Tetišeri
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Labyrint

7. října 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Není to špatné!

Ale to vůbec není špatné!!!
Sice mi trochu nesedělo to dlouhé přejíždění auty, ale to je zřejmě specifikum českých kriminálek.
Když jsem se začínala drobátko nudit, přišel šok. Takže hned šup na další díl. :-)
Chytne a nepustí. Civilní herectví Strachových oblíbených herců, hudba dobře dotvářející napětí,
spousta dějových linek splétajících se ve finále do logického obrazce. Tajemno, celkem výstižné vykreslení lidských charakterů, překvapení, prostě vše, co k dobré detektivce patří. A Labyrint, dle mého soudu, patří k tomu nejlepšímu, co česká krimi nabízí.

Plakát
Yellowstone

18. září 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Drsné, kruté a dobré

Každá naděje končí beznadějí. Hodně kontroverzní postavy jednají a reagují téměř šíleně. Když se v nich začnete vyznávat a možná by začalo klíčit semínko sympatie, udělají něco, co vás vyvede z omylu.
Vynikající Kevin Costner. Člověk by řekl, že snad ani nehraje, že tím Duttonem je.
Úžasné úvodní titulky a hudba, která je sice krásná, ale nenechá nikoho na pochybách, že tu jde o hodně temné záležitosti.

Plakát
Pippi dlouhá punčocha

18. září 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pipi, moje celoživotní kamarádka,

mne v mém dětství, stejně jako Aniku a Tomíka, vyváděla z nekonečné šedi příkazů, nařízení a povinností, které po mně svět dospělých vyžadoval plnit. Díky ní jsem zjistila, že mé snění a vymýšlení bláznivých příběhů není porucha osobnosti, ale skvělý způsob relaxace.
Dnes se seriály pro děti dělají jinak, ale i když je Pipi už letitá dáma, pořád vypadá dobře a v hlavě to má srovnané :-)

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Martin Gruber,

nadaný, téměř geniální, lidumilný a sexy lékař a jeho rodina, jeho pacienti, jeho lásky, jeho přátelé, jeho problémy a radosti, to vše zarámované úžasnými horskými scenériemi a okořeněné zásahy horské služby a jemným humorem.
Krásně se u toho žehlí. Kulaťoučké milé B.

Plakát
Hra o trůny

1. září 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dlouho jsem váhala,

jestli, po zhlédnutí několika dílů, mám vůbec pokračovat. Trvalo několik let, než jsem se k tomuto seriálu vrátila. Asi jsem musela absolvovat "přípravný kurz" ve formě jiných seriálů, kde se vyskytovala brutalita a úchylnosti, aby se ze mne stal náležitě otrlý divák.
A dobře jsem udělala. A užila si opravdu dobrého díla.
Rozvětvený a spletitý příběh, překvapivé zápletky a rozuzlení, vizuální obžerství, herecké výkony na jedničku, hudba - nemám slov, znělka úžasná.
Plný počet bodů a A+++.

Plakát
Britannia

24. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Děs-běs

Jsem všemi deseti pro legraci, ale musí být alespoň trochu inteligentní. Zde se to, bohužel, nestalo.
Ani k žehlení to není. Dvacet procent za české reálie.

Plakát
Seal Team

17. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden z těch lepších

Nejrůznější situace ve válečné zóně vyžadují odborný zásah na záchranu lidských životů. K řešení takových problémů je tu Seal Team, parta vycvičených bojovníků. Než odejdou do akce, pečlivě ji plánují za pomoci mnohdy nepřesných informací, zkušeností, intuice i nejnovější techniky. Členem jednotky je i pes.(Pokud si nezamilujete lidské Sealy, jeho zcela určitě.)
Vojáci nejsou jen stroje na boj a zabíjení a tak ve druhé linii sledujeme jejich osobní život a problémy, které samozřejmě často ovlivňují jejich výkon.
Zápletky, výprava, tempo vyprávění, herecké kreace, to vše vytváří přímo hmatatelné napětí a vytváří představu o tom, jakému duševnímu napětí i fyzické zátěži jsou skuteční Sealové při plnění svých úkolů vystaveni.

Plakát
Cizinka

6. března 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Plný počet bodů

dávám, protože, ač jsem ze začátku jevila k tomuto seriálu nedůvěru, musela jsem díl po díle kapitulovat, přestat se v tom šťourat a všechny své výtky ( nekonvenovala mi hlavní hrdinka, toho sexu se mi zdálo až moc, zdlouhavé tempo, je to taková moderní Angelika), hodit za hlavu a nechat se unášet na vlnách romantiky. Udolala mne drsná krása Skotska, skotské gaelštiny, nezdolnost a urputnost hlavní hrdinky i, co si budeme namlouvat, zjev a povaha hlavního hrdiny. Je tu všechno, co k žánru patří - divocí muži vládnoucí mečem i uměním milovat, krásné ženy, které ví, jak je zkrotit, láska a touha na všechny způsoby, rozervanost duše, útrapy, rozchody, odloučení, shledání, padání po hlavě do průšvihů ( ústřední dvojice je magnetem na problémy), následné zachraňování. A hlavně to, co by si každý přál mít - neutuchající láska a vášeň. Občas probleskne i humor, což je velice sympatické a osvěžující.
Příběh umocňuje krásná hudba a nádherná výprava.

Jedna má známá seriál ohodnotila velmi expresivně: "Sice to zase budu muset rozcházet na balkoně, ale ujít si to nenechám!" :-)

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Well done!

Seriál jednoznačně přerostl a překonal svou knižní předlohu. Díky atmosféře, kterou dokázali tvůrci vyčarovat z mála, ale povedlo se. Díky nápadu se setkáváním zvídavého hlavního hrdiny s vynálezci, kteří jej inspirují a často jsou jím inspirováni. Díky originálnosti všech postav i případů. Díky milému humoru, díky...prostě už jsem ho viděla třikrát a myslím, že ne naposled :-) U mne A se srdíčkem :-)

Plakát
Wallander

20. ledna 2018

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Depka, depka a zase depka.

Ale kvalitní a výborná! Britové brilantně vystihli tísnivou atmosféru. Exteriéry a interiéry vypadají jako z postapokalyptického filmu. Vztahy mezi lidmi (kromě Kristiny a Kláry, které jsou jedinými světýlky v pustotě Kurtova života) jsou někdy těžko pochopitelné. Ze všeho, co se mu přihodí, vylíhne se marnost nad marnost a zmar. Práce detektiva, kterou miluje a umí a ve které se potkává s krutostí a cynismem zločinců, ničí a pohlcuje jeho duši tak, že pomalu nedokáže s druhými normálně komunikovat, i když je miluje. Ve druhém plánu ho trápí rodina - nerodina. Přesto všechno se Kurt drží víry, že i maličkosti, kterými pomůže svou prací ke spravedlnosti, jsou úspěchem a pro ně stojí za to žít.
Vše je tak smutné, ubíjející a unavující, že sám divák je sledováním vyčerpán. A to především díky představiteli titulní role. Ne proto, že je špatný, právě naopak. Myslím, že je to vůbec nejlepší herecký výkon pana Branagha.
Vše je promyšlené, ucelené a čtvrtou řadou se uzavírá kruh.
Možná jsem masochista, ale i když se na seriál znovu podívám asi za velmi dlouho, dávám si ho do oblíbených.

Předchozí