Olivia Caroline Jones
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • 20 let
  • Bydliště
  • Moravskoslezský kraj
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Skandál

9. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Normal is overrated

Zatím seriál hodnotím po páté sérii a vlastně mě samotnou překvapuje, jak vysoké hodnocení mu dávám, vzhledem k tomu, kolik věcí mě na něm irituje. V první a hlavní řadě je to Olivia. Jednou za čas si sice řeknu “páni, to je frajerka”, ale drtivou většinu seriálu ji nemůžu vystát. Otázkou je, jestli je nesnesitelnější ta herečka či postava. Podle mě obě a to dohromady tvoří fakt otravné kombo. Vedle Olivie je to celý její milostný život, ať už jde o Fitze, Jakea nebo někoho jinýho. Hlavně tedy celý Olitz ship a jejich zakázanou lásku (ať už je prozrazená nebo ne) zrovna nemusím. Uznávám, že někdy v první sérii jsem jim i fandila, ale postupem času úplně ztratili kouzlo... a taky jsem pochopila, že Olivia není zrovna člověk, kterému bych nějak zvlášť přála šťastnej konec. Ale Fitz, to už je pro mě náročnější postava, kterou nedokážu tak nějak zařadit. Na jednu stranu, Tony Goldwyn je prostě sexy sympaťák a celé to prezidentování mu jenom přidává :D na druhou je občas taaaak strašně naivní a opravdu nechápu, co ho k tý Olivii pořád táhne, fakt ne :D

Vedle otravné hlavní hrdinky a jejích vztahů ale musím vyzdvihnout především námět seriálu - skandály - a celé to politické prostředí - jo, to já prostě můžu. Někdy je to trochu přes čáru, žejo, celý to okolo Hucka a spol. a mučení a tak, ale jestli to tak vážně chodí, tak bych to sice nikdy nechtěla zažít, ale budiž. Případně mě to někdy fakt nebavilo (konkrétně teď myslím třeba únos Liv, to se mi nelíbilo a vlastně mě to spíš až nudilo).

Ještě bych se chtěla vyjádřit k postavám mimo Olivii a Fitze. Moje dvě favoritky jsou Abby a Mellie. Obě dvě jsou fakt skvělé a obdivuju je (na rozdíl od Olivie). Kromě nich je to u většiny tak, že je buď žeru, anebo mě štvou :D Jasně, i Abby a Mellie si mě nezískaly hned v prvním díle, ale bylo to hodně brzo a od té doby mě to neopustilo. Takže např. mám hodně často ráda Davida Rosena nebo Jakea. I David mě ale někdy rozčiloval, hlavně na začátcích, a Jake... no, taky nechápu, co ho furt táhlo k Olivii, asi jako u Fitze :D jinak je Jake ale super. Další kategorie jsou ti, které nemám ráda zas tak často, ale mají svoje fakt světlé chvilky, kdy jim fandím. To jsou např. Cyrus, Quinn a Huck. Možná i Charlie, ten by se tam ale mohl ukazovat mnohem více. Baví mě jeho humor, takže možná by si v mém pomyslném žebříčku ještě polepšil, být tam častěji. Ještě jsem měla ráda Stephena a Harrisona, jeden to tam ale vydržel méně než druhej :D a zvláštní kategorii si zasloužily postavy jako Sally Langston nebo Elizabeth North.. ty jako vázně nedokážu zařadit :D někdy jsem úplně na jejich straně a někdy bych je fakt zabila.

Jak už jsem psala na začátku, vlastně sama nechápu tohle poměrně vysoké hodnocení, když to tu vypadá, že mě to vlastně vůbec nebavilo :D což není pravda, vážně :D :D ty otravné věci se daly přehlížet (jsou samozřejmě i výjimky, jako když např. byl celý díl jenom o vztahu Olivia/Fitz nebo tak.. to jsem se u toho zvládla třeba i něco naučit) a děj, napětí, dobrý soundtrack, WOW momenty (vyskytující se často) a mé oblíbené postavy (jakože Abby a Mellie + ty světlý chvilky všech ostatních :D) mě nutily koukat dál a rozhodně mě seriál nezklamal :-) dala bych tak 75%, kdyby to šlo, ale pančelka na základce mě učila, že se pětka zaokrouhluje nahoru.

Plakát
The Bold Type

30. července 2017

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

I'm not a boss bitch. I'm a boss, bitch.

Jooo tak tohle můžu. The Bold Type je jako seriál stvořený přímo pro mě. Sympatické herečky i postavy (jen na Sutton jsem si malinkou chvíli zvykala, ale teď je snad i moje oblíbenkyně), všude luxusní oblečení, účesy i doplňky, prostředí dámského časopisu mi taky dost sedlo a v neposlední řadě.. ten soundtrack! Když už nic, tak jen poslouchat ty songy, které perfektně dokreslují podívanou a doplňují všechny scény, by stálo za to. Budu se tady opakovat, ale Jacqueline mě taktéž velmi příjemně překvapila, že to není žádná zapšklá mrcha, ale vážně našim hlavním hrdinkám pomáhá. A třešničkou na dortu je můj milovaný James, bratr Mary, Queen of Scots, z Reign. Pinstripea prostě nejde nezbožňovat a s Jane jsem si je zamilovala hned v první výtahové scéně :D
Cílovkou tohoto skvělého seriálu jsou určitě ženy, a já jej mohu jen doporučit, jelikož celou tu #GirlPower myšlenku miluju. No a teď už jen doufám v prodloužení.

Plakát
Bylo, nebylo

6. dubna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Magic always comes with a price

1.série: Pilot jsem viděla dokonce asi 3x v průběhu pár let (z toho jednou česky v televizi a ten dabing je děs! :D). Až tedy na 4. pokus jsem se přiměla pustit si další díl. Což teď zpětně tak úplně nechápu.. přijde mi, že se mi pilot líbil, ale v té době asi pro mě nebyl až tak přesvědčivý a hlavně - neodrážel jak kvalitní a návykový seriál to bude :-) Celkem mi trvalo, než jsem se vžila do hlavních postav. Super byl Rumplestiltskin a taky ostatní pohádkové postavy v Enchanted Forest. To propojení příběhů jsem si zamilovala. Velmi mě tu tešili David a Mary Margaret, protože v pozdějších řadách Snowing celkem zevšednili, tak alespoň tady byl zajímavý ten vývoj mezi nimi. Mezi mé nejoblíbenější epizody bych určitě zařadila tu o Belle, o Red Riding Hood a taky s Jeffersonem - Kloboučník byl podle mě hodně nevyužitá postava s obrovským potenciálem. Taky mě dost bavil nápad Rumpla k Belle jako Beast. Finále bylo milé, jsem ráda, že zápletku "Emma musí uvěřit a zlomit kletbu" nenatahovali na více než jednu sezónu.

2.série: Jednoduše: Objevil se Hook. Nevím, proč všichni tu druhou řadu vidí tak tragicky.. ano, sice je nejslabší, ale rozhodně to není až taková tragédie, jak spoustu lidí píše. Přidání charakteru Hooka (a povýšit ho na hlavní postavu) byla asi nejlepší věc, co tvůrci OUaT udělali. Taky se tu objevuje můj milovaný Julian Morris jako Prince Phillip, Sleeping Beauty a úžasná Mulan. Neal jako dospělej byl fajn, takový nemastný neslaný, ale co jsme zjistili, že Neal je vlastně Baelfire, syn Rumpla a táta Henryho, přišlo mi to celý fakt ujetý :D a k Emmě se mi nehodil snad nikdy. Mým oblíbeným dílem této řady je díl 6. - Tallahassee, kdy se dozvídáme o minulosti Emmy a Neala a v současném Enchanted Forest spolu Hook a Emma lezou na fazolový stonek. A hned potom je díl 18., který je o Augustovi a August je prostě boží. Cora pro mě byla nudný záporák a to je hlavní důvod k nudné sérii. Za to otravní Greg a Tamara byli fakt nesnesitelní, zralí tak akorát na facku, takže o dost záporáčtější. Finále se mi moc líbilo, víc než finále 1. řady, a hlavně mě strašně nalákalo na další sérii.

3A: Úžasná zápletka. Peter Pan jako skvělý záporák a zároveň Henryho praděda a Rumplův táta (já vím, nechutný, a ano, Henryho rodokmen nemá obdoby :D) a sbližování Emmy a Killiana. Neverland bylo konečně nové prostředí mimo Storybrooke a Enchanted Forest, kde se odehrával hlavní děj. Objevuje se tu skvělá Tinker Bell, Ariel, a můj zlatej Robin Hood. Můj oblíbený díl je Good Form (3x05), kde se dozvídáme o původu Killiana Jonese, kde Hook zachrání Davida a kde si konečně Hook uvědomí co Emmě cítí; a taky díl Ariel (3x06), protože no.. je celý o Ariel a ona je bezva. Nevím co víc k této sérii dodat. Snad jen, že Hooka a Reginu, a jejich věčný sakrasmus, miluju ještě víc.

3B: Emma vypije divnou modrou tekutinu od neznámého chlápka co je oblečenej jako pirát. Normálka :D Ale co, všichni jsme rádi, že to udělala. Zelena aka Wicked Witch of the West je pro mě zatím nejlepší záporák. To, jak mě štvala z ní dělá nejlepšího záporáka (Rebecca je skvělá herečka). Hodinu a půl dlouhé finále je moje úplně nejoblíbenější. Dobově oblečení Hook a Emma spolu v minulosti v Enchanted Forest? Geniální. Scény, kde byl Hook 2x a žárlil sám na své staré já, neměly chybu. Na závěr ta Marian, to byl fakt šok (vím, že už se tam jednou ve 2. sérii objevila, ještě jako těhotná, ale kdo si má pamatovat všechny obličeje :D) a totální naštvanost v jednom, Outlaw Queen shipuju, takže chudák Regina.
Killian se vzdal Jolly Roger (!), aby našel Emmu a zachránil její rodinu.. jestli to není láska, a jestli to neukazuje, že i Captain Hook je hrdina, tak už nevím.

4A: Nejlepší série. Disneyho animované Frozen mám ráda, ale tahle hraná verze byla MNOHEM lepší. Elsa, Anna a Kristoff (a Sven :D) byli sympatičtí, bezvadní a neskutečně se podobali jak povahově, tak vzhledově. Hlava mi pořád nebere, jak perfektně vymysleli veškeré to propojení se Snow Queen a ostatními. První rande Killiana a Emmy bylo boží. Robin a Regina k sobě patří, takže Robinův odchod za hranici města mě dostal. Hookův spokojený a naprosto jistý úsměv, když Gold pronesl "Doufám, že za to slečna Swan stojí", byl k nezaplacení. Gold je čím dál tím větší magor, a říkám si, že asi není nic, co by pro moc neudělal. Takže Belle na konci chápu, a to jsem měla Rumbelle fakt ráda. Bože, Elsa s Annou mi budou neskutečně chybět :-(

4B: Masakr. Queens of Darkness byly ale vlastně v pohodě. Ursula i Maleficent nakonec pomohly hrdinům a Cruella (hrající Angry Birds) byla prostě mega super - ta tam mohla zůstat klidně mnohem dýl. Ale Gold s Autorem mě štvali a zas ta psycho Zelena. Radost mi udělalo, že jsme se znovu setkali s Augustem (zjistila jsem, že jsem si ho v 1. sérii a v těch pár dílech 2. série, kde se objevil, málo cenila.. více a více Augusta, prosím). Spojené dvoudílné finále mě opět dostalo.. hlavně dívat se jak by to bylo, kdyby se v Enchanted Forest všem prohodily role. Nevím, jestli představa toho, že by Hook opravdu umřel, zabíjela více mě nebo Emmu. Oni musí mít happy ending. MUSÍ. A ten konec? Já osobně Emmu zbožňuju, takže nevím, jestli se na 5. řadu a "Temnou Emmu" spíš těšit nebo ne, ale nalákat to nalákalo.

5A: Tyjo. Mega parádní, ale úplně upřímně? Myslím, že mě každý jeden díl psychicky ničil (jsem strašný seriálový maniak, ale že bych byla tak moc fixovaná na nějaký seriál tak rychle jako na OUaT, to je asi poprvý). Nevěřila jsem ničemu a nikomu, a byly tu zvraty jako nikdy. Mysleli jsme si, že Dark Swan je hlavní problém, ale pak přišel Dark Hook a zjištění, že ona nakonec dělala jen vše pro Killiana, jako on vše doteď dělal pro ni. Nakonec zase on udělal vše pro ni a ve finále ona udělá vše pro něj, i kdyby to znamenalo cestu až do pekla. Captain Swan mě nikdy nepřestane bavit. Nevím co jinak si o téhle sérii myslet. Všichni jsme očekávali Temnou Emmu, ale my k tomu dostali i zatraceného Temného Hooka, což jsem fakt nedávala, a spolu s ním zatím nejtemnější sérii. Ale něco z té lepší stránky... Merida byla bezvadně ztvárněná Brave, Dr. Whale se po dlouhé době opět ukázal a opravdu mě bavil a skvělý díl byl 9., kde se konečně zase objevily mé oblíbenkyně Mulan a Ruby :-) Podtrženo sečteno - bravo tvůrci, tohle jen tak nerozdýchám a z finále jen tak nepřestanu slzet.

5B: Takže v první řadě.. Killian je opravdu Survivor s velkým S, jak Emmě pořád říká. Přežil Petera Pana a celý Neverland (několikrát), přežil Emmu v Enchanted Forest ve 2. sérii :D, přežil Wonderland a Coru, překonal století touhy pomstít se a zabít Rumpla. Málem ho utopila Wicked Witch, málem ho zabila Snow Queen. Přežil, když mu Gold vyrval srdce a tak tak ho rozdrtil. Přežil, když ho Ursula omráčila a hodila do moře, přežil Autora a jeho alternativní realitu, ve které ho dokonce evil David opravdu zabil. V neposlední řadě přežil Excalibur a taky to, když se sám stal Dark One a obětoval se, když veškerou temnotu použil pro dobro ostatních. A nakonec Hook přežil smrt a celé Underworld i s Hádem, kterej to vlastně díky němu sám nepřežil, a když už si Hook myslel, že to je opravdu konec, zachránil ho sám Zeus. Což asi nedělá jen tak. Říkám vám, CS je endgame.
To bylo jen btw. a teď k sérii. Underworld (nebo spíš Underbrooke? :D) byl naprosto brilantní nápad. Tolik příležitostí opět se vidět s mrtvými postavami? A tím myslím: Cruella!!! mi-lu-ju ji. Taky mě bavila Blind Witch, která z fleku dělala Cruelle sakrastickou parťačku. Hned v první scéně, kde se objevil Hádes, mě napadlo, že to je vtipně střelený psychopat, který si o sobě myslí jak je dokonalý, stejně jako Zelena, a to byl asi i záměr. Gold mě zase jen - slušně řečeno - štval a Belle mi bylo opět líto. Nejvíc díl byl 5x20, ráda jsem viděla, jak se Emma dostala k jejímu brnění (= k červené kožené bundě) a zase jsem si pobrečela u Captain Swan scén. Bylo naplno řečeno, že to, co mezi sebou mají, je True Love - nejvzácnější magie ze všech (...což bylo samozřejmě všem jasný, ale Emma a Killian si to potřebovali konečně uvědomit) a taky jsem si poprvé na chvilku opravdu pomyslela, že co když to je pro Hooka už vážně konec, ale myšlenku jsem oprávněně zahnala. Hned v dalším neméně emotivním díle (jak Emma stojí nad hrobem Killiana, poprvé si přiznává jeho smrt a říká, jak jí chybí, to jsem si div nevybrečela oči) přichází ale rána v podobě smrti někoho jiného. Já ale stejně doufám, že platí heslo "ve Storybrooke nikdo nikdy nezůstane opravdu mrtvý, pokud nejste Graham" :D
Ve finále si mě po dlouhé době získal Henry, Captain Swan závěrečná scéna (přičemž v pozadí byly svatební šaty, jak nenápadný a úžasný zároveň :D) byla jednoduše dokonalá a přidání Jekylla & Hydea je podle mě zajímavá změna (i když přiznám se, že já radši ty disneyovské pohádkové postavy) a spolu s J&H je na světě paralela k rozdvojené Regině a Evil Queen. Přesto pro mě asi nejslabší finále, hned po 1. sérii, ale zas a opět, navnadilo na další řadu.
Každopádně duo Kitsis-Horowitz jsou mí nejoblíbenější tvůrci (i když toho Robina jim asi neodpustím). Géniové.

6A: První díly byly takové nudnější, jelikož Jekyll & Hyde mě nakonec fakt rozčilovali. Ještě, že neměli dlouhého trvání. Ale pak už se to opět rozjelo a nešlo se odtrhnout. Moc mě potěšila Cinderella/Ashley a celá skvělá 3. epizoda věnovaná jí. Aladdin a Jasmine byli skvěle ztvárnění. Ta spící kletba vzájemně propojená na Snowing, opět geniální nápad. (Vím, že se zas opakuju, ale když to je tak geniálně a kvalitně vymyšlenej seriál, že to ani jinak nejde.) Ke společnému bydlení Captain Swan a obecně ke všem jejich scénám se už ani nevyjadřuju, je jasné, že jsem u každé z nich samým blahem bulela nebo alespoň skákala radostí do stropu :D
Poslední díl před pauzou (6x10) mě naprosto dostal. Zbožňuju ty alternativní reality! Fakt že jo. Vidět zbabělou Emmu byla opravdu novinka, ale jsem ráda, že se navrátila ke svému starému já. A Robin na konci? Ano prosím!

6B: Tak ještě jednou.. ty alternativní reality stojí za to. Za prvé: August. MILUJU ho. Jeho nebylo, není a nikdy nebude dost. Za druhé: Robin, samozřejmě. A za třetí: Tlustej, starej a neméně vtipnej Hook :D
Další úžasný díl byl 6x15... jakože Jasmine, Ariel, Aladdin a Hook spolu na hrdinské vlně proti světu? Boží. Ale celé to okolo Reginy a Evil Queen mě zrovna nebavilo, bylo to pořád dokola. Vedle toho Gideon, a později i Black Fairy, pěkně míchali karty, a při každé scéně jsem je chtěla propleskat přes obrazovku (hlavně teda ji.. tak nesnesitelná herečka a postava, bravo). Pro mě zas a opět nejoblíbenější zápletkou bylo všechno okolo Emmy a Killiana. Dvě žádosti o ruku, svatba a ke všemu muzikálová epizoda. Bojím se, co po takovém happy endu (a po odchodu třičtvrtiny postav - bez Emmy Swan ani ránu) nachystají do další série, fakt jo. Ale já už můžu v klidu umřít.

1. série: 90%
2. série: 85%
3A: 95%
3B: 100%
4A: 100%
4B: 100%
5A: moje myšlenkové pochody u hodnocení této řady *1000000000% za Captain Swan, -1000000000% za zabití Killiana (ZASE), 1000000% že když už, tak proto, že se obětoval pro ostatní, -1000000% za nekonečné (a naivní) vkládání naděje do Golda, 100000% za zápletku a synchron mezi Camelotem a Storybrookem, -1000000% za to, v jakém stavu mě to po skončení každé epizody nechávalo, 1000000% za hraní Colina a Jennifer, 1000000000% za Emmino 'I won't. I'm giving into love.', když jí Snow řekla 'You can't give into darkness again.' po tom, co jim Emma oznámila, že se za Hookem vydá i do pekla; atd...* ale stejně nejde dát jinak než 100%
5B: 95%
6A: 85%
6B: 95%

Celkových 100% jsem dala jen opravdu mně výjimečným seriálům. A Once Upon a Time není ledajaký seriál, lehce jsem se na něm i postavách i hercích stala závislá, a tu stovku si zaslouží.

Nejoblíbenější hlavní postavy: Emma, Hook, Regina (ale uznávám, že v 1. sérii mě konstantně štvala), David (taky s výjimkou 1. řady, kde byl dost zbabělec)
Oblíbené vedlejší postavy: Elsa & Anna, August, Ruby/Red, Cruella, Ariel, Mulan, Leroy/Grumpy
Neoblíbené postavy: občas Henry (za to může ten herec), Mr. Gold (cca od 3. série, ale Rumple v Enchanted Forest je super), Cora, Black Fairy

Plakát
UnREAL

12. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Everyone will be exposed.

Quinn, to je správná mrcha, můj šálek kávy a rozhodně nejoblíbenější postava. Za to Rachel mě víc štvala a otravovala, než abych s ní soucítila a sympatizovala :D ...což každopádně nemění nic na tom, že ty dvě spolu byly skvělá manipulátorská dvojka.
Bavilo mě zjišťovat, jak to doopravdy chodí v zákulisí takové show, i jak to vlastně dopadne, koho si Adam vybere, a tak. Ale celá ta vztahovka Rachel/Adam mi vadila, takže jsem nakonec ráda za Annu i ostatní, že to finále skončilo tak jak skončilo.
Zvláštní taky je koukat na to s vědomím, že Johanna (Anna) a Freddie (Adam) jsou vlastně v reálu manželé :-)
První sérii jsem zhlédla za 2 dny (šlo by to samozřejmě i za 1, ale mám rozkoukáno moc seriálů :D) a chytlo mě to tak, jak jsem očekávala. Na jednu stranu to je dost nenáročný kousek, na druhou toho budete chtít vidět víc a víc. A pokud jako já nesledujete žádné reality show, protože vám přijdou falešné a intrikářské, tak potom vás v tom tohle originální mistrovské dílo ještě utvrdí.

po 2. sérii: Slovo na úvod.. Chet svá přebytečná kila shodil, očividně, a předal je svými voodoo tanci kdesi v tramtárii na Jeremyho, očividně. A teď vážně :D. Tady mě (na rozdíl od 1. série) až tak nezaujala dějová linka té show, ale spíš děj v zákulisí. Colemana jsem žrala, konečně mi přišel jako chlap vhodnej pro Rachel, ale samozřejmě se z něj vyklubal blbeček. Z Rachel se stal ještě větší psychouš než v předchozí řadě a celé to provázelo ještě víc manipulátorství. Prostě jediná smysluplná věc, kterou v průběhu seriálu podporuju a nadále i podporovat budu, je Quinn a Rachel. Když jsou ty dvě proti sobě, nedělá to dobrotu, ale když spolupracují, vše šlape jako hodinky seriál si drží úroveň.

Plakát
The Fosters

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

it's not where you come from, it's where you belong

Tak u tohohle seriálu jsem vůbec neočekávala, že mě chytne. Je to zábavné i emotivní, prostě fajn oddychovka. Stef a Lena jsou super mámy, obdivuju toho, kdo by tohle všechno pro ty děti udělal. Ze začátku jsem měla problém s Marianou, přišla mi rozmazlená a otravná, ale to jen v pár prvních dílech na začátku seriálu. Od 2. série je dokonce mou nejoblíbenější postavou, je skvělá.

1. série: 1A byla bezvadná. Strašně mě seriál překvapil, neměla jsem vysoká očekávání, o to víc jsem z něj byla nadšená. Díly v 1B v Girls United byly, jak už tu někdo psal, asi nejhorší v seriále. Bylo to takové přitažené za vlasy a nic pro mě. Naštěstí to netrvalo až do finále, takže kvalita zase stoupla. Samozřejmě, až na tu "aféru s Dani", to si mohli odpustit. 80%
2. série: Cliffhanger, kterým skončila 1. řada, mě štval celou sérii. Nový biologický otec a celá jeho povedená rodinka (Sophia speciálně) byla fakt otravná. Každopádně mimo to mě celá tahle série bavila víc. Lepší zápletky a všechno okolo. 90%
3. série: Ze začátku mi vadilo, jak se to točilo okolo Any a její rodiny, ale dalo se to vydržet. Výměna Jesuse... no, prvně jsem se upřímně pobavila a pár dalších scén, kde byl, jsem se musela smát :D ale za nějaký čas jsem si zvykla. Rozhodně to není nic tragického, jak tu někdo psal. Jake T. Austin je sice jen jeden, ale Noah Centineo ho dobře zastoupil, je sympatický, a vzhledově to od sebe nemají daleko (až na tu výšku). Výborná série, Brallie scény mě těšily a v neposlední řadě: inscenace Romea a Julie v podání Mata a Mariany, ale i jako celá show, byla perfektní, klobouk dolů tomu, kdo to vymyslel. 90%
4. série: Otravná Callie jako nikdy. Vážně mě štve snad vše co udělá. Courtney mi taky nesedla a zranění Jesuse tomu vůbec nepřidalo, právě naopak. Pro mě dost nezáživná série a byť je mi to líto, nevím, jestli kouknu na chystanou 5. řadu... 50%
edit: 5. série se mi mooooc líbí. Dramat máme sice pořád fůru, ale už to není tak přehnané jako předtím. Callie je konečně snesitelná a na celý seriál se zase příjemně kouká :-) 95%

Plakát
The Royals

18. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

FML

Kvalita tohoto seriálu stoupá spolu se sériemi, a stejně tak stoupá i u mě, na mém žebříčku oblíbených seriálů :-) Neskutečný vývoj postav a jak charaktery, tak herci nám zrají před očima.
Jsem fakt ráda, že jsem to s The Royals nevzdala, jak jsem hned na začátku chtěla (asi celou první půlku 1.série), a jak si myslím, že to vzdalo spoustu lidí.
Samozřejmě, ty začátky byly občas zbytečně zvrácené, nereálné, ale Eleanor, Jaspera a Liama si prostě nejde nezamilovat. Dobře.. takový Cyrus je Cyrus, a je tak slizký, že to až není možný, ale i přesto mě otravuje méně než Robert :D a i Helenu jsem si nakonec v 2. sérii oblíbila a ve 3. ji fakt miluju. #TeamHelena
Jaspenor je pro mě jeden z nejlepších párů ze všech seriálů, je mezi nimi opravdu neuvěřitelná chemie. Největší chybou prostě je to, že každá série má jen 10 dílů a je jen jednou ročně - to čekání je příšerné :D ale stojí za to :-)

Plakát
Agenti S.H.I.E.L.D.

6. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ať žije Marvel

Jsem závislá na MCU a pro lidi jako já je tento seriál snad povinností. Ale je nejen pro nás.. je to pro všechny, kdo má rád kvalitní, akční a sci-fi seriály.

První série má, jak říká snad každý, takový nudnější rozjezd, ale mě osobně bavily už první díly, byť zdaleka nevystihují jak vysokou úroveň seriál má :-) Samozřejmě ale po díle, který navazuje na Winter Soldiera, to nabralo takový spád a tolik zápletek, že jsem se nemohla odtrhnout. Také Agenty provází ten pro mě typický "Marvel humor", který naprosto zbožňuju + ta návaznost a narážky na MCU tvorbu jsou geniální. 95%

Druhá série začína hooodně divně. Osobně moc nemusim, když nás tvůrci seriálů takhle hodí do nových hlavních postav a prostředí, a vůbec všeho.. Ale není takový problém se do toho dostat a mě to opět pohltilo. Ze začátku to bylo o dost vážnější a temnější než 1. řada, ale jak už tady někdo psal, a já si dovolím použít slova dotyčné osoby: Hunter je chodící hláška :D Každopádně jsem asi jedna z mála, ale mně se ta série líbila nejméně, ale jen kvůli drobnostem. 90%

Třetí série je má oblíbená. FitzSimmons, nápad, zápletky, děsivej Ward, hlášky, Coulsonova ruka, epizoda 4722 Hours, Daisyiny vlasy a finále. Nic víc k tomu není potřeba dodat. (Jediné minus je odchod Bobbi a Huntera, který mě nepřestane mrzet.) 100%

Čtvrtá série je G-E-N-I-Á-L-N-Í. To je tak, když si myslíš, že tě Marvel už nedokáže překvapit ničím lepším než-li doteď... A pak přijde intro 'Agents of HYDRA', Framework, a tak dále, a já se můžu podělat absolutním nadšením. Bravo.

Jo a ještě bych chtěla dodat, že Brett Dalton si dle mého zaslouží nějaké pořádné ocenění za ty výkony.

Plakát
Mladí a hladoví

29. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Forever Young & Hungry

Úžasný seriál, všude plno ironie, sarkasmu a typického amerického humoru, který zbožňuju. V každém díle se pořádně zasměju, jak od skončení luxusních seriálů typu HIMYM už dlouho ne. Emily Osment jako Gabi je naprosto kouzelná. Každá postava má svůj charakter vytvořený na míru a nejoblíbenější postava je rozhodně Sofia.
Někdo říká, že je to vždycky strašně předvídatelné (což je stejně drtivá většina seriálů), ale právě natolik předvídatelné mi to nepřijde. Samozřejmě, jsou tam i klišé scénky, ale konec 1. série, konec 2A a mnohem více, mě právě naopak naprosto překvapily.

Ještě musím dodat, že kdo sleduje s českým dabingem, určitě se nepobavíte tak jako v originálním znění. Dabing Yolandy a Eliota je totálně mimo, ubírá jim to nejméně tak 80% toho vtipu a všeho, co na nich je super :D

EDIT po 4. sérii:
Tak tohle ztrácí na kvalitě (kromě stále skvělé Sofie). To, jak se Gabi a Josh co druhý díl schází a rozchází, je otravné, a bere jim to tu jiskru a chemii, kterou mezi sebou měli :(
1. + 2. série 100%
3. série 80%
4. série 70%

Na chystanou 5. řadu určitě kouknu, doufám, že se to trochu vylepší.

Plakát
Mixology

29. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

10 strangers. One night.

Mixology jsem nadšeně zhlédla za jedno odpoledne. Dlouho jsem ho měla v "Chci vidět", ale až dnes jsem se do toho pustila. Velice příjemná romantická komedie, díly byly akorát dlouhé, postavy snadno zamilovatelné. Sice jsem si dlouho zvykala na Jessicu, ale i jí jsem nakonec přišla na chuť.

Od začátku jsem milovala Rona a Liv, takže jediné minus seriálu je.. nebudu spoilerovat :). Jak se to všechno ostatní nakonec vyvrbilo se mi líbilo. Neuměla bych si představit další řadu, jsem ráda, že si pokračování a rozvíjení vztahů můžu jen domyslet.
Nakonec bych jen chtěla vypíchnout závěrečnou scénu Fab, to byla fajn třešnička na dortu :D