Lex-san
OFF-LINE

 • Jméno
 • Lex-san
 • Věk
 • 30 let (Štír)
 • Bydliště
 • Hradec Králové
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Lovci zločinců

12. května 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Person of Interest

Hned na začátku avizuji, že Person of Interest je moje srdeční záležitost a i po třech letech čekám netrpělivě na další díl :) Neříkám, že seriál nemá slabší chvilky a že některé díly mi sedly méně, jenže celkový vývoj příběhu je impozantní.
Samotná myšlenka Stroje se v současnosti jeví spíše jako realita než sci-fi, takže se zase nepohybujeme zase v tak fantaskních vodách.
Kromě zajímavé myšlenky jsou jistě tahákem seriálu dvě hlavní postavy - John Reese a Harold Finch (i když bůh ví, jak se doopravdy jmenují, že? :)) Spolupráce tak odlišných charakterů, které přes svoji rozdílnost mají hodně společného, slibovala od začátku mnohé, ale že se z toho vyklube něco takového jsem vážně nečekal.
Hláškující James Caviezel, který s přehledem vymlátí celý bar a ani si neušpiní sako, a tajemný miliardář Michael Emerson, který i zdrogován hackne Pentagon, mě vážně chytili za srdce :)
Postupně se kolem nich shromáždí velice rozličné charaktery, které též pomáhají dotvořit atmosféru seriálu.
Teď před posledním dílem třetí řady jsem vážně zvědav, kam tvůrci seriál postrčí, protože ať to bude kterýmkoliv směrem, tak to bude jízda.
Už se těším na čtvrtou řadu :)

Plakát
Pinocchio

30. července 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pinocchio

Věřím, že nejsem jediný, u koho si Park Shin Hye po Heirs zlepšila reputaci. Můj oblíbenec Lee Jong Suk mě opět nezklamal a už teď se těším na další jeho role. Už od prvního dílu seriál příjemně odsýpal, hluchých míst bylo málo a i vedlejší postavy dostaly prostor a měly co hrát. Jediné, z čeho jsem si moc na zadek nesednul, byl soundtrack, už jsem slyšel daleko lepší.

Pinocchio mi znovu ukázal, že se vyplatí prohrabat se větším množstvím nejen korejských seriálů. Člověk si po zhlédnutí těch méně povedenější, pak váží zajímavějších příběhů ještě více – 80%

Plakát
Blade Man

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Blade Man

Slovo nevrlý dostatečně nevystihuje povahu hlavního hrdiny. Já jsem měl po zhlédnutí prvního dílu na jazyku spíše nevychovaný spratek. I přes to jsem jeho charakter skousnul v naději, že to bude už jen lepší. Dalším mínusem hned prvního dílu byly nejrůznější hlasité projevy – od křičení až po brečení. Vím, že u asijských počinů se pohybujeme v jiné intonační vlně, ale i tak no mě bylo místy dost na hraně. Na druhou stranu to dost zachraňoval Han Jung Soo. O dob Magistráta ho prostě můžu ;) Ve druhém díle jsme omezili hlasité zvukové projevy, ale zase jsme nebyli přítomnosti malého kluka a jeho věčného pláče. Obecně sice proti dětem nic nemám, ale v doramách umí být pěkně otravné, a já jen doufal, že to nebude i tenhle případ *-*. Bohužel, ten kluk na každé slovo, které nebylo proneseno mírně a s úsměvem, reagoval pláčem. A to pořád a neustále. Fakt mě to docela točilo! Plus jak s ním bylo zacházeno. Dost mi to zavánělo kultem dítěte a já jen skřípal zuby. Později se pláč utišil, ale zase nastoupila potřeba hlavní hrdinky všude a všem pomáhat. Kolem 6. dílu jsem váhal, zda pokračovat ve sledování. Protože i když příběh nebyl až tak špatný, jednotlivé prvky dost kazily potěšení ze seriálu. Ale sekretář převážil misky vah a já dal Blade Manovi ještě jednu šanci. Ostatně spíše než romantická linka mě zajímaly záporné a pletichařící postavy. Ústřední dvojka si mohla vyvádět, jak chtěla, ale já jsem spíš vždycky čekal na tatíka našeho CEO (Kim Gab Soo má k těm tvrdým otcovským rolím nějak blízko, či co) či na madam Yoon. Prostě mě daleko více zajímaly postavy vedlejší než ty hlavní. A po 12. díle jsem na romantickou linku rezignoval docela, protože i když jsem si Blade Mana pouštěl hlavně kvůli té romantice, tak mi ti dva prostě nekápli do noty. Docela dlouho mi ale trvalo, než jsem přišel na to, proč tomu tak je. SPOILER: Ono je to totiž tím, že se v jejich vztahu vlastně nic neděje. A když už se objeví překážka, tak je to v podobě Kim Tae Hee, což je ta úplně nejhorší možnost, co se mohla stát. Nesnáším totiž oživování mrtvých postav!

OST je ale v tomto případě nadprůměrné a uchu lahodivé ;)

Hodnocení – dnes to bude slabých 5b, protože ať mhouřím oči, jak chci, tak přeci jen je hlavní příběh postaven na romantice a malém klukovi a ani jedno z toho mě neoslovilo.

Plakát
Maou

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Maou

Na tuhle doramu jsem se chystal už nějaký ten pátek, jen jsem čekal, až na podobnou tématiku budu mít chuť. Díky youtubu i recenzím jsem měl docela jasnou představu, co mě čeká a hlavně, jak to celé skončí. I přes to mě zajímala cesta, jakou se seriál vydá.

Serizawa jako vyšetřovatel na mě od prvního dílu působil trochu bezradně. Jeho hlavní vyšetřovací metoda spočívala v naléhání na lidi, aby si vzpomněli. V průběhu příběhu se sice trochu vzpamatoval a sem tam mu něco docvaklo, přesto byl vždycky až ten druhý. Plus se u své práce docela dost naběhal. To Naruse-sensei ho hned od začátku dost válcoval a bezvadně tahal za nitky. Ke konci se sice u něj objevilo váhání, přesto to byl z jeho strany koncert. Co se týče Shiori, tak ta mě v některých pasážích dost vytáčela a nejradši bych ji někam odklidil.

Též jsem v příběhu nijak nepociťoval potřebu romantické linky, takže jsem byl jen a jen rád, že na ní v seriálu není kladen takový důraz. Naopak bylo příjemné sledovat, jak se vše řítí do pekla, a jak všechny hezky semelou důsledky jejich činů. (Ne, vůbec nejsem potměšilý ;)) Prostě a jednoduše jsem Narusemu přál jeho pomstu. Sice se mu do cesty stavěly překážky v podobě jistých morálních dilemat, ale on je všechny šmahem a úsměvem smetl ze stolu. A právě Riida byl tahounem celého příběhu. Nebýt něho a hudby byla by tahle dorama jen příběhem o pomstě, takhle to bylo o třídu lepší a skončilo to tak, jak to mělo. Některých postav mi bylo líto více, některých méně, ale vždy stálo za to sledovat, jak se nechávají manipulovat a skáčí, jak Naruse-sensie píská.

Jak už bylo řečeno, hudba v příběhu je excelentní, kdy kromě openingu od Arashi i instrumentální skladby skvěle podtrhují atmosféru.

Za mě silných 80%, kdy nějaké ty plusy dávám za O-chana, hudbu a taky za konec. Tudíž, kdo má zájem se podívat spíše na psychologický thriller než na romantiku, tak jen směle do toho.

Plakát
Bring It On, Ghost

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ssawooja Gwishina

Měl jsem chuť na trochu té duchařiny a tajemna, a jelikož byla Achiara žánrově jinde než jsem čekal, rozkoukal jsem Bring it on, ghost.

Kim So Hyun jako herečku mám hodně rád. U Taecyeona trochu v hodnocení jeho herectví váhám. Měl jsem tu čest ho vidět jen v Boku to Star no 99 Nichi, kde si zahrál trochu jalového bratra hlavní hrdinky. Více mi sice sedl v Who are you, ale tenhle seriál mi přišel celý takový podivný, takže jsem byl zvědav, s čím mě překvapí tentokrát.

A ano, byl jsem překvapený, a to mile. Ústřední dvojice měla tu správnou chemii a já se přistihnul, že si jejich interakce užívám jak desetiletý děcko. Tajemno a komedie byly správně vyvážené a jedno nezastiňovalo to druhé. I vedlejší postavy dokázaly přinést do příběhu něco navíc a bavily mne všechny. (Tady až na Im Seo-Yeon, ta mi přišla taková nemastná neslaná.)

Příběh měl celkově spád a ani ke konci mu nedošel dech (za což vážně tleskám, jak je vidno, korejským kouskům svědčí menší počet dílů). Dávám proto směle 80% a doporučení všem, kteří si potrpí na romantickou duchařinu – jen směle do toho!

Plakát
Exo Next Door

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Uri yeopjibe exoga sanda

Překvapivě příjemné. Neb jsem od tohohle počinu vůbec nic nečekal, tak mě výsledek mile potěšil. Díl o 15 minutách rychle uteče a člověk má vždy chuť pustit si další. Ač nejsem fanoušek skupiny EXO, tenhle kousek mi sednul. I když šlo vlastně o reklamu (a to nejen na ně), tak se kluci zase moc nepředváděli a jejich výstupy nahrávaly samotnému příběhu. Nabízí se porovnání s Dream Knight, kde tenhle kousek jasně vede. Tudíž za mě 70% a doporučení ke shlédnutí k tomu.

Plakát
Scarlet Heart: Ryeo

30. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dalui Yeonin - Bobogyungsim Ryeo

Na Scarlet Heart jsem se odhodlával podívat už od října minulého roku. Seriál ale vyvolal takové ohlasy, že jsem radši pokaždé hodil zpátečku. Rád k příběhu přistupuji nezaujat a bez jakýchkoliv očekávání, která mohou sledování jen a pouze pokazit. Příliš pochvalné recenze mě spíš odrazují ;) Nakonec jsem ale na youtubu narazil na OST k seriálu a bylo vymalováno.
A že bylo na co koukat! Úchvatné scenérie, krásné kostýmy, již zmiňovaný soundtrack a samozřejmě herecké výkony. Nadšení seriálem je lehce pochopitelné. Jenže já se budu držet nohama na zemi. Tragika v příbězích není zrovna mým šálkem kávy. Snesu jen určité množství. A Scarlet Heart mi ji na můj vkus naservírovalo až moc. Jak příběh přecházel na vážnější notu, tak jsem se začal trochu cukat a sledování již nebylo tak plynulé jako na začátku. Když pak dozněla závěrečná hudba, tak jsem se nemohl ubránit myšlence, že bych snesl jiný konec – 70%

Plakát
Vraždy v Oxfordu

8. února 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lewis

Na začátek je třeba poznamenat, že mám za sebou jen 4. série této britské detektivky (a že se s chutí pustím do dalších sérií, tentokráte v originálním znění).

U vražd v Oxfordu je asi největší chybou překlad samotného názvu seriálu. Ten totiž jasně navádí potencionálního diváka k tomu, aby čekal druhý Midsomer. Což není a z mé strany je to jen a jen dobře. Ne že bych neměl inspektora Barnabyho rád, jenže vraždy v Oxfordu jsou prostě něco jiného a s Midsomerem nemají nic společného. Když už hledat nějaké vazby na další seriály, tak na inspektora Morse.
A jsme u jedné věci, kterou bych seriálu vytkl a která mi na seriálu jednu dobu dost pila krev a málem jsem Oxfordu dal vale. Přiznávám, že jsem zaujatý, protože jsem Morse nikdy moc nebral, ale jeho až zbožné uctívání v prvním díle bylo na mě trochu moc.
Ale abych zmínil to, proč seriál stojí za shlédnutí. V první řadě to jsou hlavní postavy inspektora Lewise a seržanta Hathawaye, které mají hloubku a sledovat jejich spolupráci stálo za to. Dále je to prostředí univerzitního města a oxfordské společnosti se svými spolky.

Z mého pohledu je velká škoda, že má seriál tak nízké hodnocení, protože si to nezaslouží, svými detektivními zápletkami vzdává čest britským detektivkám a věřím, že příznivci tohoto žánru si k inspektoru Lewisovi a seržantu Hathawayovi najdou cestu...

EDIT - 25.2. Shlédnuto všech 7. sérií a hodnocení ponechávám. Na jednu stranu by zakončení 7. sérií, tak jak skončila, nebylo vůbec špatné, přesto jsem zaplesal, když jsem zjistil, že seriál pojede příští rok svoji 8. řadu.

Plakát
Angel Heart

29. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Angel Heart

Motiv převzatého srdce není ve světě (asijského) filmu žádnou novinkou. I přes to jsem byl zvědavý, jak se s tím popere zrovna Angel Heart. Kromě toho byl pro mě tahákem i Kamikawa Takaya ;) Celý seriál se veze na nevážně-vážné vlně. Je to zvláštní kombinace, která mě byla místy trochu proti srsti. Též jsem měl strach, že Xiang-Ying bude brána jen jako nositelka Kaorina srdce, ale mé obavy se ukázaly jako liché, naštěstí. První dva díly byly vážně zajímavé, a proto jsem dostal trochu strach, když se třetí díl ukázal takový lichý (vzdychá se nad osudem sirotka), ale když se Rjo vrátil ke své „práci“ City Huntera (tohle slovní spojení mi rvalo uši *-*), tak jsem doufal, že se příběh trochu rozjede. Bohužel jsme se pořád nějak plácali na místě a místo nějaké té akce se jen mluvilo a mluvilo. Ke konci se seriál sice vzmohl na trochu víc té akce, ale ty pózy kladných protagonistů byly tak umělé, že jsem ani neměl chuť se tomu smát. Pro mě to tak táhli jen záporáci, jinak docela bída.

Hudba v téhle doramě není špatná, hlavně ending mi utkvěl v hlavě.

Hodnocení: Z mé strany bohužel zklamání. Nebýt začátku a konce tak s chutí dám tomuhle kousku hodně nízké hodnocení. Takhle dávám 5b a to jsem ještě docela hodný divák. Pokud od Angel Heart čekáte, stejně jako jsem očekával na začátku já, nevážný seriál s větším množství bitek a hlášek, tak vás musím zklamat. Po zajímavém začátku totiž dostanete naservírovaný vlažný příběh plný životních mouder. SPOILER: Jen jedno musím seriálu nechat, nebál se zabít povícero vedlejších postav, ke kterým si divák během epizody dokázal najít cestu.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Banggwa Hoo Bokboolbok

Bylo to střelené! Ale tím správným způsobem. Kluci se při plnění jednotlivých úkolů dost vyřádili, ale obešlo se to bez jakýchkoliv sprosťáren či nechutností. Poslední dva díly jsme sice přešli na vážnější notu, bylo totiž třeba vysvětlit okolnosti vzniku klubu, s tím ale člověk tak nějak počítá a jelikož divák nebyl dlouho nijak citově týrán, tak i tuhle stránku příběhu celkem beru.

Hodnocení budiž následující - hodně silných 7b a doporučení všem, kdo se chtějí zasmát a odreagovat u téhle oddychovky.