Eleanor Mikaelson
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • 19 let
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Odkaz

25. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hope a Alaric v akci

Pro mě, jakožto fanouška The Vampire Diaries a The Originals, byla zpráva o chystaném dalším spin-offu, poněkud udivující a hned jsem následné sledování zavrhla. Možná to bylo proto, že jsem nedokoukala ani konečné série TVD a ani TO, nebo možná proto, že mi připadalo, že se tvůrci snaží co nejvíce vytěžit z fanouškovské základny, která se jim a ta léta nastřádala. A v podstatě to tak i je, jelikož The Legacies vlastně vůbec nenavazuje na předešlé dva seriály, ale ubírá se úplně jiným směrem. Děj se odehrává stejně jako v TVD v městečku Mystic Falls, kde se v sídle bratrů Salvatorových vybudovala škola pro mladistvé nadpřirozené bytosti. Zde je ředitelem Alaric Saltzman, kterého jsme každý zbožňoval a sem tam se tam mihne i místní člověk - Matt Donovan, který zde pracuje jako policista (možná šerif? nepostřehla jsem tak docela). Kdo však zastává hlavní roli je charismatická Hope Mikaelson, dcera Klause Mikaelsona a Hayley. Abych pravdu řekla, Hope byla hlavním důvodem proč jsem seriálu dala šanci a vrhla se na Pilot. Ten byl velmi zvláštní. Za mě celkem nesympatické postavy, takové nevýrazné tváře, které však vyvážejí jejich vcelku dobré charaktery. Také mě iritovala ta komičnost se školou, jakoby se tvůrci inspirovali Harry Potterem :D. A celkově se mi to zdá poněkud přitažené za vlasy - draci, žena, která chrlí oheň, vážně?
Nebýt Alarica a Hope, upřímně, do dalších dílů bych se nepouštěla. Ale Hope mi připomíná jejího tatíka Klause, pro kterého bude nejspíše slabost už pořád, a tak jsem zvědavá, co seriál přinese dál. Jen doufám, že tvůrci nevymyslí další spin-off, už teď je to zbytečné protahování.

Takže závěrem.. The Legacies má potenciál, ale víc jak na 3 série to nevidím.

Plakát
Euforie

17. srpna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Toto není můj šálek kávy

Hodnotím pouze po shlédnutí Pilotu, který jsem nebyla téměř s to dokoukat. Příliš surové a drsné scénky, které sice přidávají na autenticitě, ale dívat se na to, alespoň z mé strany, nedá. Seriál vystihuje zcela přesně dnešní problematiku některých náctiletých a jako náctileté se mi tento seriál vskutku příčí. Musím však uznat, že Zendaya předvedla skvělý výkon, netušila bych, že z té mladičké disney hvězdičky bude takový talent.
Konečná scénka a celkově konec Pilotu byl asi nejlepší, už už jsem si říkala, že dám seriálu šanci, ale asi bych nemohla věnovat čas těm téměř hodinovým dílům s takovým nechutenstvím.

Plakát
Élite

9. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Vkusná podívaná

Tak toto se mi hoooodně líbilo. Kdo stejně jako já miluje všechny teen věci od stylu 13 reasons why až po Riverdale, určitě si oblíbí i toto. Je milé se dívat i na jiné národnosti, než jen ty americké, jejichž seriály jsou dneska úplně všude populární a Češi vesměs už nic jiného ani nevyhledávají a přitom ti Španělové jsou tak koukatelní a talentovaní. Zápletka není vskutku nic nového, ale musím říct, že až do konce opravdu netušíte, kdo za vraždou hlavní hrdinky Mariny stojí.

Krásné prostředí, pohlední herci, pěkný románský jazyk.. je toho víc, co vám zpříjemní tuto podívanou. Doporučuji spíše pro cílovou skupinu.

Plakát
Dark

8. března 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Něco jako Stranger Things, ale lepší

Ano, Dark má opravdu jistou podobnost s americkým seriálem Stranger Things, který je taky v produkci s Netflix, zvláště tedy pilot se vám tak může zdát, ale v podstatě jsou oba seriály o něčem jiném. Zatímco Stranger Things je spíše taková už hollywoodová pecička, Dark je zkrátka so dark. Mysteriózní až horový nádech, který je hezky vykonturovaný díky bezchybnému soundtracku a každý díl se nese v duchu stále narustajícího temna a celková zápletka vás prostě dostane. Němci předvedli brilantní práci, to tedy jo. Popravdě jsem ani nečekala, že to bude tak moc dobré, především proto, že Stranger Things je taky velice povedený a osobně jej mám taky velmi ráda.

Doporučuji všem.

Plakát
13 Reasons Why

13. května 2017

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Američani a přeceňování

Pojďme nejdříve hodnotit herce, propracování a seriál po grafické stránce. Je nutno uznat, že se 13 reasons why docela dost povedlo, protože většinou se nudit rozhodně nebudete a neokoukatelné příjemné tváře vás donutí se podívat na další díl.

Jsou zde docela přesně vyobrazeny charaktery dnešních teenagerů a vztahy mezi nimi - i když, co si budeme povídat, seriál je v tomhle ohledu vskutku přehnaný.

Udivuje mě, že třeba člověk, který prožil holocaust, dokázal dožít svůj život po boku rodiny a svých nejbližších s úsměvem na tváři, kdežto dívka, která si - s dlaní na srdci - nezažila nic tak hrozného, aby začala o svém životě smýšlet jako o nicotě a následovně si vzít svůj život.

Avšak se moje kritika může zdát jako předsudek, není to tak - lidi nemůžeme odsuzovat, pokud se v té dané situaci samy neocitneme; nemůžeme přece vědět, jak se kdo v té chvíli cítí. A o to víc mě fascinuje to, jakým způsobem se osobnost vyvíjí, nebo spíše, jakou je. Jak jsem již zmiňovala - někdo si může zažít to nejhorší a potom dále žít - byť s krutými vzpomínky a s určitým břemenem na srdci, ale nedokáže se vzchopit a najít si takové hodnoty, pro které se mu vyplatí žít. A pak tu jsou tací, které svěsí hlavu a stáhnou se do zákoutí jenom proto, že se jim nedaří a trpí komplexem méněcennosti. Jak smutné. Jak patetické. Jak reálné.

Hannah Bakerová si nezažila nic, co by si nezažil každý druhý teenager nebo tzv. outsider na střední škole.

Přesto vás seriál vtáhne do svých spárů a je poměrně těžko mu odolat.

Plakát
Batesův motel

14. října 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BM

"Abych netrhala partu", i já se zmíním o tom, že jsem si zezačátku myslela, že je seriál točen z prostředí 60. let a také že jsem o filmu věděla, ale nikdy jej neviděla. Ale připadá mi, že jen Batesovi tak nějak uvízli v šedesátkách, jinak se mi to zdá vcelku moderní.

Na seriál jsem se už dlouho chystala podívat, ale vždycky jsem došla k tomu, že by mě to stejně nezaujalo. Jenže opak se stal pravdou ve chvíly, kdy už při prvních scénkách mi seriál padl tzv. do oka. Můžou za to především herecké výkony, které jsou dostatečně přesvědčivé a úchvatné a i přesto, že se jedná o vskutku hororový seriál, ke všemu psychologický, na mě hned zapůsobil sympatickým a milým dojmem.

BM je opravdu velmi dobrý seriál, který to - zatím - s pořádnou psychikou a hororovými scénami nepřehání... vše je ve skvělé zlaté střední cestě a obdivuji, že se i přes tu Normaninu (Vera jí hraje přímo fantasticky!) opičí lásku dokáží v seriálu naskytnout i hezké syno-matkovské scénky.

K Normandovi se netřeba vyjadřovat. Dokonalý a hrozivý zároveň. Nemůžu se jej nabažit, stejně jako samotného seriálu! 100%!

Plakát
Finding Carter

11. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Finding Carter

Abych pravdu řekla, viděla jsem opravdu mnoho seriálu, který se shodou náhod podobaly tomuto, ale jen málo z nich mě dokázal tak zaujmout jako Finding Carter. Ač se téma může zdát trochu moc nereálné, je to v seriálu pojmuto úplně z jiné perspektivy a tak to diváka snadno dostane. Největším klenotem tohoto seriálu je rozhodně herečka Kathryn Prescott, která svou roli hraje naprosto přesvědčivě. Někdy máte sto chutí ji jednu fláknout a v té druhé ji obejmout. Nemůžu si na seriál stěžovat, jen kdybych měla více času a konečně jej dokoukala..:/

Plakát
Hra o trůny

8. října 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lannisteři vždy splácí své dluhy.

Tento seriál byl pro mě jednou velkou výzvou, při které jsem bádala, zda mi má tenhle novodobý hit co nabídnout. Jasně, vždyť jsem posedlá seriály s historickou tématikou, ale opravdu bych dokázala strávit ty natahující se erotické scény a brutální až sadistické pasáže? Na tuhle otázku jsem si musela odpovědět, až co jsem měla komplekt zkouklou první sérii a jedna moje část prahla po dalším dílu a ta druhá část mě nabádala k tomu, abych v tom nepokračovala.

Hra o Trůny jsou pro mě pořád takovým výstředním, nezapadajícím seriálem, který se řadí mezi mé srdcovky. Nemůžu přesně říct, zda mě v sledování víc poháněl ten fakt, že je to nejúspěšnější seriál na světě, mezi jehož diváky patří nespočet slavných osobností, a nebo to, že jsem si oblíbila některé charaktery tak, jak se to povedlo jen v dalším fenoménu, zvaném Harry Potter.

O spustě postav jsem slýchala už předtím, než jsem se do seriálu pustila a přesně jsem věděla, které si oblíbím a které bude nezištně nenávidět. Jsem u páté série a svědomitě prohlašuji:
... že se nemůžu nabažit scénami s Deanerys, za bouře zrozené
... že žasnu nad inteligencí Tyriona Lannistera
... že nedokážu strávit nakyslí obličejík zvrácené Cersei Lannister
... že naprosto zbožňuji Aryu Stark

Abych to shrnula... seriál bych rozhodně nedopuručovala všem, ale jen těm, kteří už několik seriálů viděli a vědí, co je pro ně to pravé. Já sama ovšem sledovala ptákoviny typu Upíří deníky, ale pravda je taková, že čím člověk starší je, tím vyhledává úplně něco jiného. GoT zboňuji nejen díky tomu, že nikdy nevím, co se bude dít, ale hlavně kvůli tomu, že umí člověka přenést přes všechno, co ho trápí. A proto dokáží snést vše, co mě v něm odpuzuje... :D

Plakát
Empire

20. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Music, family, power - the battle begins.

Popravdě řečeno jsem opravdu velmi mile potěšena, že Empire mělo takový úspěch. Pro některé je to možná šok, ale já něco takového prostě očekávala. Empire je svěží novinka, které podlehne prostě každý... tedy, alespoň každý milovník správného hiphopu a rappu, říznutého popu, jako jsem já.

Tenhle seriál se mi zalíbil už od Pilotu. Opravdu skvělý nápad, který popisuje dnešní černé americké zozabance (nic proti nim, mě by nevadil ani fialovej), ale i jejich strastiplnou temnou běžnou minulost, přesně od dob, kdy byly v Americe amíci s černochy na nože. Podlehla jsem neuvěřitelným soundtrackům, které v seriálu zaznívají tak, že jsem je prostě nemohla jen tak nestáhnout a neposlouchat je celý den. Empire má v sobě toho tolik, že si v něm každý najde to své. Hudební drama, kde se řeší nejen boj moc, ale i rodinné krize a sem tam nalezneme i ten humor. Já osobně nemám nic proti "těm černejm", protože jejich hudbu zbožňuju a příjde mi naprosto absurdní, že by někdo seriál odsoudil na tomto základu.

Prostě nový hit s hvězdnými tvářemi. Úspěch to má zasloužený a já ten seriál prostě žeru! A jen tak pro zajímavost... rozhodně fandím Jamalovi a mamče Cookie.

---
Yanek1, moc dobrej odhad nemáš. ;)

Plakát
Stitchers

12. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trust me, stitch.

Tak tenhle seriál mě dostal. Po tom "nezvladatelném" Pilotu, který byl rychlý, svižný a prudký jako šmouha, která se mihne při leštění oken, jsem ani nedoufala, že bych se pustila do dalších dílů. Ale! Z toho menšího "záseku" a tzv. "adrenalinu", jsem prostě utíkala na uloz.to stahovat 2. díl. Nelituju toho. Momentálně jsem víc jak v polovině seriálu S1 a nemůžu si na seriál ztěžovat. Nepatří to sice mezi ty nejbáječnější seriály, ale je to opravdu dobré. Sci-fi s extra nádechem krimi (i když ty ráda nemám, v tomhle seriálu prostě vyniká.. a to žeru...) a mírných humorem. Když si člověk tu kombinaci čte, příjde mu to divný, ale jakmile to vidí, není co řešit.:D Seriál jsem si oblíbila hlavně díky té partičce - takové týpky jsem ještě hodně dlouho neviděla! A ač si většina na hlavní hrdinku ztěžuje, já ji zbožňuju. Pěkná, chytrá dvacítka, která se chová jako prázdná schránka. Tělo bez duše. Možná, že nečím takovým je. Ale mě dostatečně nepřesvědčila. A přesto jí žeru. A koho ještě víc? Camerona! O my gosh... :D Jop, vyřídil mě tenhle seriál. A můžu zvolat 3x sláva za 2. sérii!