A.R.G.U.S.
ON-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
12 opic

14. července 2018

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál, který nedělá ostudu své předloze

Seriál se inspiruje (skvělým) filmem 12 Monkeys z roku 1995 (každému milovníkovi cestování časem doporučuji k zhlédnutí filmovou sérii Back to the Future), ale díky několikanásobně delší stopáži si (pochopitelně) jde vlastní cestou.

Cestování časem přináší spoustu příležitostí, jak do seriálu přivést dostatečný počet zajímavých zápletek. To je zde využito na maximum.

Tvůrci měli celý děj předem promyšlený, věděli, jak to vše skončí. Což je u cestování času velmi důležité. Je (bohužel) časté, že u některých seriálů cestování časem slouží pouze k vytvoření, nebo vyřešení nějaké situace.

Díky tomuto jde o nejlepší (smyslu dávající) seriál, který se zabývá tímto tématem.

U každého seriálu o cestování časem je potřeba si položit jednu otázku: "Is the future truly set?"

Plakát
Tabula Rasa

26. června 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kvalitní belgické dílo

Diváci tohoto seriálu jsou na tom, jako hlavní postava, taky nevědí, co se ji stalo, jen že je zavřená v psychiatrické léčebně.
Společně s ní se snažíme přijít na to, co předcházelo její hospitalizaci.

Noční můry, přeludy, útržky vzpomínek, to vše slouží k zmatení diváka. Seriály je v tomhle dost mysteriózní.
Postavy nejsou černobílé, postupně se o nich dozvídáme podrobnosti, které nám na ně změní pohled, který jsem na ně měli ze začátku.

Na konci se odhalí, jak tuto minisérii měli tvůrci promyšlenou, když se spojí všechny díly skládačky.

Ale za jistý „zvrat“, který jsem sice předvídal, jsem seriálu musel ubrat 10%, takové scény v seriálech nemám rád, ale bohužel jsou až příliš časté....

Při jisté scéně v filmu Jurassic World: Fallen Kingdom jsem si vzpomněl na tento seriál, mají společný prvek, akorát v seriálu je dohnaný do mnohem většího (až negativního) extrému.

Seriál doporučuji k zhlédnutí, je ukázkovým případem, že i v neamericky mluvicích zemí jsou schopni stvořit kvalitní seriály.

Plakát
Dominion

20. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dominion

První série mě moc nenadechla, nesympatická hlavní dvojice: Michael a Alex. Koukal jsem převážně že zvědavosti, jestli zodpoví nějaké otázky a hlavně kvůli skvěle ztvárněnému záporakovi Gabrielovi. Konec mě navnadil na další sérii.
Ta mi přišla o mnoho lepší, nové zajímavé postavy, lepší zvraty ale hlavně jsem si zvykl na Michaela a Alexe. Konec série skončil úplně otevřeně a na třetí sérii jsem měl velké očekávání. Bohužel seriál neprodloužili, což je veliká škoda, další série mohla být ještě lepší ale to už se nedozvíme.