Silencia
OFF-LINE

 • Jméno
 • Hedvika
 • Věk
 • 27 let (Býk)
 • Bydliště
 • České Budějovice
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Scream

27. července 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Spokojenost

Nevím kolik lidí je zklamáno, kolik potěšeno, ale já ten seriál miluju. Jediné na čem záleží je vystihnout tu klíčovou atmosféru z filmu, což tento seriál dokonale zvládl. Maska tu je, příběh to také má, a i když to má sem tam vlastní styl, zůstalo to důležité - nevypočitatelnost vraha, lehká sebeironie seriálu v podání Randyho/Noaha, neustálá změna podezřelého a navíc jsou sympatické i hlavní postavy. Nikdo neví, kdo bude další a já už se jen nemůžu dočkat dalšího dílu. Já jsem nadšená.

Plakát
Galavant

7. ledna 2015

53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Po prvním díle

Což vo to, vtipné to bylo. Ale občas podle mě až mco prvoplánově a předvídatelně. I když některé vtipy se fakt povedly, to musím uznat. (Konečně se stalo, na co jsem čekala - dívka zachráněna být nechtěla :D).
Co mi vadilo, byly ty písničky. Pokud je to rytmická pěkná písnička, fajn, ale tohle je přesně ten styl, co nemám ráda. Občas se zpívá, do toho se mluví a melodie se dá hooodně stěží poznat. Ačkoli herci velmi dobře zpívají.
Uvidím, co přinesou další díly, ale zatím nadšená nejsem.

Plakát
Pán času

20. března 2014

5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

45%

Já to vůbec nechápu :D Viděla jsem pilot a přišlo mi to jako nevýslovná béčková kravina. A teď tady to hodnocení, a ten celosvětový úspěch a uznání..... já to prostě nechápu :D Jdu zkusit druhý díl, jestli jsem tam něco přehlídla, nebo nevim...

EDIT: No tak druhý díl byl teda o dost lepší. Třetí však zase nic moc. No holt jsem asi neobjevila to kouzlo, co všichni tady.

Plakát
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bez přemýšlení.

Natočené jako běžná americká kriminálka. Ničím zvláštní, ničím jiná, ničím zajímavá. Britský Sherlock má kouzlo v tom, jak je neobvyklý. Nepředvídatelný a osobitý. To, co tady Sherlock vydedukuje, zjistí CSI mikroskopem, Mentalista otázkami, Sue Thomas pohledem a Numb3rs vypočítá. Jinak jsou případy úplně stejné. (Očistím podezřelého - uzavřu případ - ha, něco nesedí - ha zavřu prvního podezřelého). A navíc se to samo shazuje už tím, že se to točí hned jakmile má britský Sherlock úspěch, a ta trapná spousta podobností... Kdyby to alespoň bylo inteligentní. Ale oceňuju Johna jako Joan. Dobrý nápad, to se musí nechat.

No nezavrhuji to hned, viděla jsem zatím tři díly a není to nuda, jen to je zas a znova totéž.

Všechny informace jsou zde hned vysvětlovány (prostě jako v Americe všechno) - jako nic proti tomu, občas to potěší, že člověk netápe, ale kde je pak procvičování mysli?

Ale holt ne každý je tak geniální, aby dokázal vymýšlet geniální příběhy geniálnímu Sherlockovi.

Plakát
Sherlock

25. února 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SH & JW

Konečně Sherlock jak si ho představuju. I když jsem tomu z počátku moc nevěřila. Naštěstí to není žádnej kung-fu trapák jako Downey.

EDIT po s02e01: Jo, a co se týče dabingu, viděla jsem oba (AXN, ČT2), a musím říct, že než AXN, tak radši originál, ale než originál, radši Dyka. S dabingem si více užiju reakce a výrazy postav, a to co předvedla ČT2 s dabingem i s nápisama je nádhera. Nic proti Šťastnýmu, ale jeho Sherlock je naštvaný zuřivě, zato Dykovo je naštvaný tak nějak hravě a více to k němu sedí.

EDIT po s02e03: A ta geniální kamera! V životě jsem neviděla propracovanější záběry (např. když se bavili před krbem nebo odraz na náhrobním kameni). Vždy jsem na něco takového čekala. A až doteď jsem to nedostala.
A nejvíc miluju tu dokonalou dvojku. Každý sám ujdou, ale spolu to je teprve klasa. (I když Martin Freeman je stejně nejlepší :))

Já nevím co víc říct. :) A ani nevím proč dále váhám dát tomu plnej počet hodnocení. Kamera, herci, vtip, Anglie, přátelství, génius, který nezapadá, všechno sedí!

1. série - 85% (95%, 75%, 85%),
2. série - 100% (100%, 85%, 95%),
3. série - 70% (45%, 70%, 90%)

Plakát
Škoda lásky

25. února 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nic moc

Viděla jsem zatím pouze 2 díly (2. a 4.), čili 6 povídek. A co jsem viděla, to mě nenadchlo. Vážně ne. Ještě uvidím jeden díl a asi zase snížím hodnocení.

Plakát
Vzpomínky

25. února 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Go Manhattan

Jakmile se seriál posunul z Queensu na Manhattan, kvalita šla nahoru. Jsem ráda, že seriál pokračuje. Jedna z těch lepších kriminálek.

Plakát
Sága rodu Forsytů

12. prosince 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zklamání

S každým dalším dílem mě tento seriál zklamal víc a víc. Kamera je strašná, obličej přes celou obrazovku z příšerného úhlu, navíc oškliví herci a dlouhé zírání... no, člověk se prý nemá těšit.

Druhá série byla asi o něco málo lepší. Soames se postupem času stával stále oblíbenější postavou, Jolyon také a Irene jsem neměla ráda nikdy. Mladá Fleur byla krásná, ale protivná, stejně jako rozmazlený Jon. Nejradši jsem asi měla June, ta se dala celou dobu pochopit. První série měla zajímavější zápletky a charaktery, které vyřešil začátek této série, a období po válce už ztrácí to správné anglické kouzlo. Každá série měla svoje pro i proti.

Plakát
Hrdinové

12. prosince 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Kýč

Je to kýč, ale stejně se mi to líbí. První dvě série jsou super, třetí se mi moc nelíbila, ale čtvrtá je zase fajn.

Plakát
Panství Downton

12. prosince 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohled do minulosti

No, tak já věděla, že se mi to bude líbit. Co dodat? Historii, především historickou Anglii konec 17. až začátek 20. století miluju. Pravda, dneska jsou lidé k sobě tolerantnější, ale tehdy k sobě měli úctu...