venalce
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Legion

6. dubna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Další důkaz, že si komiksárny zaslouží inovativní přístup

Wow! Jako že fakt WOW! Tak tohle bylo neskutečné psycho. Tahle vlna komiksáren "trochu jinak" je něco, co jsme jako diváci potřebovali. A Legion je vážně JINÝ. Nevím, co pochválit víc - celistvost příběhu, psycholadění, herecké výkony, výborné postavy, kameru, práci s efekty a hudbou nebo prostě všechno dohromady? Takhle vypadá seriál roku. A že to byla jízda!

Ano, není to seriál pro každého, pilot nebyl něco, co by každý strávil, a opravdu, ale opravdu NEDOPORUČUJI DÍVAT SE NA TO PŘED SPANÍM! Ale tohle je seriál z x-menovského světa, o kterém jste snili ani jste o tom nevěděli (pravda, je to tak "trochu" noční můra, ale nikdo neříká, že sny musí být vždy líbivé, že?). Zajímaví mutanti, jejichž schopnosti nejsou pouhou bojovou vybaveností, velice schopný záporák, který opravdu budí hrůzu, a příběh, který není jen o "záporák chce ovládnout svět, pojďme ho porazit".

Vedle tohodle vypadají mnohé x-menovské filmy poněkud bezduše a bezzubě. Čím déle seriál trávím, tím lepší dojem z něj mám. Je to chytré a pečlivě vybalancované psycho, do kterého se bláznivě zamilujete. Už jsem říkala, jak velká zábava to je? Člověk by se z toho zbláznil...

Plakát
Class

13. prosince 2016

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Wow.

Čekala jsem nějaký čajíček jako byly Sarah Jane Adventures, ale tohle mělo daleko blíž k Torchwoodu. S tou třídou se teda nemazlili. Svým způsobem to Doctora vůbec nepotřebuje, větší kompliment jeho sequelu snad ani nemůžu dát. Prostě se na to podívejte a udělejte si svůj vlastní názor, ano?

Plakát
Luke Cage

17. listopadu 2016

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Netflix pořád vládne všem komiksárnám

Začít hodnocení větou, že Luke Cage není až taková pecka jako Daredevil nebo Jessica Jones, není fér, protože se tu pořád bavíme o prvotřídní atmosferické komiksárně. Jessica Jones byla seriálem o ženách, tohle je seriál o černoších a jazzu. Právě tohle ladění dává sérii další rozměr navíc, už se nemůžu dočkat, čemu se bude věnovat Iron Fist. More Defenders, please!

Plakát
The Good Place

26. září 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

S každým dílem lepší a lepší...

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

Plakát
Merlin

11. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Přece to nemůže být TAK špatné...

V létě neuškodí odreagovat se něčím lehčím, a protože čekání na titulky k The Living and the Dead je dlouhé a druhá série Humans není v dohledu, rozhodla jsem se proti svému nejlepšímu vědomí a svědomí dát šanci Merlinovi. Jsem v polovině první řady a zatím mohu jen s politováním říct, že se potvrdily mé nejhorší obavy. To, že zmasakrovali artušovskou legendu k nepoznání a prostředí ze všeho nejvíc připomíná pohádkový svět Once upon a Time, bych ještě unesla, ale ta nebetyčná prostoduchost je příšerná. Např. takový Uther je tam očividně jen proto, aby byl v každé epizodě osinou v zadku. Jiný rozměr ta postava nemá, každou epizodu doufám, že už ho někdo konečně odpraví. Ostatní postavy se chovají podle klišoidního očekávání, nějaký vývoj nebo dokonce logika se mohou jít klouzat.
Jsem nesmírně ráda, že jsem Colina Morgana poznala díky Doctoru Who a Humans a Bradleyho Jamese v iZombie, protože tohle bych hochům zřejmě neodpustila.

Těch 70% je HODNĚ nadnesených, protože doufám, že kvalita půjde se sériemi nahoru a za pár epizod budu psát omluvný komentář.

Plakát
H+

2. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Divácká výzva

Uf, tak tohle bylo divácky náročné. Doporučuji zhlédnout jako maraton, jinak se v tom ztratíte. Maraton vám dá alespoň nějakou šanci. I tak je to výzva, protože každá z těch miniepizod (jinak se to nazvat nedá) se odehrává s jinými postavami v jiné časové linii. Jako první pokus o velký webseriál to bylo dobré, ale příliš komplikované, nemluvě o tom, že mnohé zůstalo nevysvětlené a nedokončené. Například taková linie s dítětem. Co bylo vlastně zač? Co ho dělalo tak "spešl"? I o Simoně jsme se nakonec dozvěděli víc, byť to taky nebylo úplně košer. Je to škoda, protože jsem si celou dobu říkala, že kdyby to mělo tradiční formát a příběh trochu víc prostoru, mohla to být stejná pecka jako třeba loňské Sense8, kvalitního materiálu tam rozhodně bylo dost. Další díly ale nikdy nevznikly a většina diváků to pravděpodobně vzdala před koncem. Jak říkám, škoda.

Plakát
iZombie

1. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Svěží závan rozkládajících se mozků

IZombie je seriál po všech stránkách sympatický, tuhle zombie nemůžete nemilovat. Jde o jednu z těch detektivek ozvláštněných fantasy prvkem s tím, že tady má fantasy prvek nad detektivkou lehce navrch. David Anders se pro roli veskrze slizkého záporáka snad narodil a Rahul Kohli jako Ravi je natolik sympatickou postavou, že si snad ani nezaslouží pouhou roli svádící k označení "sidekick". Problémy mám jen s Majorem, jehož dramatičnost mi brzy začala lézt krkem. Je to takový tragéd, že pořád doufám v jeho definitivní odpravení. Co se týče samotné Liv (Mohla by mít oživlá mrtvola stylovější jméno než "Liv Moore"?), obdivuji kreativitu jejího vaření. Někdy mám až pocit, že na nás některé epizody mávají absurditou a la "Pushing Daisies" (viz třeba 2x14 "Eternal Sunshine of the Caffeinated Mind"), za což jim patří můj neskonalý dík (Ano, pořád se mi po tom seriálu stýská.). Stále se pak ale nemohu zbavit dojmu, o kolik lepší by tenhle námět byl, kdyby se ho skutečně ujal Bryan Fuller. IZombie je vskutku osvěžením v současném seriálovém světě, ale pořád zůstává jen na půl cesty mezi realistickým pojetím a totálním úletem, osobnostní změny Liv pak působí zbytečné nereálným dojmem. Osobně si myslím, že by měli přitlačit na pilu v bizardnosti a stylizaci epizod, trocha šílenosti by tenhle seriál dovedla k úplné dokonalosti.

Plakát
Pýcha a předsudek

13. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Věrná adaptace není vždy výhra

Z těžko popsatelných důvodů mi tahle adaptace přijde značně neosobní. Jistě, jde o věrné zpracování knihy a proti hereckým výkonům nelze říct ani popel, ale celé je to studené jak psí čumák, jako by se jednalo jen o otrocké převedení předlohy bez dalšího vkladu ve prospěch televizního zpracování. Nedokázala jsem se sžít s postavami a většina castingu mě rozčilovala, asi nejvíc přestárlé sestry Bennetovy (v tomhle odpovídá filmová adaptace z roku 2005 knize daleko věrněji). Nakonec jediný, kdo to v mých očích situaci vylepšoval, byl Colin Firth coby pan Darcy, ale jinak nevidím důvod, proč se na tuhle minisérii podívat znovu. V tomto případě zůstanu věrná filmu z roku 2005, který je možná volnějším zpracováním knihy, ale má tolik kvalit navíc, že zdejší věrnou adaptaci dalece překonává.

Plakát
Galavant

9. února 2016

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gáá-láá-vááánt!

Galavant je úžasný. Čas od času je nám takovéhle šílenosti třeba, abychom nebrali seriálový svět příliš vážně. Díky tomu, že se jedná o ryzí parodii, je tu možné všechno, takže vás vždy překvapí dalšími a dalšími úlety. Písničky celou tu netradiční atmosféru jen podtrhují a jsou provedené na vysoké úrovni, pokud byste se snad o jejich kvalitu báli. Tu a tam se mihne hvězdný host a časem si zamilujete mnohé z postav, ale hlavně jde o ty nápady a vtípky.

Třetí série se dočkáme leda zázrakem, ale buďme vděční alespoň za ty dvě, Galavant vám totiž spolehlivě vykouzlí úsměv na tváři (pokud vám rovnou nezpůsobí neutuchající záchvat smíchu).

Plakát
Legends of Tomorrow

9. února 2016

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bez náboje

Ne, prostě mě to nepřesvědčilo. Tradiční hon na záporáka ještě beru, ale všechny postavy mi přijdou krutě nesympatické a jednotlivé epizody prostě jen naplňují očekávaná klišé. Celé to na mě působí uměle a ani Arthur Darvill jako Time Master to nezachrání. Pilot mě navnadil čekat něco víc, ale prvotní nadšení rychle opadlo. Radši zůstanu u Flashe, ten tu tolik potřebnou jiskru má, tohle je bez přidané hodnoty.