arthurcz
ON-LINE

 • Jméno
 • David
 • Věk
 • 44 let
 • Bydliště
 • Praha
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Black Lightning

9. prosince 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Další ultrakorektní nudná komixovka

Vydržel jsem docela dlouho až do druhé série, částečně za to mohly náznaky, že by se BL měl účastnit arrowerse crossoverů. To se naštěstí neděje a já musím konstatovat, že už jsem měl seriál stejně jako pracovní kulisu a že už mi bylo od srdce jedno, cože se to tam vlastně děje.

Co se vlastního děje týče, tak hlavní hrdina pořád někde běhá a od rukou mu srší blesky. K tomu extrémně protivná rodinka, dcery jsou na přesdržku a k dovršení všeho v sobě ještě minimálně jedna nachází taky superschopnosti, tak semtam taky běhá po nocích. Jasně, nějakej ten záporák se tam najde, ale případné dobré momenty ty dlouhé pasáže, kdy hrdina řeší co sám se sebou nebo když řeší co s rodinou a jak zvládat pubertální dcery, to spolehlivě utlučou. K tomu je seriál hodně korektní, takže lesby najdeme (to už snad dneska úplně všude a bonus je čarná lesba, ale samozřejmě lezou po vášnivé noci z postele oblečené). Až na výjimky se jedná o čistě černošský seriál, který průběžně poukazuje na rasismus, no mně spíš ten vhled do černošské komunity ukazuje, že nejsou o nic lepší a veškeré ty situace "jaktože bude novej ředitel bílej" mi tak akorát zvedaly žaludek.

Čili nějaký závěr. Natočeno je to standardně. Hrdinové v kostýmech teda vypadaj dost jako šašci, ale to je věc vkusu a asi to nedokážu docenit. Podkreslení rapem, to už taky každej nesnese, to už bych radši dechovku. Je to jedna z mnoha a mnoha komixovek, kterých je za poslední roky víc a víc a nejspíš až moc, takže pro nadšence asi jo. A co je podstatné, je to většinou strašná nuda.

Plakát
The First

8. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak letíme nebo vlastně neletíme?

Seriál o misi na Mars, no vlastně o přípravě mise na Mars, se spoustou odboček do rodin cestovatelů, trampot všedního dne a naprosto minoritně do zákulisí přípravy mise. To celé v hodně hodně pomalém tempu, až má divák pocit, že se jim ani nikam letět nechce. A jak už někdo psal, tak se tu skoro nekosmonautuje a zařazení do scifi žánru je také dost pofidérní, kromě hlasového ovládání kde čeho, samojezdících aut a chytrých brýlí tam nic moc fantaskního není a ani to není v dnešní době už moc scifi.

Osobně mi strašně chyběl výcvik a příprava na misi (až na pár chvil a z toho šlo vytřískat mnohem víc). Ty lidi čeká 2.5 roku jen tak pospolu, z toho dohromady víc jak rok namačkaný do plechovky. A že bychom se dočkali drsného psychotréninku, tak to se nedočkáme. Hlavní hrdina působí spíš jako že už počítá dny do důchodu, rozhodně ne jako namakanej kapitán kosmonaut. A co mi přijde až směšný je fakt, že se celou dobu připravuje a probírá jeden tým, takže utratíme kupu miliard dolarů a pak si někdo zlomí nohu nebo nepodepíše ten finální dopis a my to pak nejspíš celé odpískáme, protože za něj nikoho nemáme? Těžká naivita.

Možná na to koukám ze špatného úhlu, rozhodně byly úseky, které zaujaly a dobře zabavily, ale jako celku tomu prostě chybí hodně moc. Celkový dojem mi teda poslední epizoda trochu vylepšila, přecejen se tam už začalo trochu kosmonautovat. Díky ní taky doufám, že další série bude a že to nakoplne do jiného levelu.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Promiskuitní žena se zlatou zbraní

Seriál mohu každopádně zařadit mezi pohodové detektivní seriály, které jsou dobově umístěny někam na začátek minulého století, ze kterých čiší pohoda a semtam humor. Čili Phryne se může hrdě zařadit mezi perly jako Poirot, Murdoch nebo třeba Marplová.

Phryne je trochu kontroverzní osoba. Jedná se o hodně dobře udržovanou čtyřicítku, feministicky založenou, která si dělá co chce a zjevně taky ledacos veselého zažila. Jako příslušnice k lepší společenské vrstvě si zjevně s penězi hlavu neláme. A kolem sebe má partu oddaných lidí, ať je to klasický komorník, služebná (která ale pomáhá s vyšetřováním) nebo dva proletáři, kteří by za slečnu ale položili život.

Protože nemusí chodit do práce, ale dost jí to pálí, tak se začne zúčastňovat vyšetřování (povětšinou) vražd s detektivem Robinsonem. A jak to v těchto seriálech bývá, tak to od samého začátku seriálu jisří a jiskří. To samozřejmě Phryne nebrání, aby si skoro v každém díle s někým třetím řádně nezašpásovala, ale když se kolem detektiva mihne nějaká ženská, tak se chová skoro až žárlivě. No naštěstí to dopadne všechno jak dopadnout má. Teda pokud přece jen nevznikne série čtvrtá, což zatím asi nevypadá, konec třetí série moc otázek nezanechal.

Plakát
Zone Blanche

12. září 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet ...

Potěší, že docela kvalitní krimimálka s temnou atmosférou může vzniknout i jinde než na zasněženém severu. Základní atributy samozřejmě zůstaly. A to hlavně temný les s atmosférou jejíž hustota by se dala krájet. K tomu šerifka (nebo teda majorka) s pěkně temným šrámem z minulosti, která do toho lesa pravidelně chodí pátrat (a nebojí se, já bych to teda nedal) a dost často tam něco nepěkného najde. Dokonce najde i cestu z lesa ven, což taky nechápu. ;) No ono ani to městečko, kde ve finále slunce nikdy nesvítí, spíš jen prší a každý má nějaké to svoje tajemstvíčko, má cos do sebe. A když si tam sednete na lavičku, tak na vedlejší pravidelně přistanou na pokec dva havrani. Kriminalita je tam o několik řádů vyšší než celostátní průměr a mrtvoly se rojí možná víc než v Midsomeru.

Prostě hustá atmosféra a k tomu odpovídající pomalejší tempo. Milovníky těchto atributů seriál určitě potěší.

Dávám ale "jen" 70% a to prostě proto, že mě seriál občas uspával a nedokázal patřičně vtáhnout do děje. A ikdyž bylo finále a konec pro mě překvapivé, tak mi to vlastně bylo tak nějak jedno.

Plakát
Waco

9. září 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Střet s magory

No jestli je to fakt podle skutečné události, tak to potěš koště. Seriál ličí obléhání komplexu, kde je usídlena slušně vyzbrojená sekta Davidiánů. Celkově je seriál poutavě a slušně natočený, pomalé tempo graduje. Herecké obsazení je perfektní.

Obsahově je to trochu nevyvážené. Chvilku to vypadá, že je to obhajoba hodné sekty a jejich vůdce, chvilku zas trpíme s hodným vyjednavačem, který se snaží bez krve zachránit lidské životy. Fakt, že mu to sekta taky úplně neulehčila a že stačilo vyjít z baráku a bylo by hotovo, moc akcentován není, spíš se s nimi sympatizuje. Přitom třeba fakt "vždyť všichni mohou svobodně odejít" a následné přikazování kdo může a kdo nemůže bylo jasnou ukázkou poměrů v sektě. Vidíme spoustu chyb, které ATF a následně FBI udělala a všechno vrcholí totálně spackanou finální (prakticky vojenskou) operací, která bere dech a člověk nechápe, jací diletanti měli při zásahu rozhodovací pravomoce.

Rozhodně stojí za vidění.

Plakát
Fearless

9. září 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Fearless

Krátký seriál, který nás nejdříve seznámí s právničkou, která se snaží z vězení tahat nespravedlivě odsouzené a s jedním (asi) nespravedlivě odsouzeným, který dlí v base už 14 let. Na to se ale docela rychle nabalují další věci, jako všemožná konspirace, terroristi a tajné služby všeho druhu a všemožných zkratek.
Rozhodně sledování neurazí, natočeno je to celkem poutavě a bez větších hluchých míst. Ale jednak mi vadil profil odsouzeného viníka, který chvilku vinu přiznává, chvilku tvrdí, že on nic, to právničce moc nepomáhalo, spíš bych ho dal do ústavu než do basy. A pak vývoj posledních dílů a celkový závěr byl pro mě dost velkým zklamáním. Tolik let se všechno zdárně maskuje na nejvyšších místech a pod velkým utajením a najednou nastoupí advokátka, důkazy prakticky nemá jen nějakou teorii, udělá na politika baf a on jí všechno vysype, další se to dozví, tak se radši rovnou picne a tak dál. Prostě to najednou ztratilo zbytky uvěřitelnosti a změnilo se na jakousi pohádku.

Plakát
La Casa de Papel

31. srpna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jsem uchvácen

Tak to jsem teda ale opravdu nečekal. Bez většího očekávání jsem si pustil španělskej seriál, nic víc než spokojený náhodou objevený komentář kolegyně Figul jsem k němu neměl (mám cukání jí poslat alespoň virtuální květinu). V plánu to bylo tak na 2 týdny. A ono mě to chytlo, přikovalo a nepustilo až do samého závěru a samozřejmě za poloviční dobu, protože vidina víkendu, kdy nebudu vědět, jak to bylo dál, byla prostě hrozivá.

Jedná se o seriál o dokonalé loupeži, kdy víceméně celou dobu fandíme těm lupičům a doufáme, že na konci právo a spravedlnost utře a odejde s dlouhým nosem. Po dvou dílech, kdy jsem zůstal takřka v tranzu jsem měl jedinou obavu, že se to prostě takhlě super nedá udržet celých 15 dílů (nebo 19 v kombinované verzi netflix-antena na kterou jsem koukal já), že se to musí zadrhnout a ztratit kvalitu. Neztratilo, tempo zůstalo, kvalita taky. Pár trochu slabších okamžiků se tam v druhé půli objevilo, ale to se nechá odpustit.

Popisovat víc děj, tak to ne, to se musí vidět. Takže jen napíšu, že seriál je dobře natočenej, má promakanej a takřka do detailu dokonale promyšlenej příběh a scénář a že je opravdu skvěle obsazenej. Nevím, jak jsou na tom divačky (ikdyž pan Professor nebo Berlin si svůj dav obdivovatelek asi určitě našli), ale asi nebudu sám, kdo se při sledování bezhlavě zamiloval minimálně do Raquel.

S těmito herci bych rozhodně rád viděl něco dalšího, na druhou stranu doufám, že se nerozhodnou na uzavřený příběh namatlat další řadu a nezprznit tento zážitek podobně, jako zprznili třeba prison break (ikdyž ten byl proti tomuto dílku slabým čajíčkem).

Mohu jen a pouze doporučit.

Plakát
Impulse

27. srpna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hop sem, hop tam

To tak jednou holčina objeví, že má schopnost teleportace. Ale nejedná se o žádný superhrdinský seriál, protože holčina to neumí ovládat, schopnost se projeví většinou sama od sebe, když je ve stavu absolutní předsmrtelné hrůzy. Takže pro hrdinku nic moc. Co rozhodně potěšilo, tak byl fakt, že se z toho nestane nic superhrdinského, ze sestry a kamaráda se nestane záložní tým hrdiny a ona toho nevyužívá ke konání dobra. Celé je to o řešení normálních civilních problémů, traumata, přátelství a hromada dalších problémů. Takže ve finále tam ani té teleportace moc nebude. Spíše snaha o odhalení, kde k ní přišla a do toho se minoritně zjevují informace z minulosti.
Seriál je zajímavý, ale kvalitou nevyrovnaný, některé díly jsou zmatené, díl v komatu mi těžce nesedl a v hodně dílech se prakticky nic jiného než trauma ze znásilnění neřeší. Hlavní hrdinka se často nejeví moc sympaticky, ale to bych svedl spíš na scénář než na herečku.
Takže po první sérii lehký nadprůmněr, pokud bude prodlouženo a rozjede se linka s tajemných chlapem, tak to možná dostane úplně jiné grády.

Plakát
Reverie

26. srpna 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zničený dobrý nápad

Prakticky všechno už tu sepsal kolega sandokan555 a bohužel by se k těm jeho bodům nedá oponovat, spíše ještě připisovat další body, v čem je seriál nesmyslný.

Začal jsem sledovat kvůli zajímavému námětu a samozřejmě kvůli Sarah, ale jsou prostě projekty, které nezachrání ani krásná hlavní hrdinka. Potažmo když ona často skoro nehraje, spíše s úsměvem bez emocí cosi odříkává. Seriál začal ještě docela slušným pilotem, který sliboval solidní scifi odpočinkové béčko, možná céčko. Poměrně rychle to ale sklouzlo na nekonečná klišé, nekonečnou nudu a často na neskutečně pitomé zápletky. Sarah povětšinou někoho tahá z virtuální reality, ten někdo tam chce zůstat, většinou i poté, co obdržel informaci, že jeho tělo umírá, a že bez něj bude mít smůlu i tady. A tak se to motá a motá a pak Mara řekne nějakou oduševnělou větu, že se dotyčný studem málem propadne a ihned vyřkne to zpropadené "exitus" a z té virtuální reality vypadne.

Samotná podstata té reality je neuvěřitelná pitomost, to jak se postaví dokonalý model jen ze sociálních sítí nebo jak za hodinku tým slepí novou realitu atd. Tou podstatou mi to připomnělo jeden díl black mirror, kde ale vtipně při sexuální scéně uznali, že zrovna o tomhle na sociálních sítích hrdiny nebylo ani slovo, tak že to holt nahradili defaultem z pornofilmu. To mělo alespoň vtip. Reverie se ale tváří strašně vážně a jen tím tu strašnou pitomost umocňuje.

Čili 20 za Sarah, 10 za nápad a 10, no že mě občas rozesmáli, ikdyž to zrovna asi scénárista v tom místě humorně nemyslel. :-)

Plakát
Záhada hlavolamu

22. července 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je to skoro kultovka, chci to pochválit, ale prostě nemůžu

A je to o to těžší, že to tady všichni jen chválí, to mě zas budou všichni kamenovat, no já to snesu.

V minulosti jsem viděl sem tam díl a většinou ani ne celý, takže mi nedošlo, že se nejedná o normální adaptaci, ale o brutální znásilnění předlohy a zašlapání většiny představ, které chlapci po přečtení předlohy o té dokonalé pětce Rychlých šípů po generace měli.

Dějově: peklo. Scénáristé z nepochopitelného důvodu vzali 2 knížky a udělali z nich jeden děj, nikoli scénář ze dvou knih za sebou, ale tu scéna ze Záhady hlavolamu, která pokračuje scénou ze Stínadla se bouří a tak různě a dokola, občas vypomůže nějaký ten oslí můstek, který scénáristé museli vymyslet sami, aby jim to alespoň nějak pasovalo do sebe. Netvrdím, že originál je bez chyby (však jsem ho teď taky podrobil docela kritice), ale hlavní dějová linka má rozhodně hlavu a patu a má napětí a dobrodružství a prostě je dobrá. Tohle ale ne a prostě nechápu, proč to pánové udělali a jsem rád, že tímto způsobem neuchopili nějakou jinou českou klasiku.

Do toho fakt, že je to studiovka, takhle si Stínadla asi nikdo nepředstavoval a extrémy typu "vstup do Stínadel na Rozdělovací třídě", který si pánové představují jako temnou uličku s železnou vrzající bránou. Vždyť se stačilo podívat alespoň na ty geniální staré ilustrace a alespoň trochu se tomu přiblížit, ale většina momentů v seriálu u mě vyvolávala spíš úsměv a kroucení hlavy.

A všechno korunuje kasting. Na jednu stranu se divák dobře baví nad tím, jak tehdy vypadaly některé dnešní dospělé hvězdy jako Satoranský, Štěpánek, Hanzlík nebo třeba Kraus. Na tu druhou člověk nechápe, jak mohli takhle vymustrovat hlavní pětku, on ten Mirek Dušín v kraťasech navlečen do jakéhosi svetru vypadal prostě směšně a to byl jen vrcholek ledovce.

Takže chtěl bych, nejde to a i tohle hodnocení je víceméně jen z úcty k předloze.

Předchozí