IvcaSammet
OFF-LINE

  • Jméno
  • Ivuš Sammet
  • Věk
  • 22 let
  • Bydliště
  • Brno // Uherské Hradiště
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Foylova válka

29. dubna 2018

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Foyle's War

Další vynikající anglický detektivní seriál, který si mě získal hned na první případ. Foyle's War mě ihned zaujal svým námětem, protože detektivek z druhé světové války opravdu moc není. Netušila jsem, co přesně od seriálu čekat, po první epizodě jsem se ale od sledování nemohla odtrhnout. Kromě vynikajícího scénáře a krásného zpracování za to určitě může z velké části i herecké obsazení. Michael Kitchen je opravdu obrovský sympaťák, na jehož filmografii se v budoucnu určitě zaměřím. I Honeysuckle Weeks a Anthony Howell mi byli sympatičtí hned na první pohled, a právě proto jsem si sledování seriálu tak užívala. Já osobně jsem divák "rýpal", kterému jen tak někdo nesedne, a ve většině případů si najdu alepoň jednu hlavní postavu, které mi něčím vadí, tentokrát se tak ale naštěstí nestalo. Všechny díly si držely svou kvalitu, ať už v období za války nebo po ní, a i když mi v některých dílech přišlo, jako by případy posunuli až na druhou kolej, na celkovém dojmu to nijak neubralo. Přiznám se, že jsem měla z dílů "po válce" trochu strach. Přece jenom byl děj založen na vyšetřování případů v průběhu války, proto jsem úplně netušila, co od v podstatě uzavřeného děje seriálu čekat. Foyle's War ale v žádném případě nezklamal a dokázal naservírovat dalších devět pětihvězdičkových případů. Je sice pravda, že jsem ze začátku nemohla zkousnout poválečné rozdělení původního tria, návrat Sam "zpět do služby" mě ale nakonec přece jenom uspokojilo. Samotný závěr seriálu mě ale trošku zklamal, přece jenom jsem doufala, že se Foyle na konci vzdá své funkce jednou pro vždy a bude mít svůj zasloužený klid. Bohužel nejsem zrovna fanoušek otevřených konců, protože pak vždycky zbytečně doufám, že se tvůrci k seriálu třeba jednou vrátí. Každopádně bych jim ale přece jenom chtěla poděkovat za obsazení Andrewa Scotta, díky kterému jsem seriál objevila. Foyle's War je opravdu skvělý seriál, který rozhodně doporučuju shlédnout a který okamžitě řadím do top desítky. Díky, pane Foyle, bylo mi potěšením Vás poznat.

Plakát
V kruhu koruny

29. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

The Hollow Crown

The Hollow Crown je další filmovou perlou, kterou může natočit pouze BBC. Výprava i kostýmy jsou vynikající, veršované texty dodaly hře dokonalou atmosféru (i když mi díky tomu spousta detailů unikla, Shakespearovskou angličtinu jsem se ještě louskat nenaučila), kterou navíc doplňuje spousta neuvěřitelně geniálních hereckých výkonů. Přece ale jenom seriál nebyl úplně dokonalý, kamera mě vcelku často lezla na nervy (hlavně teda příliš blízké záběry) a samotná délka dílů občas zabíjí všechno, o co se tvůrci snažili. Ke konci epizody mi přišlo, že už to vyloženě jenom natahovali, aby toho do seriálu dostali co nejvíc. Už dvě hodiny mi přijdou jako zbytečné natahování, ale u dvou hodin a půl jsem měla co dělat, abych zvládala udržet pozornost. Ráda bych ale vypíchla například zpracování bitvy u Azincourtu, za mě je to jedna z nejlépe zpracovaných bitech, které jsem kdy na plátně viděla.

Plakát
Quacks

29. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Quacks

Ze začátku jsem nevěděla, co od seriálu čekat, takže mě docela překvapilo, že seriál není zas až tak úžasně vtipný, jak ho většina kritiků popisovala. Nakonec mě ale seriál přece jenom svým způsobem pobavit dokázal. Na druhou stranu se mi líbí, že ze seriálu neudělali čistě "stupidní" komedii, které se člověk sice zasměje, ale ve finále z toho dějově nic nemá. Některé vážnější scény dodaly seriálu tu pravou atmosféru. Přiznám se, že jsem si na seriál ze začátku musela trochu zvyknout, ale jakmile jsem se do toho dostala, začal mě docela bavit.

Plakát
Čtvrtá hvězda

17. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čtvrtá hvězda

Původně jsem neměla v plánu seriál sledovat, protože mi už podle ukázek přišel jako hrozná hovadina. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si Jardu Plesla a Ivana Trojana nenechám ujít ani tady a rozhodla jsem se na seriál podívat. Ze začátku se mi seriál spíš nelíbil, ale přece jenom jsem se u některých scén a hlášek dobře pobavila. Na Krobotovy věci si vždycky musím nějak zvyknout, aby mi nakonec sedly. Proto jsem asi v polovině sledování přerušila a s odstupem času pak shlédla Čtvrtou hvězdu v kuse. Některé epizody byly příběhově slabší, ale ve finále jsem se u Čtvrté hvězdy skvěle pobavila.

Plakát
Reportérka

15. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Reportérka

Další rádoby kriminálka, která se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím 5%, za Jiřího Bartošku ale přidávám dalších 5%.

Plakát
Garrowův zákon

15. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Garrow's Law

Seriály ze soudní síně mě hodně baví, obzvlášť ty historické, ale musí být dobře natočené. Garrow's Law je vyloženě učebnicový příklad toho, jak by měly takové seriály vypadat. Nádherná výprava, výborné herecké výkony, skvělý scénář, vynikající případy i zápletky. Já osobně nesnáším cokoliv, co se týká romantiky, ale musím se přiznat, že mě románek Williama Garrowa a lady Sarah Hill zaujal víc, než bych si kdy uměla představit. Obzvlášť pak linka ve třetí řadě, kdy se jednalo o opatrovnictví Samuela. Přesto, že se jedná o seriál ze soudní síně, těšila jsem se spíš na rozuzlení právě této zápletky než na samotné rozsudky. Je až neuvěřitelné, jaké zákony platily v osmnáctém století, a co všechno bylo považováno za normální a naopak nepřípustné. Garrow's Law není jen lahoda pro divácké oko, je to taky seriál, který nenásilně poučí o minulosti až by si to divák sám uvědomoval.

Plakát
Svět pod hlavou

6. března 2017

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Svět pod hlavou

Na Svět pod hlavou jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Kryštof Hádek a Ivan Trojan v jednom seriálu, to je opravdu víc než splněný sen. Už od první epizody mě seriál pevně chytil a nepustil až do konce. V průběhu jsem těchto deseti týdnů jsem se opravdu vyloženě těšila na to, až bude pondělí :) S každým novým dílem jsem si říkala, že přece není možné, aby byl ještě lepší než ten předchozí. A přece jenom to možné bylo. Moje obavy z toho, že se ke konci přece jenom něco pokazí a bude z toho výborný seriál s podprůměrným koncem nakonec ale s poslední epizodou zmizely. Závěr seriálu sice byl v něčem trochu předvídatelný, ale taky v něčem překvapil a ve finále byl ještě lepší, než jsem čekala, že bude ... Kromě stupňující temné a vypjaté atmosféry mě dokonale potěšil i scénář, který byl jak dostatečně napínavý, tak i vtipný ... Ivan Trojan zde předvedl opravdu vynikající herecký výkon. Jemu ty postavy všelijakých strážců zákona prostě padnou jako ulité ... I Kryštof Hádek mě svým hereckým výkonem absolutně nadchl. Role máničky se k němu překvapivě hodila naprosto úžasně a i toho alkoholika zahrál naprosto bezchybně. Díky roli Filipa Marvana jsem si taky docela dost oblíbila pro mě předtím celkem neznámého Václava Neužila, naopak Jan Budař, kterého mám jako herce opravdu ráda, dokázal vytvořit z Klementa Kratěny tak nepříjemnou postavu, že mi už jenom při pohledu na jeho obličej vyskočila husí kůže ... Netvrdím, že bylo všechno úplně stoprocentní, ale ve finále v seriálu nedokážu najít jedinou zásadní věc, která by mi v něm vadila nebo neseděla. Naprosto čistých 100%! Svět pod hlavou je jeden z nejlepších Českých seriálů vůbec a velmi ráda se na něj podívám znovu.

Plakát
Nuclear Secrets

4. března 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nuclear Secrets

Jeden z nejlepších dokumentárních seriálů, které jsem kdy viděla. Informace jsou tak dokonale vysvětlené, že i laik jako já dokázal porozumět téměř všemu. Snad jen v posledních dvou dílech jsem se lehce ztrácela, protože přece jenom nemám absolutní pojem o událostech, které byly v dokumentu rozebírány. První tři díly byly ale úplně fantastické a já jsem se nedokázala odtrhnou od obrazovky. Úchvatné herecké výkony navíc dodaly seriálu maximální důvěryhodnost. Opravdu nádherný seriál o tom, jak to ve světě opravdu chodilo a stále chodí ... Znovu musím poděkovat za to, že mě Andrew Scott přivedl k dalšímu filmovému skvostu, který bohužel prozatím zůstává většině neodhalený ...

Plakát
Bohéma

21. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bohéma

Nemám ráda filmy (nebo seriály), které jsou natočeny podle skutečných událostí, ale vlastně se skutečností mají jen málo společného ... Nemyslím si, že je Česká televize natolik zoufalá, aby musela točit seriály jako je Bohéma ... Pardon, ale myslím, že tato historie ještě není takovou historií, o které by se muselo točit ... Snad kromě Vladimíra Javorského, který byl v roli Vlasty Buriana naprosto excelentní, se do své role nehodil ani jeden z herců ... Vždyť já jsem se v těch postavách úplně ztrácela a to je všechny minimálně podle jména znám! Nejdřív jsem se na seriál vůbec dívat nechtěla, nakonec jsem se ale přece jenom nechala učarovat Jaroslavem Pleslem v roli Miloše Havla a na seriál se podívala. Ze začátku jsem se spíš nudila a rozčilovala nad tím, že tak to přece nebylo, ale čím víc se seriál blížil do finále, tím víc jsem si nakonec na jeho formu zvykla a nakonec mi z toho všeho vyšel čistý průměr ... Kdyby se scénář držel skutečných událostí, věřím, že bych hodnotila úplně jinak a snad bych přežila i to, že když se řekne Nový, nejedná se o Nového, ale o Rašilova ... Jenže bohužel ... Tvůrci se zřejmě snažili získat co nejvyšší sledovanost a oslovit všechny věkové kategorie diváků ... No, to se potom nedivme, že si do seriálu museli přimyslet nějakou Lili Královou a polovinu děje si museli domyslet, aby to vůbec bylo pro takového diváka zajímavé ...

Plakát
Trpaslík

6. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Trpaslík

Trpaslík měl sice parádní námět, ale scénář pro mě bohužel všechno zabil! Moc se mi líbí, že se Česká televize pouští do podobných námětů. Z Neviditelných jsem byla naprosto nadšená, ale Trpaslík se bohužel prostě nepovedl. Tímto bych ale ráda poprosila Českou televizi, aby se nevzdávala. Čím víc podobných námětů, tím líp! Je pravda, že už mě stokrát omílané náměty opravdu nebaví ... Nejdřív jsem chtěla seriálu ponechat 30%, které si u mě držel po celou dobu vysílání, ale nakonec jsem přece jenom přivřela očko a pár procent přidala ... Už jen proto, že se zase pustili do něčeho jiného. Každopádně ale jak už jsem zmiňovala, scénář mě velmi zklamal. První díl jsem doslova "nenáviděla" a hodně jsem se přemáhala, abych se dokázala podívat na zbytek seriálu. Snad jen díky občasným skvělým hláškám jsem to s Trpaslíkem vydržela až do konce ... Nejen, že se tvůrci ČT velmi rádi drží nefunkčních rodin a neuvěřitelně nevychovaných potomků, ale taky dětské herecké obsazení bylo opravdu příšerné. Kromě Jakuba Šorma, který opravdu exceloval, se mezi těmito začínajícími herci nedalo najít kousku hereckého talentu ... Opravdu škoda takového námětu, myslím, že Prušinovský má opravu na víc než průměrný seriál ...