Lex-san
OFF-LINE

 • Jméno
 • Lex-san
 • Věk
 • 30 let (Štír)
 • Bydliště
 • Hradec Králové
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
I Remember You

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Neoreul Gieokhae

Pro takovéhle příběhy se vyplatí zhlídnout i méně povedené kousky, protože jedině tak má člověk možnost dostatečně ocenit něco takového to.

Na seriál jsem se těšil, protože ústřední dvojici hrají moji oblíbenci a byl jsem jen a jen rád, že se tady potkali. Příběh sám o sobě příjemně utekl, těch 16 dílů bylo požehnáním. Jen jsem se nějako nemohl zbavit pocitu, že i když se zde vyšetřuje o sto šest, tak spíš než detektivku sleduji seriál z pracovního prostředí, kde hlavními postavami jsou náhodou policisté. Nevím, něco mi na tom nějak neštymovalo.

Je celkem zajímavé, že jsem fandil jak kladným, tak i záporným postavám. A to najednou. Zní to sice divně, posuďte po zhlídnutí sami.

Hudba nebyla špatná, ale na zadek jsem si z ní nesednul.

Tenhle počin si ode mě vysloužil hezkých 80%. Doporučuji všem, komu nevadí detektivka a romantika v jednom.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku

Dorama splnila mé očekávání, tj. chtěl jsem si pustit něco oddychovějšího s trochou té romantiky. Nic víc, nic míň. Příběh hezky plynul bez nějakých vyhrocených scén a velkého trýznění hlavních představitelů. MatsuJun byl v počátcích na proplesknutí, ale ne tak, že bych chtěl seriál vypnout. Yuko s malou dcerkou mi sedla a vedlejší postavy dělaly úctyhodné křoví.

To co mě moc neoslovilo byla písnička od Arashi, kterou jsem tentokrát vždy úspěšně přetočil.

Takže seriál na pohodu si ode mě vysloužil 70% (i když se zamhouřeným okem).

Plakát
Maou

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Maou

Na tuhle doramu jsem se chystal už nějaký ten pátek, jen jsem čekal, až na podobnou tématiku budu mít chuť. Díky youtubu i recenzím jsem měl docela jasnou představu, co mě čeká a hlavně, jak to celé skončí. I přes to mě zajímala cesta, jakou se seriál vydá.

Serizawa jako vyšetřovatel na mě od prvního dílu působil trochu bezradně. Jeho hlavní vyšetřovací metoda spočívala v naléhání na lidi, aby si vzpomněli. V průběhu příběhu se sice trochu vzpamatoval a sem tam mu něco docvaklo, přesto byl vždycky až ten druhý. Plus se u své práce docela dost naběhal. To Naruse-sensei ho hned od začátku dost válcoval a bezvadně tahal za nitky. Ke konci se sice u něj objevilo váhání, přesto to byl z jeho strany koncert. Co se týče Shiori, tak ta mě v některých pasážích dost vytáčela a nejradši bych ji někam odklidil.

Též jsem v příběhu nijak nepociťoval potřebu romantické linky, takže jsem byl jen a jen rád, že na ní v seriálu není kladen takový důraz. Naopak bylo příjemné sledovat, jak se vše řítí do pekla, a jak všechny hezky semelou důsledky jejich činů. (Ne, vůbec nejsem potměšilý ;)) Prostě a jednoduše jsem Narusemu přál jeho pomstu. Sice se mu do cesty stavěly překážky v podobě jistých morálních dilemat, ale on je všechny šmahem a úsměvem smetl ze stolu. A právě Riida byl tahounem celého příběhu. Nebýt něho a hudby byla by tahle dorama jen příběhem o pomstě, takhle to bylo o třídu lepší a skončilo to tak, jak to mělo. Některých postav mi bylo líto více, některých méně, ale vždy stálo za to sledovat, jak se nechávají manipulovat a skáčí, jak Naruse-sensie píská.

Jak už bylo řečeno, hudba v příběhu je excelentní, kdy kromě openingu od Arashi i instrumentální skladby skvěle podtrhují atmosféru.

Za mě silných 80%, kdy nějaké ty plusy dávám za O-chana, hudbu a taky za konec. Tudíž, kdo má zájem se podívat spíše na psychologický thriller než na romantiku, tak jen směle do toho.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Maeul: Achiaraui Bimil

Achiara je vesnice, kde žijí samí podivní či trochu šáblí obyvatelé. Docela se divím, že se zde neodehrál žádný zločin už dříve. Směsice tajnůstkářských individuí potřebovala jen pověstné škrtnutí zápalkou a bylo vymalováno. Tím spouštěcí mechanismem bylo objevení mrtvoly novou učitelkou angličtiny.

Upřímně moc nemusím přesně tenhle typ ukuňkaných hrdinek, ale paní učitelka sem tam dokázala předvést i něco více než jen uhýbání očima a tiché mumlání. To nadšený policista a jeho přímý nadřízený byli příjemným zpestřením v záplavě jinak dost protivných osob. Protože je to již docela dlouho, co se mi v doramě sešlo takové množství otravných postav, kterým jsem přál dlouhotrvající utrpení a nekonečná muka – od spratkoidní oblíbenkyně mrtvé učitelky, přes celou její rodinu až po nevšímavé přesto všetečné obyvatele vesnice (nudící se lékárnici, transvestitu s foťákem, úzkostlivou majitelku restaurace s vyděračskou dcerou, gamblerského učitele výtvarky). Kromě postav pokulhával seriál i v příběhu. Po objevení mrtvé se zápletka točila v kruhu a nikam se dějově neposunovala. A i když se díl co díl odhalí nějaká ta nová informace, vyšetřování vraždy to nijak neovlivní. Kolem 10. epizody se vyšetřování začíná konečně trochu více rozbíhat (přibyde i mrtvých), ale dle mého názor je to až k uzoufání pozdě. Mini spoiler: Ke konci se příbuzenské vztahy tak promíchaly, že to vypadalo, že všichni ve vesnici jsou nějak pokrevně spřízněni. Jediné, čemu jsem výslovně tleskal, byla mizivá romantická linka, která by tam vážně neseděla.

U hodnocení jsem byl vážně na vážkách. Ale jelikož nezajímavé momenty převážily ty zajímavější, tak dávám nižší hodnocení. Tajemství vesnice sice bylo opravdu odsouzeníhodné a hnusné, ale i lidi byli tak pokroucení, že jim nešlo moc fandit. Takže dnes to bude jen 30%.

Plakát
Madame Antoine

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Madam Angteuwan

A zase tu máme téma lásky a jeji (ne)existence. Upřímně jsem zmáčknul play hlavně kvůli představiteli hlavní role. Herečka v obsazení hlavní ženské role mi nic neříkala, a když jsem si projel její hereckou kariéru, tak jsem s n ani žádný jiný seriál či film neviděl. Takže jsem do téhle doramy šel bez předsudků a spíše nadšen ;)

Po zhlédnutí prvního dílu jsem měl strach, že těch experimentů, odhadů a přetvářky bude tak moc, že bude hrozit, že se v tom hlavní aktéři utopí. Ale nechtěl jsem předbíhat událostem, přeci jen měl seriál „jen“ 16. dílů, tak jsem si říkal, že to tak zlé nebude. V průběhu sledování se z příběhu stala neskuteční citová míchanice. Klukům se jejich experiment docela rychle vymknul z rukou a situace začala být více než nepřehledná. Bohužel jsem se po počátečním nadšení nemohl na doramu nějak naladit. Nevím, co bylo špatně, ale k puštění dalšího dílu jsem se musel trochu nutit. Až zpětně mi došlo, že mi na příběhu vadila možná přemíra citů. Bylo jich tam tolik (ať už opravdových či těch experimentálních), že se mi prostě přejedly. Proto mě při sledování doramy drželi hlavně jednotliví pacienti, kteří potřebovali psychologickou pomoc.

Hodnocení: Za mě jasných 40%. Nijak jsem si nedokázal v příběhu nikoho oblíbit. Sung Joon, kvůli němuž jsem do tohohle počinu šel, mě nijak neoslovil a stejné to bylo u ostatních. Bohužel, za mě velké zklamaní. Tohle šlo vážně mimo mě.

Plakát
Refresh Man

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Refresh Man

Vím, už delší dobu, že bych si měl na tchajwanské/čínské seriály dávat pozor. Dokáží mě totiž hodně navnadit a já prvních pár dílů dokážu sjet v kuse. Jen že pak se to láme a z většiny dost dobře rozjetých příběhů se stává neskutečná citová míchanice, která postrádá jakýkoliv děj i logiku. I tak se zas a znova nechávám přemluvit k další a další doramě.

Refresh Man kromě děje dokázal nabídnout i herce v hlavní roli (jo,jo Aaron Yan). A tak jsem do toho skočil. Trochu po hlavě, přiznávám, protože jsem neměl tušení, kolik epizod měl Refresh Man vlastně mít. (A výsledně jsem byl jen a jen rád, že to bylo jen 20 dílů.)

Od začátku jsme jeli podle známého scénáře. A i když díl co díl nechybělo nějaké klišé (nedorozumění, milostný n-úhelník, budování kolektivu apod.), tak jsem si po týdnu pustil další díl zvědav, kam se příběh posune. Možná ten týdenní rozestup od jednotlivých epizod byl tím správným způsobem, jak seriál sledovat. Bylo zajímavé, jak se minulost hlavních protagonistů prolínala do současnosti. Docela mě zaujaly i vedlejší postavy. Bylo zde ale též několik ALE. Tak jak se mi líbily postavy vedlejší, tak mě moc za srdce nevzaly ty hlavní. Také jelikož šlo mimo jiné i o pracovní tématiku, od příběhu jsem něco očekával. Ale upřímně, pracovní linka příběhu byla místy dost nudná, a když nebyla nudná, tak byla hodně naivní. V půlce se to opět začalo lámat a komedii nahradila romantika. Bohužel jsem si ani v tomhle okamžiku nějak nedokázal najít cestu k hlavní hrdince. Pořád na mě působila až moc chladně a já toužil trochu ty její dlouhé vlasy rozcuchat. Oživení příběhu přineslo až objevení se záporáka (toho zakukleného s velkým Z).

Refresh Man se tedy může směle postavit do zástupu klasických tchajwanských romantických komedií. Jeho plusem je alespoň absence ukřičených postav, což ale na ději i tak moc nepřidá. Původně jsem chtěl dát 50%, ale celkem rozumné a dospělé chování postav převážilo jazýček vah na 60%.

Plakát
School 2013

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

School 2013

Upřímně zde na rovinu říkám, že při hodnocení téhle doramy nejsem objektivní. Ale jelikož jsem ji viděl více než jednou (v nedávné době jsem ji opětovně po delší době shlídnul 2x za sebou *-*), tak si těch 100% zaslouží. A i když to bylo v určitém ohledu naivní (ptž jako člověk prošlý všemi stupni našeho vzdělávacího systému jsem už měl tu čest s různým typem lidí), tak já jsem to všem postavám přál. Přál jsem jim vypořádat se s minulostí, napravit chyby a nedorozumění a pro všechny tu na ději na lepší zítřky. Prostě mě bavily snad všechny roviny příběhů - jak ti středoškoláci, tak učitelé i rodiče. Hudba se taky moc povedla, hned několik kousků už mi delší dobu leží v mobilu. Takže pokud máte rádi bromaci a školní prostředí, zkoukněte i tenhle kousek.

Plakát
Neighborhood Hero

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dongneui Youngwoong

Volby provází celý náš život, bohužel ovlivňují i životy jiných. Baek Shi Yoon se v Macau rozhodl neuposlechnout rozkaz o ukončení operace, za což jeho přítel a spolupracovník zaplatil životem. On se teď rozhodl pomstít.

Po prvním díle jsem upřímně nevěděl, co si o tomhle příběhu myslet. Rozjelo se to jako takový multižánrový mix, že mě to až překvapilo a já upřímně doufal, že se příběh co nejdříve rozhodne, jakým směrem se bude chtít dát ubírat. Protože směs pomsty, špionážního dramatu a romantické komedie byla na můj vkus až moc. V druhé půlce se sice příběh přikloní spíše k té špionáži, přesto se v něm objevují místa, která mají celkovou situaci zlehčit. Bohužel to na mě ne vždy fungovalo. Divákovi byly servírovány všemožné koalice, kde si ale každý hrál na svém písečku. Nechybí tak bitky, krásné ženy a zrady. I přes to přese všechno jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to takové jalové a chybí tomu jiskra. Pořád jsme se totiž motali v kruhu a nijak ve vyšetřováních nepokračovali. A naopak všichni už věděli, že se to kolem nich tajnými agenty jen hemží. No prostě utajení nulové *-*. Do sledování jsem se proto musel nutit, doufaje v nějaký posun. Ten nastal v 11. epizodě, což bylo k uzoufání pozdě. Vše se sice začalo vysvětlovat, mě to ale přesto k monitoru nepřikovalo.

Hodnocení: Bylo jen a jen dobře, že jsem si během sledování Local Hero dělal poznámky. Jinak bych totiž ani nevěděl, co přesně o tomhle příběhu napsat. Byla to hra peněz a lží, zajímavé to ale bohužel nebylo – 40%.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cinderellawa Ne Myungui Gisa

Oklepával jsem se z nachlazení a měl jsem chuť na nenáročnou podívanou, kterou Popelka slibovala, a musím říct, že jsem od ní odcházel spokojený. Čekal jsem více méně pohádku a tu jsem taky dostal. S líbivými písničkami a příjemným hereckým obsazením. Jediná postava, která mě trochu točila, byla Park Hye-Ji, protože jí na můj vkus trvalo až moc dlouho, vymotat se z minulosti a nečekat na budoucnost.

V průběhu sledování jsem byl odhodlaný dát 8b, ale ke konci se postavy začaly motat v kruhu a plácat se v sebelítosti, takže nakonec z toho vyšlo 7b – ale hodně silných a zasloužených.

Malé P. S. – nevím jak vy, ale mě příběh tak do třetiny držel dost v napětí s kým vlastně hlavní hrdinka nakonec skončí. S její volbou jsem byl ale spokojen ;)

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Gwishinboneun Hyungsa, Cheo Yong

Opět jsem udělal obrat o 180° a sáhnul jsem po korejské duchařině. Vyšetřovatel, který vidí duchy, je sice téma již několikrát zpracované, ale byl jsem zvědavý, jak se s tím tenhle kousek popere. A musím říct, že jsem byl příjemné překvapený. Hlavní trojice, ale i vedlejší postavy, byly na pohodu. Nikdo z nich mi nebyl proti srsti a nikoho jsem nechtěl vydat duchům napospas ;). Atmosféra příběhu, kde se tajemno a nadpřirozeno mísilo s vtipem, byla skvěle vyvážená. Nic příliš netahalo za vlasy. Mohlo by se tudíž zdát, že se jedná o doramu s hodnocením na 100%. Bohužel je zde jedno velké ALE. Kamera při akčních scénách byla na zabití! A jak se seriál chýlil ke konci, tak to šlo s kamerou k šípku. V některých okamžicích se na to ani nešlo dívat a umně vybudovaných příběh šel tímto pěkně do stoupy.

Dávám tudíž 80% a doporučení pro všechny zájemce o duchařskou detektivku. Směle do toho, ale ta kamera ….