Tetišeri
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Britannia

24. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Děs-běs

Jsem všemi deseti pro legraci, ale musí být alespoň trochu inteligentní. Zde se to, bohužel, nestalo.
Ani k žehlení to není. Dvacet procent za české reálie.

Plakát
Seal Team

17. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden z těch lepších

Nejrůznější situace ve válečné zóně vyžadují odborný zásah na záchranu lidských životů. K řešení takových problémů je tu Seal Team, parta vycvičených bojovníků. Než odejdou do akce, pečlivě ji plánují za pomoci mnohdy nepřesných informací, zkušeností, intuice i nejnovější techniky. Členem jednotky je i pes.(Pokud si nezamilujete lidské Sealy, jeho zcela určitě.)
Vojáci nejsou jen stroje na boj a zabíjení a tak ve druhé linii sledujeme jejich osobní život a problémy, které samozřejmě často ovlivňují jejich výkon.
Zápletky, výprava, tempo vyprávění, herecké kreace, to vše vytváří přímo hmatatelné napětí a vytváří představu o tom, jakému duševnímu napětí i fyzické zátěži jsou skuteční Sealové při plnění svých úkolů vystaveni.

Plakát
Cizinka

6. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Plný počet bodů

dávám, protože, ač jsem ze začátku jevila k tomuto seriálu nedůvěru, musela jsem díl po díle kapitulovat, přestat se v tom šťourat a všechny své výtky ( nekonvenovala mi hlavní hrdinka, toho sexu se mi zdálo až moc, zdlouhavé tempo, je to taková moderní Angelika), hodit za hlavu a nechat se unášet na vlnách romantiky. Udolala mne drsná krása Skotska, skotské gaelštiny, nezdolnost a urputnost hlavní hrdinky i, co si budeme namlouvat, zjev a povaha hlavního hrdiny. Je tu všechno, co k žánru patří - divocí muži vládnoucí mečem i uměním milovat, krásné ženy, které ví, jak je zkrotit, láska a touha na všechny způsoby, rozervanost duše, útrapy, rozchody, odloučení, shledání, padání po hlavě do průšvihů ( ústřední dvojice je magnetem na problémy), následné zachraňování. A hlavně to, co by si každý přál mít - neutuchající láska a vášeň. Občas probleskne i humor, což je velice sympatické a osvěžující.
Příběh umocňuje krásná hudba a nádherná výprava.

Jedna má známá seriál ohodnotila velmi expresivně: "Sice to zase budu muset rozcházet na balkoně, ale ujít si to nenechám!" :-)

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Well done!

Seriál jednoznačně přerostl a překonal svou knižní předlohu. Díky atmosféře, kterou dokázali tvůrci vyčarovat z mála, ale povedlo se. Díky nápadu se setkáváním zvídavého hlavního hrdiny s vynálezci, kteří jej inspirují a často jsou jím inspirováni. Díky originálnosti všech postav i případů. Díky milému humoru, díky...prostě už jsem ho viděla třikrát a myslím, že ne naposled :-) U mne A se srdíčkem :-)

Plakát
Wallander

20. ledna 2018

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Depka, depka a zase depka.

Ale kvalitní a výborná! Britové brilantně vystihli tísnivou atmosféru. Exteriéry a interiéry vypadají jako z postapokalyptického filmu. Vztahy mezi lidmi (kromě Kristiny a Kláry, které jsou jedinými světýlky v pustotě Kurtova života) jsou někdy těžko pochopitelné. Ze všeho, co se mu přihodí, vylíhne se marnost nad marnost a zmar. Práce detektiva, kterou miluje a umí a ve které se potkává s krutostí a cynismem zločinců, ničí a pohlcuje jeho duši tak, že pomalu nedokáže s druhými normálně komunikovat, i když je miluje. Ve druhém plánu ho trápí rodina - nerodina. Přesto všechno se Kurt drží víry, že i maličkosti, kterými pomůže svou prací ke spravedlnosti, jsou úspěchem a pro ně stojí za to žít.
Vše je tak smutné, ubíjející a unavující, že sám divák je sledováním vyčerpán. A to především díky představiteli titulní role. Ne proto, že je špatný, právě naopak. Myslím, že je to vůbec nejlepší herecký výkon pana Branagha.
Vše je promyšlené, ucelené a čtvrtou řadou se uzavírá kruh.
Možná jsem masochista, ale i když se na seriál znovu podívám asi za velmi dlouho, dávám si ho do oblíbených.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Opravdu dobrý

seriál z kategorie Jeden zmetek větší než druhý. Ani v dalších řadách (zhlédla jsem 4) neztrácí dech. Budí stále větší zvědavost, na to, co se zase tomu Tommymu vylíhne v hlavě a jak to vyřeší.
Atmosféra, reálie, tempo, příběh, postavy, herecké výkony, hudba, všechno na jedničku s hvězdičkou.
Za mne A+.

Plakát
Kapitán Exner

13. listopadu 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Totálně zazděno

Místo aktivního třicátníka jsme dostali unaveného padesátníka (nic proti padesátníkům), který neustále krouží Prahou ve svém veteránu po dědečkovi.

Místo celkem svižného děje jsme dostali tááák strááááášněěěěě rooozvleeeklooouuu stoooryyy, že kdybych u toho nežehlila , tak jsem stopro usnula.

Místo funkčních exteriérů samá vata v podobě Prahy, krásné Prahy, ještě krásnějšího okolí Prahy (nic proti Praze!), zoo, bytu-garáže hlavního hrdiny, kávovaru hlavního hrdiny, oblíbené kavárny hlavního hrdiny...

Místo pořádných dialogů neustále telefonujeme a telefonujeme a telefonujeme...
A shrnujeme, i když není co, protože to už bylo shrnuto Vlčkem a Beránkem nesčetněkrát.

Veliká škoda, že to nesestřihali, jak by si to zasloužilo! Jeden příběh roztažený na dva díly dává znát, že seriál je cílen na seniory a domnívám se, že někteří z nich mohou i pojmout podezření, že si o nich někdo myslí, že jsou to totální hlupáčci.

Herecké výkony? Opravdu si pamatuji pouze dvě herečky v epizodních roličkách: Lucii Vondráčkovou a Annu Polívkovou.

Celkově za B, k žehlení dobrý, i když to vyšlo myší dírou.

Plakát
The Expanse

7. listopadu 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jsem nadšená!

Po dvou řadách jsem spokojena na nejvyšší míru. Konečně zase jednou plnokrevná sci-fi!!!
Několik napínavých a dobře vystavěných příběhů z různých koutů vesmíru se splétá v jeden, ve kterém už jde o osud celého lidstva.
Úžasné lodě, vesmírné stanice (miluji odletující jiskry z broušení úhlovými bruskami, které navozují tu pravou syrovou atmosféru doků :-)), future-technika je vůbec nádherná, krásně vyvedený vesmír. A ty vesmírné výbuchy! Je na co koukat!
Zdařilé dialogy, trocha morálních dilemat, trocha humoru, hodně odvahy, móře akce, tu a tam nějaká ta love. Mně celkem neznámí herci odvádějí přesvědčivý výkon. Nejvíc jsem si oblíbila Avasaralu - ta ženská není jen krásná a chytrá, navíc je mocnou, ale i morální političkou ( což je také sci-fi). A ten její outfit!
Trošička naivity v jednání některých postav se tu, pravda, vyskytuje. Ale to jen drobná chybička na kráse. V poušti je každý pramínek dobrý a je jisté, že na pořádné sci-fi jsem se něco načekala.
Těším se na třetí řadu!

Aha, takže jako obvykle - když se něco povede, tak to utnou!!! Škoda. Ještě, že jsou knihy. Ty se vydávají celé i ten konec je v nich. Dobrá zpráva, dobroděj Amazon prý mi mou oblíbenou pohádku zachrání. Doufám, že si to nerozmyslí a dočkám se čtvrté řady.

Plakát
Jesse Stone

24. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jesse,

ten zvláštní chlápek se kterým se život nemazlí? (Já být v jeho kůži, jsem už dávno v nějakém psychiatrickém zařízení :-) ) Jo, tak toho mám na seznamu oblíbenců.
Nízké hodnocení seriálu, podle mého mínění, vyplývá z toho, že se musí trochu přemýšlet, co že se to postavám děje v kebulích a proč.
Rozepsala bych se, ale Enilor to vyjádřila NAPROSTO přesně i za mne.

Plakát
Taboo

29. června 2017

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vůbec se mi to nelíbí,

ale je to tak dobré, že musím vědět, jak ten děsnej chlap skončí. Takže trpím při sledování každé epizody. A musím se smát sama sobě, jak jsem se nechala chytit na vějičku. Hnusný Londýn, hnusní lidé, hnusné vztahy - ať v horních nebo dolních vrstvách obyvatel.
Proboha, co na tom vidím? Snad se těším, až je Delaney všechny převeze a toho by nebyl schopen nikdo útlocitný a hodný.

Předchozí