodnutí (nebavilo mě oživování). A pokud chcete, aby vás to bavilo, tak musíte přijmout obojí, protože právě Sabrina je přebornicí v těch podivných rozhodnutích.

Pro mě je Sabrina jako výplň času, když zrovna na Netflixu nenajdu něco zajímavějšího. Ale pokud bude stejná jako v první řadě, tak určitě nikdy nebudu nedočkavě očekávat kdy vyjdou další epizody. Já jsem osobně doufal, že to nebude tolik teenagerovské...

Plakát
You

8. ledna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Trocha posedlosti není na škodu...

Musím uznat, že jsem to nečekal, ale stalker Joe a jeho vyprávění příběhu o osudové ženě, si získalo mou pozornost. Právě jeho komentář mi přišel jako ona nejzajímavější součást i díky němu vás to do děje překvapivě dobře vtáhne.

Pozornost, kterou to vyvolalo, si to ale zaslouží, protože je to slušně zpracovaný nápad. A rozhodně není těžké si užívat postavu Joea, hlavně protože mu to ostatní postavy dělají hrozně jednoduchý. Hlavní hrdinka Beck je sice pěkná holka, ale její naivita či hloupost mě několikrát vážně zklamala. Ještě horší je to pak s postavami, kterými se obklopuje v čele s nejlepší kamarádkou. Ani Joe však není bez chyby, vadilo mi, že mu až podezřele všechno vychází a prochází.

Jak začátek skvěle bavil, tak konec mě trochu zklamal. Zakončení jsem sice čekal a jsem rád, že přišlo, ale poslední scéna je vysloveně špatně. Podle mě měl být You jeden z těch dobrých seriálů, co má jednu podařenou a uzavřenou řadu. Pokud pokračování, tak v podobě antalogie.

Plakát
Mizerná výchova

17. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Život na střední

Stejně jako další seriál (Fresh Meat) Jacka Whitehalla se i Bad Education zaobírá příběhem ze školy, akorát tentokrát jde o střední a hlavní hrdina není studentem, ale učitel. Tedy "učitelem" ve velkých uvozovkách.

I tentokrát se balancuje na hranici mezi vtipem a trapností, což mají angličani tak moc rádi. A většinou se onu hranici daří nepřekročit, alespoň v úvodu série. Od druhé řady to jde trochu z kopce, hlavně protože Pickwellová je nahrazena Alfieho otcem, což je hrozná postava. A nepomáhá ani nereálný vývoj vztahu mezi Afliem a Rosie. Za to plejáda vedlejších postav je dotažená k dokonalosti (nejlepší byla Chantelle) a ve vzájemné interakci funguje naprosto skvěle. Plusem je i to, že to je pěkně zakončeno.

Plakát
Fresh Meat

4. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Život na vysoké

Fresh Meat je seriál, který mi doporučil Netflix na základě toho, že jsem viděl několik stand-up vystoupení Jacka Whitehalla.

Seriál sleduje partu mlaďasů, co právě nastoupili na univerzitu v Manchesteru a budou bydlet společně na bytě, aniž by se předtím znali. A i když začíná s tím, že všechny postavy mají svojí škatulku, tak se z ní postupně snaží vyvlíknout, protože se přeci jen vyvíjejí. Takže je dost možné, že postavy, které se na začátku jevily jako fajn vás začnou štvát a naopak některé se dají pak lépe přijmout. Postavy rozhodně nejsou dokonalé a mají spoustu chyb, ale mě osobně nejvíc bavil "posh" JP a samotář Howard, naproti tomu Josie mě hrozně vytáčela.

Jinak to ukazuje vysokoškolský život tak, jak ho spíš známe my z Čech než ten z Ameriky. A je to dost postavené na trapném humoru, který v Británii mají tolik rádi a sám bych ho před lety nemohl vystát, ale stejně jako postavy tady i já se trochu vyvinul a nakonec mě docela bavil.

Plakát
Na mušce

26. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I had to kill you...

Nic moc jsem nečekal, ale příjemně mě to překvapilo. Je to takový zvláštní mix žánrů, který jsem vůbec nepředpokládal, že k sobě bude pasovat. Kde jinde spojíte špionážní drama s černým humorem?

Hlavním lákadlem by měla být Cristina z Chirurgů, ale co si budeme povídat, první ligu tady hraje Jodie Comer. Její psychopatická Villanelle je dokonalá a nejde si tu postavu neužívat. Dej sice nijak zázračně pohromadě nedrží a díry v logice najdete snadno, ale právě její výkon na to snadno dá zapomenout. Stejně tak jako vy musíte zapomenout na to, že by to snad mělo mít něco společného s realitou. Líbila se mi hudba, střídání jazyků a celkově to bláznivé provedení. Mrzí mě, že závěr nebyl uzavřený a místo toho přišel s otevřením na další řadu. Tohle by skvěle sloužilo jako taková šílená jednohubka.

Plakát
Making a Murderer

22. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Making a Defense

Netflix na mě tak dlouho házel druhou sérii, kvůli její nedávné premiéře, až jsem se rozhodl, že se na tu první přeci jen podívám a odškrtnu si tak ze seznamu jeden z těch seriálů, o kterých v posledních letech mluví snad úplně každý. Making a Murderer mě ale hlavně utvrdil v jednom, true story documentary prostě není něco, co by mě extrémně bavilo a po shlédnutí první řady musím říct, že mě ten hype kolem až zaráží. Tím tomu neupírám, že jde o těžko uvěřitelný příběh, který by si nikdo z nás nechtěl projít. Vzhledem k tomu, že první série se staví na stranu obžalovaného, tak je jasné, že na jeho konci budete mít nutně pochybnosti. Já netvrdím, že to tu vraždu nespáchal a ani to, že za ní je policie, ale podle mě se tady nejedná o případ, kde jste přesvědčeni "beyond reasonable doubt". Aniž bych chtěl, tak mě teď vlastně zajímá, jestli má druhá řada ještě co nabídnout.

Druhá řada se snaží pokračovat v obhajobě Stevena Averyho, rozebírá spoustu dalších důkazů a snaží se nabídnout několik jiných teorií ohledně toho, jak se to všechno stalo. Nerad to přiznávám, ale nakonec mě to zajímalo víc než bych chtěl, i když ten hype je mi pořád záhadou. Jsem si jistý jedním, v tomhle případu se hodně věcí stalo za podivných okolností, ale zklamalo mě, že to nepřichází s žádným uzavřením či alespoň vysvětlením. Druhé řadě by určitě nevadilo zkrácení třeba tím, že by se vypustil život rodiny. Mimochodem všiml si někdo, kolik "českých" jmen je v případu zapojeno. Kocourek, Dvorak, Janda...

Předchozí