Butcher
OFF-LINE

  • Jméno
  • Aleš
  • Věk
  • 25 let (Blíženci)
  • Bydliště
  • Praha
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Legends of Tomorrow

30. října 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Legends of Tomorrow po 1.sérii

Zklamání. Zklamání. Zklamání. Stejně jako u sportu, když se v jednom týmu sejde několik superhvězd, to může dopadnout dvěma způsoby: buď začne jedna převyšovat všechny ostatní okolo nebo, a to je případ Legends of Tomorrow, se všechny navzájem vtáhnout do průměrnosti, jelikož nikdo nedostane dostatek prostoru. Je to škoda, ale asi to ani nemohlo fungovat. Přece jenom dát dohromady 8 hrdinů, kteří by skoro mohli mít vlastní seriál, a nacpat je do jednoho nebude to pravé ořechové.

Mrzí mě, že se celý děj točí právě kolem cestování časem. Není to zrovna šálek mého čaje, ne žě by se mi to nějak významně protivilo, ale už jsem této tématiky přehlcený – kor, když to nedokáže nabídnout něco nového. A tady to platí dvojnásob – vesmírná loď, otázky co by, kdyby, když ovlivním minulost -> co se stane s budoucností. To všechno jsme už každý viděli alespoň desetkrát. Uvidíme, co to přinese dál…

Hlavním a vlastně i jediným záporákem je Vandal Savage, kterého jsme mohli vidět už dříve v crossoveru Arrowa a Flashe. Ne že by byl úplně špatný, povahu, vzhled i motivy má dobré, ale od superhrdinského seriálu by člověk očekával podstatně silnějšího záporáka. Přecejenom ho v šarvátce přemůže i obyčejný člověk bez schopností jako je Gareeb. A když si vezmeme, že je na něj zapotřebí hned několik superhrdinů, tak je to trochu úsměvné.

Za mě zatím nejslabší seriál z DC čtyřky, těsně pod úrovní Supergirl, ale i tak dokáže poměrně příjemně zabavit.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fear the Walking Dead po 2.sérii

Tak co tu máme…..Rodinu, která se skládá z matky, které se vždy snaží být ta nejchytřejší v místnosti a nejradši by dělala všechna rozhodnutí sama; syna, který je feťák, ale později se ukáže, že snad jako jediný má trochu rozumu; dcera, která se nijak neprojevuje a je zapotřebí, aby nad ní byl neustálý dohled. Dále tu máme nevlastního otce rodiny, který se snaží být jako takový typický “správňák“; jeho vlastního syna, kterému úplně přeskočí a jeho matku, která není ničím zajímavá. Pravděpodobně byla snaha založit seriál na průměrné a obyčejné rodině, ale potíž pak tkví v tom, že když vás ty postavy vůbec nezajímají (ba dokonce jim i přejete smrt), tak vás to vůbec nedokáže vtáhnout do děje – neprožíváte žádné napětí, ani se není čeho se bát.

První série – naprostá katastrofa. Poznáváme jednotlivé členy rodiny, zažíváme rodinné drama trochu jako v kolumbijské telenovele, kde si otec musí vybrat, ke které ze svých dvou rodin se přidá. Já jsem nejvíce od první série sliboval, že se dozvím, jak to vlastně všechno začalo. No, bylo to vlastně jen okrajově naznačeno, ale jak přesně a proč se to vlastně stalo, se nejspíš už nikdy nedovíme. Docela mě i zaujalo, jak rychle se nákaza rozšířila. Mám dojem, jakoby vojáci a všechny ostatní ozbrojené složky, byly naprosto neschopní. Přece nemůže být tak těžké zastavit zombí, které se sotva hýbe. Vlastně celé vypuknutí a rozšíření nákazy proběhlo během 2-3 epizod a právě v tomto směru jsem určitě čekal více. - 30%

Druhá série – ta už daleko více připomíná klasické The Walking Dead. Máme tu první záporáky, hledání jídla, obydlí, opět řešení rodinných vztahů a vzájemné hledání rodinných členů. Jako obvykle se vždy všichni zase najdou. Zkrátka začíná to být jako The Walking Dead, ale pouze jen jako velmi slabý odvar svého slavného předchůdce. - 70%

Dovolil bych si i srovnání ještě s jedním seriálem. Poměrně nápadně mi to připomíná Falling Skies. V obou případech poměrně dost rozrostlá rodina, ve které se stále řeší nějaké problémy. V případě Falling skies se musejí bránit před mimozemšťany, hledají úkryty, jednotlivé členy rodiny atd. Fear the Walking Dead je to samé v bledě modrém akorát se zombíky.

Za mě celkově velké zklamání. Mělo to velká očekávání a velký potenciál, který nebyl využit.

Plakát
Containment

16. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Containment

Podle seriálového námětu jsem očekával pořádné drama, které bude mít šťávu, ale hluboce jsem se spletl. Pozitiva se hledají opravdu jen velmi těžko. Po shlédnutí všech 13 epizod mám dojem jakoby samotná nákaza a karanténa byla pouze vedlejší dějová linka. To, co bylo stále na prvním místě, byly vztahy mezi jednotlivými postavami. Vrchol bylo sledování staré babičky s nějakým afroameričanem, jak v každé epizodě asi 7 minut kňourají, to bylo na mě fakt moc. Ale jako vysvětlí mi někdo, proč proboha toto? No nic, karanténa okolo Atlanty, ve které bylo asi 4000 lidí byla postavena snad během 5 minut, ale vyřešit nějaký problém trvalo vždy věčnost. Postavy jsou všechny takové nemastné-neslané, poměrně i nesympatické. Shlédnutí všech 13 epizod se rovná úplnému utrpení na Gulagu. Sledovat, jak trapně jsou natočené scény a nelogické chování všech postav není hold káva pro každého. Naprosto pohřbený potenciál. Seriál doporučuji jen velmi nenáročným divákům.

Plakát
Banshee

22. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Banshee

Seriál vypráví o muži jménem Lucas Hood, bývalém zločinci a mistrovi bojových umění, který převezme identitu zavražděného šerifa v malém pensylvánském městečku Banshee. Zde sice částečně bude hájit spravedlnost, ale také se bude starat o to, aby spravedlnost přihrávala jemu a jeho kriminálním plánům.

Ale teď vážně. Popisek u seriálu nemusí znít úplně zajímavě a s tím se dá souhlasit, proto sem napíšu, jak to vidím ja. Vítejte v malém městečku Banshee, kde se vše řídí Kai Proctorem a jeho komorníkem Burtonem. Ať už jde o zbraně, drogy, děvky, majetek ba dokonce i policii, vše má Kai Proctor pod kontrolou. Do toho příjíždí do města Lucas Hood, který byl právě po 15 letech propuštěný z věznice, aby zde našel svoji starou lásku. Jenže cestou se stane něco nepředvídatelného a Lucas Hood převezme identitu právě nastupujícího nového šerifa Banshee. Lucas Hood se rozhodne konat dobro a osvobodit městečko, které má mimo jiné jen 4 policisty od vlivu Kaie Proctora. Jak to vše dopadne? Sami uvidíte…

Mými nejoblíbenějšími postavami jsou samozřejmě Kai Proctor a Burton. Tito dva pánové by se dali z psychologického hlediska charakterizovat jako cholerik zlý-zlý psychopat (Kai Proctor) + melancholik zlý-zlý psychopat (Burton). Je moc zajímavé sledovat, jak tyto osobnosti spolu interagují a podmaní si celé město. Gordon je ten typ, který udělá pro svého šéfa všechno a nikdy neselže.

Pro mě momentálně Banshee patří mezi TOP 3 seriály, které jsem viděl. Čtvrtá série už sice byla trošku slabší, bylo v ní méně akce a napětí, ale za to nám nabídla uspokojivý konec a rozloučení se seriálem. Mrzí mě, že seriál má poměrně málo diváků a není tolik známý jako třeba jiná věhlasná dramata. Seriál určitě doporučuji hlavně mužům, ženám pokud jim nevadí násilí, zbraně, drogy, nahota…

Plakát
Arrow

20. července 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Arrow po 4.řadě

Arrow je pro mě i po 4. odvysílané řadě stále jedním z nejlepších vysílaných dramat. Epizody rychle ubíhají, jsou akční, člověk se u nich pobaví. A to i přesto, že Stephena Amella (Arrow) nepovažuji za moc dobrého herce. Mám dojem, že se tváří stále stejně a celkově vyjadřování emocí mu moc nejde. Například já mít takovou otravnou sestru (Theu) jako on, tak bych emocí vyjádřil nespočet :D. Popravdě ji nemůžu vystát. K dalším ,,otravnostem“ bych ještě přidal již 4 řady trvající vnitřní boj Arrowa mezi dobrem a zlem a přemýšlení nad tím, jaký by vlastně chtěl být. O vztahu Laurel a Arrowa tu psalo už dost lidí, ale proč proboha něco podobného vidíme skoro v každém seriálu?

Na co jsem do 5. řady zvědavý je to, co nás čeká za nového záporáka. Každou novou řada vidíme stále silnější kalibr a po tom, co jsme viděli ve 4. řadě si neumím představit, kdo ještě silnější by tam mohl přijít, ale určitě se někdo najde. Možná tentokrát opravdový Bůh. Je docela zarážející, že po tom, co Arrow porazí nejsilnějšího bojovníka, tak v dalších epizodách dostává na frak od ,,kdejakého začátečníka“. Konec konců nakonec je každý super ninja.

Co se mi na seriálu moc libí jsou flashbacky. Mě samotnému se líbí více než samotná hlavní dějová linka z přítomnosti. Všimli jste si té „kuriozity“, že vše, co se odehrává v přítomnosti má vždy stejnou dějovou návaznost na to, jak se to postupně vyvíjelo ve flashbackcích? Líbila by se mi myšlenka, kdyby třeba na místo flashbacků natočili samotný spin-off.

Plakát
Scream

14. října 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Scream

Vřískot filmy jsou mezi horory jedny z mých nejoblíbenějších, a tak jsem měl velká očekávání. Bohužel jsem byl nakonec velmi zklamán. Mám z toho celkově takový dojem jako by to byla taková ,,kids version" screamu. Nevím, jestli je to mnou, ale za celých 10 epizod jsem se vůbec nebál, ani nelekl. Naopak vždy, když přišly scény se ,,zabijákem", tak mi to přišlo až směšné, ale řikal jsem si, jak to vůbec mohli takhle blbě, trapně natočit.
Co je ovšem na tom všem to nejhorší jsou postavy. Pro mě naprosto nesnesitelná a nekoukatelná postava je Audrey. Ta když přijde a promluví, tak už rovnou kroutim očima a koukám mimo obrazovku (prosím už zemři). Dalším, ze kterého šílím je Noah. Ty jeho obličeje a chytré úvahy a poznámky ke všemu se už nedají poslouchat. Ostatní postavy mi ani tak nevadí, ale bohužel nemohu říci o žádné, že by se mi líbila a rád bych na ní koukal.
Na druhou stranu, abych jenom nekritizoval, tak musím říci, že ten příběh mají vymyšlený fajn. Jen škoda, že je to zpracováno v této nudné podobě.
Celkově zklamání, seriál nedoporučuji těm, kteří mají rádi vřískot filmy. Seriál především pro holky ;).

Plakát
Cult

12. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cult

Už od doby, co jsem viděl první trailer jsem se na tento seriál velmi těšil. Nejen kvůli samotnému Robertu Knepperovi v podobě Billyho Grimma, který je asi stále můj nejoblíbenější herec, který hraje ty nejlepší záporáky, ale také se mi líbilo téma a atmosféra.

Myslím, že seriál, který je vlastně o seriálu tu ještě nebylo a slibovalo to něco nového a neokoukaného. No, ale....celkově si myslím, že to mohlo být daleko lepší. Ze začátku se to zdálo být zajímavé, ale postupem času to ztratilo spád a na můj vkus příliš natahované. Jak už je u některých seriálů typické, tak na jednu odpověď se objevily otázky. Také by mě zajímalo, jestli je vůbec možné v dnešní době nějaký seriál, který má alespoň trochu detektivní prvky natočit bez postavy, která je hacker a zjistí všechno...

Na seriálu se mi líbilo především prolínání seriálu a ,,skutečnosti" a herečka, která hrála Sakelikovou.

Celkově fajn seriál, který je na můj vkus trochu překombinovaný, ale pokud se chce někdo podívat na ,,seriál o seriálu" tak jen do toho.

Plakát
iZombie

18. července 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

iZombie

Nelíbí se mi to. Nebaví mě to. Doktorka, která se jakýmsi způsobem přemění na zombie a pak pracuje na patologii, aby mohla jíst mozky ? Očekával jsem od toho víc. Nejvíce mě udivuje, jak kamarádi Liv, přicházejí na pitevnu, jako kdyby šli někam nakoupit a v pohodě si prohlížejí mrtvoly. Líbí se mi nápad, že zombíci získají vlastnosti po oběti, ale už se mi moc nelíbí jak to předvádějí v praxi. Celkově to mohlo být výraznější.
Celkově je z toho další kriminálka, kde Liv díky snězeným mozkům častěčně vidí, jak obět zemřela a pomáhá policii.
Pro mě je zatím velká nuda, přijde mi to takové celkově o ničem. Sami zombíci se mi nelíbí a ani postavy mě nezaujaly.

Plakát
Forever

18. července 2015

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Forever - po 5.epizodě

Seriál, ve kterém si hlavní postava, která je patolog, hraje na detektiva. Jako nevím, jak to mají v USA, ale neumím si představit, jak patolog dělá ,,veškerou" policejní práci. Zároveň je prokletá tím, že nemůže zemřít a snaží se přijít na to jak by mohl. Pokaždé, když zemře, tak se nahý vzbudí v jezeře. Nevím, mě to přijde hloupé, a především dosud velmi nudné. Hlavní dějové linka je zatím o ničem a vedlejší se zatím nijak nerozvíjí.

Uvidím, co seriál přinese dál, ale zatím mu nedávám příliš velkou šanci. Zatím je to obyčejná kriminálka, přitom jako nápad se to původně zdálo dobré.

Plakát
Video Game High School

6. července 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Video game high school

Škoda, že taková škola neexistuje i ve skutečnosti, nejspíš bych se na ni i přihlásil. Skvělý nápad od tvůrců vytvořit ,,školu", kde je pouze o hraní video her. To, jak hráč hraje hru u pc (nebo na čemkoli), a pak ho vidíme v samotné hře se mi velmi líbilo. Pro mě doposud nejlepší webseriál, který jsem viděl. Škoda, že již skončil, ale aspoň, že tak, aby se to divákovi líbilo.
Postava Law se mi líbila ze všech nejvíc a úplně mě dostala, tak nějak si představuji správného pařmena. Naopak hlavní postava Brian D. mi přišla jako největší slabina webseriálu což je škoda. Nedalo se na něj moc koukat a někdy ani poslouchat a někdy ty jeho scény s Jenny Matrix (která vypadala tak o 8 let starší) mi přisly dost trapné.
Seriál určitě doporučuji všem, kteří mají nějaké zkušenosti s hraním video her.

Předchozí