arthurcz
OFF-LINE

 • Jméno
 • David
 • Věk
 • 43 let
 • Bydliště
 • Praha
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Extinct

4. února 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pohřbený koncept a nápad

Na začátku se nám probudí hlavní trojice (no vyplave z jezera) 400 let po zlikvidování lidské rasy. A divák si říká, no ty vole, to bude brutální robinsonáda, osídlování, boj o přežití, znovuzakládání lidské rasy se vší parádou a to všechno v budoucnosti, no to prostě bude cool seroš.

No a nekoná se. Jednak se to pohne trochu jiným směrem a je to špatně napsané. Alespoň na mě to prostě nefungovalo a po pár dílech už mi bylo úplně ukradený, jestli najdou Prapředka, co to vlastně je, co jsou zač ty lítací věci, co je zač ten kus šutru, co ty Jiskry atd. Zjednodušeně nedokázalo zaujmout. Že je to strašně béčkové, tak to by nevadilo, koneckonců tak působí dneska většina starejch pecek a rád se na některé po desetiletích znovu kouknu. A často člověka to béčko prostě pobaví víc, když na to má. Ale když už to nezaujme a je to dějově pitomé, tak by to mohlo zachránit už jenom to provedení, ale to se bohužel nepovedlo.

Herecky mě tam vyloženě nikdo neurážel, asi až na Ezru, který se coby namakaný hezounek hodí do lecjakého žánru, ale sem moc ne. Jinak holky špatný nebyly a ta banda pomatenců v lese byla taková šaškoidní, ale pro pobavení proč ne.

Co mě pak nevýslovně iritovalo byl fakt, že minimálně třetina subjektivního času jsou flashbacky, které pro vlastní děj nejsou vůbec potřeba (co je komu po tom, kdo co a kdo s kým před 400 lety, když tady sakra bojujou o život a začínají od začátku). Bez této vychytávky to mohlo mít polovinu dílů a úplně jiný tah na branku a třeba by to hned nezrušili, což po právu učinili a asi si pro to nikdo oči večer pod peřinou nevyplakal.

Nakonec jsem se pronudil až do finále, které jen otevřelo obrovskou dálnici k druhé sérii, která ale nebude.

Plakát
Bude líp

31. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lehce úsměvná záležitost

Pro mě asi nejtěžší položka z výzvy 2018 a to cena Emmy, protože všechno, co bylo nominováno a chtěl jsem vidět, jsem už viděl. Nakonec jsem zvolil tento kousek, jakože nejmenší a nejkratší zlo, protože se snažím po pilotu dokouknout alespoň tu první sérii.

Sledování ve finále vyloženě neurazilo, prostě lehká komedie, kde se nesvíjíte smíchy (ale na druhou stranu se nenudíte a nejste naštvaní nebo zhnusení) o fajn mamině a jejích třech puberťačkách. Mamina se navíc pohybuje v showbyznysu, což často ve spojení se starostmi všedního života generuje řadu lehce úsměvných situací.

A to je tak všechno, neurazí, extra nenadchne. Jedna série mi stačila.

Plakát
Svartsjön

28. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Taky se na severu všechno nepovede....

Takřka klasická vyvražďovačka na opuštěném, zasněženém místě v horách. Mladý zbohatlík tu chce koupit hotel, vezme si partu svých nohslehů a vyrazí do horského hotelu, který nikdy nebyl pro veřejnost otevřen, protože se tu před dvaceti lety "cosi" stalo.

Čili klišé na klišé, ale tohle přece od těchto filmů čekáme. Kdo by ocenil horror, kde se hlavní postavy nechovají jak pitomci a nevyrazí sami do strašidelného sklepa, do kterého se ještě dveře otevřou jen někdy, prostě když se jim zachce (což je mimochodem fakt, nad kterým nikdo moc nehloubá). No kde bychom to pak byli.

Jenže tohle dílko má háček. Záměrně jsem v předešlém odstavci použil slovo "film", protože u filmu na hodinu a půl je to množství žánrového klišé tak právě akorát. Roztáhnout to do osmi dílů (ikdyž dějově to je tak těsně na ten film) to už chce odvahu. Na mě to pak fungovalo tak, že první dva díly vcelku bavily, atmosféra fajnová, prostředí fajnové, hlavní herečka taky cos do sebe měla. Ale pak už se to jen táhlo jak smrad, prakticky mě přestalo zajímat, jak to dopadne, jen jsem doufal, že to nikdo nepřežije a těšil se na konec.

Zkrátit max na třetinu, byla by to pecka, protože všechny spravné atributy žánru to má, seveřani prostě umí.

Plakát
Čarodějky

26. ledna 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

V dnešní době neobstojí

Možná to kdysi dávno byla kultovní záležitost, nevím, tehdy jsem viděl jen pár náhodných dílů. Zkusil jsem to teď a vážně se to nedá i ty dvě série byly hodně, lituju, že jsem to neodložil hned po první, ideálně po pilotu. Prostě i jako kulisa k práci mi to přišlo zbytečné.

V této laciné telenovele pro děti máme tři sestry, které čarují. Globální děj tam prakticky není a epizody mají většinou jednoduchou dějovou linku přijde zlák, my přečteme zaklínadlo, zlák je pryč. Občas to je alespoň trochu vtipné, ale taky žádnej zázrak. Prostě je to moc moc slabé, dějově ploché. Herecky no taky nic extra, prostě telenovelovské odříkávání textu, ani Brenda a její občas trochu odvážné outfitky to nezachrání, potažmo ona občas vypadá jak po tahu, což nejspíš často byla.

Tehdy to možná bylo super, ale dnes už se to prostě sledovat nedá.

Plakát
Pomsta

26. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zamotané překvapení

Pro mě nakonec velké překvapení, podle komentářů jsem se bál, jestli to nebude spíš telenovela než promyšlený seriál o sladké pomstě, což je lákavé téma. Naštěstí to bylo udělané slušně. Emily spřádá svojí pomstu v krásném prostředí u moře, ve společnosti, kde nejmenší částka - o které má smysl mluvit - má alespoň šest nul a je v dolarech. Pomsta jako taková samozřejmě není černobílá, ale s postupem času pěkně zamotaná.
Zabiják všech seriálů tohoto typu je délka. Když se to líbí a rádi bychom pokračovali, tak nezbývá než generovat další a další padouchy, oživovat padouchy a postavy zdánlivě mrtvé, přihazovat postavy a celé to zamotávat. Často jsem si v takové chvíli říkal, jestli to ještě mají zapotřebí, ale co. Ve finále tomu scénáristé nějaký ten smysl dali, stejně tak tomu dokázali dát alespoň trochu rozumný konec.
Herecky to bylo fajn, Emily mi nevadila, samozřejmě Victorie byla super protiklad. Trochu mi bylo líto postavy Nolana, který měl jednak hodně nevyjasněnou orientaci (Louisu mu prostě neodpustím) a ikdyž to měl být technický génius, tak z něj scénáristi udělali totálního trotla, kterýmu vydoluje z počítače ultratajné soubory i kolemjdoucí netechnicky zaměřený politik ještě že to nahrál na speciální flashku, to trochu bolelo. Ale jinak to byla rozhodně ta lepší postava.
Celkově rozhodně to lepší, co jsem v posledním roce viděl.

Plakát
Mars

22. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Povedené

Jednak je to fikce o misi na Mars z budoucnosti. Snaží se jet na vědeckých základech, jak by to mohlo být a není to špatně udělané, ikdyž co do poutavosti a provedení by se dalo semtam něco vytknout.

Druhá rovina je vlastně dokument z roku 2016, kdy k tématu mají co říci reálné současné kapacity vesmírného výzkumu a to je vpravdě pecka. Dozvíme se většinu z historie o letech do vesmíru a hromadu informací, jak to teď s tím letem na Mars vypadá. Opravdu povedená záležitost.

Plakát
Detectorists

18. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vyklidněná pecka

Tak tento seriál je prostě něco neuvěřitelného. Není to obvyklý britský humor (který je možná občas trochu agresivní a černý), ale seriál plný milého, laskavého a poklidného děje a humoru, u kterého se neřežete smíchy, nic vám nerve násilně bránici, ale každý díl končíte s mnohem lepší náladou a touhou vidět okamžitě díl další.
Prosluněná příroda a obvykle 2 exoti s detektorem, co u detektorování řeší obvyklé starosti všedního života. Jednoduché a přitom parádní.
Herecké výkony jsou vynikající, Andy s Lancem jsou super týpci a i další postavy do tohoto parádně sednou, ať už je to klub detektoristů, klub těch špatných detektoristů (Simon s Gurfunkelem pobaví za všech okolností) nebo rodinní příslušníci (kterej normální chlap Andymu krásnou, chápavou, ultratolerantní a takřka stále usměvavou Becky při sledování nezáviděl alespoň trochu...). A ruku na srdce, kdo jim při sledování nezáviděl ten detektor. :)
Po dlouhé době seriál, který pro mě neměl žádnou trhlinku či slabinku, za kterou bych srážel body, tohle dílko si určitě někdy zopáknu.

Plakát
The Punisher

18. ledna 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kat psycholog

Tohle dílko bych rozdělil na 2 části. Asi tak do osmého dílu je to jakási rozvleklá věc, víc se kecá než by se něco dělo, akci - natožpak dobrou akci - hledá divák docela těžko. U sledování mě držely jen komentáře ostatních, že konec stojí za to. A opravdu, někde kolem devátého dílu se charakter mění, akce narůstá, krev teče proudem a to je přece to, co od tohoto hrdiny všichni čekali. A je teda kec, že Punisher nemá žádnou superschopnost, minimálně rychloregeneraci a prakticky neprůstřelnost má stoprocentně. Po nakládačce, která mu musela polámat půl kostí v těle si hodí pár hodin spánku a injekci na bolest a už se jde zas s někým rubat, no jako je dobrej.

Hodnocení ale odpovídá celé první sérii a těch osm dílů, které jsem z větší části protrpěl a prozíval, mi prostě nedovolí dát nějakou super známku.

Plakát
Marie Terezie

4. ledna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Moc krátké

Slušně natočená koprodukční záležitost. Bohužel zachycuje jen úplný počátek vlády Marie Terezie, vlastně převážně cestu k vládě a vlastně tam není vůbec nic z toho, co jsme se o ní učili ve škole. Neumím posoudit, nakolik je to historicky přesné nebo ne, laicky mě potěšilo, že to není žádná romantická vata, která tehdejší dobu idealizuje.
Škoda formátu, být k tomu ještě pár dílů, hodnotil bych mnohem lépe.

Plakát
Marvel's Inhumans

21. prosince 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zbytečný počin

Tak jsem nakonec toto (naštěstí) krátké dílko dokoukal. Vlastně se tomu divím, protože jsem to chtěl zabalit už při úvodní scéně v lese a během pilotu a dalších dílů ještě mnohokrát.
Seriál řeší mocenský puč na Měsíci v utajeném městě inhumanů. Prakticky celá královská rodina je potrefená a nesympatická. Schopnosti pro jistotu skoro nikdo nepoužívá nebo používat nemůže, takže za triky se asi dost ušetřilo, no ono se ušetřilo celkově, to je na tom vidět.
Extrémně mě točila Medusa, ta se nepovedla celkově, ale začátek alespoň sliboval možnost pěkných efektových scén, no to by taky stálo hodně, tak to scénáristi vyřešili po svém.
Doufám, že další série nebude, no vlastně je mi to jedno, to už by muselo být absolutní seriálové sucho, abych v něčem takovém pokračoval.

Předchozí