Freeman001
OFF-LINE

 • Jméno
 • Martin
 • Věk
 • 45 let
 • Bydliště
 • Praha/Jihlava
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • @m_rumler
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Nepohádky

10. listopadu 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zločiny, tragédie, sex a nuda

Po dvou dílech celkem průměr. Ty pohádky jsou tam tak nějak zdánlivě a zastoupené jen pár vnějšími znaky, vlastně to o pohádkách autoři jen říkají a tři postavy si nasadí prasečí masky a objeví se připomínka Červené karkulky. Toť vše. Příběh plytký, nedodělaný. Trochu vztahové drama, trochu krimi a vůbec ne thriller. Ačkoli to, zdá se, cílí na dospělé publikum, působí to jako napsané teenagery. Tohle se dost míjí nejen se mnou, ale i s tím, co si autoři myslí, že vytvořili.

Plakát
Noční recepční

23. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Big play

Oscarová režisérka, špičkový divadlení herec (a taky Loki, já vím, ale koukněte někdy na Hiddlestonova Coriolana z divadla Donmar), špičkový komik a příležitostný spisovatel a špička mezi tvůrci špionážních románů. Tenhle koktejl mohl skončit velikým průšvihem, nebo velkým úspěchem. Po prvním dílu je to na cestě vzhůru, mnohem výš, než leží Zermatt. Od první minuty prostě víte, že dřív nebo později se oba hrdinové střetnou v něčem, čemu se říká velká hra (nikoli prostá střílečka) a kromě života půjde i o ego. Zatím jsou oba schovaní za pěknými veřejnými fasádami (recepční a filantrop), ale tvůrci zjevně umějí dávkovat a tu a tam nechají "to pravé já" vykouknout. Velký příslib pro další díly a potenciální seriálový vrchol sezóny.

Plakát
Lilyhammer

1. února 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kmotr po norsku

Steven van Zandt je nejen skvělý hudebník, ale i parádní herec. Jeho seriál má humor, napětí i sentiment. A kromě vydařeného celku dokáže překvapit i maličkostmi. Třeba obsazením spoluhráče z kapely E Street Band Bruce Springsteena do maličkaté role... Mrkněte se, jak to žije 20 let po olympijských hrách v Lilehameru.

Plakát
The Passing Bells

31. ledna 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trochu bezkrevné

BBC umí seriály točit Jenže... tady jako by se umíralo bez kapky krve. Jde spíše o intimní drama dvou mladých vojáků, Všichni vojáci jsou kamarádi, nikdo nikoho nešikanuje, důstojnící jsou hodní a neponižují nikoho, naopak podporují své muže...
Přes to všechno jsou některé okamžiky mrazivé. Předpokládá to ovšem alespoň povšechnou znalost průběhu války. Když seržant burcuje před bitvou mužstvo se slovy, že teď přijde onen průlom, že teď Němec uvidí, zač je toho loket a uzaře svůj motivační proslov slovy “…zde, na Sommě”, padne znalému divákovi čelist, protože ví, že za pár měsíců se spojenci posunou asi o tři kilometry a sbírat budou přes půl milionu mrtvých. Protože ví, že se ocitl uprostřed britského traumatu, srovnatelného s tím, čím je Verdun pro Francouze nebo Kosovo Pole pro Srby.
Několik takových okamžiků jsem si “užil”, netuším ale, kolik z nás je tak citlivých duší. Každopádně pro milovníky “intimního osvětlení” je tento seriál zjevně určený a určitě si takový divák přijde na své.

Plakát
Marco Polo

22. prosince 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pozoruhodné

Po prvních třech epizodách jsem mile překvapen. Napětí, atmosféra, ucházející herecké výkony.