griff
OFF-LINE

  • Jméno
  • Madla
  • Věk
  • 34 let (Blíženci)
  • Bydliště
  • Praha
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Vražedné Miami

3. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Uááá

Už dlouho jsem neviděla seriál, kterej by mi byl tak nesympatickej. Všechna klišé, co vás napadnou. Přehrávaný, nerealistický a hloupý postavy. Dějová linka, kterou jsme viděli už milionkrát... V každém díle fandím vrahovi, aby je už konečně všechny zabil. Začala bych ideálně matkou - ta je nejhorší.
A oni to prodlouží na další sezónu... OMG.

Plakát
Vlčí mládě

6. listopadu 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Buffy for new generation

Asi jako všichni tady budu opakovat, že seriál byl pro mě příjemné překvapení. Když vidíte MTV a název seriálu Teen Wolf, tak se předem připravíte na nějakou bezduchou slátaninu, která bude mít tak maximálně dobrý soundtrack. Ovšem po shlédnutí dvou, tří dílů jsem se nemohla zbavit pocitu, že mi tenhle seriál něco připomíná - Buffy the Vampire Slayer.
Buffy podle mě patří k tomu nejlepšímu, co fantasy seriály doteď nabídly. Teen Wolf sice není tolik vtipný jako Buffy, ale jinak, jak svojí atmosférou, ale i příběhem, Buffy hodně připomíná.
Hlavní hrdina je osobností ryzího charakteru a díky tomu i nadstandardních nadpřirozených schopností. Shromáždí kolem sebe přátele, kteří pod jeho vlivem z větším či menším úspěchem také tříbí svoje hodnoty a mění se v lepší, odvážnější, tolerantnější atd. Dospělí jsou tu v roli pomocníků a rádců, velká část děje se točí kolem školy - jak budovy, tak jejich studia v ní. V seriálu se samozřejmě vyskytnou i lovestory, ale ty nejsou nejdůležitější linkou děje (jako třeba v TVD), jsou jen doplnění vývoje postav, něčím nezbytným, co se v životě teenagerů děje. Nejdůležitějším prvkem je přátelství a sounáležitost.
No nepřipomíná vám tohle Buffy?

Dívala jsem se na první 4. sezóny seriálu vkuse a nepřišlo mi, že by kvalita nijak podstatně klesala. Možná bych jen uvítala trochu víc toho humoru jako u Buffy. Všechny postavy, které zůstaly po 4. sezóně jsou mi sympatické (což se mi už dlouho u seriálu nestalo), zejména všichni dospělí - Scottova maminka, šerif, Chris Argent, kouč - ten je přímo excelentní:)

Jsem už trochu starší generace, takže co se týče potěchy pro oko si musím vystačit s Derekem - ale tomu není co vytknout, tvůrci museli myslet i na nás a Derek tráví poměrně velké procento času před kamerou bez trička :)

Poslední spojení s Buffy - poprvé, kdy jsem na seriál okamžitě vzpomněla bylo, když se Scott změnil ve vlkodlaka - v Teen Wolf stejně jako v Buffy nejsou masky, co herci nosí nijak sexy, nevypadají ani moc přirozené, což dost lidí kritizuje, ale já v tom žádné velké mínus nevidím. Jsou to nadpřirozená "monstra", tak tak prostě i vypadají.

Takže podtrženo sečteno je Teen Wolf překvapivě dobrý seriál, který zatím drží svojí kvalitu a je pro mě nostalgickou připomínkou, toho, jak fantasy seriály vypadaly na počátku zrodu tohoto žánru.

Plakát
Top Gear

6. května 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

And on this bombshell is time to end... :)

Top Gear je fenomén. Dlouho jsem odolávala a až teď jsem mu dala šanci. Říkala jsem si, že televizní pořad o autech mě asi moc zajímat nebude a podívám se jen na pár dílů, abych měla přehled. Všech 21. sezón jsem zhlédla za necelé tři týdny a skalní fanda ze mě byl hned po prvním dílu. Tihle tři pánové by klidně mohli moderovat pořad o vyšívání a byla by to pecka. Jsou chytří, jsou vtipní, jsou kousaví a občas i docela zlí(zejména Clarkson), ale všechno jim odpustíte, protože mají neuvěřitelné charisma, a proto je prostě musíte milovat.

Víc takových pořadů! Víc takových moderátorů! A hlavně rychle další díly!!!

Plakát
Broadchurch

24. dubna 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Viva la UK!

Nemůžu si pomoct, ale musím opět zopakovat, že UK prostě umí. Na Broadchurch jsem se původně začala dívat, kvůli Davidu Tennantovi, kterého jsem milovala jako Doctora Who. Ještě že jsem se nechala nalákat na hlavního představitele... Tenhle seriál sice nemá s Doktorem vůbec nic společného, ale má něco úplně jiného. Je to (alespoň pro mě) zcela nové uchopení žánru detektivky. Člověk už je v dnešní době tak přesycen detektivkami všeho druhu, které jsou však v podstatě všechny stejné (ať už si vybereme CSI - kde se zabývají pitváním stop a důkazů, Castla nebo Psych, kde k řešení konkrétní vraždy vždy přisypou různé množsví zábavy a humoru, či Luthera, Hannibala či Dextera, kde sledujeme vývoj hlavních postav), že už ho ani nenapadne, že by to šlo i jinak. Tenhle seriál je ojedinělý v tom, že se sledujeme komplexně to, co brutální čin jako vražda dělá s celým společenstvím - s úplně normálními lidmi - a seriál se nebojí jít pěkně do hloubky. To, kdo a proč to udělal, jsem vnímala prakticky až jako druhotné, hlavní bylo to, jak daná situace měnila vztahy mezi všemi postavami - jak to ovlivňuje konkrétní společnost. Všechny situace a interakce mezi postavami mi přišly reálné a uvěřitelné - prostě nádhera se dívat. Už se těším na druhou řadu :)

Plakát
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

No Sex, No Drugs, No Rock&Roll...

Asi budu opakovat to, co tady už zaznělo, ale proč proboha Holmes a Watson? Kdyby tvůrci použili zápletku tak jak je, jen přišli s originálními jmény hlavních postav, dostalo by se seriálu lehce nadstandardní hodnocení v rámci současných detektivek. Výběrem jmen nás nutí neustále seriál porovnávat jednak s originálem od A.C. Doyla, ale také s nevšední minisérií od BBC. A Elementary bohužel v tomto srovnání nikdy nedopadne dobře.
Když se oprostím od tohoto zjevného faktu a budu hodnotit seriál sám o sobě, tak mě vytáčí jedna základní věc. Situace je postavena tak, že Holmes je bývalý drogový závislák a Watson teď má dohlížet na jeho úspěšný návrat k normálu. Moc toho o drogově závislých nevím, ale přijde mi, že kdyby to v seriálu pořád neopakovali, tak nikdo ani nepozná, že má Holmes, takovouhle minulost a Watson není vůbec zapotřebí. Chápala bych, kdyby Holmes předstíral jen na oko pro ostatní, že je v pořádku, ale my bychom byli svědky, alespoň jednoho jeho zápasu se závislostí...
Jednotlivé detektivní zápletky jsou zajímavé, herci hrají dobře (alespoň v mezích toho, co jim jejich postava nabízí), hlavní minus Elementary vidím v tom ostatním, co je na detektivku nabaleno.

Hodnoceno po prvních devíti epizodách.

Plakát
Glee

9. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

♪ ♫♫ ♪ ♫♪

U většiny seriálů se těšíte na další díl, protože chcete vědět, jak bude příběh pokračovat a kam se vaše oblíbené postavy budou ubírat. Glee je v tomhle jiný, tedy alespoň pro mne. Kdybych si odmyslela muzikálovou složku, tak by ode mne tento seriál dostal 30, maximálně 40%. Postavy jsou většinou ploché, jednají často nelogicky, postrádají jakýkoli smysluplný vývoj. To samé by se dalo říci o celkové dějové lince, která se nikam neubírá, jen se cyklicky točí: začátek školního roku - výběr nových členů, jednotlivá kola soutěže sborů a k nim přidružené akce. To, co mne přinutilo tento seriál sledovat a proč se k němu týden po týdnu vracím, je právě hudební složka. Každý díl je plný většinou velice dobře zpracovaných i zazpívaných písní všech žánrů od klasické opery až po nejnovější hity. Mnohdy se mi stane, že díky Glee objevím nebo si znovu připomenu něco, co mi do té doby unikalo a díky tomu, že seriál sleduji v originále s titulky poprvé konečně jen neposlouchám melodii, ale porozumím i o čem daná píseň je.

Vím, že jsou to docela chabé důvody, proč mít ráda Glee. Přeci jen je seriál nejen audiovizuální médium, ale měl by obsahovat i nějaký smysluplný narativ. Pro mne je však Glee jako videoklip - líbivý oku i sluchu, ale bez příběhu.

Plakát
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

It`s A Brand New Story!

Mohlo by se to zdát jako stokrát ohraná písnička. On je zakřiknutý mladý muž, bezhlavě zamilovaný do dívky ze sousedství. Než se však stačí vyslovit, dívku učaruje sebejistý hezoun a věci se dají do pohybu... Přesuňte ovšem tuhle situaci do světa plného superhrdinů, do světa, který by měl mít výrazné rozdělení dobra a zla a pak z celým příběhem zamixujte a prohoďte tradiční role a nestačíte se divit, co všechno se může stát. Joss Whedon nám opět naservíroval luxusní lahůdku pro potěchu oka i ucha.

Tenhle miniseriál má všechno: geniální příběh, výborné herce, akci, vtip i hloubku myšlenek. Třešničkou na dortu je forma muzikálu, plného chytlavých melodií, které si budete ještě dlouho pobrukovat.

Plakát
Dr. House

7. prosince 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Antihrdina naší doby

Jeden z přelomových seriálů moderní doby. Nesympatický pacholek, kterému byste se v běžném životě pokud možno obloukem vyhnuli, dokázal k obrazovkám přitáhnout diváky všech generací a udržel si je neuvěřitelných devět let. Kvalita sice během doby občas kolísala, ale poslední epizodou autoři opět ukázali, že vědí v jakém duchu chtějí svůj příběh vyprávět. Že nic není ani černé ani bílé (čehož si cením zejména u tvorby charakteru jednotlivých postav a jejich osudů), ale hlavně, že vážné věci se dají a mají brát s nadhledem až do úplného konce. Doktorské drama, které umí jít do hloubky, ale dokáže věci brát i s humorem (leckdy dost černým) s hlavním hrdinou, kterého budete nesnášet i milovat, budete mu fandit, budete jím opovrhovat , ale hlavně ho budete hltat epizodu za epizodou.