vla_kor
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
The Crown

28. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalitní seriál

Nemůžeme samozřejmě čekat absolutní historickou věrnost. Tvůrci si leccos předělali, pokrátili nebo vynechali. Ale skvěle vystihli dobu a pohnutky hlavních představitelů. Královna Alžběta je plnokrevná postava, která stoicky zvládá nelehkou roli hlavy státu a církve. Zároveň se snaží být dobrou manželkou a matkou. Herci jsou pro role dobře vybraní. I když se vzhledem liší od svých předloh, hrají uvěřitelně a s britskou precizností. Je radost se na tak kvalitní dílo dívat. Nejde jen o skvělé drama, ale i o kvalitní historický seriál. Už se těším na druhou sérii.

Plakát
Perla v koruně

1. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vanitas vanitatum

Britská vláda v Indii se hroutí a s ní zde končí i životy Britů a Indů, kteří tak trochu patří i nepatří do obou světů. Ti mladší snad mají ještě šanci ... Hodně depresivní, ale výborně natočený seriál, který přiblíží historickou událost líp než historická kniha. Kvalitu zaručují i prvoligoví herci obsazení do hlavních rolí.

Plakát
Shetland

30. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

detektiv Jim Perez

Miluju britské detektivky. Mám ráda severské detektivky. A tenhle seriál je spojení obou výše zmíněných. Děj se táhne jak čerstvě stočený med. Kamera se vyžívá v záběrech neskutečně krásně umrtvené krajiny Shetland. A třešničkou na dortu je detektiv Perez, který není žádný sexy macho, ale zato je krásně lidský a má bezva skotský přízvuk. Prostě lahůdka.

Plakát
Dickensian

26. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

EastEnders v 19. století?

Po prvním dílu mohu říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit zajímavou mozaiku z Dickensových postav, osídlit jimi jedno sousedství a nalákat diváka na další díl. Kdo nezná literární předlohy, bude se asi hůř orientovat v záplavě postav, ale herci jsou dobře vybraní. Každý představitel role je výrazný a má charakter. Těším se na další díly.

Plakát
Wolf Hall

17. prosince 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lepší než Tudorovci

Komornější a na perfektním výkonu shakespearovského herce Marka Rylance (držitele mnoha cen, včetně americké Tony) postavené vyprávění o vládě Jindřicha VIII. z pohledu jeho rádce Cromwella. Vzhledem k tomu, o jak známý příběh jde, není potřeba divákovi (především britskému), pro kterého je určen, vysvětlovat historické detaily. Skvělá adaptace literární předlohy.

Plakát
The Royals

14. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pohádkový seriál na motivy bulvárních článků a Hamleta

Předesílám, že tenhle seriál není nic pro inťouše. Je to šílená směsice pohádky, bulváru, satiry a soap-opery. Dívat jsem se začala, protože mám ráda román "Královna a já" od Sue Townsand, ale to je samozřejmě jiná liga. (Prostě královská rodina a humor jdou skvěle dohromady. Jestli jste to nečetli, tak to dožeňte. Královna s rodinou vystěhovaná do sociálního bytu je neodolatelná.)
Tady se bavím na jaksi jiné, nižší úrovni. Na úrovni "Krvavého románu". Hodně lidí tenhle popškvár asi nechápe. Včetně většiny herců;-) Nejlíp si vede záporácký strýček Cyrus (Jake Maskall), který se do komediální stránky svého vévody z Yorku umí skvěle položit. Má taky super hlášky, které mu dávají vyniknout. "Kdyby ses mohl stát kýmkoli, jaké zaměstnání by sis vybral?" - "Král," odpoví suše na otázku svého královského bratra. A hlášky si užívá i vévodkyně "vévy" - nestárnoucí Joan Collinsová. Když přejedete nudné části - obvykle mladí američtí herci - tak se budete taky "královsky" bavit.

Plakát
Ztracená archa

26. března 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Záhada, archeologie, thriller, spiknutí a Jason Isaacs

Po prvních třech dílech mohu konstatovat, že děj se teprve rozjíždí, ale postavy jsou hned od počátku zajímavé, zápletka napínavá, prostředí atraktivní. Jason Isaacs je skvělý jako vždy. A bonusový oficiální prequel na Wattpadu je super nápad.

Plakát
Jeeves a Wooster

18. února 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klasický seriál podle klasických knih

Tenhle seriál zaujímá v mé seriálové sbírce dévédeček čestné místo. Humor a originální kulisy staré dobré Anglie, sehraná komediální dvojice Fry a Laurie (už si Jeevese a Bertieho nedokážu představit jinak). Seriál patří k těm co nestárnou a tak si bude nacházet své diváky ještě řadu let.

Plakát
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Chyby v informacích o seriálu

Producentem originální BBC verze nejsou Dan Bucatinsky a Lisa Kudrow, ale Alex Graham. Dan a Lisa naopak produkují americkou verzi. Ta se pro letošek (2015) přestěhovala na stanici TLC, takže platný link je http://www.tlc.com/tv-shows/who-do-you-think-you-are/
Na seriálu vidím jen jedinou vadu. Jednotlivé díly jsou moc krátké - 42 minut ;-)

Plakát
Forever

15. února 2015

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Už od pilotu skvělý seriál

Málokterý seriál si drží od pilotu laťku tak vysoko (jsem u 15. dílu). Dle mého názoru má Forever hodně vyrovnané díly co se zápletky týče. Střípky tu větší tu menší z minulosti hlavního hrdiny jsou také hodně zajímavé a těším se na ně, což u řady seriálů neplatí. Navíc Velšan Ioan Gruffudd je samozřejmě skvělý. Od své námořnické role vyzrál herecky i fyzickým vzhledem. I ostatní herci hrají vesměs skvěle. Jako ansámbl si všichni sedli a to je pak seriál příjemné sledovat. Občas je nějaký příběh přitažený za vlasy, ale ať. Není to žádné dokudrama, ale detektivka říznutá fantasy ;-)

Předchozí