reallyreallychildish
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
666 Park Avenue

23. března 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Horor nebo ne?

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi 666 Park Avenue nakonec líbilo, nebo ne.
Rozhodně má něco do sebe - hudba vždycky dobře navodí takovou tu strašidelnou atmosféru, ale na druhou stranu je tu tolik klišé (hlavní hrdinka se v noci sama toulá bosa sklepem), že ji ani nemůžete brát vážně. Dokoukala jsem všech 13 dílů, protože se mi vždycky líbí příslib složité záhady, která se nakonec v nějakém šokujícím odhalení vyřeší. Tak se stalo i tady, ale nejsem si jistá, jestli odhalení bylo tak šokující, jak bych chtěla - některé věci byly dost očividné a nebo se daly velmi snadno předvídat.
Jedna věc se mi ale opravdu, opravdu líbila, a to scéna ve vaně - podle mě strašně pěkně natočená, tu jsem si pustila asi třikrát.
Kolem a kolem, asi nemám k tomu seriálu moc co říct, doporučím vám ho jen pro případ, že zrovna máte pauzu v něčem zajímavějším a chcete nějak zabít čas.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spit out your gums and kiss me hard!

WLIIA? jsem objevila náhodou, když jsem brázdila youtube, a hned mě uchvátilo. Naštěstí to někdo hodný i překládá do češtiny, s angličtinou jsem na tom sice celkem dobře, ale tady se často objevují popkulturní narážky, které bych asi bez vysvětlujících titulků málokdy pochopila. :)
Ačkoli se objevuje i množství lidí, kteří tvrdí, že scénky jsou předem připravené a o improvizaci se nejedná, mě osobně na tom vůbec nezáleží. Nejdůležitější je, že se zasmějete. A to opravdu hodně. Hodně. A ještě jednou hodně. Ani jeden z účinkujících neváhá ze sebe udělat úplného blázna a vymýšlí takové kousky, hlášky, obličeje a scénky jsou tak praštěně vypointované, že se prostě nedá nesmát.
Jsou nejen skvěle sehraní jako tým, ale každý z nich je v něčem excelentní. Waynovi jde dobře zpěv, Colin je takový otloukánek a na jeho adresu se často trousí vtípky o ztrátě vlasů, Ryan (můj nejoblíbenější) zase skvělým způsobem ztvární snad jakékoli zvíře.
Tuhle show bych doporučila jen tomu, kdo má hodně času a hodně silnou bránici, protože se nejen nedokážete přestat smát, ale ani se od toho jen tak neodtrhnete. :)

Plakát
Ve znamení raka

16. května 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Cathy s velkým C

Zatím jsem shlédla 1. řadu a musim říct, že i když spousta postav je vlastně děsně protivných, ten seriál jsem si zamilovala.
Cathy je prostě úžasná a dokáže vymyslet neuvěřitelně bláznivý kousky.:D A vážně obdivuju ten její přístup k tý nemoci - užít si život, dokud to jde, přijmout to realisticky a přitom neztratit optimismus.

Edit:
Čas postoupil a brzo nás čeká finálová řada.
Když srovnám první řadu se dvěma následujícími, musím říct, že se seriál hodně vyvinul, už to nebyla taková komedie jako ze začátku, naopak se začala řešit vážnější témata - tedy spíš se na dané téma začalo pohlížet vážněji než v řadě první. Stále je tu spousta vtipných scén, ale vztahy i postavy samotné se hodně změnily, víme o nich víc a to se mi líbí.
Jsem zvědavá, jak to s Cathy nakonec dopadne, doufám, že se jí podaří nemoc porazit.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

All the angels sing because you're gonna DIE

Příběh Dr. Horribla je zvláštní tím, že "padouch" má ve skutečnosti v podstatě dobré srdce a "hrdinovi" vlastně moc nefandíme. Neotřelý příběh je příjemně zpracovaný, písničky jsou chytlavé, postavy pěkně zahrané a závěr nečekaný.
Chvílemi si rvete vlasy na hlavě, protože nechápete, co slečna na Kapitánu Kladivovi vlastně vidí, zvlášť když je k mání milý a mnohem sympatičtější Billy. Tomu pak samozřejmě nezbývá nic jiného, než se pokusit dostat do ELE, aby mohl odhodit ostýchavost a na slečnu svého srdce zapůsobil.
Jak to všechno dopadne se podívejte sami. Rozhodně to stojí za to.

Plakát
Podfukáři

9. ledna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

První pravidlo podfuku zní...

Tenhle seriál mám opravdu ráda. Partička podvodníků je tak vychytralá, že vám polezou oči z důlků, až uvidíte, jak to vlastně všechno udělali. Ze závěrečného vysvětlení jsem vždycky nejvíc nechápala, jak dokázali tak skvěle promyslet a naplánovat každičký detail, že jim to nakonec vyšlo.
První řady, kdy mezi postavami ještě byli Danny a Stacie mě asi bavily trochu víc, než když později přišli Emma a Sean, ale tak stál snad každý díl za to. Nejradši ze všech jsem vždycky měla Albieho, působí jako takový milý dědeček, ale ve skutečnosti je to velmi agilní mazaný lišák.
Nejlegendárnější díl je podle mě ten, kdy se snažili uloupit obraz, který vlastně vůbec uloupit nešlo. Prozradila bych vám, jak to udělali, ale takovou úžasnou pointu vám nemůžu zkazit - podívejte se sami! :)

Plakát
Jízlivě tvůj

16. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Viciously lovely

Tomuhle seriálu vážně není co vytknout, snad jen, že je těch dílů tak strašně málo a je to hrozná škoda.
Dva gayové chrlící jednu ironickou hlášku za druhou, jejich muži posedlá kamarádka a sexy soused - dokonalá kombinace. Herecké obsazení je taktéž hvězdné a celé dohromady to přináší skvělý zážitek, o který byste se neměli ochudit.

Plakát
Pravá krev

25. srpna 2012

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

We will eat you, after we eat your children!

Dodnes nezapomenu, jak jsem byla šokovaná po shlédnutí 1. dílu (tenkrát ještě bez titulků, takže jsem půlce nerozuměla a nechápala, o co tam těm lidem..ehm, upírům..vlastně jde).
Jenže všechny ty postavy si mě postupem času nějak získaly a já se nemohla odtrhnout. Líbí se mi, jak se každá série věnuje něčemu jinému, o něco míň mě baví Sookiiny nekonečné milostné trable (koneckonců, nekoukám na to ani tak kvůli ní, jako kvůli Pam a Jess, ty jsou mé nejoblíbenější).

25.8.2014
Poslední řada i finále ve mně zanechalo pocit spokojenosti, vážně jsem ráda, že se všechno hezky uzavřelo a vyřešilo. Ač seriál měl v průběhu horší období (ach, ta 5.série..), jako celek to rozhodně stálo za to a věřím, že se k True Blood budu ráda vracet. :)

Plakát
The Lying Game

6. ledna 2013

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Emma nebo Sutton?

Tenhle seriál jsem zkusila, protože autorka námětu je i autorkou Pretty Little Liars. A je to hodně poznat, prostředí a styl toho, jak je to natočené, je velmi podobný.
Téma výměny dvojčat už tu také bylo mnohokrát a jediné, co mě na seriálu opravdu baví a zajímá, je to tajemství z minulosti, které se pomalu začíná odhalovat.
Z dvojčat je mi příjemnější Emma, i když postupem času se ty rozdíly mezi nimi dost stírají a fakt je problém poznat, která je která. Jak někdo zmínil, rozdělení hodná-zlá je také docela klišé, ale ono je těžké rozlišit tak podobné postavy nějak jinak (viz. "hodná" Elena a "zlá" Katherine ve VD). Nejoblíbenější postavou je ale Suttonina sestra Laurel a její dějovou linku sleduji ráda.
Finále docela navnadilo, takže se těším na druhou sérii.
Za první zatím 80%.

Plakát
American Horror Story

28. října 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Check your sanity at the door...

1. sezóna
Ani nevím, jak jsem se k tomuhle nechala ukecat, z hororů jsem úplně na nervy ještě dlouho potom, co je vidím. Ale tohle bylo prostě tak návykové, že jsem si nemohla pomoct. Hrozně jsem si oblíbila Moiru zamlada a zajímala mě minulost Tatea..Jen mě trochu zklamala identita Rubber Mana, doufala jsem v novou, netušenou postavu.
2. sezóna
Zatím snad ještě lepší než 1. Kombinuje všechny prvky toho, co mě děsí a absolutně to nesnáším (staré blázince, všechny ty praktiky tam, lobotomie, šoková terapie, uff, hrůza..). Identita Bloody Face překvapila, na druhou stranu, dalo se to čekat. Některé spoilery do budoucna mě ale stále děsí, a pořád mi není jasné, proč na to vlastně koukám..:D
3. sezóna
Čarodějnickou tématiku jsem měla vždycky ráda, takže i tahle řada má něco do sebe. Na druhou stranu se mi některé scény (většina z těch z minulosti madame LaLaurie) zdály docela přehnané, až vysloveně hnusné.
4. sezóna
Nuda, nuda, nuda. Nemůžu se ubránit pocitu, že se tahle řada pokouší překonat všechny předchozí, ale prostě se jí to nedaří. Některé scény jsou takové těžkopádné, zajímavé dějové linky jsou utnuty příliš brzo naopak jinými se podle mě zaobírají zbytečně do detailů.

Celkově jako nejlepší hodnotím druhou řadu, od té doby kvalita podle mě klesá, což je škoda. Možná je to ale jen můj subjektivní pocit, každopádně to vnímám takto.

Plakát
Lovci duchů

19. listopadu 2012

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Srdcová záležitost

Tenhle seriál mě provedl celou střední a sleduji ho nadále a popravdě už si bez něj nedovedu představit svůj život.
Spoustu hlášek běžně používám (bez ohledu na to, jak moc je to divné :)), na mobilu mám stejné vyzvánění jako Dean a celkově Supernatural ovlivnil můj playlist.
Netvrdím, že kvalita je po všechny řady stejná, někdy jsem měla pocit, že se děj zmítá na jednom místě a nedaří se mu pohnout dál, na druhou stranu komické díly, kterých bývá v každé řadě několik, to perfektně vyvažují, odlehčují od běžného Winchestrovského dramatu a vždy přináší něco nového.
Nakonec - doufám, že se během řady, možná dvou, příběh nějak zdárně zakončí, seriál mi sice bude chybět, ale byla by škoda, aby jeho kvalita klesla někam pod bod mrazu jen proto, že ho tvůrci/televize znovu a znovu prodloužili.