Hrus
OFF-LINE

 • Jméno
 • Jan Hrašna
 • Věk
 • 41 let
 • Bydliště
 • Praha - Řepy
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
The Capture

17. října 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Capture

Miluji thrillery tohoto typu - osamělý podceňovaný hrdina je nespravedlivě obviněn z vraždy a musí utíkat před spravedlností. Díky své chytrosti však.... ale to už tady neplatí. Seriál se místo jasné mnohokrát fungující šablony vydává vlastní cestou. Shaun je opravdu jen obyčejný voják a je spíš vláčen událostmi, které sám nechápe. (A divák s ním až cca do 4.dílu, kde se vše začne vysvětlovat). Kromě 70% za dobré řemeslo v rámci žánru pak dávám ještě 20% za originální konec, který mi hodně sednul. Seriál má jen šest dílů (hodinových), takže celé vyprávění děje je ucelené a děj se nestačí sám do sebe zamotávat, jak se někdy těmto špionážním thrillerům stává. Ron Perlman v roli záporáka hodně sympatickej, stejně tak herečka hrající hlavní roli detektivky. Pro stoupence žánru je tenhle seriál povinnost.

Plakát
Zabijáci Wu

4. září 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Wu Assassins

Když bych hodnotil ten seriál čistě bez akce, tak je to 0%. Tak slaboduchý příběh by se možná uchytil v 80. letech. Dneska se u toho jen plácám do čela. Ty akční scény taky nejsou až tak zajímavé, Iko Uwais by klidně mohl předvést víc.

Plakát
The Boys

5. srpna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Boys

Pilotní díl mě až tak nenadchnul. Až příliš se soustředil na Hughieho, takového trochu nerda a loosera, který se zaplete do světa superhrdinů a to dost brutálním způsobem. To zní trochu klišoidně. A až na jednu scénu, která byla skvěle zpracována (nechci spoilerovat, tak řeknu jen, že to byla ta, kdy Hughie poprvé potkal sperhrdinu A-traina) mě to zas až tak nezaujalo. Jenže pak sem si pustil další díl. A další. A další. Příběh získal na spádu, objevily se nové skvěle napsané vedlejší postavy (Frenchie a MM). Líbilo se mi, že je hodně prostoru věnováno i "záporákům", které se naučíte milovat. A to i tehdy, když nemají přímou souvislost s hlavní dějovou linkou. Třeba všechny scény s Deepem jsou výborné. Homelander (místní verze Supermana) je opravdu sociopat k pohledání a můj favorit mezi všemi seriálovými záporáky. Je tu hodně opravdu "silných" a překvapivých scén. Má to takový drsný zemitý styl, opačný než všechny uhlazené seriály o hrdinech. Jsem hodně rád, že natočili zase něco zcela odlišného od ostatní, řekl bych i v poslední době stagnující, americké seriálové tvorby.

Plakát
Reef Break

2. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Reef Break

10% za moře. 10% za rychlý spád. Všechno ostatní bylo hrozně neuvěřitelně tuctový. Hlavní herečka ošklivá a nesympatycká. Stejně tak ostaní herci za moc nestojí. Neuvěřitelná klišé. Vše působí hrozně levně a chtěně - aby to bylo cool. Tomuhle se s klidným svědomím můžete vyhnout.

Plakát
FBI

28. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

F.B.I.

"Američtí hrdinové" z FBI bojují s ošklivýma teroristama. Seriál se soustředí pouze na jednotlivé případy, neukazuje nic ze soukromí hlavního dua detektivů. Kromě toho, že detektivka ukáže soucit s pozůstalými obětí, oba detektivové pracují skoro bez emocí na odhalení pachatelů, jako stroje. Není tu žádné odlehčení, ani jeden charkter není ničím zajímavý. Ve výsledku je to příšerná nuda. Řekl bych, že jen pro nadšence žánru. Škoda Missy Peregrym, tady ani nemá co hrát.

Plakát
Hříšná duše

24. srpna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Sinner

Tohle je temná, psychologická detektivka s velmi dobrými herci a chytře vybudovaným příběhem, který vás donutí netrpělivě čekat na rozuzlení celé záhady. Jessica Biel v hlavní roli se mi zde velice líbí, Bill Pullman v roli detektiva hraje excelentně. Líbila se mi také hudba, nebo v některých případech její absence, která docela slušně dovytvářela atmosféru. Jenže postupem času se tempo dost zpomalilo a začala mi lézt na nervy postava Pullmanova detektiva, která je zde vylíčena jako cvok a úchylák. Chápu, že postavy v moderních seriálech musí být něčím "divné", aby zaujaly, ale tomuhle detektivovi je hrozně těžké fandit. Konec byl také docela předvídatelný, takže moje hodnocení šlo postupem času trochu dolů. Druhou sezónu vypustím úplně, protože v ní už nebude Jessica Biel a bude tam nějakej malej harant. To už není pro mě.

Plakát
Crawford

4. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Mývalové

No, herci sice jsou sympatický (možná kromě toho plešatýho bráchy), ale příběh tam chybí, dialogy jsou slabé a celkově jsem se vůbec ničemu nezasmál. Má to občas zajímavé momenty, kdy nevíte jestli něco takového myslí tvůrci vážně, ale přitom vám to připadá spíš trapné, než zábavné. Chtěli udělat netradiční rodinnou komedii v rodině, kde není vůbec nikdo normální, ale ta jejich nenormalita není nijak zábavná. A zase je jedna z hlavních postav (v rámci přehnané korektnosti) gay.

Plakát
Everything Sucks!

3. března 2018

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sorry za spoiler

Ale nechápu, proč chce třináctiletý kluk za každou cenu randit. To, že objekt jeho zájmu je lesba, to mě jako téma taky moc nezajímá. Akorát to spěje k pěknému trapasu a na to se teda netěším. Jo a jak se někde kritizuje, že teenagery hrají významně starší herci, tak tady to tak není a je to spíš na škodu. Ačkoliv se seriál dotýká dospělých témat, tak to, že hlavní dvě postavy jsou hrány opravdu dětmi, zhoršuje přitažlivost příběhu pro starší (jako jsem já) diváky, což je paradox, když je to situované do devadesátých let, což dnešním teenagerům nic neříká. Jo a Oasis je zrovna snad ta úplně nejvíc komerčně propagovaná kapela z tý doby, která mě nikdy teda nesedla. Pro mě to bohužel není. A abych řekl nějaké klady, tak musím říct, že zrovna ty dva hlavní (dětští) herci hrají hodně dobře a jsou i docela sympatický, což se nedá říct o jejich kamarádech a starších spolužácích, který jsou přehnaně vykreslený v tak děsivých stereotypech, až je to trapný. Hodnoceno po 2 dílech.

Plakát
Black Lightning

3. února 2018

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Black Lightning

Je to průměrná komixovka, kterých už máme tolik, že tuhle sledovat už nemusí ani příznivci žánru. Je to sice vcelku slušně natočeno, ale ničím to nezaujme. Akční scény jsou celkem nemastné neslané, hlavní hrdina rozdává normální rány pěstí a přitom se mu od těch pěstí trochu jiskří. Jinak sledujeme vnitřní boj hrdiny, který nechce kvůli rodině nasazovat život jako Black Lightning, jeho dvě dcery, které jsou mírně napřesdržku (hlavně ta mladší, která jde do nějakýho hroznýho klubu, kam chodí jen členové gangů, jen proto, že "si chce užít života"? lol). Ta starší je zase lesba, což je zase úlitba politické korektnosti? Pro děj to nemá žádný účel. Mě ale ani jedna postava ani jejich rádoby problémy nebavila. Nejsympatičtější je ještě hlavní hrdina (takže jsem vydržel 2 díly, jinak by to už fakt nešlo), ale ostatní mě prostě nebavili. Všechny postavy jsou černošské, což mě osobně nebaví (podobně jako v Luke Cageovi).

Plakát
Extinct

10. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Extinct

Jako milovník scifi jsem k seriálu přistupoval s nadějí, že relativně zajímavou premisu o obživených lidech dlouho poté, co lidstvo bylo vyhubeno mimozemskou rasou, by mohli zajímavě zpracovat a mohlo by z toho být guilty pleasure... Bohužel ze seriálu hodně, hodně dýchá lacinost, která se pozná zejména v tricích, ale i v jakési komornosti kulis... Herci jsou průměrní, ale mě ani nevadili, dialogy jsou docela dobré, pár vtipů, líbilo se mi jak postupně obživené trio hlavních hrdinů postupně zjišťuje, co se děje, jak navěří sobě, ani dronu, který je obživil. Jenže to hrozně zabíjejí docela časté, nudné flashbacky do minulosti na "ideální" rodinu hlavního hrdiny. Celkově tempo není nějak vysoké a Skin Riders - první nepřátelé jsou vykresleni hrozně klišoidně. Na jednu stranu jsem mírně zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál, proč jsou hrdinové obživeni a kým, ale nemohu přehlížet nižší kvalitu seriálu ve srovnání s bohatšími stanicemi.