filmmovier
OFF-LINE

  • Jméno
  • Tomáš Mysliveček
  • Věk
  • Bydliště
  • Vojice
Facebook Twitter E-mail
Plakát
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

My chceme ředitele, kterej má AIDS

Po rozjezdu ve slabším 1. díle přišla další neskutečná nálož fantastického humoru a snad ještě lepších hereckých výkonů, pokud se to tedy tak vůbec dá nazvat. Díly AIDS, Vládci loutek a Smrad pak jsou učiněné geniality, a vůbec ne malé, právě naopak, zbytek je pak velmi slušný nadprůměr a pohled na to, jaké praktiky s magiií a šutry se v šatnách praktikují, je zcela k nezaplacení. Všemu a všem samozřejmě vládne Krobot, ale Jarda Plesl jakožto Richard III, to je zážitek, na který se nezapomíná a výkon hodný Českého lva! Ještě lepší než Most. Špička českého humoru. 100%.

Plakát
Fantômas

15. června 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ten správný Fantomas

Co se týče Fantomase, četl jsem jen čtyři díly (v tomto případě jen první a druhý) a proto mně potěšilo, když jsem zjistil, že se tahle výborná minisérie věrně drží kouzelných předloh. A je to skutečně úplně něco jiného, než funésovská klasika a němá pětidílná série, která taky adaptuje knihy a taky stojí za to. A tenhle čtyřidílný seriál (jak moc mně mrzí, že zůstalo jen u čtyř dílů!) je taky výborný. První, co musím zmínit, je fantastická hudba a správně mrazivá atmosféra, která k těmhle příběhům prostě patří. Samotný komisař Juve si snad lepšího herce ani přát nemohl (myslím v seriózní verzi) a má správné charisma, což ale bohužel o Fantomasovi úplně neplatí, což je škoda a vlastně i chyba, vůbec není tak ďábelský, jak je vylíčen v předlohách. Ale to je jen jediná vada, ve skutečnosti tam tolik prostoru zas nemá. Další pozitivum je, jak už jsem říkal, že to věrně adaptuje knihy, a pokud budete mít místy pocit, že se to vleče, tak to není pocit. Ale v knižních předlohách je to kolikrát taky. Tohle tedy můžu rozhodně doporučit, považoval bych to za docela velkou raritu, která se ale naštěstí dá snadno sehnat a pro znalce pouze funésovské trilogie to asi bude dost velké rozčarování. Já jsem si tuhle minisérii neskutečně užil a fakt mně mrzí, že nenatočili všechno. 85%.

Plakát
Děti Duny

15. června 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Děti Duny

Z knižní série jsem četl jen originální první Dunu od Franka Herberta a po zbytku ani nijak netoužím. Tohle zpracování je ovšem lepší, než předchozí minisérie, takže možná i samotné knihy by mohly být lepší, ale to jen má domněnka. O filmu to ale platí stoprocentně. Děti Duny jsou mnohem výpravnější, dějově bohatší, s lepšími efekty a taky mnohem lepší zápletkou, která je prostě luxusní. Jak mi přišla první minisérie místy trochu dlouhá, tady to neplatí, užíval jsem si každou minutu a ani chvíli se nenudil. Navrch je tady i luxusní obsazení v čele s excelující Susan Sarandon, která, jak je jejím zvykem, vládne celému prostoru, a poměrně velké role mají i Pavel Kříž a Vašut. A James McAvoy, který hraje syna hlavního hrdiny prvního příběhu, dokazuje, že byl talent už "zamlada". Děti Duny jsou prvotřídní sci-fi špičkové kvality, které jsou pro fanouška prostě absolutní povinnost. A ještě musím zmínit jednu věc . Hudba je naprosto luxusní, přesně taková, jako si výborná sci-fi zaslouží. Místy mi připomínala Babylon 5, což je neskutečná pochvala. První část, adaptace Spaistele, byl sice trošku slabší, ale od druhého dílu se rozjede zběsilý děj a už se nezastaví. 95%.

Plakát
Dobrá znamení

15. června 2019

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ta nejlepší znamení

Na čistých pět hvězd to sice není, pocit, že je to až moc dlouhé, jsem měl až nepříjemně často, jinak ale není co vytknout. Předlohu jsem nečetl (ale v tomto případě to velmi rád napravím), takže jsem neměl potřebu řešit, co všechno je jinak a špatně. Celý seriál je krásně britský. Úžasný humor, jak slovní, tak vizuální, výborný a správně ujetý (a správně temný) příběh, perfektní vizuál, geniální soundtrack (jak ten obsahující Queeny, tak původní hudba) a zejména fantastické herecké výkony. Tennant a Sheen jsou geniální a mají mezi sebou neskutečnou chemii, a všichni ostatní do jednoho včetně dětí taky válí na výbornou. A kromě toho jsou všechny ty postavy tak nádherně milé a ujeté, takže není co řešit. Všechny flashbacky, závěrečný soud a zejména celý třetí díl (Hard Times) jsou klenotem celého příběhu. A Tennant a Cumberbatch jsou konečně (jakž takž) spolu v jedné věci. Dobrá znamení jsou rozhodně mými oblíbenými. 90%.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

DA je génius

V rámci Attenboroughovy tvorby celkem oddechovka, ale i na dvaceti minutách opět působivá, neskutečně zajímavá, se skvělým komentářem a výborným výběrem témat a živočichů. Právě zaměření dokumentu a odhalování různých přírodních jevů činí z cyklu asi vůbec ten nejzajímavější počin Davida Attenboorugha, na kterém prostě opět vůbec nic není špatně. Je to stručné, přehledné, zábavné, skvěle natočené, prostě to má vše, co od těchto dokumentů očekáváte, a vlastně i něco navíc. Tohle pojetí mi dokonale sedne. 100%.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Neuvěřitelné příběhy

Některé povídky slabší, většina hodně dobrá, celkově nanejvýš zajímavé. Příběhy s pointou, občas vtipné, občas hororové a pro mě velmi zajímavé i když je to občas jaksi dost ulítlé. Zajímavý seriál, který rozhodně stojí za pozornost. Tak dobré seriály se bohužel už netočí. Rozhodně je to v podobném žánru vysoký nadprůměr a účast známých hvězd mnohokrát potěšila. A já to řeknu. Ne každý díl od Spielberga je dobrý. 80%, Cool to vysílá jako filmovou sérii a to se skutečně vyplatí. Nejlepší příběhy (zatím): Vlak duchů a hlavně Jak připravit profesora o hlavu, to je malá genialitka. kterou musíte vidět!!!

Plakát
Pád

15. června 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pád

Další britský klenot a další absolutně špičková záležitost. V rámci detektivního žánru je to absolutní top a společně s Broadchurchem pravděpodobně to úplně nejlepší, co v Británii v tomhle směru vzniklo. Gillian Anderson je absolutně fantastický a její protivník v podání Jamieho Dornana mně taky velmi mile překvapil. THe Fall se může pochlubit naprosto dokonalým scénářem, propracovanými postavami (ta jejich psychologie je fakt mimořádná), které jsou navíc nesmírně zajímavé (zatímco Stella je občas fakt nesnesitelná, Paulovi nejde nefandit) a úžasně mrazivou a depresivní atmosféru. Na rozdíl od mnoha lidí si nemyslím, že je tempo pomalé, naopak si myslím, že právě tohle nespěchání seriálu jedině prospělo, navíc jsem se nenudil ani jedinou vteřinu, protože ty dialogy jsou prostě absolutně strhující. Naopak souhlasím s tím, že první řada je jednoznačně nejlepší (100%), druhá jí ale kvalitativně šlape na paty (98%) a ta třetí i přes trošku slabší rozjezd koneckonců taky (95%). Naprosto dokonalé a po dlouhé době konečně zase seriál, který mně naprosto celého pohltil.

Plakát
Rillington Place

15. června 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Rillington Place aneb případ skutečné vraždy

Vynikající zpracování nesmírně zajímavého kriminálního případu, o kterém jsem ke svému překvapení nikdy dřív neslyšel. Všechny tři díly mají naprosto strhující mrazivou atmosféru a geniálního Tima Rotha, který v této minisérii předvedl svůj pravděpodobně nejlepší výkon. BBC prostě opět zabodovala. Rillington Place je perfektní záležitost, u které jsou všechny tři epizody naprosto pohlcující a ani jedna nenudí. A i tady platí pravidlo stoupající kvality díl od dílu. Jasných 90%.

Plakát
Skandál po anglicku

15. června 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Skandál po anglicku

Další parádní minisérie, tentokrát od Amazonu, ale ať Britové točí pro koho chtějí, vždycky to prostě dopadne výborně. A tahle minisérie je atraktivní z mnoha důvodů - perfektní scénář Russela T.Daviese, který je správně dramatický, ale i vtipný (ale hlavně dramatický), klasicky sympatický Hugh Grant, kterému prostě nejde nefandit a i Ben Whishaw je skvělý. Zpracování je perfektní i po všech ostatních stránkách, za tři hodiny v kuse jsem se ani jednou nenudil. Prostě ohromná divácký zážitek, který rozhodně stojí za to. A to samozřejmě i díky stylové dobové atmosféře. A Grant navíc předvádí jednu z nejlepších rolí ve své kariéře. 85%.

Plakát
Ponurý dům

15. června 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Další parádní adaptace Charlese Dickense

Po Nadějných vyhlídkách jsem se podíval i do Ponurého domu. Ten sice není tak dobrý, jako vyhlídky (rozhodně ne vizuálně a ani atmosférou), ale to je pouze jediný problém tohoto seriálu. Příběh je opět zajímavý, nesmírně vrstevnatý a propletený, plný zajímavých postav a perfektních hereckých výkonů (zejména Gillian Anderson, tradičně naprosto dokonalého Charlese Dance a mé roztomilé oblíbenkyně Carey Mulligan). Osm dílů by se možná někomu mohlo zdát příliš mnoho, ale tak to opravdu není. Nejen, že je to díl od dílu lepší (čímž se ukazuje Dickensovo mistrovství), ale ta atmosféra je tak podmanivá, prostředí dokonalé, výprava a kostýmy tradičně také nemají chybu. Perfektní seriál s perfektními hereckými výkony (což je slabé slovo) a úžasnými Dickensovými charaktery. 100%:

Předchozí