Konzole a hry

vla_kor
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Roseanne

31. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

První díl (pokračování 2018) nic moc, ale druhý už o hodně lepší

Seriál je o rodině z pracující vrstvy. Mají obyčejné starosti se vztahy, s prací, se zdravím, s výchovou dětí... Roseanne, ze které je babička, je sice pořád stejně toporná, když hostuje svou rodinu sarkasmy, ale hlavně mladší herci jsou výborní. Možná v tom hraje roli nostalgie, ale hodnotím po dvou dílech šedesáti procenty a doufám, že to budu moct přehodnotit směrem nahoru.

Plakát
Hap & Leonard

20. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Purefoy boduje jako Amík

První „tarantinovská“ řada se mi až tak nelíbila (body uznávám za zajímavý příběh skrývající se za ústřední nesourodou dvojicí hlavních hrdinů), ale druhou řadou mě tvůrci nadchli. Jižanská atmosféra ve stylu Půlnoci v zahradě dobra a zla a také něco z filmů se S. Poitierem. Seriál raději sledujte v původním znění. Je tam spousta slovních hříček a těžko přeložitelné černošské americké angličtiny. Třetí řada se taky rozjela dobře a já si vychutnávám každičký detail.

Plakát
Zen

1. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Detektiv se smyslem pro humor

Už dlouho jsem se tak nezasmála při sledování detektivního seriálu. Aurelio Zen je dříč (v porovnání se svými kolegy úplný stachanovec) a čestný polda, který má to "štěstí", že jeho pověsti chtějí využít lidé na vysokých postech. To, že je nakonec vždycky využije naopak Aurelio, je třešnička na dortu důmyslných detektivních příběhů, které lehce odkazují na holmesovský kánon. Koneckonců autor knižní předlohy si jeden pastiche také střihnul hned zpočátku své kariéry. Rufus Sewell je perfekně obsazený a podává zatraceně dobrý výkon. Ostatní herci jsou rovněž výborní. Potěšilo mě, že se tvůrci rozhodli nechat je mluvit anglicky bez italského přízvuku. Trilogie funguje skvěle, ale kdyby bylo víc dílů, rozhodně by mě to potěšilo.

Plakát
Soumrak templářů

29. prosince 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Oddechovka

Od History channelu nečekám nikdy historickou akurátnost a tak se zbytečně nerozčiluji, že místo seriozní historické sondy do života templářů nebo francouzských dějin, mě autoři zavádějí do dobrodružného fantasy světa ve středověkém hávu. A tak si klidně mohu vychutnávat skutečně pěkné kostýmy a kulisy, které se v dnešní době tak často nevidí (třeba v poslední adaptaci Prokletých králů mě kostýmy a výprava neskutečně iritovaly). Děj seriálu se nepohybuje závratnou rychlostí, ale plyne spíš tempem románů A. Dumase staršího, což mi vůbec nevadí. Z hereckých výkonů chci upozornit na Eda Stopparda v roli krále Filipa, který s lehkostí "krade" všechny scény, ve kterých vystupuje, svým kolegům. Se svým lehce zastřeným hlasem a zajímavým obličejem (tolik se podobá svému otci, kterým je čs. rodák sir Tom Stoppard) nemá ovšem vůbec těžkou práci.

Plakát
The Crown

28. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kvalitní seriál

Nemůžeme samozřejmě čekat absolutní historickou věrnost. Tvůrci si leccos předělali, pokrátili nebo vynechali. Ale skvěle vystihli dobu a pohnutky hlavních představitelů. Královna Alžběta je plnokrevná postava, která stoicky zvládá nelehkou roli hlavy státu a církve. Zároveň se snaží být dobrou manželkou a matkou. Herci jsou pro role dobře vybraní. I když se vzhledem liší od svých předloh, hrají uvěřitelně a s britskou precizností. Je radost se na tak kvalitní dílo dívat. Nejde jen o skvělé drama, ale i o kvalitní historický seriál. Už se těším na druhou sérii.

Plakát
Perla v koruně

1. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vanitas vanitatum

Britská vláda v Indii se hroutí a s ní zde končí i životy Britů a Indů, kteří tak trochu patří i nepatří do obou světů. Ti mladší snad mají ještě šanci ... Hodně depresivní, ale výborně natočený seriál, který přiblíží historickou událost líp než historická kniha. Kvalitu zaručují i prvoligoví herci obsazení do hlavních rolí.

Plakát
Shetland

30. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

detektiv Jim Perez

Miluju britské detektivky. Mám ráda severské detektivky. A tenhle seriál je spojení obou výše zmíněných. Děj se táhne jak čerstvě stočený med. Kamera se vyžívá v záběrech neskutečně krásně umrtvené krajiny Shetland. A třešničkou na dortu je detektiv Perez, který není žádný sexy macho, ale zato je krásně lidský a má bezva skotský přízvuk. Prostě lahůdka. A pátá řada bude na jaře 2019.

Plakát
Dickensian

26. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

EastEnders v 19. století?

Po prvním dílu mohu říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit zajímavou mozaiku z Dickensových postav, osídlit jimi jedno sousedství a nalákat diváka na další díl. Kdo nezná literární předlohy, bude se asi hůř orientovat v záplavě postav, ale herci jsou dobře vybraní. Každý představitel role je výrazný a má charakter. Těším se na další díly.

Plakát
Wolf Hall

17. prosince 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lepší než Tudorovci

Komornější a na perfektním výkonu shakespearovského herce Marka Rylance (držitele mnoha cen, včetně americké Tony) postavené vyprávění o vládě Jindřicha VIII. z pohledu jeho rádce Cromwella. Vzhledem k tomu, o jak známý příběh jde, není potřeba divákovi (především britskému), pro kterého je určen, vysvětlovat historické detaily. Skvělá adaptace literární předlohy.

Plakát
The Royals

14. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pohádkový seriál na motivy bulvárních článků a Hamleta

Předesílám, že tenhle seriál není nic pro inťouše. Je to šílená směsice pohádky, bulváru, satiry a soap-opery. Dívat jsem se začala, protože mám ráda román "Královna a já" od Sue Townsand, ale to je samozřejmě jiná liga. (Prostě královská rodina a humor jdou skvěle dohromady. Jestli jste to nečetli, tak to dožeňte. Královna s rodinou vystěhovaná do sociálního bytu je neodolatelná.)
Tady se bavím na jaksi jiné, nižší úrovni. Na úrovni "Krvavého románu". Hodně lidí tenhle popškvár asi nechápe. Včetně většiny herců;-) Nejlíp si vede záporácký strýček Cyrus (Jake Maskall), který se do komediální stránky svého vévody z Yorku umí skvěle položit. Má taky super hlášky, které mu dávají vyniknout. "Kdyby ses mohl stát kýmkoli, jaké zaměstnání by sis vybral?" - "Král," odpoví suše na otázku svého královského bratra. A hlášky si užívá i vévodkyně "vévy" - nestárnoucí Joan Collinsová. Když přejedete nudné části - obvykle mladí američtí herci - tak se budete taky "královsky" bavit.