Longsword
OFF-LINE

  • Jméno
  • Michael Longsword
  • Věk
  • 43 let (Vodnář)
  • Bydliště
  • Zabreh na Morave
Facebook Twitter E-mail
Plakát
The Rook

20. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

X-meni po britsku

Ocitáme se v příběhu ve stejném stavu, jako hlavní hrdinka, nevíme nic. Tento zajímavý koncept umožňuje divákovi hledat "pravdu" společně s ní. Z tohoto úhlu pohledu vynikající myšlenka a dokonce i provedení.
Poněkud problematické je obsazení, osobně mi chvíli trvalo, než jsem si na postavy zvykl. Podobně "nízkorozpočtové" mi připadalo i celé provedení, kromě několika efektů to je v podstatě komorní záležitost. Na druhou stranu to přidává celému příběhu jistou intimnost a i intenzitu.
Kdo má rád krváky si neužije (moc), kdo má rád detektivky říznuté sci-fi naopak ano.

Plakát
Mr. Iglesias

9. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Odpočinkovka jak má být

Kdo zná "Fluffy" Iglesiase, stand-up komika, ten si nemůže nechat tohle dílko ujít. Humor, při kterém každé druhé slovo není F-word, ale naopak, si skoro laskavým způsobem dokáže dělat legraci jak z ostatních, tak i sám ze sebe.
Totéž přímo teče z tohoto seriálu. Naprosto schématické postavičky, naprosto schématické kulisy, ale o to příjemnější pokoukání. A opravdu vtipné vtipy, dokonce i na Ameriku.
Kdybych byl nostalgik (a já jsem), tak by mi to atmosférou připomnělo starou Sabrinu, malou čarodějnici, tu s papundeklovými budovami a tak trochu otravným smíchem publika.
Pokud chcete se jen tak pobavit, nehledáte hluboké myšlenky ani temné záludnosti, pak Mr.Iglesias je tu pro vás.

Plakát
Dobrá znamení

11. června 2019

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Velmi dobrá znamení

Původně jsem se bál, že když to natočí Britové, bude to nízko-rozpočtová slátanina, protože to ostrované prostě "umí". Ale byl jsem více než jen příjemně překvapen. A dokonce musím říct, že pro mě je to za poslední dobu jeden z nejvýraznějších počinů, které jsme na obrazovkách mohli vidět. A to i v konkurenci takových pecek, jako GoT a spol. Vizuál je zatraceně blízko "Pomodleným kopcům", kostýmy jsou úplně perfektní a Tennant jako Crowley je ďábelský (pun intended), ale to už jsem věděl od Jessiky J., kde exceloval.
Příběh samotný je typické spojení P&G, lehce sebe-ironizující, avšak svým způsobem laskavý humor britského ražení. Navíc plný odkazů a citací, které jsou zpestřením pro chytré lidi, jak jsem někde četl v jiné recenzi. Pro ty, kteří se rozhodnou seriál zkouknout celý, jako jednu z mnoha těchto perliček doporučuji se soustředit na to, co čte nebohý americký vojáček na bráně základny.
Shrnuto, do jedné věty: Je to skvělé, neokoukané, zábavné a uplyne to rychleji, než by si člověk přál!

Plakát
Zelenáč

17. dubna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Starý ale přesto nováček

Když se člověku během krátké doby několikrát převrátí život vzhůru nohama má jen málo možností. Jednou z nejšílenějších je stát se poldou, v pětačtyřiceti. A přesto se to stalo.
Seriál je inspirován přesně takovým příběhem, ale je více soustředěn na lidi, než jen na nějaké ty policejní procedury. Na to, jak se lidé dokáží měnit, jak je dokáže změnit služba, co s nimi dokáže udělat náročný výcvik, i setkání s realitou běžného (či méně) dne v modrém.
Seriál je postaven především na Nolanovi (Nathan Fillion), který je tak skvělý jako prakticky ve všem, ale ani ostatní nejsou jen stafáž. Naopak. Což je obrovské plus. Je postaven na střetu světů jednotlivých postav a i na troše toho humoru (a něco málo slz).
Je to seriál odpočinkový, ale přesto jsou v něm momenty, které člověka donutí se na chvíli zamyslet.
Když to shrnu, očekával jsem tak trochu průměr a dostal jsem mnohem víc. Tolik, že si to dovolím srovnat i s Casltem, tak o hodně víc.

Plakát
Hra o trůny

11. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fantasy jak má být

Představte si svět, kde žili draci, ale už nežijí (nebo?). Představte si říši, kterou zakládaly velké a ušlechtilé rody, ale zbyl jen jejich pletichařící stín. A představte si, že daleko na Severu je Zlo, na které už všichni dávno odmítají věřit.
Tak nějak začíná vpravdě epická sága, kterou nám HBO předkládá.
Na rozdíl od dřívějšího pojetí, kdy jsou postavy zaškatulkovány v rovině dobro/zlo, tady jsou všichni mnohem živější. Víc živí, než by se zdálo milé, některé projevy života tak mnozí sledující nesnesou. A proto také mnohem více a mnohem častěji mrtví, než by divák průměrné fantasy až dosud měl možnost sledovat.
Není snad jediné postavy, která by se nevyvíjela v čase a není snad jediné, která měla jistotu, že se dočká konce.
Obojí dělá, kromě skvělého vizuálu, od rekvizit, přes kostýmy, po lokace, z GoT fenomén dnešní doby.

Plakát
The Orville

1. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ne-Star Trek

Ti z nás, co se v minulém miléniu nejen narodili, ale i brali rozum, a vyrůstali na ST-NextGen, ST-DS9 a ST-Voyager, očekávali, že nový Star Trek bude podobný, ale on není. Což není nic špatného, je jiný. (A je dobrý.)
Naopak Orville je naprosto přesně to, co se od nového ST očekávalo. Jen v modernějším hávu s modernějšími "problémy" (správně bych měl říct případy) k řešení a v trochu low-cost provedení.
Takže za mě velmi vysoké hodnocení, protože to naplňuje to, co mi na novém ST chybí a co jsem měl rád na starých, má to humor (typický Seth, až by se dalo říct), má to sympatické postavy, dokáže zaujmout i pobavit.

Plakát
The Umbrella Academy

25. února 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pomalá, ale o to lepší jízda

Zvládl jsem celý set během jednoho dne a můžu říct, že toho nelituji. První díl je dobře lákající, byť souhlasím, že trochu pomalejší, ale celkově je to prostě skvělé, další díly to vynahrazují a celkově tak děj plyne až do závěru, který rozhodně stojí za to.
Na rozdíl od jiných, vyzdvihuji herectví Ellen Page, protože ona prostě je dokonalá. Stejně působí v dalších dílech i "navrátilec". Ale ona vlastně tam není žádná "hluchá" postava. Možná mi připadala trochu slabší Cha-cha, ale to je tím, že nemám rád její představitelku.
Za sebe musím říct, že tenhle seriál se opravdu povedl, byť jsem od něj, díky tomu hype, co kolem něj byl, zase tolik nečekal.
Pokud máte rádi dnes tolik moderní "ponuré" komixy, tak tohle je přesně to, co hledáte.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nejlepší věc od Misfits

Britové seriály umí, když chtějí. A tenhle chtěli hodně. A povedl se.
Začal bych od postav, skvěle napsané, ještě lépe zahrané. Samotná zápletka, přesněji zápletky jsou postaveny tak, že je člověk chce sledovat, jsou zábavné a skvěle do sebe zapadají. Dělají postavy ještě barvitější, než by se na teenagerovskou sérii s pouhými osmi díly a dvaceti minutovou stopáží zdálo.
Jestli hledáte drama, je tam, jestli hledáte lásku, tak vás překvapí její nedostatek, ale i neuvěřitelné množství, jestli hledáte "road movie", i to tam, svým způsobem, je. Jestli vůbec v životě hledáte, tak tady máte jeden z pokladů ...
Jediný důvod, proč nedávám plný počet je až příliš temný filtr i v místech, kde být nemusel. Dodává celému seriálu velmi ponurou atmosféru i v místech, kde by naopak to pomyslné sluníčko svítit mohlo.
Jinak je to bomba a klenot, který by měl vidět každý!

Plakát
Hříšná duše

29. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skládanka

Málokterá mini-série, kterou jsem v životě viděl, je tak skvěle propracovaná jako tato. Není to jen detektivka, je to perfektní skládačka, kde přestože hned od první epizody víme co se stalo, až do konce nevíme proč. Takhle si představuji, že by měla totiž pravá detektivka vypadat. Žádné kouzelné stopy, žádná magická dedukce, žádné nadpřirozené kouzla CSI, ale jen detektiv, co se opravdu chce dopátrat pravdy a oběť, která si zaslouží spravedlnost.
Doporučuji, kdo má rád psychologické detektivky, nebude litovat.

Plakát
Smaragdové město

7. ledna 2017

92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Dorotka z Kansasu

Když jsem o tomto seriálu slyšel, znělo to jako pecka. Pak jsem o něm naopak dlouho neslyšel, což začalo být podezřelé. A nakonec se o něm začalo šuškat, což je vždycky (nebo skoro vždycky) známka, že stanice vsadila na špatnou kartu a teď neví, jestli ji má hodit do talónu, nebo věřit, že to nebude úplně Černý Petr a alespoň část nákladů se vrátí.
Po dvoudílném pilotu mohu říct asi toto (Toto? ;-) ). Je to jiné, než jsem čekal, je to lepší, než naznačovaly všechny škarohlídské negativní recenze a dokonce bych se nebál říct, že to není úplně špatné.
Tak především, Dorotka není policajtka, jak se z počátku tvrdilo, což vůbec není na škodu. Není tedy úplně "slušňák", jako byla Judy Garland blahé paměti. Je mnohem lidštější, plastičtější (a to nemyslím jen hrudník, ale o tom až později) a bude zajímavé vidět, jestli je to jen náznak, nebo se bude dále rozvíjet.
Čaroděj je dost tajemný, aby byl zajímavý, ale čekal bych od něj více (což doufám přijde). Čarodějnice mají každá něco do sebe, ale platí totéž, co s čarodějem.
Vizuálně je seriál udělaný dobře, žádné super-přehnané efekty pro efekt, decentní kostýmy, moc pěkná výprava.
A teď kyselé jablíčko, děj. Začnu od konce, tedy od konstatování, že rozhodně chci koukat dál a to i přes to, že: děj byl takový nezarovnaný, jako písmo, které místo do bloku je zarovnáno na levý okraj. I když je napsáno hodně, máte pocit že celé kusy příběhu vám chybí. Že jsem čekal alespoň určitá vysvětlení, protože náznaků bylo víc, než v Game of Thrones a nevím, jestli bude čas všechno vysvětlit.
To protože ačkoliv to tak nevypadá, děj (přesněji mnohé dějově linky) má vcelku spád a dokonce i "nudná" cesta po cestě z žlutých cihel není úplně marná.
A konečně herci. Dorotka je vcelku koukatelná a sympatická, Toto je pes ( ;-) ), Lucas je jistě eye-candy jak dělaný (včetně jeho "rozervané duše", to holky milují ;-) ) a Čaroděj? Vincent by dokázal zahrát i betonový sloup ;-)
Shrnuto. Není to Got, není to Shannara, není to ani OUtT, ale ... jo, jak jsem řekl, budu se dívat dál.

Předchozí