Adriana3442
OFF-LINE

 • Jméno
 • Adriana Frélichová
 • Věk
 • 25 let
 • Bydliště
 • Ústecký kraj
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Letopisy rodu Shannara

3. července 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Možná pro mladší?

Shannara Chronicles má velký potenciál, příběh je zajímavý, postavy taky. Ani ty herecké výkony nejsou nějak extrémně špatné, zvlášť když vezmu v potaz věk některých protagonistů. Ale prostě se to nějak nepovedlo. Je to takové roztahané, naivní a pubertální. Trošku mi chybí víc stop z minulosti. Zatím tam v lese potkali jedno rezavé auto a pak teda došli na kraj města, ale to je všechno. To mi přijde trošku zvláštní a myslím, že by to bylo i zajímavé, vidět zbytky po minulosti. Prostě mě opravdu zajímalo, jak to dopadne, ale nebavilo mě to sledovat. Druhou (poslední) sérii jsem ani nezačala sledovat a myslím, že v budoucnu se to nezmění.

Plakát
Instinct

3. dubna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Proč musí mít recenze název? Nikdy nevím, co sem napsat.

Normálně píšu názory na seriály až po více zhlédnutých epizodách, ale tady udělám výjimku. Třetí epizoda mě totiž tak pobavila, jako už dlouho nic.
Instinct je naprosto klasická kriminálka řadící se mezi Mentalist, Bones, Castle... Těch se vůbec tuhle sezónu urodilo více (Deception, Harrow). Což mě osobně potěšilo, protože přesně tohle je jeden z mých oblíbených žánrů. Takové ty oddechovky, žádný z nich nepatří mezi mé velké lásky, ale zábavnost se jim upřít nedá.
A Instinct se povedl. Herci jsou vybráni dobře, sedí do rolí i k sobě navzájem. Hrát i umí. Jen je to celé takové, no, průměrné. Rozhodně to neobsahuje ani jednu jedinou věc, která by mě překvapila, nebo jakkoli jinak vyčnívala.
Proč ale teda u dobrého ale průměrného seriálu cítím potřebu napsat názor po třetím díle? Jestli někdo, jako třeba já, koukal na Bones a pamatuje si díl https://www.serialzone.cz/serial/sberatele-kosti/epizody/zazracne-dite/ , musel být při sledování i stejně pobavený jako já. Případ samotný sice není stejný, ale oběť a scény s rodinou oběti? :D Na konci jsou dokonce na chlup stejné věty, jen je vyslovují jiné postavy, asi aby nás zmátli. Tohle určitě náhoda nebyla a ještě jsem nikdy neviděla, aby někdo takhle očividně ukradl zápletku jiného seriálu. No snížilo to hodnocení o deset procent.

Plakát
Mrtvý bod

26. února 2018

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A tak to hezky začalo...

První série tohoto seriálu byla dokonalá. Tajemství okolo Jane, okolo Kurta. Každý kousek děje byl promyšlený. Ale mám takový pocit, že plánovali akorát jednu sérii, protože druhá s každým dalším dílem pro mě klesala níž a níž. Všechno začalo být až moc překombinované. A u třetí série jsem vydržela jen začátek. Ta logiku děje a chování postav viděla jen z rychlíku.

1. série - 90%
2. série - 70%
3. série (jen začátek, třeba se to zlepšilo, ale já už koukat nevydržela) - 40%

Plakát
Ďáblův sluha

28. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Prostě tomu něco chybí

Reaper je jeden z těch seriálů, které vůbec nechápu. Podle popisu a podle recenzí by se mělo jednat o seriál, který si zamiluju. A pak se to prostě nestane. Vydržela jsem (a ano opravdu musím použít tenhle výraz) asi 5 dílů a to pravděpodobně proto, že bylo léto a nebylo na co koukat.

Nějak nevím. Někdo tady na stránkách zmínil v komentářích k jakémusi článku, že mu Reaper připomíná Psych. Protože jsem seriál už měla v oku, na základě tohohle komentáře jsem se do něj pustila. Musím říct, že tyhle dva seriály bych vůbec neporovnávala. Co vidím jako největší problém, to je Sam. Hlavní hrdina je permanentně ufňukaný. Ufňukaný kvůli práci, kterou dělá, kvůli tomu že je zavázaný ďáblu (to by se jako jediné dalo pochopit) a hlavně ufňukaný kvůli holce. A to poslední je opravdu k nevydržení. Jestli je to v pozdějších dílech lepší už nezjistím, protože dál to prostě nejde. Další problém jsou vtipy. Prostě vtipné mi to nepřijde. Vím, že je tam zrovna vtip, pochopím jeho podstatu, ale smích se nedostaví.

Většina lidí to tady označuje za oddechovku. Pro mě jedině kdybych to pustila a u toho šla vysávat.

Plakát
Scream Queens

3. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Velký propad u druhé série

První série Scream Queens mě absolutně nadchla. Každý týden jsem se těšila na další díl. Povedlo se perfektně skloubit naprosto dementní chování postav s vtipem a napětím.
A pak přišla druhá série. A jak je zvykem u podobných šílených počinů, překombinovali to. Je to až moc šílené, postavy mi místo pobavení lezou na nervy. Hodně. Nemluvě o tom, že tak nějak všichni ví, kdo je vrah, včetně diváka, a nikdo s tím nic nedělá. A vtipné to prostě není, osmdesát procent scén je trapných.
No myslím, že se seriálem končím.

1. série - 90%
2. série - 30%

Plakát
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nuda

Tenhle počin se ani jinak popsat nedá. Vydržela jsem to do 4. dílu v naději, že to bude lepší. Protože třeba hlášky fungují dobře a postava Hoota je zábavná. A to je všechno.
Je to tak podivně natočené. Nějak nechápu, kam scénáristé mířili. Vážně to myslet nemohli, protože to by museli být na drogách. Takže to asi mělo být vtipné. Ovšem tak vtipné, aby se to dalo nazvat komedií, to taky není.
Končím, mažu z watchlistu. Tohle se nedá použít ani jako pozadí při luxování, protože i na dálku způsobuje hluboký spánek.

Plakát
Dokonalý podraz

18. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Postavy!

Tenhle seriál to je moje láska! Neexistuje moc seriálů, které bych viděla víc jak jednou. Leverage bych ale mohla celé převyprávět. Od začátku až do konce, teda kromě jednoho dílu natočeného dokumentární kamerou (jediný, který se mi nelíbí). Ale to bude mojí nelibostí k dokumentárním kamerám (každý správný seriál musí mít alespoň jeden díl natočený jako dokument - proč?!).

Tak už dosti výlevů zamilovanosti k seriálu a frustrace nad opakovanými "hrozně originálními" nápady v seriálovém světě.

Hlavní předností Leverage jsou podle mě postavy a pak ještě taky postavy. Nevím, kterou bych nejvíc vyzdvihla. Všechny jsou napsané dokonale a hláškují až z toho bolí uši. Popisovat každou zvlášť nebudu, určitě bych nevěděla kdy přestat a jednalo by se o recenzi na dvacet stran. Každopádně i obsazení se myslím povedlo, každý se pro svou roli narodil (akorát ten Hardison má na ajťáka trošku velké břišáky).

Jak už někdo psal nabízí se srovnávání s Hustle, ale tohle je úplně něco jiného. Hlavně ne tak vážné a trošku přehnané. Což je pro mě pozitivum seriálu. Kdybych chtěla vidět, jak to chodí ve skutečném světě, jdu ven. Ale přesto děj neztrácí logičnost, stejně tak vývoj postav má logiku. Jednotlivé příběhy epizod jsou zajímavé a příběh který se táhne celou sérii (někdy i víc), taky vždycky potěší.

Seriál má podle mě jen dvě mínus. A to efekty a reklamu. Díky bohu, těch efektů tam není tolik. Ale pokud se tam nějaký objeví (viz bourající auto, 1. epizoda 2. série), stojí to za starou bačkoru. Ale co už, evidentně to nemělo velký rozpočet. Tím se dostáváme k druhému bodu. Ano pochopili jsme to, to auto je vážně úžasný, má skvělou navigaci, co sleduje aktuální dopravu a perfektně brzdí. Reklama je patrná už někde od druhé série. Po těch reklamách na auta nechápu, že nemají na efekty.

Jenže tahle dvě mínus, pro mě nejsou až tak podstatná. Nic to nemění na postavách, příběhu a hláškách, které budu sledovat a poslouchat s radostí zas a znova, dokud nás smrt nerozdělí.

Plakát
Shadowhunters

18. ledna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak na tohle jsem už stará

Jak říká nadpis, na tohle už jsem stará. Míra pubertálního chování je neúnosná. Kolik je tomu, kdo napsal scénář? Měla jsem z toho stejný pocit jako z The 100. Vůbec jsou si tyhle seriály takové podobné. Pochopitelně ne příběhem. Ale! Hlavní hrdinku nemůžu vystát, neumí hrát, každá její replika je hrozná pitomost a jestli bude ještě víc koulet očima, asi jí vypadnou. Jak uvedla denda.cz10, Jace opravdu vypadá na zácpu a to trvající tak měsíc, nechtěla jsem takhle vykrádat jiný názor, ale když ono je to tak výstižné. Obecně, chování postav nedává úplně smysl. Nebo mi unikl. Děj taky nemá úplně smysl, všechno je zmatené.
No pro mě to mělo pouze jedno plus a to nejlepšího kamaráda, ten mi jediný připadal trošku normální a i vtipný. Ale jedno plus to nezachrání a v téhle cestě pokračovat nebudu, po 2. dílu končím.

Plakát
Vzpomínky

10. ledna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jen hůř a hůř

Začátek seriálu, tedy nějaká první série, byla opravdu zábavná podívaná(70%). Ne, že by to byl nový super seriál, ale jako oddechovka vcelku dobré. Pak to ale začalo celé padat, případy začaly být nudné, představa, že by někdo nazval chovaní postav jako logické, je celkem směšná.
Hlavní hrdinka, sebevědomá a schopná policistka s nevyřešenou záhadou z dětství (ó ta klišé) se začala stávat jen otravnou, promiskuitní a namyšlenou potvorou. Skvělý vývoj. Nemluvě o tom neustálém rozplývání se každého chlapa v záběru nad její krásou, ne že by hezká nebyla, ale v době 3. série, kdy byla herečka těhotná, to působilo neuvěřitelně vtipně. Nebo trapně, teď si nejsem jistá.
Oproti jinému názoru někde dole, přesunutí na Manhattan znamenalo strmý pád. Teď, když budu mít dost síly, dokoukám 4. sérii. A pokud to zase prodlouží, já už u toho nebudu.