Samhain
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Holky z vězení

Viděla jsem 6 sérií, s holkama jsem toho zažila poměrně hodně. Vzhledem k množství postav je o zábavu postaráno. A také o přemýšlení nad tématem vězení. Je pro mne zvláštní, že se tam ocitají vedle sebe a na stejné úrovni feťácká vražedkyně a jeptiška - aktivistka, která to přehnala s ochranou přírody.
Pokud bych měla seriál popsat jediným slovem, bylo by to zděšení. Jak lehce se člověk, s drobným prohřeškem, ocitne na celá léta ve vězení a klidně i s nejvyšší ostrahou, kde čelí doživotně odsouzeným, kteří už nemají co ztratit. Vše bez soudu. Plně v moci správcovské firmy a stačilo by slovo jediného dozorce.

Plakát
Barry

6. července 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Když Barry potkal Sally...

...změnil se :-). Tedy byl to proces a neobešlo se to bez pár mrtvých. V podstatě je to o tom, že když chlap potká ženskou, a přeskočí jiskra, přestane vidět zabíjení lidí jako jedinou zábavu a možný styl života, rád by se usadil, pořídil si se Sally páreček dětí, ale nejde to jen tak ze dne na den...

Plakát
The Sinner

27. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jednoduše dobré

Napínavé od začátku do konce, svižné a pomalé zároveň, nepředvídatelné, délka tak akorát..nelze než doporučit :-).

Plakát
The Miniaturist

8. června 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Miniaturní, ale zajímavé

Celkem zajímavý pohled na Holandskou společnost v 17. století. Nezastírání oken jim zůstalo dodnes ( pro mne naprosto nepředstavitelné se tak vystavovat, jdu po chodníku a oknem na úrovni pasu jim vidím do celého bytu...), pumpování jim také zůstalo ( co zbývá když je čtvrtina země pod úrovní moře :-) ), přibyla jim všudypřítomná kola ( člověk to ví, přesto je pak šokován tím množstvím cyklistů a u nás fakt neuvidíte ženu v kostýmku do kanceláře na kole :-) ), a přibyla jim obrovská míra tolerance a liberálního myšlení.

Plakát
Life Sentence

28. května 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nedivím se, že seriál zrušili po 1. řadě

Protože takto zahodit dobrý nápad se jen tak nevidí. Je to plytké, odhrkané, umělé, plné klišé....všichni neustále vypadají jako by právě vylezli ze salonu krásy a tolikrát slyšet "rodina"... jediná pozitivní věc je, že to má jen 10 dílů :-). Já se už dodívám, jak tohle veledílo skončí, ale chci varovat ostatní. Je tolik jiných seriálů, tohle v klidu vynechte :-).

Plakát
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Osvěžující, ovšem ne navždy

První série bezva, pecka, osvěžení. Během druhé už se mi to nějak začalo zajídat, už jsem se jen divila, proč vlastně spolu jsou ty ostatní páry, když se nesnášely už hned po svatbě. Chápu to jen tak, že se to hodilo do téma v seriálu, ale celé to nějak nefungovalo. Nějakým záhadným způsobem jsem se dokázala dodívat do konce, ze zvědavosti. Celou dobu jsem litovala Edgara, jediného normálního člověka v tom zvěřinci. A nesnášela Lindsay...k té bych měla komentář, který se ale hodí do soukromí :-).

Plakát
Girls

24. dubna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

2x a dost. (Navždy)

První 3 série jsem viděla pár let nazpět a přes pár podivností se mi to celkem líbilo, i když, já uvažuji i tím směrem, že podivná můžu být já a ne situace v seriálu.

Každopádně po letech jsem si dala všechny díly jako maraton během pár dní. A Výsledek ? Pokud někdy zavítám do New Yorku a potkám tam Lenu Dunham, pořádně s ní zatřesu :-). Vím, že američané mají všeobecný problém s nahotou (pár let jsem tam i žila). A tak ukazování holého zadku (a bohužel i předku) může vypadat odvážně nebo umělecky, jak to asi autorka zamýšlela. Ale tady je uměleckosti tohoto typu přespříliš, už je to spíš exhibicionismus. Alespoň pro mne, čecha, který bere nahotu vcelku přirozeně.

Takže, kdo nechce vidět co chvilku Lenu Dunham nahou a ke konci nestojí o to slyšet pět ódy na svou vlastní inteligenci (no svou roli si napsala sama, že), Girls si odpusťte.

Pro mne, nikdy více, na to je život příliš krátký :-)

Plakát
Fargo

24. dubna 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Speciálně 3. série

První dvě série mě nadchly. Dávno jsem znala i film... vše parádní.

No ale 3. série...zpočátku nadšení. Nevadí mi pomalé tempo, zimní ponurá krajina, to k tomu patří. Příběh začíná slibně, nitky se spřádají a míří k neodkladnému střetu, usmívám se, celá natěšená, nadšení zvýšilo i "setkání" se s Norou z Leftovers.

Ale proč je ten bohatý a šťastný bratr (on má na hlavě i bohatou kštici kudrnatých vlasů ! :-) )naivní jak 15-letá školačka ? Se svým společníkem, dalším podobným, jsou pro mne uvěřitelní jako komická dvojka do cirkusu a ne jako dva co téměř z ničeho nadělali jmění. Vždyť ten kudrnáč nevykomunikuje vůbec nic ani se svou manželkou...

A ten méně šťastný bratr, to jako fakt musí mít ten nejburanštější vzhled co existuje ? A na rozdíl od bratra má i pleš :-)

A ta přítelkyně toho burana, něco beru, ale nespletli se ve střižně, nenatočila ona i nějaké scény pro Ramba, které pak omylem vložili sem ?

A záporák, více odpudivosti už snad nejde vymyslet. Moc divných řečí kolem všeho a do toho se všem chlubil jak je nenápadný a vlastně neviditelný. Možná tak pro slepce :-). Byl velmi nápadný svou jinakostí, plíživostí a zapamatovatelný. A ta jeho bulimie, fuj třešnička na dortu. Nápadnější by byl už jen ve velkém klobouku s květinovou výzdobou.

Plakát
Pozůstalí

31. října 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dala jsem Pozůstalým šanci...

...navzdory tomu že se děj dost točí kolem náboženství a tomu že hlavní postavu hraje Justin, kterého jsem evidentně moc jako herce neznala a byl mi nesympatický. To s tím náboženstvím jsem přežila a musí to tam být, protože není až tolik možností kam ti lidé zmizeli :).
Seriál jsem slupla za 10 dní a celou dobu jsem měla nad čím přemýšlet, od teorií kam tedy všichni zmizeli a proč, až po to, že Nora má velmi tragický osud. Přišla o obě malé děti horším způsobem než kdyby prostě zemřely. Matka, které děti zemřou, může za nimi... ona ne. Co když se vrátí ?... Tohle je podle mne peklo na zemi.
Justin Theroux mě dostal, už chápu tu Rachel ( Jennifer Aniston :-) ). Hraje výborně a tady se i dost nabrečel a já jsem mu to vždy věřila :D . V půlce seriálu mi došlo, že mi připomíná Ricka z Živých mrtvých.
Kdybych měla seriál popsat jedním slovem, bylo by to " intenzivní ". Vezmou jednu postavu a věnují se jí. A vracejí se, vidíme děj z pohledu více postav.

Plakát
Westworld

22. října 2017

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co vykouzlí úsměv na tváři Muže v černém ?

... se dozvíte na konci 1. série :-). Brilantní. Doporučuji.