phoebe.h2
OFF-LINE

 • Jméno
 • Nikola
 • Věk
 • 29 let — narozeniny slaví za 211 dní (Lev)
 • Bydliště
 • Praha
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @nikolanem
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
American Horror Story

11. prosince 2012

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tomu se říká horor

American horror story se zpočátku rozjíždí pomalejším tempem, ale po pár dílech se rozjede smršť zvratů, které vyvrcholí v parádním finále.
První a druhá řada se od sebe naprosto liší, ale každá dokáže plně uspokojit choutky fanoušků hororu a napětí.
Seriál, který dominuje skvělým hereckým obsazením včele s famózní Jessicou Lange, zvrácenými příběhy a pořádnou dávkou napětí.
Doporučuji sledovat v noci, dodá to tomu tu správnou atmosféru.

Plakát
Broadchurch

10. dubna 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pořádné drama

Do Broadchurch jsem se pustila hlavně kvůli Davidu Tennantovi, ale výsledku na tom vůbec nezáleží.
Myslím si, že Broadchurch velice věrohodně znázorňuje, jak by to vypadalo na takovém malém městečku, kde nejsou na vraždy zvyklí a ještě k tomu malého chlapce.
Seriál si dobře hraje s psychologií postav, o tom, jaký dopad má smrt Dannyho na jeho rodinu, hlavně poté, co se začnou rozkrývat různá tajemství, které jednotlivý členové Latimerovic famílie tají.
Každý je podezřelí a s nikým si nemůžete být na 100 % jistí. Máte tu překvapivě vtipného faráře, otce, který nechce přiznat, kde byl tu noc, kdy Danny zemřel, podivnou ženskou se psem a minulostí, která je zahalená rouškou tajemství a trafikanta, který byl v minulosti odsouzen za sex s nezletilým/nezletilou a u něhož je hezky ukázáno, jak média dokáží zničit život.
Herecké výkony jsou přesvědčivé, dialogy dobře napsané a vše skvěle doplňuje povedený soundtrack a těším se, až si budu moc poslechnout píseň, která hraje vždy na konci dílu.
Jinak skotský přizvuk Davida Tennanta je opravdu slast pro uši.

Plakát
Černá listina

28. října 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

James Spader válí...opět.

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit.
Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu.
Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte.
U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány.
Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit.
Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit.
+ James Spader
+ uvěřitelné herecké výkony
+ dobrá hudba
+ dobrý scénář

- manžel

Teď jen doufám, že Blacklist nedopadne jak loňský Following, který mě přes počáteční nadšení zklamal.

Plakát
Deception

14. ledna 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Předvídatelné

K Revenge jsem se ještě nedostala, takže nevím, do jaké míry Deception Revenge vykrádá, ale jedno vím jistě. Pilotní díl byl velice slabý, děj nedokázal udržet divákovu pozornost na delší dobu, dost hluchých míst, herecké obsazení taky za moc nestojí.
Největší problém mám s Joannou. Tu drsnou policistku s citlivou stránkou jí prostě nežerete. V nějaké jiné roli by se její představitelce možná dařilo, ale tahle role pro ní není. Ale není to jen její vina. Za většinu z toho může scénář, který nemá, co nabídnout. Velmi ploše napsané postavy, které nemáte šanci si oblíbit.
Dám tomu ještě pár dílu, jestli náhodou nedojde k nějakému zázračnému zlepšení, ale moc tomu nevěřím.
Pokud jste se k Deception ještě nedostali, tak to ani nedělejte. Existuje mnoho lepších průměrných seriálů na vyplnění volného času.

Plakát
Dexter

23. března 2013

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tonight´s the night..

Dexterovi jsem odolávala dlouhou dobu, ale jakmile jsem se k němu dostala, už mě nechtěl pustit.Seznamujeme se sériovým vrahem, kterému budete fandit. Zabíjí totiž jen padouchy.
Tento seriál má mnoho kladů a záporných věcí se mnoho nenajde. Jeho dětství zahalené rouškou tajemství je jednou z nejzajímavějších linií příběhu. A přestože jsme se dozvěděli již mnoho o původu jeho choutek k vraždění lidí, myslím, že scenáristé nám neodhalili ještě vše a nechávají si esa v rukávu. Dalším plusem, díky kterému vynikala hlavně první,čtvrtá a sedmá série, jsou zajímaví záporáci.
S příchodem Dextera na scénu dostal televizní svět něco, co mu dlouho chybělo. Kvalitní seriál s výbornými hereckými výkony a skvělou zápletkou, který si tento nadstandard udržuje po celých sedm sezón. Snad pouze třetí řada byla v celku zbytečná a postrádala zajímavý děj, ale i přesto jsme se během této série dočkali dalšího posunu charakteru všech postav a hlavně těch ústředních.
Dexter se po celou dobu rozvíjí, ale přesto nevybočuje ze svého charakteru. Je to pořád jeden a ten samý člověk, ale životní lekce ho posouvají někam dál. Dobře to jde vidět na jeho vztahu s Ritou. Nikdo by od začátku seriálu nečekal, že by mohl být sériový vrah milujícím otcem. Je to sice zvláštní a ne každého fanouška to potěšilo, ale přesto je to podané vkusně a s citem.
Přestože během šesté řady došlo opět k menšímu úpadku kvality, připravila si tato série skvělou půdu pro tu sedmou, která je tou nejlepší, jenž nám byla od tvůrců naservírovaná. Málokterý seriál se totiž může pyšnit tím, že je každá epizoda nadprůměrnou podívanou.
Edit: Co si budeme nalhávat, závěrečná řada byla jako horská dráha. Dobrý díl střídal nudný díl a pořád dokola.
Jestli byl seriál zakončen, jak bych si přála? Ne. Ale nikdy se nedá zavděčit všem. Finále pro mě bylo rozpačité. Líbilo se mi a zároveň nelíbilo.
Když se na to podíváme jako na celek, tak závěr dává smysl. Ukázal dokonale vývoj Dextrovo postavy. Ale co tvůrcům nedokážu odpustit je, jak v této řadě nezvládali linie vedlejších postav.
Přestože Dexter neskončil tak, jak bych si přála a některé řady nebyly natolik nabušené, jako jiné, stále musím své hodnocení nechat na 100 %, protože i přes tyto kiksy se Dexter stále řadí k těm málo seriálům, které si po tak dlouhou dobu uchovaly určitou kvalitu.

Plakát
Doktorka podsvětí

11. prosince 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zklamání

Na seriál Mob doctor jsem se těšila. Očekávala jsem od něj, že bude něco víc, než jen seriál z lékařského prostředí. Tím sice je, ale ani jedna dějová linie nefunguje. Lékařské prostředí je velmi odfláklé a prostředí mafiánské je neuvěřitelné. Například postava Morettiho je naprostý fail. Představiteli této postavy to prostě nesežerete. A hlavní postava doktorky Grace je silně nepříjemná a těžko se s ní ztotožníte.
Po pár dílech si nakonec uvědomíte, že je vám naprosto ukradené, jak dopadnou osudy jednotlivých postav.
Potenciál měl seriál obrovský, ale již díky sledovanosti je jasné, že se dalšího pokračování nedočkáme. A v tomto případě si to seriál jednoznačně zaslouží.

Plakát
Exile

11. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

BBC opět nezklamalo

Musím se přiznat, že jsem si Exile pustila hlavně díky Johnu Simmovi, který je mým velkým oblíbencem, ale nakonec se z této minisérie vyklubal skvělý zážitek.
Seriál dominuje skvělým hereckým obsazením, inteligentním příběhem a postupnou gradací.
Jediným mínusem je, že později začnete předvídat dějové zvraty, ale i tak to neubírá Exilu na kvalitě.

Plakát
Glee

11. prosince 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Staré dobré Glee se vytratilo

Dříve jsem Glee zbožňovala. Seriál přinesl něco nového, zajímavé postavy, nebál se věnovat jakýmkoli tématům. První řada byla perfektní, dobře rozpracovaná dějová linka, postav bylo tak akorát. Velmi jsem se těšila na druhou řadu, ale s jejím příchodem přišlo velké zklamání. Stále více hvězdných guest stars, více nových postav na úkor těch starých, špatný výběr songů, vykrádání sebe sama a mnoho dalšího.
Seriál nadále sleduji již z nostalgie a kvůli postavě Rachel a pár dalším oblíbencům, ale pokud seriál s kvalitou nestoupne, zařadí se po bok pár dalších, kterých jsem přestala sledovat ještě před jejich ukončením.
První série: 100 %
Druhá série: 80 %
Třetí série: 70 %
Čtvrtá série: zatím nehodnoceno (ještě se vysílá)

Plakát
Go On

11. prosince 2012

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Go on

Původně jsem se do Go on vůbec nechtěla pouštět. Potom, co jsem si pustila promo, jsem se nakonec rozhodla to se seriálem zkusit. A nelituji toho.
Vyklubalo se z toho příjemné překvapení. Na zasmání a odlehčení od všech různých dramat a kriminálek, je Go on to pravé.
Pobaví, jsou tu zajímavé postavy a pár skvělých hlášek.
Není to nic světoborného, ale rozhodně to patří k těm nejlepším novinám této seriálové sezóny.

Plakát
Hannibal

10. dubna 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Dobrou chuť!

Po pilotu Followingu jsem byla velice příjemně překvapená, ale to, co předvedl tento pilotní díl, předčil veškerá má očekávání.
Postava Hannibala Lectera prostě táhne a tvůrci vsadili na zajímavou postavu. Ale toto dílo není jenom o Lectorovi, protože zde za povšimnutí stojí mnoho zajímavých charakterů. Hlavně Will.
Už v pilotu bylo hezky ukázáno, jakým směrem se seriál bude ubírat a že tou hlavní dějovou linkou bude vztah Willa a Hannibala.
Seriál není kvalitní pouze po té herecké a scenáristické stránce, ale velmi mě překvapila vizuální stránka díla, a jak už podotkla ragelly, to se jen tak nevidí.
Tvůrce bych taky vyzdvihla za to, jak umí pracovat s napětím, které po každé minutě v divákovi roste. Hannibala nám neukázali hned na začátku a ukázalo se to jako dobrý tah.
Za zmínku i stojí názvy epizod, které jsou inspirované francouzskou kuchyní.
Hannibala rozhodně doporučuji a já už s napětím očekávám, co přinese další díl.