Nevada
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Hap & Leonard

3. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tenkrát v Texasu

Seriál je zasazený do konce 80. let 20. století do východního Texasu a atmosféra té doby i místa je třetí hlavní postavou. Oběma sériím by sice hodně prospělo, kdyby byly o jednu epizodu kratší, ale i tak stojí za to vydržet a neodpískat sledování po 1-2 dílech. Druhá série je stylem podobná prvnímu Temnému případu.
Obecně, kdo má rád seriály Justified, Longmire a jim podobné, tak si u Hapa a Leonarda své asi najde (i když prvně jmenovaný je samozřejmě nedostižný).

Plakát
Dům z karet

4. června 2013

44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Jeden z případů, kdy se mi těžko rozhoduje, jak hodnotit. Je škoda, že to trpí současným hollywoodským neduhem - přílišnou roztahaností. Začátek je skoro stejně dobrý jako jeho anglický předchůdce, ale pak se děj bohužel rozmělní do spousty zbytečných odboček, jen aby se v závěru ještě zbytečněji spěchalo. Ty odbočky jsou sice taky dobře napsané i zahrané, ale přesto by to fungovalo i bez nich. Když jsem při sledování omylem přeskočila 8. díl, na kontinuitě příběhu to vůbec nebylo poznat. Mít to tak 8 epizod, asi bych byla spokojená podstatně víc. Moje dojmy navíc ovlivňuje i to, že Zoe (postava i herečka) mi od začátku lezla na nervy. (Škoda promarněné příležitosti v závěru.) Kevin Spacey naopak vládne celou dobu. Po chvíli váhání hodnocení zvedám nahoru a doufám, že druhá série mi to vynahradí.

Plakát
Domek z karet

14. dubna 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vrcholná politika v plném lesku:

loajalita hlavně sobě, touha po moci vydávaná za zájmy strany, osobní ambice skryté za službu státu, úsměvy ostré jako nůž, přátelství chladné jako led, nepřátelství maskované zdvořilostí, poloviční pravdomluvnost, otevřené naznačování, falešné lichotky, odhodlání dosáhnout svého. Ale hlavně skryté intrikování a cynické manipulování, jaké nemá hned tak v seriálovém světě konkurenci. A že je to vlastně osobní pomsta zneuznaného mistra, to už je jen takový bonus.
"To si můžete myslet. Já to nemohu komentovat."

Plakát
Newsroom

7. dubna 2013

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zprávy jaké bych je chtěla mít

HBO připravilo výbornou dramatickou podívanou plnou skvělých dialogů a vtipných hlášek. A pro mě osobně i dobrou náplast na zklamání z adaptace druhé série Game of Thrones. Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. I přes občas přehnaný americký patriotismus. A navzdory nadměrným výlevům emocí, které jinde tak nesnáším.

Plakát
Castle na zabití

7. dubna 2013

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Konečně úspěch pro Filliona

Krimi seriál založený spíše na interakci hlavních postav než na samotném vyšetřování. Výborná zábava, pokud neočekáváte "vědeckou" kriminálku ve stylu CSI. Nathan Fillion je neskutečně charismatický a roli úspěšného a chytrého spisovatele, trousícího jednu hlášku za druhou, si vyloženě užívá. Scény, kde detektivům popisuje jak by se zločiny odehrály v jeho románech patří k nejlepším okamžikům seriálu. Stana Katic je k němu vybraná výborně, zdatně mu sekunduje a krásně to mezi nimi jiskří. Pozadu nezůstává ani spisovatelova rodina – příliš vzorná dcera i potrhlá matka. Škoda poměrně velké nevyužitosti dvojice detektivů Ryan/Espozito. Ale to se naštěstí v dalších sériích změní. Byť se seriál celkově nevyhne výkyvům kvality a vatovým dílům, zůstává pro mezi mými nejoblíbenějšími aktuálně sledovanými seriály.

Plakát
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Škoda poklesu kvality a humoru

První série se mi líbila hodně. Ač to není nic originálního, tak postavy, dialogy a hlavně humor mě dokázaly přinutit k dalšímu sledování. Prim hraje samozřejmě šerif Carter a jeho hlášky, ale pozadu nezůstává ani sympaticky samolibý Nathan Stark. Bohužel od poloviny druhé série začal poměr humoru klesat a epizody se staly monotónními.

Plakát
Tudorovci

7. dubna 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Anglie vládne

Velmi dobrý dramatický seriál, který si ovšem s historickými fakty a daty pohrává dosti volně. Hlavně příběhová linie královy sestry Markéty mě trochu zaskočila. Nejenže změnili reálie (byla vdaná za francouzského krále, ne portugalského a o konci toho manželství nemluvě), ale hlavně ji zaměnili s její mladší sestrou Marií. Nicméně, výuka dějepisu není posláním této produkce a tak divák, který má rád historické dramata si přijde na své. Výborný je v hlavní roli Jonathan Rhys Meyers, který dokázal skvěle zahrát mladého prchlivého krále, který je v jednu chvíli laskavý a okouzlující společník a vzápětí je zuřivostí bez sebe.

Plakát
Ďáblův sluha

7. dubna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ďábelský seriál

Některé diváky možná odradí poněkud pomalejší úvod, který podrobně seznamuje s postavami. Ale po osmi až devíti dílech získá seriál jednotnou dějovou linku a nabírá na obrátkách. To vše samozřejmě za doprovodu obvyklého humoru a pravidelného lapání duší. Na druhé sérii je bohužel vidět nejdřív to, že autoři hledali směr a pak potřeba nějak rychle ukončit zrušený seriál.

Plakát
Strážce pořádku

7. dubna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dvakrát střílej, jednou se ptej.

Sympatická kriminálka, která neoplývá velkou akcí ani strhujícím tempem. Sází spíš na charismatického hrdinu a jeho odhodlání, průpovídky, neortodoxní způsoby vyšetřování a ochotu zastřelit každého, kdo poruší zákon. Po několika samostatných případech se objeví jednotná dějová linka, která celý příběh zvedá o notný kus výš. První série 80 %. Druhá série nastartovala ještě lépe než první. Jak jednotlivé případy, tak ústřední linie jsou výborné. A stejně jako před rokem, i tato série ve své druhé polovině téměř bez odbočky sleduje ústřední linii a zvyšuje tak kvalitu. Druhá série 100 %. Třetí série: Vítejte zpátky ve vidlákově, kde je atmosféra dusivá k zalknutí a uzavřené dohody se respektují až za hrob. Záporáků se vyloupne hned několik, což zbytečně tříští děj, ale vynahradí to Raylan přesně takový, jak ho máme rádi - pravidelně s rukou na pažbě pistole a k tomu naštvaný. Doplněno o tradiční hlášky a návrat některých starých známých. 100 %.

Plakát
Nikita

7. dubna 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pilot nepřesvědčil

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil.

Předchozí