Lex-san
OFF-LINE

 • Jméno
 • Lex-san
 • Věk
 • 30 let (Štír)
 • Bydliště
 • Hradec Králové
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
The Untamed

19. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Untamed

Na ukázku z Mo Dao Zu Shi jsem asi před rokem narazil na youtubu. V té době mi ale nezbylo nic jiného než si povzdechnout, protože do překladu čínského anime se nikdo dvakrát nehrnul. Jaké bylo proto mé překvapení, když jsem zjistil, že je anime nejen přeložené (a že druhá řada je na spadnutí), ale že na motivy novely vznikla i dorama.

Vím, že se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale za sebe musím říct, že se mi velice líbí směr, jakým se čínská produkce poslední dobou snaží kráčet. Jak se v rámci restrikcí snaží vybalancovat jednotlivé příběhy a vytěžit z nich maximum. Jistě by bylo více než zajímavé sledovat vztah dvou hlavních protagonistů se vším, s čím přišla předloha, ale právě ona neexplicitnost tomu v mých očích dodává něco více. Stejně tak jako Guardian, či s jistými výhradami i C.S.I., tak i The Untamed přichází se vztahy, které překračují vymezené škatulky a tvoří své vlastní universum. Divákovi tak nezbývá nic jiného než Wei Yingovi a Lan Zhanovi fandit, protože to co jim nedopřál jeden život, zvládnout v životě jiném. Jiné postavy to štěstí sice neměly, ale i jejich osudy měly v příběhu své místo.

Výlet do minulosti byl na můj vkus až příliš dlouhý a zabíral v příběhu až moc místa, ale dokázal barvitě vykreslit charaktery postav a vztahy mezi nimi. Věřím, že jsem nebyl sám, kdo si přál urychlit celý flashback, a pokračovat v příběhu po oněch 16 letech, ale asijská mentalita je prostě taková a bez tragiky to zkrátka nešlo.

Velkým plusem vedle dobře napsaného scénáře, oku lahodící vizuální stránce a působivého hudebního doprovodu, byly dobře zahrané nejen hlavní postavy. Musím zde tak jen a jen souhlasit s tím, že Wei Wuxian a Lan Wangji zde vypadali, jako by přímo vykročily z knižní předlohy.

Jak se příběh blížil ke konci, tak jsem jen v očekávání trnul, jak to se všemi dopadne. A po doznění závěrečných titulků musím jen uznale pokývat hlavou. The Untamed o celou jednu délku předčil i mnou v loňském roce vychvalovaného Guardina, a tak mu zaslouženě přísluší plných 100%.

Plakát
The Last Empress

18. srpna 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Last Empress

Už od prvního dílu mi bylo jasné, že Last Empress bude úplně jiným seriálem, než za jakým jsem jej při čtení shrnutí považoval. Pletichaření, politikaření a honba za mocí zde prostě hrály první housle. Romantika a komedie byly upozaděny, ale to mi nevadilo, i tak jsem byl totiž zvědavý na celkové vyznění příběhu. Považuji proto za paradoxní fakt, že v průběhu sledování mi postupně začala právě ona odlehčenost v podobě romanticko-komediální linky připadat nepatřičná (byť jsem od Last Empress v počátcích očekával spíše něco takového). Některé situace zde byly vyřešeny elegantněji, jiné už méně. Bohužel jsem se ke konci příběhu neubránil pocitu jistého přetahování se mezi jednotlivými postavami a tím pádem i natahování celého příběhu. Jang NaRa i Choi Jin Hyuk patří mezi mé oblíbené herce a rád jsem je viděl hrát v jednom seriálu, bohužel společných scén měli nemnoho a jejich vztah vyzněl naprázdno. Celkově mi připadá, že celý seriál jaksi vyšuměl do ztracena ještě před svým koncem. Řemeslně je Last Empress zvládnuta velmi dobře – hudba, kostýmy či kamera – ale příběhově mi to, hlavně ke konci, úplně nesedlo – 60%

Plakát
Untouchable Lovers

12. srpna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Untouchable Lovers

Untouchable Lovers je seriálem, který mě ani přes svojí délku (na čínské poměry se ale jedná o klasický formát) nezačal nudit. Největší zatěžkávací zkouškou mého odhodlání pokračovat ve sledování byl příběhový a charakterový veletoč, který nastal přechodem z 16. na 17. epizodu. Liu Chuxiu jsem měl moc rád, proto jsem si div nerval vlasy, když jsem viděl, co z ní, v rámci tak oblíbené „ztráty paměti“, udělali. Zaťal jsem ale zuby a pokračoval ve sledování, protože jsem byl přeci jen zvědavý, co se bude dít dále, a příběh se netočil jen kolem hlavních dvou protagonistů, ale dokázal pojmout větší množství vedlejších postav. I ty měly své zajímavé příběhy a posunovaly děj neustále dopředu. Politické taktizování střídala romantická a komediální stránka a díly vesele ubíhaly.
To, co na asijských seriálech a filmech obdivuji je i vizuální stránka věci, v případě Untouchable Lovers ale musím hodit zpátečku. Kostýmy a hlavně účesy mě neoslovily ani po zhlédnutí posledního dílu. Interiéry a exteriéry byly líbivé a hudba standardně kvalitní, ale za kostýmy dávám palec dolů.
Poté, co seriál dospěl ke svému konci, musím ocenit fakt, že scénáristé celý příběh kompletně neutopili v krvi, jak s oblibou a často dělávají. Untouchable Lovers si tak plně zaslouží silných 70%.

Plakát
The Ghost Detective

25. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Ghost Detective

Na dobrou krimi spojenou s duchařinou se vždy rád podívám. A Ghost Detective nabízí opravdu zajímavou podívanou. Vedle samotného příběhu, který spojuje obvyklé prvky (schopnost vidět duchy…), s těmi méně obvyklými (kritéria pro převzetí vlády nad tělem…) je řeč samozřejmě o postavách. A to o velice kvalitně napsaných a zahraných postavách. Nejen hlavní dvojice, jejichž interakce jsem si opravdu užíval, tak i vedlejší postavy měly mnohé co nabídnout a nebyly jen do počtu. A právě postavy dokázaly podržet seriál, když samotný děj klopýtal nebo se moc zamotával. Za hudební doprovod oba palce hore, Korejci zkrátka umí udělat dobré OST. The Ghost Detective by si tak ode mě odnesl vysoké hodnocení nebýt toho konce. Nevadí mi, že se seriál ubírá jinými cestami, než bych si přál, to je jen můj osobní problém, ale vadí mi zbytečné motanice a natahování. Kupodivu to v mých očích zachránil dovětek „po roce“, který mi obvykle hodně vadí, ale zde mi patřičně zvednul náladu - 80%

Plakát
Tientsin Mystic

8. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Tientsin Mystic

The Tientsin Mystic na první pohled sice neslibuje žádné velké zázraky, ale pokud mu dáte šanci, tak věřím, že budete mile překvapeni. Stejně jako já.

Seriál již od prvního dílu jasně ukáže, v jakém duchu se bude nést celý příběh kolem starobylé sekty a vyvoleného dítěte. Jednalo se o vážně-nevážné ladění, které mi u hodně seriálů vadí, ale The Tientsin Mystic dokázal drama vybalancovat komičnem přesně k mé spokojenosti. U finálních dílů sice přešel na vážnější notu, ale navnadil ke sledování druhé řady, která by měla být vysílána příští rok.

Upřímně jsem si tenhle seriál z Číny z počátku 20. století vybral hlavně kvůli Zhang Min Enovi, který mě zaujal již v The Mystic Nine a momentálně i v Tomb of the Sea, ale i zbytek hlavního osazenstva mi kápl do noty. Pánové i dámy se dobře doplňovali a i z toho mála romantiky, která zde prostě nebyla tím stěžejním bodem příběhu, dokázali vytěžit mnoho.

Největším zklamáním pro mě byla postava Kazatele, který měl svými schopnostmi strčit do kapsy celou armádní jednotku. Jako schopný záporák se moc neosvědčil. To sektář zaválel daleko více. Taky jsem si musel trochu zvykat na pánské účesy v podobě bujných kudrlin a na více než neobvyklé ošacení Gu Ying. Též mě mrzelo, že mistr tak brzy vymizel ze scény, k hlavním protagonistům se mi více než hodil.

Po finálním cliffhangeru jsem velice zvědav na druhou řadu a doufám, že nebudu zklamán – silných 70%

Plakát
The Guest

9. listopadu 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Guest

Je libo klasickou vymítačku se vším, co k tomu patří? Pokud máte chuť zrovna na seriál ve stylu vymítače ďábla, tak je The Guest tou správnou volbou. Příběh s ponurou atmosférou, kdy až do posledního dílu má na vrch Park II Do, a kdy umře více než jeden nevinný člověk, přímo vybízí k nočnímu sledování. Kvitoval jsem i fakt, že ústřední trojice nefungovala už od začátku jako dobře sehraný tým, ale rozcházela se jak názory, tak svými cíli. Hudební doprovod byl povedený, příběh nikde neváznul, a ani nebyl uměle natahovaný, takže za mě spokojenost – 80%.

Plakát
The Mystic Nine

8. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Mystic Nine

The Mystic Nine je typickým čínským seriálem, kterého dostává z průměru hned několik aspektů. Tím prvním je samotné téma průzkumu hrobky, které byť se většinou odehrává před zeleným plátnem nebo mezi kartonovými kulisami, diváka chytne svojí atmosférou. Dalším bodem jsou povětšinou dobře napsané a kvalitně zahrané postavy. Smutnou výjimku bohužel tvoří Yin Xin Yue, která mě vůbec nebavila. Myslím si, že to ani tak nebyla chyba Zanily Zhao, ale toho, že její postava prostě děj nikam neposunovala a nebyla pro něj tak žádným přínosem. Ostatní měli co hrát, ale ona bohužel ne. Před kamerou se tak promenáduje klasická plejáda postav - Fo Ye a Er Yue jako charismatičtí představitelé svých rodin, záporáci z vlastních řad i z řad Japonců, Ya Tou a její osudově tragická láska apod. Mě osobně hodně bavila dvojka Ba Ye a poručík Zhang, kde si ani jeden z nich nenechal ujít možnost do toho druhého si rýpnout, ale jinak skvěle táhli za jeden provaz.

I v tomto seriálu platí, že Asie má skvěle zvládnutou choreografie soubojů, vychytaný soundrack a líbivé kostýmy. Bohužel se ale též neobejdeme bez nekonečných flashbacků, dlouhých a nezáživných rozhovorů, které nikam nevedou, nepochopitelných skoků z jedné dějové linky do druhé a zpět v průběhu několika málo replik a vražedných zásahů střihačských nůžek.

Pokud tedy máte chuť na výpravu do Číny 30. let, do období politických machinací a bojů o moc, a zajímá vás historie devíti rodin, tak zkuste tenhle počin – slabých 70%.

Plakát
Why Secretary Kim

7. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kimbiseoga wae geureolkka

What`s Wrong With Secretary Kim byla čistokrevnou romantikou, která se kromě otázky únosu, soustředila jen a pouze na milostnou zápletku. I tak to ale stačilo, protože se příběh s elegancí sobě vlastní vyhnul všem těžkostem a strázním, které asijské romantiky tak často zatěžují. Příběh je tak plný jemného humoru a příjemné lásky. Hlavním i vedlejším postavám prostě nešlo nefandit. K tomu všemu se jednalo o jedno z mých oblíbených žánrových klišé (šéf a jeho sekretářka), tudíž za mě spokojenost a 70%.

Plakát
Mystery Queen

29. září 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Queen of Mystery

Yoo Seol Ok žije pod jednou střechou se svojí tchýní a švagrovou a o všechno se stará. Uklízí, vaří, pere, žehlí, nakupuje a všemožně pečuje o svého manžela a své příbuzné. Zní to jako noční můra? Možná, ale ne vše je takové, jak se na první pohled zdá. Tahle ženuška v domácnosti má totiž jasný cíl a postupně se ukazuje, že i když mají její tchýně se švagrovou své mouchy, mají Yoo Seol Ok rády a záleží jim na ní.
Detektivní zápletka je v tomto případě dobře vybalancovaná komediálními vložkami a děj pěkně odsýpá. Hudební podkres je příjemný s některými opravdu chytlavými skladbami. A i když mi přišlo, že příběhu v posledním díle trochu došel dech a clifhanger u mě moc nezafungoval, rád se podívám i na druhou sérii – 70%.

Plakát
Splash Splash Love

25. srpna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Splash Splash Love

Nenáročná, pohodová a oddychová romantika z období Joseonu, která pobaví a neurazí. Hlavním protagonistům to spolu slušelo, výchovné prvky byly přítomny v únosné míře a konec byl podle mého gusta – 70%