arthurcz
OFF-LINE

 • Jméno
 • David
 • Věk
 • 43 let
 • Bydliště
 • Praha
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Ordeal by Innocence

23. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Britové se nebojí ...

Britové se nebojí a klidně si knihy od královny detektivek recyklují pořád dokola v různých formátech a ono to pořád baví a ono to pořád funguje. Upřímně mi předloha přišla docela slabá, přecejen tam nebyl ani Poirot, ani Marplová a posledních pár řádků knihy bylo skoro na pěst.

Jedná se o jednu z mála knih, kde autorka nepoužila nikoho ze své hlavní detektivní dvojice. V seriálu o slečně Marplové to britům nevadilo a stařenku tam bez problémů narvali. V této verzi je to "správně", ale prozměnu zas provedli jiné změny a podle mě jen k lepšímu. Pana doktora vymalovali jako totálního cvoka, on se Treadaway na jiné role ani nehodí, teda celou dobu jsem si ho úspěšně pletl s panem bratrem, až posléze jsem zjistil, že se jedná o dvojče.
A ujetej konec se nekonal. Co se naopak konalo, tak byl klasický propletenec paní Agathy, kdy postupně dojdeme k tomu, že zločin mohl udělat a měl k němu motiv prakticky každý, jen ho nerozplétá stařenka Marplová, ale rozplétá se taknějak sám, dokonce se tam (byť je tam sem tam mrtvola) ani nemotá žádný komisař v baloňáku nebo alespoň hloubavý konstábl, prostě tokové situační, skoro by to šlo hrát na divadle. Trochu jsem se bál, že tři díly jsou moc, ale scénáristicky to bylo uchopeno velmi citlivě a k vygradování konce to bylo tak akorát.

Naštěstí jsem sledoval jako odpolední chuťovku najednou a protože se britové nebojí a ještě ke všemu prostě umějí, tak já jsem si tenhle detektivní propletenec vyloženě užil. To že to bylo kvalitně natočené, super odehrané a že byla tradičně geniálně zachycena atmosféra té doby, tak to už snad nemá smysl ani psát, už mě to snad ani psát nebaví, ale prostě to za kanálem tak je. Nezklame nikoho, kdo rád detektivní seriály podle paní Agathy.

Plakát
Lost in Space

22. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

7+ :(

Dlouho jsem dobrou scifku neviděl, tak jsem se na tohle docela těšil, přecejen netflix atd. Pak jsem zjistil, že cílovka ne 7+ a bohužel to podle toho vypadá.

Jedná se o klasický rodinný seriál (ale hodně dobře provedený), u kterého děti jásají, rodiče popíjejí alkohol a maminka občas uroní nějakou tu slzičku - což má jistou úměru s množstvím vína, které u toho maminka stihla znuděně vyzunknout.

Dějově je to naprostá klasika. Rodina Robinsonů si vyjede na dovolenou v karavanu do přírody a je už svým příjmením předurčena k tomu, aby se karavan porouchal a oni zůstali bez signálu v divočině. Rodiče si alespoň můžou ujasnit, jestli se ještě mají rádi a děti mají možnost rodiče znovu zaláskovat, no kolikrát už jsem na tohle téma narazil. Naštěstí podobný osud potkal i pár jiných rodin tak mohou něco řešit kolektivně. Malý protivný synek Robinson do toho adoptuje velkého a od pohledu zlého pejska, který je ale hodný, sestru vytáhne z bažiny a synka poslouchá na slovo. Děti jsou sice protivné, ale na svůj věk nadprůměrně šikovné, až by se chtělo říct geniální. No a tak dále až do konce, který je samozřejmě šťastný a nikdo důležitý v lese neumře, protože to děti u telky nerozdejchaj.

Tak trochu jsem to možná přehnal, ikdyž rámcově to při nahrazení pejska robotem a karavanu kosmickou lodí funguje. Dějově se od toho o moc víc čekat nedá. Ale vizuálně, tak to je jiná. Tady se nešetřilo a ten visuál je fakt paráda a jestli pro něco, tak pro tohle to má smysl sledovat a dosledovat. Nic jiného jsem v tom nenašel.

Plakát
Spaced

2. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Spaced

Čistě subjektivně je to možná nejslabší britcom, co jsem viděl (prostě srovnání třeba s black books nebo itcrowd to asi nesnese), ale prostě i to nejslabší z téhle dílny je pořád strašná sranda a pořád to má kvalitu, kterou jim ostatní (o naší produkci se mluvit ani nedá) můžou jen tiše závidět.

Trochu jsem měl problém s obsazením, hlavní dvojka mě prostě nebavila tolik, jako šílená trojka Brian, Mike a Marsha. Myslím, že minimálně soused-malíř Brian mohl mít klidně vlastní spinoff, ta postava byla geniální. A strašně mě mrzelo, že postava Bolba byla jen epizodní.

Ale celkově to má tu správnou atmosféru a kdo rád britskou tvorbu, pobaví se velice.

Plakát
Hercule Poirot

4. května 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

No to se tak někdo má ....

.... když má jako národní dědictví královnu detektivek, která toho za život namrskala nespočet, když má někdo Davida Sucheta, který se pro roli Poirota prostě narodil a pro většinu zeměkoule prostě on JE a navždy BUDE Poirot. A v neposlední řadě, když má někdo peníze, skvělé herce na vedlejší a hlavní epizodní role. A samozřejmě lokality, kde se dají od minuty točit dobové scény.

Tady se to prostě povedlo, seriál sice vznikal skoro čtvrt století, ze seriálu se postupně změnil na filmový cyklos, ale kvalita zůstala a dobové prostředí je pořád stejně skvělé, jako v sériích prvních. Autorům se opravdu povedlo přenést na obrazovky dobovou atmosféru. Kdo rád detektivky a tu dobu, tak toto je milá a pohodová záležitost, kterou si prostě užije.

Poirot je malý, hodně sebevědomý až sebestředný Belgičan, který své případy řeší hlavou, prakticky bez jakýchkoli technických vychytávek, bez kterých se dnešní krimošky prostě neobejdou. Občas se sice divák trochu ošívá, že za tohle by měli vyhodit koronera a celé tamní forenzní oddělení, ale to jsou drobnosti, které nehrají roli. Stejně, jako se Agatha bude dál hromadně prodávat a číst, tak tento seriál také nezapadne a bude britským klenotem jeětě hodně následujících dekád.

No a co naplat, někdo se prostě má a někdo prostě ne a proto ty naše krimošky vypadají tak, jak vypadají...

Plakát
Chuck

9. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Seriál plný záblesků

S01+S02 85%: Obyčejnému chlapíkovi Chuckovi, co prodává elektroniku, se náhodou dostane do hlavy hromada tajných informací, které občas vyplavou na povrch při tzv. záblesku. Celé laděné spíše do komedie a velice příjemné ke sledování. Dějově sice žádná extra hloubka, ale obsazení většiny protagonistů (a to jak jsou jejich postavy napsané) to celkově udržuje v neklesající kvalitě po celou dobu. Chuck a Sára jsou v pohodě, ale naprosto excelentní je Adam Baldwin a jeho drsný vrčící agent, to nemělo chybu. Stejně další postavy jako Morgan nebo duo ségra + suprák udržují humor a kvalitu. Díly jsou hodně na pohodu, epizodní řešení problémů, do toho globální linky, což je většinou nešťastná láska Chucka se Sárou.

S03 40%: Možná jen můj problém, ale proměna potrefeného a zmatkujícího milého Chucka, který má semtam záblesk, na Chucka - dokonalého agenta mi ale vůbec nesedla a poslední třetina série mi už přišla jako vyložená překombinovaná pitomost. Z další série mám obavu, ale když tu okolo dávají všichni 100% seriálu jako celku, tak to risknu.

S04 75%: Asi jsem nebyl jediný, komu superagent ze třetí série vadil a autoři se moudře vrátili víceméně na původní pohodový koncept. Nějaká ta láska a svatba do toho, když není otec, zjeví se matka a skvělý Volkof. Série byla fajn.

S05 70%: Sice pořád variace na totéž, ale poměrně důstojné zakočení seriálu, rozhodně nezklamalo, finále pobavilo.

Plakát
Blackpool

8. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hodně zvláštní, hodně dobré...

Upřímně jsem měl od začátku hodně problém s žánrem. Kombinace dramatu s muzikálem a do toho herci, které mám spojené spíše s komediálním žánrem, to byl docela problém. Ten problém mi trval prakticky celý pilot a docela vážně jsem uvažoval, jestli nenechat zbytek seriálu na Yndy, ale země původu a počet zbylých dílů mě přesvědčil, abych zkusil pokračovat. A dobře jsem udělal. Prostě jakmile jsem ten divný žánrový zmatlanec vzal na milost, tak jsem si ho začal až skoro zvráceně užívat.

O co tedy jde, v casinu se najde mrtvola a pak už se to celé motá kolem rodiny majitele casina (skvělý David Morrissey), po kterém jde jak slepice po flusu ještě skvělejší policista David Tennant. Žánrově je to pořád takový divný mix, který ale funguje. Víc než krimoška o vyšetřování je to ale drama vztahů na všech možných úrovních. A když to přejde do muzikálu, tak se často divák prostě úsměvu neubrání. Když vášnivá erotická scéna přešla do zpěvu pecky od Slade nebo když začal David Tennant taneční choreografii s policisty na chodbě, no to byl mazec. A tančící účetní v podání Steva Pembertona (který mě obvykle zabíjí v čistě drsno britsko humorných rolích), no to se prostě nedá popsat, to se musí vidět a stojí to za to.

Jako obvykle budu končit na variaci hlášky, že kdo rád britskou tvorbu, tak by tento seriál neměl vynechat, ikdyž pro každého asi nebude.

Plakát
Dívka odjinud

21. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Asexuální Succuba

S01: Téma succuby bylo velmi lákavé, ale provedení bylo slabší a už první série mě po docela slušných počátečních epizodách nedokázala vtáhnout a docela jsem měl problém ji dokoukat. Nevím, prostě mi přijde, že tohle téma si říká o propracovný děj a celkově propracované universum Fae, ukrutně sexy hlavní hrdinku a sexuální scény, ze kterých bude tryskat erotika. Nedočkal jsem se ale ani jednoho. Je to bez energie, často bez děje nebo s dějem zmateným a sterilita sexuálních scén chce opravdu velkou představivost diváka. Po přečtení hodnocení i na jiných serverech se obávám ještě horší kvality a seriál zatím odkládám, budoucnost ukáže.

Plakát
Městečko Haven

21. března 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nemá to koule

S01: Asi to všichni znáte. Vezmete seriál, který má kvalitní zápletku/koncept, kterou vyhledáváte, sympatické obsazení, kvalitní provedení. Ale přes to všechno vás to prostě nějak nechce začít bavit a seriál buď odkládáte nebo degradujete na pracovní zvukovou kulisu. To je, bohužel případ těchto příběhů z městečka Haven, kde skoro nic není normální, prakticky každý má v sobě nějakou tu schopnost nebo úchylku a v centru je poměrně fajn agentka (ale charismatickou bych jí taky zrovna nenazval), která se snaží tyto problémy řešit a jako bokovku odhalit tajemství své vlastní minulosti. Já prostě nemám, co bych tomu vyloženě vytknul, je to slušně udělané, ale prostě to nemá koule.

Plakát
Ostrov smrti

19. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ostrovní vyvražďovačka

Inu, tak to si jednou vyrazí velká skupina lidí na svatbu na jeden ostrov, kde se překvapivě před pár lety hromadně vraždilo, ale novomanželé tam mají kořeny, část jejich kamarádů taky, takže se nebojí vlka nic a vyrazí tam prožít štěstím prosluněný týden. A kdo by to čekal, začne postupné vyvražďování osazenstva. Tolik asi tak k ději, prostě žánrovka jak má být.

Nedávno jsem psal k seriálu Svartsjön, že roztáhnout žánrovku na 8 dílů je docela odvaha a že je to často průšvih. No a tady je těch dílů rovnou 13, tak jsem k tomu přistupoval s hodně vekou obavou. Z větší části se ale nenaplnila. A to z několika důvodů. Seriál totiž není nuda, počet lidí (ještě-ne-mrtvol) na ostrově je docela veliký, smrti jsou často originální a děj docela šlape a čas při sledování slušně utíká. Jenže 13 je prostě moc a i tady je cítit, že to šlo zkrátit a že je to často uměle natažené. Pomíjím, že docela dlouho nikdo nikomu nechybí, nikomu nepřijde divné, že někdo z ostrova odjel atd, to patří k žánru. Čím ale víc dílů, tím víc se postavy chovají jako ještě větší pitomci, než byly doposud (co kdybychom se v temném lese rozdělili/vlezli do kanálu/tunelů atd.). Vrcholem pak jsou neskutečné nelogičnosti v chování, kdy holka s brokovnicí radši uteče z místnosti, kde zrovna místní monstrum bojuje jen s nožem nebo když frajer, co má v brokovce jen jeden náboj ho náhodně vystřelí někam daleko směrem k monstru, aby pak poslušně odešel do slepé uličky a nechal se tam propíchnout. A bylo by toho ještě víc. Je to už kolikátý seriál, kdy si říkám, že si snad koupím pouta a zkusím je otevřít sponkou, kterou mi pokud možno někdo předá francouzákem, nějak mi to pořád nejde na mozek, to se snad v americe vyučuje ve škole.

Závěrem snad ještě to, že vždycky ocením, když tento žánr nekončí happyendem. Čili tady to moc neocením. ;) Ale nechci to jen kritizovat, většina seriálu pobavila a utekla jako voda, rozhodně to nebylo jako u výše zmíňené vyvražďovačce ze severu. Prostě kdo rád žánr tak se určitě dobře pobaví.

Plakát
Stargate Origins

12. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, to bolelo

Tak bylo příjemné si SG připomenout, už je to nějaký rok, co jsem na tom bezbřeze ujel. Ovšem tento projekt je opravdu slabý. Ani by tak nevadilo, že je to lowcost. To přece neznamená, že to bude špatné. Ikdyž desetiminutové epizody zrovna přehršel akce neslibují. Toto ale špatné je a hodně. Co mě dostalo hned v prvních minutách, tak to bylo (ne)herectví. Jako na Káču se dá opravdu pěkně koukat, ale to je tak všechno. Postavy neuvěřitelně přehrávají a dialogy tak jakoby divadelně deklamují. Čili provedení docela hrozné, tak teď už by to zachránil jen ten děj a super scénář.

Jenže nad vlastním dějem jsem si mohl hlavu ukroutit, když už v druhém díle brána vesele bublá, co by na to asi řekl Daniel Jackson, no lepší se neptat. Prostě tady si se sedmým symbolem nikdo hlavu neláme.
Co je ale nehorší, tak děj jako takový je prostě v naprosté většině neuvěřitelně debilní, to se prostě jinak nedá napsat. A bohužel se to nedá ani moc popsat, to se musí vidět, ale kdo to neuvidí, tak o nic nepřijde.

Efekty? Tak to byl výsměch. Čtvrt století od původního filmu se tohle dílo tomu filmu nepřiblížilo ani vzdáleně. Zpětně musím tehdejším tvůrcům zatleskat. Tohle dílko je kvalitou převálcováno i pohádkami z brněnského studia a to jsem nemyslel, že někdy do hodnocení napíšu.

Snad jediné trochu povedené je hudba, ale to zas tak nepřekvapí, když je to vykrádačka a splácávačka původních soundtracků.

20% dávám taknějak z té nostalgie, protože tam je ta brána a jako pochvalu, že tuhle amatéřinu alespoň doválčili tak, že to dějově je prequel, což většinu času rozhodně nevypadalo. A vlastně i za to, že to ve mě vyvolalo pocit si zas něco z toho pustit a spravit si náladu.

Předchozí