Mysliveček star trekovec
OFF-LINE

  • Jméno
  • Tomáš Mysliveček
  • Věk
  • Bydliště
  • Vojice
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Divoká Čína

30. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Divoká Čína očima BBC

Zatím jsem sice viděl jen první díl, ale vemte si to takhle: je to dokument, takže je fuk, po kolika dílech se to hodnotí a navíc je to dokument od BBC, takže každý průměrně vzdělaný občan ví, že jsou jen dvě možnosti: kvalita se buď udrží a nebo se zvedne. Nevím o existenci jiného dokumentu o Číně, ale i kdyby se této zemi věnoval každý druhý, tohle jen těžko překoná. Dechberoucí dlouhé záběry, překrásná země, překrásná hudba, tradiční vizuální lahůdka a hlavně jedna neskutečně zajímavá informace vedle druhé. Opravdu, index zajímavosti je asi tak 1000, navíc se mi na tomhle líbí i to, že to není čistě jen o fauně, ale i o lidech (lov ryb pomocí ochočených kormoránů fakt stál za to). Divoká Čína je další kvalitní dokument z dílny BBC a mou touhu po věcech podobného typu naprosto uspokojil. 100%, tradičně dokonalé.

Plakát
Dabing Street

30. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Rudá!

Ve výsledku docela zklamání. Ne sice nijak veliké, ale zato ne úplně malé. Rozhodně jde o nejslabší seriál Dejvického divadla (ačkoliv mohl být úplně klidně nejlepší) a Přebor i Čtvrtou hvězdu nechává hodně daleko za sebou. Největším problémem tohoto seriálu je, jak se ukázalo, absence Miroslava Krobota, který si pro sebe, jako již tradičně, ukradl naprosto veškerý prostor a nejen, že je jeho postava nejlepší, ale nejlepší jsou i díly, ve kterých režisér Janda vystupuje - a kromě toho tam háže jednu legendární hlášku za druhou, naprosto neskutečně suše, to jeho podání je fakt luxusní (Dabing mě neskutečně sere). Naprosto vynikající byla i camea Jirky Bartošky, Viktora Preisse, Filipa Švarce, Václava Faltuse a Ivana Trojana a skvělé vedlejší postavy Norberta Lichého a Martina Myšičky. Bohužel, hlavní postavy už tak sympatické nejsou - a to ani jedna. A čím víc dílů bylo, tím víc se chovali jako kreténi (což mě brutálně naštvalo hlavně v 10. a 11. díle, kde už to fakt přeháněli). Naprosto dokonalé epizody, ve kterých funguje úplně všechno a kde se humor obzvlášť vyvedl, jsou první (hnedle úvodní sekvence a smuteční proslov Jirky Bartošky), druhý (celý), čtvrtý (že si tam pro tebe dojdu), šestý (Trojan a Norbert mezi dveřma), sedmý (Vietnamci a pointa) a osmý (vyvolávání Filipovského) - což je ale jen půlka seriálu. Ta druhá byla skutečně těžce průměrná (někdy ani to) a jen občas lehce nadprůměrná. A hlavně na konci desátého dílu mi přišlo, že už to opravdu přehánějí. Prostě - zhruba na střídačku, jednou dobrý, jednou špatný. Ve výsledku nadprůměr, ale zklamáním se opravdu netajím. A mimo Krobota je nejlepší Voříšková, z hlavních herců je nejlepší, nejsympatičtější, nejlíp napsaná a.. no, nejhezčí. 75%. Kapitán Filcka je neskutečná hovadina, která mě brutálně štvala. A to jí věnovali takovýho prostoru!

Plakát
Blackpool

30. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dva Davidové v jednom seriálu

Další prvotřídní britská záležitost, kterou jsem si nehorázně užíval. Výběr songů je v Blackpoolu naprosto geniální a choreografie neodolatelná. Jak je u britských sérií dobrým zvykem, í Blackpool má fantastický scénář a fantasticky napsané postavy - a navrch také nesmírně povedené finále, kde se nejedna postava od základů změní. Obsazení je naprosto geniální a je vidět, jak si to všichni užívali - a stejně tak jsem si to užíval i já. David Morrissey je absolutně užasný, dokonce i lepší než David Tennant, který je samozřejmě také tradičně naprosto perfektní. Velevážený pan Tennant mě také velmi příjemně překvapil svým parádním zpěvem, ale když zrovna nezpíval, tam jsem mu nerozuměl absolutně vůbec nic. Fakt. Ani slovo. Ten skotskej přízvuk má v tomhle seriálu fakt brutální (jenže i mě, jako chlapovi, to přijde fakt nesmírně sexy). Blackpool funguje na výbornou (jen v té detektivní linii trochu škobrtá, hm, ale o tom to nakonec zas tolik není) a je škoda, že ho zná tak málo lidí. Já ho rozhodně neviděl naposledy. Ta hudební čísla doporučuju i samostatně, jsou fakt naprosto perfektní, obzvlášť duely mezi Carlislem a Tennantem v podobě Should I Stay Or Should I Go a These Boots Are Make For Walking. A krom toho všeho to má i naprosto luxusní hlášky. A hromadu sladkostí a kravin, kterými se Tennant celou dobu ládoval. Je fajn zjistit, že ta jeho chůze "na Tennanta" s rukama v kapsách, vznikla ještě před Doctorem. 100%.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nádhera

Přírodopisná dokumentární série BBC, to ke spokojenosti a dokonalému zážitku spojeným s výborným komentářem, který neřeší kraviny, ale chrlí jednu zajímavost za druhou, fantastickou kamerou, výbornou hudbou, úchvatným vizuálem a dechberoucími záběry (a řádnou dávkou napětí) většinou stačí. A od Yellowstonu to vše samozřejmě dostanete. Tento národní park je pro mě navíc jedním z nejkrásnějších a nejůžasnějších míst na světě, takže zážitek byl o to silnější. Jak jinak, nezbývá než doporučit. 100%.

Plakát
Kačeří příběhy

24. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

DuckTales! Whoo-oo!

Nové Kačeří příběhy ctí originál (a krásně na něj odkazují), ale přitom jsou zcela samostatné a vlastně i mnohem zábavnější a z mého pohledu možná i lepší, než originál, na který ovšem nedám dopustit ani dnes a celým svým srdcem ho miluju. Skutečně výtečně napsané zápletky, trocha serializace, výborný příběh plný úžasně palčivých otázek (matka kluků) a zajímavých nových postav (neteř Magiky), víc prostoru pro Donalda, který v původním seriálu zoufale chyběl, kluci mají propracovanější charaktery a dají se rozeznat, znělka je pořád neskonale úžasná (a tahle její nová verze se mi fakt zamlouvá) a... no, pokud mě tady aspoň někdo trochu čte, asi ví, co přijde. Je v tom David Tennant. A jako Skrblík je fakt fenomenální. Trochu jsem se toho před premiérou bál, ale musím říct, že tyhle DuckTales absolutně předčily všechna má očekávání a dokážu si představit, že to dotáhnou na stovku dílů původního seriálu. Předpoklady k tomu mají. Jsou dynamické, napínavé, krásně akční i zábavné, v mnoha věcech originální, už v prvních dílech nabídly snad úplně všechny postavy, které nabídnout měly a krom toho mají tu poměrně originální animaci, která je ale fakt totálně výborná. Teď doufám, že se tvůrci dabingu neinspirují tím novým výtvorem a nenazpívají píseň podle verze číslo 2. Tenhle originál je ale naprosto výtečný a v tomto případě mu dám i přednost. Za 1.sérii 95% a přeju kačerům dlouhé trvání.

Plakát
Star Trek: Discovery

24. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Star Trek!

Strašně jsem se bál, že se to nepovede a půjde o průšvih skutečně galaktických rozměrů. Sice bych i já mohl nabídnout kritiku jako "je to moc filmové, moc tmavé, moc přehnaně akční, moc moderní a moc si to bere příklad z Abrams filmů." A byla by to samozřejmě pravda. Problém je totiž ten, že kdyby si Discovery ponechala styl klasických ST seriálů jako TNG, DS9 a VOY pravděpodobně by v současnosti moc dlouho nefungovala a už vůbec by nenalákala nové fanoušky. Chápeme? Současný Star Trek prostě musí odpovídat současnému publiku, což vlastně trochu ukázala už Enterprise.

Ale dost mého filozofování. Hlavní je, že Discovery se skutečně povedla a rozhodně se nejedná o nejslabší Star Trek seriál. Má výborné postavy (až na Stametse, kterého navíc hraje strašnej nesympaťák), a narozdíl od jiných jsem si oblíbil i Michael. Byl jsem rád i za nečekaně velký prostor pro výborně ztvárněného Sareka. Nejlepší jsou Doug Jones a Michelle Yeoh (obzvlášť v druhé polovině), naprostým králem je ale fenomenální Jason Isaacs, Lorca je navíc i nejlepší postavou. Zprvu jsem zuřil kvůli podivně neklingonsky vypadajícím Klingonům (kteří vypadali trochu jako Xindové), a i když jsem si občas říkal, jak je to divné, nejsem zas takový blázen, abych vyhlašoval válku kvůli tomu, jak vypadají, naopak to považuji za sympatický nápad. A navíc všechny řeči vedou v klingonštině, což je fakt lahůdka a něco neskutečně krásného pro mou duši a fandovské srdce.

Příběh překvapil už od začátku, a to nejen rychlým tempem a pokročilými technologiemi "po Voyageru." Z úvodního dvojdílu jsem byl nadšený a když se pak děj přesunul na Discovery, začal se ještě zlepšovat a byl čím dál lepší. A když se pak loď dostala do zrcadlového vesmíru (což snad není spoiler), ze seriálu se stala skutečná nesmírně vymazlená lahůdka, která nabídla jeden šokujicí zvrat a odhalení za druhým a já byl nadšený z každého okamžiku, protože to mělo logiku a bylo to fakt neskutečně výborné. Tahle linka se tvůrcům skutečně povedla, žádný Star Trek seriál neměl dobrou první sérii (a někdy i druhou), takže o to lepší Discovery je. A samotný závěr první série slibuje velké věci i do budoucna... Navíc se povedla i nová znělka a hudba celkově a potěšil mě i "návrat" Harcourta Fentona Mudda. Jako milovník Star Treku jsem naprosto nadšený (ačkoliv jsem téměř jediný) a nemůžu se dočkat druhé série.

Nejlepší epizody: Choose Your Pain, Léthé, díly 10 - 13. 100%.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pýcha a předsudek 2

Pýchu a předsudek jsem nečetl ani neviděl žádnou z verzí (v tom druhém případě zatím), postavy jsem znal pouze od slyšení, takže mi bylo vcelku ukradené, kdo je hraje, jak vypadají a jak jsou staré. P. D. James je ovšem zárukou kvality a produkce BBC samozřejmě také, takže ačkoliv jsem sice předlohu (zatím) nečetl, na tuhle adaptaci jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Pemberley a okolní venkov jsou naprosto skvostné, přenádherné lokality, Jenna byla zase děsně cute a roztomilá, atmosféra byla super, herecké výkony perfektní, atmosféra a tempo postupně se zlepšující a minutu od minuty gradující. Začíná to klidně, pomalu, až lehce nezáživně, seznamování s postavami je ale v tomto případě nevyhnutelné, ale poslední část už byla naprosto dechberoucí. Za mě spokojenost. 80%.

Plakát
Zpupný krákal

25. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nechť tento názor můj dobrou radou vám jest, neboť Zpupný krákal dobrým učiněn je dílem

Jako u 99% britcomů jsem byl trochu nejistý, jak se to vyvine a jako u 99% britcomů jsem se obával, že tentokrát už vážně musím narazit na nějakou trapnou debilitu. A opět se to naštěstí nestalo. A opět se to vyvinulo naprosto parádně. Britové opět nezklamali a tvůrce fantastické Černé zmije také ne, je pořád ve formě. Nutno podotknout, že Zmijákovi se to hodně podobá. Nejen kulisami, ale samozřejmě i dobou, postavami a vlastně i humorem - a to pořádně, tenhle příběh by tam výborně fungoval. Willda je geniálně napsaný a David Mitchell, kterého jsem doteď znal pouze z Would I Lie To You?, si to užívá a je v té roli naprosto geniální. Košatá, básnická mluva, které nikdo nerozumí a působí směšně a kapka podivínství mu perfektně sednou. A konečně se dozvíme, kde bral všechny ty nápady, Všechny postavy (hlavně Zadek, Baldrick 2.0) do jedné naprosto luxusní. Těším se na další díly. Klenot britské tvorby, o kterém jsem až do premiéry v Česku samozřejmě nikdy neslyšel ani fň. 90% - to proto, že očekávám, že se to zlepší :)

Plakát
The Gifted

25. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Gifted

Vynechme teď fakt, že jsem na to původně začal koukat jen díky Natalii Alyn Lind (páč je to fakt kost a navíc je skvělá). Od Gifted jsem nic neočekával (jen tu Natalii Alyn Lind, páč je to fakt kočka a navíc umí hrát), ale pilotní díl mě skvostně navnadil, přinesl fajn tempo, záživnou akci, do které postavy hodil vlastně hnedka v úvodu i výborný začátek příběhu - navíc i Amy Acker, která je od Angela pořád stejně báječná. Další díly jsem tedy sledoval už proto, že mě celý seriál skutečně překvapil, je to fakt dobrá podívaná a s každým dílem možná i o něco lepší. Menší počet epizod je v tomto případě rozhodně výhodou, prodloužení pro druhou sérii potěšilo a vývoj příběhu v rámci první série rozhodně nezklamal. Navíc je to mnohem lepší podívaná, než jakýkoliv X-Men od... Posledního vzdoru (kromě Logana) a pro mě osobně tvoří tahle série vynikajicí kombo s Gothamem. Na Foxu se komiksové seriály skutečně daří a já jsem tomu rád - tohle zklamání by bolelo. Jistě, žádné scenáristické veledílo hodné jakýchkoliv cen to není, ale velmi příjemně se to sleduje, je to svižné a opravdu to nenudí. Já rozhodně můžu doporučit. 75%.

Plakát
Soumrak templářů

25. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zábavný průměr

Tenhle seriál mohl být fakt skvělý po všech stránkách. Luxusní námět, jedno z nejzajímavějších historických období a kanál History. Prostě není co zkazit, říkal jsem si. Bohužel jsem se mýlil. Existuje sice hromada mnohem horších seriálů, přesto ale Knightfall zůstává jen průměrným dílkem se šíleně nenaplněným potenciálem. Jeho pozitivy sice zůstává to, že má dobré herce, luxusní vizuální stránku a fajn výpravu, každá epizoda má jen čtyřicet minut a co je nejdůležítější, že to vlastně docela utíká a ani u jedné epizody jsem se vyloženě nenudil. Ani ten příběh není sice úplně pitomej, jenomže je to fakt extrémně nedotažený po scenáristické stránce. Za ty peníze je to fakt škoda, seriál si zasloužil mnohem větší péči a to i po stránce historické přesnosti, tohle je učiněný fantasy. A jako celek je to prostě těžce průměrné koukatelné neurážející béčko jako řemen. Nic míň a bohužel ani nic víc. U případné druhé série už nejspíš budu chybět. 60%.

Předchozí