Mysliveček star trekovec
OFF-LINE

  • Jméno
  • Tomáš Mysliveček
  • Věk
  • Bydliště
  • Vojice
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Marvel's Inhumans

12. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Marvel's Inhumans

Očekával jsem skutečnou megatragédii nepopsatelných rozměrů, nakonec je to jenom pitomé, takže jsem (s pilotním dvoudílem) docela spokojen. Iwan Rheon je výtečný, hraje standart, Isabelle Cornish je neskutečně rozkošná, všechno ostatní je horší. Je v tom cítit neuvěřitelný potenciál (a fakt to mohlo být něco), bohužel z toho ta rychlost a neskutečná levnost čumí na kilometry daleko. Efekty béčkové, dialogy béčkové, postavy béčkové (předloha měla dobrého alespoň Black Bolta, což tady nenajdete), Lockjaw je fajn, ale opravdu ošklivě digitální, sem tam se vyskytne nějaký ten papundekl, nikdo nic nepředvede (a Medúze pro jistotu radši ostříhali, aby si od ní náhodou někdo něco nesliboval) , ale musím říct, že jsem se celkem bavil a vlastně to i uteklo. Inhumans jsou ovšem nejhorší výtvor od vzniku MCU. A navíc právě tyhle dva díly jsou nejlepší. Jen mě mrzí, že kdyby se tomu věnovala pořádná péče, mohl to fakt bejt nářez, takhle to vypadá jak Andromeda. Nechápu, jak to mohli dát do IMAXu a zároveň obdivuju ty, kteří měli odvahu tam na to jít, protože si myslím, že to muselo být úplně nejzbytečnější vyhození peněz, jaké kdo může vymyslet. ALe Rheon je výbornej a Isabelle Cornish rozkošná. 60%.

K Inhumans jako celku by se dalo napsat prakticky to samé, co k úvodnímu IMAX dvoudílu. Rheon je celou dobu výtečnej, Isabelle Cornish celou dobu rozkošná, i ty Inhumani se tam potom maličko rozjedou... ale celou dobu je to také trestuhodně nevyužité a levné. Spousta scén je směšných a zbytečných, občas se ale objeví také nějaký vyloženě výborná (ve všech je Maximus) a vtipy ve výsledku fungují tak, jak mají. Myslím tím vtipy, které opravdu jako vtipy byly zamýšleny. Jenomže všechno, co se tam děje, je děsná šaškárna, ve které sice herecké výkony jakž takž fungují, ale všechno ostatní je skoro úplně špatně, včetně scénáře. Kdyby Inhumans vznikli jako původně zamýšlený celovečerák, úplně totéž by nejspíš odvypravěli mnohem kvalitněji ve čtvrtinovém čase. I PŘESTO ale Inhumans hodnotím poměrně kladně, rozhodně jsem to čekal mnohem horší, u každého dílu jsem si ale odpočinul (a těšil se na něj) a vlastně bych se ani nezlobil, kdyby byla druhá série. Jen by tomu prospěla větší péče. Mnohem, mnohem, mnohem větší péče. Není to ale nic, co mě uráží. 60%.

Plakát
Šťastné údolí

12. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Britská depkoidní luxusnost

Další poctivé britské detektivní drama, které je po všech stránkách naprosto perfektní. Chytrý scénář, který nám servíruje strhující příběh, jenž šťastný ani náhodou není, navíc fantasticky pracuje s prvotřídně zahranými postavami. Šťastné údolí vám nedovolí se od něj odtrhnout, protože tohle je skutečně poctivé britské řemeslo a jako seriál tohoto žánru stojí opravdu hodně, hodně vysoko. První řada byla místy znepokojivě mrazivá, díl od dílu lepší (ta gradace je opravdu neskutečná) a absolutně strhující a ta druhá jí vůbec nedělá ostudu. Zručná režie, poctivá atmosféra, malé město (prakticky venkov) a psychologie vystavěná na jedničku. Sarah Lancashire a James Norton jsou naprosto neskuteční, zejména v tom sklepě. Je to docela otrava, ale Briti zase předvádějí bezchybné, poctivé drama, které slabší povahy vžene do solidní deprese - a ty silnější možná taky. Takhle vypadá kriminálka!!! 100%.

Plakát
Rellik

12. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

CBB imirk

Nápad výtečný, ale nenadchlo mě to tak jak jsem čekal. Navíc to zvláštně skáče v čase, je to podivně zmatené a i já byl zmatený. Čím víc dílů jsem viděl, tím menší zázrak ve finále jsem očekával, ale on opravdu přišel... ten poslední díl byl totiž strhující, velmi překvapivý a taky nejlepší. Herci jsou skvělí, natočené je to taky fajn, ale Rellik je jednoznačně z toho slabšího soudku (nejen z BBC, ale z Británie celkově) a nejspíš na to brzy zapomenu. 70%.

Plakát
Gunpowder

12. listopadu 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Strhující minisérie

Strhující podívaná, strhující atmosféra, fantastický historický materiál, který je pořádně temný, plný brutálních poprav (asi těch nejlepších v televizní historii), s perfektní hudbou, režií, scénářem, šťavnatými dialogy a vydatnými hereckými výkony všech zúčastněných (a samozřejmě v tom je i Mark Gatiss). Spiknutí střelného prachu, jedna z nejzajímavějších událostí britské historie, dostala zpracování, jaké si zaslouží. Ve všech ohledech vymazlené a bezchybné. Tahle historická minisérie (narozdíl od jiných) má navíc výrazné šance zaujmout i zcela neznalé, jelikož se jedná o jeden z nejlepších televizních počinů letošního roku a taky proto, že každá epizoda Gunpowderu je nezapomenutelným zážitkem, ve kterém je strhující každá minuta. Jednoznačně to nejlepší, co nám letos Británie nadělila a já nepochybuji, že si ještě někdy dám opáčko. 100%.

Plakát
Zázračná planeta II

15. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Fantastické a dokonalé

Po každém dokumentu BBC si říkám, že prostě není v silách kohokoliv v tomto vesmíru to ještě nějak překonat. A ejhle, v BBC to zase dokázali. Zázračná planeta II je další naprosto strhující dokument, revoluční záležitost s fantastickým scénářem, naprosto úžasnými zápletkami a zvraty, fantastickou hudbou (mistr Zimmer), nepopsatelně úchvatnou kamerou, úžasným komentářem (samozřejmě mistr Attenborough) a strašně obrovským počtem nerváků a dojemných i dechberoucích situací v každé epizodě. Dokonalost. 100%. Ždímačka emocí a pořad u kterého budete fandit tak, jako u ničeho jiného. Skutečně zhmotnělá fantazie, příroda v celé své kráse i hrůze. 100%.

Plakát
Would I Lie to You?

15. října 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

WILTY?

Fantastický pořad. Skvělá parta lidí (zejména tedy dvojka Mitchell a Lee, kteří jsou naprosto neskuteční) a porce velmi zajímavých příběhů, které jsou často i docela šokující. Britové humor umí, a v tomto pořadu to dokazují - je to velice vtipné, velice zajímavé, ani trochu trapné a echt kvalitní. 90%.

Plakát
Viktorie

15. října 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Viktorie

V porovnání s The Crown je tohle mnohem slabší, ale pořád skvěle britsky nadprůměrné historické kostýmní dobové drama. Viktorie má sice fantastický vizuál a výpravu, ale co se týče příběhu, je neskutečně pomalá a vlekoucí se, máloco si z toho budete pamatovat, žádné šokující zvraty to nemá. Nicméně Jenna je výtečná a ostatní herci taky, hudba je taky dobrá a celkem fajn se u toho odpočívá - není to taková šílená depka jako seriál od Netflixu, Viktorie je pozitivnější, ale o to méně zajímavá vlastně je. Čekal jsem víc, nicméně britské historické drama je britské historické drama, dobře natočené, líbivé... takže 70%, ani víc, ani míň. Zázrak se nekoná, ale špatné to není. Záživnější zápletky a tempo (nepíši větší, protože Viktorie žádné tempo nemá), by tomu prospěly. Za zkouknutí to ale stojí.

Plakát
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hammer is my...

Joss Whedon je scénaristický génius a u muzikálú to platí ještě tak stokrát víc (mrk, mrk Once More With Feeling) a u Dr. Horribla se mi to zase potvrdilo, protože tohle bylo fakt skvělé. Naprosto boží a legen (jenom si počkejte...) dární mix komedie, romantiky a akce s opravdu nepředvídatelným, ale o to zajímavějším koncem, skvělými songy (kovbojové) a skvěle napsanými charaktery, jak je ostatně u Josse zvykem. Koncert pánů NPH, Helberga , božího Filliona a okouzlující Felicie Day skutečně stojí za pozornost a dá se u něj litovat pouze jedné věci, a sice, že to nějakým způsobem nepokračuje a není toho víc. Takhle ale jde o parádní jednohubku nabitou neskutečným množstvím nápadů, u které vůbec nebude vadít, když ji uvidíte opakovaně. Protože tenhle muzikál, ve kterým je hlavní záporák sympaťák a klaďas kokot (Hammer is my penis) si to zaslouží. 85%.

Plakát
Epizody

14. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

epizody Epizod jsou fajn

Epizody jsou velmi zajímavým seriálem. Skoro celá první řada byla poměrně rozpačitá, ale atraktivní prostředí a zajímavé postavy stály za to, abych to s tím seriálem zkusil dál. A ono se to postupně zlepšovalo, je to fakt strašně dobrý. Matt LeBlanc je perfektní, skvěle ukázané tu jsou i rozdíly mezi americkou a britskou tvorbou, humorem, stylem života a skvěle to šlape. Já si užívám každou epizodu, skutečně skvěle se na ten seriál dívá a je to fajn oddechovka. Navíc je tam spoustu narážek na Přátele a vkus amerických diváků (ehm, mluvící pes). Jistě, Epizody zcela bez debat nejsou ani žádné zázračné veledílo, ale ten nápad a námět fungují skvěle. A navíc je to sakra z televizního prostředí, že jo. Po necelých třech sériích jsem skutečně spokojen, o to víc, že jsem se ke zhlédnutí dopracovával celá léta. 75%.

Plakát
The Defenders

14. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ještě lepší, než jsem čekal...

Pecka. Jsem nadšený. Defenders jsou bomba, o které jsem nepochyboval, že bude kvalitní a celý seriál se nakonec opravdu povedl. Určitě je mnohem lepší, než Luke Cage a Iron Fist, je na stejné úrovní s Jess a Daredevila může překonat snad jen Punisher - takže tohle víte. Trochu jsem se obával pomalejšího tempa, než se všichni sejdou, ale byl jsem mile překvapen, jak obrovsky moc mě první tři díly bavily (a ty další samozřejmě taky) a jak skvělé tempo bylo hned od počátku nasazeno a že jsem se nenudil ani jedinou vteřinu. Hlavní čtyřka si skvěle sedla. dialogy jsou krásně okořeněné a Jessiny hlášky jsou bezchybné, Krysten RItter je famózní. The Hand sice není kdovíjak úchvatný záporák, ale příběh dával smysl a "Fázi 1" pěkně zakončil. Sigourney byla fajn, ale neměla vůbec co hrát, její postava byla poměrně pitomá a Elektra je krom toho stokrát lepší a absolutně boží. Elodie Yung je famózní. Luke a Danny spolu fajn, Matt a Jess spolu fajn, Stick fajn, jeho návrat potěšil, ta postava je boží. Návraty, camea, všechno fungovalo a všechno mi udělalo radost, všechno se povedlo. Boží seriál, doufám, že ještě někdy k dalšímu setkání dojde, kdyby ne, byla by to strašná škoda. A těch prvních tří dílů se vůbec nebojte, všechno je nesmírně logické, sled událostí je naprosto přirozený a tempo je neskutečné. Osm dílů je úplně a zcela akorát. Že budou Defenders až takhle skvělí, jsem vůbec nečekal, a o to spokojenější jsem s výsledkem, kterému nemám co vytknout. 100%. A už mi hergot dejte toho Castla!!!

Předchozí