filmmovier
OFF-LINE

  • Jméno
  • Tomáš Mysliveček
  • Věk
  • Bydliště
  • Vojice
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Všechnopárty

28. června 2018

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Všechnopárty

Při sledování se sice řídím hlavně výběrem hostů, ale ti jsou zajímaví téměř v každém díle. A Šíp je naprostý génius. Takhle vtipně rozhovory nikdo vést neumí, a ještě do toho tak úžasně hláškovat a dělat ze sebe naprostého pitomce. Geniální. 90%.

Plakát
The Village

28. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vesnice

Po první sérii je Vesnice velmi sympatickým dramatem (jak také jinak), které patří k tomu nejpůsobivějšímu, co jsem z britských ostrovů viděl. Zasazení (nejen dobové, ale hlavně to venkovské) je dokonalé a seriál samotný není nijak veselý a i počasí je tam dost často pochmurné. A všemu ještě přidávají perfektní herecké výkony, obzvlášť John SImm je jako vždy nepřekonatelný. Je to drsné, je to precizně zvládnuté, a právě proto, že to není žádná sluníčková usmívánka, ale naopak docela dost syrová záležitost, je to tak moc dobré. Bohužel ale cítím, že na plné hodnocení jít nemůžu - alespoň zatím. Rozhodně je ale škoda to, že má tenhle seriál jen dvě řady.

Plakát
Robin Hood (1984)

28. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Nejlepší zpracován Robina Hooda

Zatím jsem viděl první dvě série s Praedem, a obzvlášť ta druhá byla fakt výtečná. Působivá, temná atmosféra, úchvatná hudba (Clannad), zapojení magie, skvělé příběhy (hlavně mé oblíbené Waylandovy meče) i obsazení, exteriéry i interiéry, výprava... A co se týče žánru je to navíc čistokrevná fantasy. Tohle zpracování je prostě jasně a bez debat nejlepší, o tom se nehodlám nijak hádat. Je to nesmírně působivé a strhující a mám dojem, že dnes je to navíc působivější víc, než v době vzniku. Timhle se Angličani fakt vytáhli. Úžasné zpracování. Pravděpodobně ho tady už nikdo nikdy nezopakuje a nic mě nemrzí víc. Kolega Lima mi vlastně mluví z duše, pod jeho komentář bych se s chutí rád podepsal. Až se stydím, že mě kdysi, když mi bylo asi osm, strašně bavila ta nová verze z roku 2006. 85%.

Plakát
Kancelář Blaník

28. června 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tonda Blaník!!

Miluju to. Naprosto geniální záležitost s parádním scénářem, luxusníma hláškama a hlavně naprosto libovým obsazením. Občas se sice objeví nějaký ten slabší díl, ale těch je opravdu minimum. Navíc je tady spousta luxusních cameo rolí a i seriál samotný je sérii od série lepší a skončil opravdu na vrcholu. V Kanceláři Toníčka Blaníka funguje veškerý humor opravdu na jedničku. Linka s Milošem je pak naprosto nepřekonatelná. 95%.

Plakát
Malý Sheldon

28. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mighty Little Man

Když byl ohlášen Young Sheldon, rozhodl jsem se, že ho budu hejtovat (protože takový typ seriálu je opravdu zbytečný). Na důkaz toho, že můj hejt má smysl, jsem si pustil první díl. A ukázalo se, že hejt smysl má, protože první díl byl opravdu zoufale průměrný (a z první řady nejhorší), ale pak jsem se pustil i do dalšího dílu. A přišlo zlepšení. Kolem čtvrtého dílu jsem se rozhodl, že seriálu dám šanci. A přátelé, dobře jsem udělal. Kolem pátého dílu mě to dokonale chytlo a já byl opatrně nadšen. A nadšení postupně vzrůstalo. Nejen, že jsem se celý rok těšil na nový díl Sheldona víc než na Teorii (čemuž ani nemusíte věřit) ale celý Young Sheldon je rozhodně lepší než posledních šest až sedm sérií TBBT (čemuž se naopak dá uvěřit poměrně snadno). Je to krásné retro s úžasnou atmosférou osmdesátek (tu dobu prostě nejde nemilovat), je tam hromada odkazů na všechno možné a navíc je to opravdu vtipné. Ve výsledku ani nevadí, že Sheldon rozhodně není nejlepší postavou, naopak je někdy dost otravný (tím skutečně otravným způsobem) a že celému seriálu vládne babča, ale ještě mnohem víc Missy, která je opravdu úžasná (geniálně napsaná, geniálně obsazená). Vůbec celé hlavní obsazení je výtečné (při volbě herců měli tvůrci opravdu šťastnou ruku) a všechny charaktery jsou výtečně napsané (samozřejmě v souladu s TBBT) a o vedlejších postavách to naštěstí platí také. Takže nakonec se z hejtu stalo nefalšované nadšení a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení i tak vydařené seriálové sezony 2017/18. A ačkoliv mě poslední věta první série vyděsila k smrti, na druhou sérii se už nesmírně těším. Což se o Teorii úplně říct nedá. 95%.

Plakát
Lost in Space

28. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lost in Space

Lost in Space nejsou nijak mimořádným či revolučním seriálem a už vůbec nejsou žádným dílem, které si budete nějak dlouho pamatovat. Kdysi jsem několikrát viděl jen devadesátkový film s LeBlancem a Oldmanem, žádnou jinou verzi jsem neznal a tak jsem se na tenhle seriál docela těšil. Můžu říct, že teď se těším i na druhou sérii. Ve sci-fi ani v jiném žánru tenhle seriál nepatří k výjimečným, ale je výborně obsazený, má naprosto fantastickou hudbu (John Williams!) a zabaví naprosto skvěle, což je jeho hlavní (a jediný) účel a ten funguje, takže je vše v pořádku. Co nefunguje, je občas ta vážná nota na kterou to hraje (někdy až přehnaně), jinak je to ale fajn podívaná, kterou jsem si i přes všechny zápory užil a o zklamání se z mé strany rozhodně nečeká. Vlastně jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže ve výsledku spokojenost. 75%.

Plakát
The Terror

28. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Terror

Kniha je lepší,musím říct, že mě seriál docela zklamal, fakt jsem čekal mnohem víc. První díl byl výborný, herecké obsazení skvěle táhlo celý seriál, mrazivá atmosféra byla také velmi zdařilá, ale k mému nesmírnému zklamání se s každým dalším dílem dostavovala také čím dál větší nuda a příběh se prakticky vůbec nikam neposouval a žádnou mysteriózní linku s Tuunbaqem jsem tam snad ani nezaregistroval a dokoukal jsem to pouze ze zvědavosti, jak to bude pokračovat a jestli se to zlepší. Teď, nějakou dobu po konci seriálu můžu říct, že netuším, jak to pokračovalo (protože si to nepamatuju), ale zato vím, že se to nezlepšilo ani trochu. U Terroru mě to mrzí jako u žádného protože z toho mohl být skutečně mimořádný hit a něco, co tady dlouho (dost možná nikdy) nebylo, ale bohužel se tak nestalo. Sice jsem chtěl původně dát vyšší hodnocení, ale bohužel to nejde. 65%.

Plakát
Ordeal by Innocence

28. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zkouška neviny

Další adaptace Agathy Christie (ze série BBC) a samozřejmě opět na výbornou. A tentokrát i možná lépe než předloha, kterou osobně považuji za jednu z těch slabších knih královny detektivek, ačkoliv ten potenciál je ohromný. Nechce se mi tady psát o úžasně zachycené atmosféře, kameře, hudbě a celkovém zpracování, stejně jako se mi nechce psát o fantastických hereckých výkonech, nebot to mají všechny velkolepé britské projekty společné, ale zmíním alespoň tradičně výtečného Billa Nighyho a nádhernou Ellu Purnell. Ty tři hodiny jsou úplně akorát, snad jen ta druhá část se v závěru trochu táhne, ale to plně vynahrazuje epizoda třetí, která se naopak netáhne vůbec a ještě k tomu je naprosto ohromná. Tvůrci také provedli nějaké ty změny (alespoň co si matně vybavuju předlohu), ale podle mně jen k lepšímu a celé minisérii to rozhodně prospělo. Ne že by mi nějak vadila "adaptace" z cyklu slečny Marplové, ale tohle je přece jen lepší (o dost) a lépe udělané, ačkoliv díl s Marplovou paradoxně patří k těm lepším. Nicméně, pokud jde o adaptace BBC, tak Černoušci sice zůstali stále nepřekonáni, ale tohle je taky naprosto špičková záležitost, která jim velmi úspěšně šlape na paty. Musím speciálně vychválit to rodinné sídlo. Mimořádně nádherné a hlavně naprosto mimořádně umístěné. Právě jsem našel opravdový dům svých snů. 100%.

Plakát
Who's the Boss?

28. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Who's the Boss?

Úžasný sitcom. A taky vůbec první věc, kterou jsem začal sledovat čistě v angličtině bez jakýchkoliv titulků, takže ne úplně všechno pochytím, ale i tak mně to strašlivě baví. Skvělé postavy, naprosto výtečné obsazení, znělka a humor a samozřejmě nádherná Alyssa Milano, kvůli které jsem to celé rozjel. Jsem lehce za polovinou a i když se, stejně jako v každém seriálu, občas objeví nějaká slabší epizoda, na mém hodnocení se nic nemění, a to i díky Tonymu (ou,ej,ej,ou) Danzovi a Katherine Helmond, jejíž Mona je rozhodně nejlepší postavou seriálu. Ze všech osmdesátkových a devadesátkových sitcomů je Who's the Boss? rozhodně jedním z nejlepších a i celkově je pořádně vysoko, třeba původní Full House je proti němu slabým odvarem. Pokud mně u nějakého seriálu skutečně mrzí, že se nedočkal uvedení u nás, je to právě u tohoto, protože jde vážně o naprosto boží záležitost, která mně neskutečně baví. 90%.

Plakát
Divoká Čína

30. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Divoká Čína očima BBC

Zatím jsem sice viděl jen první díl, ale vemte si to takhle: je to dokument, takže je fuk, po kolika dílech se to hodnotí a navíc je to dokument od BBC, takže každý průměrně vzdělaný občan ví, že jsou jen dvě možnosti: kvalita se buď udrží a nebo se zvedne. Nevím o existenci jiného dokumentu o Číně, ale i kdyby se této zemi věnoval každý druhý, tohle jen těžko překoná. Dechberoucí dlouhé záběry, překrásná země, překrásná hudba, tradiční vizuální lahůdka a hlavně jedna neskutečně zajímavá informace vedle druhé. Opravdu, index zajímavosti je asi tak 1000, navíc se mi na tomhle líbí i to, že to není čistě jen o fauně, ale i o lidech (lov ryb pomocí ochočených kormoránů fakt stál za to). Divoká Čína je další kvalitní dokument z dílny BBC a mou touhu po věcech podobného typu naprosto uspokojil. 100%, tradičně dokonalé.

Předchozí