Samhain
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Famílie

4. ledna 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál za trest

Divila jsem se, že neznám seriál, kde hrají moji oblíbenci Lauren Graham a Peter Krause, nikde jsem na něj "nenarážela". Tak jsem to chtěla napravit, aktivně jsem nastahovala 4 série, aniž jsem viděla jediný díl (protože tam přece hraje Lorelai a Peter, tak to přece bude super). Po první sérii jsem nebyla spokojená, nejraději bych s tím sekla, ale nene... já se naučím "kupovat zajíce v pytli" :-). U druhé už jsem si opovržlivě odfrkávala, při třetí už jsem vyrostla o pár cm, oči mi asi zůstanou vyvrácené navždy... až takové předvídatelné klišé to je. Každý tam každému do všeho kecá, kolik velbloudů už tam vyrobili z komárů, to by bylo na několik karavan, a na konci vyřešení každé maličkosti se udobřují a neustále se ujišťují, jak moc se mají rádi.
Moje původně oblíbenkyně Lorelai (no Sarah :-)) dostala místo dcerky nějakého podivného skřeta, který se určitě účastní soutěže "Dokážete mít na hlavě účes, kdy v 17-ti vypadáte jako 45-letá stará panna?". Také dostala syna Jaryna s účesem podle kastrolu, ale ten je tam naštěstí téměř neviditelný. Samotná Sarah je absolutní zkrachovalec, který se ve 38 připlazil zpět domů k rodičům, s holým zadkem, nemá ani na nájem a její starý křáp se rozpadl...ale aspoň uznala, že rodiče měli s jejím vyvoleným Sethem pravdu. Ten měl rovněž holý zadek, chudák neměl ani na protialkoholickou léčebnu, a nemohl už ani okrást syna o sběratelské kartičky, protože ty prostě propil nebo profetoval...ale to nic, Sarah mu stále věří a ráda vypomůže, navzdory rodičům, kteří ji a děcka nechávají bydlet zadarmo a beztak je i živí.
Peter (Adam) je absolutní klaďas, bez jediné chybičky. Což je nakonec protivné taky :-).
Crosby, benjamínek..nezapomenu jak upřímně kulil oči údivem nad přítelkyní, která mu řekla, že je jí 34 a už je připravená na dítě, ovšem smíří se s tím, že ho budou mít až za 3 roky, tak jak to chce Crosby. On chtěl asi počít na své 40-tiny, možná aby si to lépe zapamatoval, ale ty oči valil, jako by té holce bylo 19-náct a jemu 22...rozmazlený, sebestředný, nedospělý a takto se to s ním táhne už 3 série.
Jediná postava, kterou jsem si oblíbila, je druhá ze sester, Julia. Sice z té postavy v seriálu taky udělali trochu hlupáka, když si vzpomněla až po 5 letech, že chce druhé dítě, přičemž její manžel, který byl celých těch 5 let doma, na "mateřské", už toho měl plné zuby a těšil se do práce. Ale to by u nich nebylo žádné drama, takže místo rozumné úvahy, že jednomu prckovi mohlo být 5 a druhému už 3 a bylo by to naráz, je nechali celé ty roky přemýšlet nevím nad čím...
Rodiče těch 4 - no, matka přebornice v kyselých obličejích, otec přeborník v míchání se do úplně všeho a všem.
Vyloženě nemám ráda Kristýnu (Adamovu ženu), i když ta je tam brána jako pohodář. Je to taková lasička s lasičím obličejem. A nemám ráda její dceru Haddie, která se evidentně také účastnila té soutěže o to vypadat co nejstarší díky vlasům...
Celkově se jim ta omladina moc nepovedla obsadit, holky měly na začátku seriálu 19 a 22 a prostě na 16 a 17 nevypadaly, staré mladé obě dvě, jaryna češou podle hrnce už 3. série, jediný sympatický a roztomilý prcek Jabbar to fakt nezachrání.
A já si svou chybu už odpustím a dílem 3x16 končím, protože aby jedna sestřenice žalovala mamince na druhou sestřenici, že si na služební cestu bere sexy oblečení (a říká to proto, že má o ni obavy, protože tam jede se svým mladým svobodným šéfem, ó hrůza, Sodoma Gomora, ale že ona sama v 16-ti chodila a spala s afroamerickým alkoholikem se záznamem za ozbrojené loupežné přepadení, to nic, to se strašně divila, v čem je problém) je jeden vrchol a scéna, kdy téměř dospělý (přičemž není sám, má přítelkyni a dochází do její rodiny a velmi si rozumí s rodiči = už opravdu není děcko) kluk kňučí se slzama v očích příteli své matky, že se moooc bojí toho, že si maminka pořídí s tímto přítelem další dítě a moc ho to bolí, protože je to jakoby jeho a jeho sestru (už dááávno odstěhovanou a dospělou) chtěla maminka opustit a založit si novou rodinu...fňuk. Že ta matka by si konečně zasloužila normálního chlapa a trochu štěstí, to ho nenapadne. Ne, maminka je jejich :D ( kdyby si raději skočil do toho kadeřnictví...jaryn ).
Seroš letí do koše, to si raději pustím potřetí (nebo počtvrté? :-) Modern Family. A bohužel se mi zprotivila i "Lorelai" :-).
Jdu tady se svým názorem proti proudu, to vidím, ovšem já jsem na obrazovce viděla jedno pospojované obrovské předvídatelné klišé, které se snaží brnkat na city.

Plakát
Mentalista

13. prosince 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Okouzlující kouzelník pan Jane...

Tak ten mě udržel u 7. řad kriminálky, na které se dívám velmi sporadicky, nudí mě. Tedy kromě Dextera, ale to není typická krimi a Mentalista určitě taky ne.
Nikdo mě tam neiritoval, velmi jsem si oblíbila Teresu a Choa ( a samozřejmě Patricka :-) ). Ocenila jsem i to, že některé případy se táhly přes více dílů, někteří zločinci se tam vraceli, to vše mimo hlavní linku, honbu za Red Johnem. Protože toho Patrick prostě musel chytit, pokud chtěl jít v životě dál. A oceňuji i sedmou sérii, takové důstojné a pozvolné ukončení. U mě za 100%

Plakát
Pod kupolí

24. listopadu 2018

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Opravdu dobrý námět jim ten King vymyslel

Ale neudělali z toho nic extra, teda. Protože, jako velká fanynka Kinga (a tady musím přiznat, že zrovna tuhle knihu jsem zatím nečetla), si prostě myslím, že kniha bude dobrá.
Je dobrá výmluva, že na lidi působí ta kupole. No ale je tam scéna, že jdou věšet chlapa. V klídečku tam postaví šibenici, jako by to dělali běžně. A lidé z města, dav, čeká, jak tentýž chlap, který ho bez jediného důkazu obvinil, ho rovnou odsoudil a rovnou chtěl udělat ze svého syna kata, no pár vteřin, chlap by visel, nikdo tam okem nemrkl :D. OK...tak tam teda žili, o pár dnů později už byli oba viditelně celkem kámoši, už ho lidem ( ten co ho odsoudil ) dával za vzor :-).... ale nikdo z města se už neptal, kdo teda sakra zabil tu ženu, když tamtoho teda jako pustili... a to mi vadí. Bylo tam pár postav, hlavních hrdinů, zbytek nic. Celý ten seriál je jako rozsekaný na jednotlivé díly, a všechno to řešilo pár lidí, ostatní nedělali nic. Pasivně čekali. Přišlo mi to nepromyšlené. Mě by zajímalo už druhý den, jaké máme zásoby, jako město, co důležitého nám dojde, tudíž by se to mělo hlídat a přerozdělovat, benzínem si také plýtvali, zbytečně se párali s chlapem, který jako jediný měl studnu s pitnou vodou...prostě jako by ten poklop spadl na město s nejvyšší koncentrací bezmozků.
A on ten King seriálu věřil, dokonce jsem ho viděla, jak si nechal od Angie dolít kávu v restauraci :-).

Plakát
Tohle jsme my

19. listopadu 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak já jsem je měla na 3. části

V první jsem se musela pár dílů nutit, protože seriál je evidentně vyzdvihován a já si ho nenechám ujít.
Ve druhé mě to opravdu bavilo, už jsem o postavách dost věděla. Trochu jsem je podezírala, že představitelku Kate trochu dovycpali, nemohla jsem uvěřit, jak lehce se pohybuje, a tak ne, nedovycpali :-). Chápu, že i ona musela mít nějaké trable, ale podle mne je mohla mít klidně už i před 100 kily.
A ve třetí části mě to prostě už přestalo bavit, kolem poloviny druhé série, už jsem viděla dost, stačilo.
Každopádně parádní seriál, velmi dobře natočený, chtěla bych mít tak báječné rodiče, Milo Ventimiglia si mě velmi získal. Naložili si toho hodně, když k dvojčatům přibrali třetí dítě, a bojovali za něj jako lvi. Zkrátka a dobře, je co sledovat, neupozadili nakonec vlastního syna ?

Plakát
Marcella

24. října 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Už ten název se mi nelíbí

A nelíbí se mi obsazení roztomilé Anny Friel a nelíbí se mi její jméno v tomto :-). A nelíbí se mi syrovější náhled na podsvětí Londýna, co zkousnu v "Ritchieovkách", tady ne. Vydržela jsem první dva díly, pak hodila svou fintu, když váhám, zda pokračovat, a mrkla na kousek posledního dílu, to rozhodlo. To se raději podesáté podívám na Pushing daisies, když už jsem si díky Anně vzpomněla na oblíbený pohádkový seriál :-).

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Holky z vězení

Viděla jsem 6 sérií, s holkama jsem toho zažila poměrně hodně. Vzhledem k množství postav je o zábavu postaráno. A také o přemýšlení nad tématem vězení. Je pro mne zvláštní, že se tam ocitají vedle sebe a na stejné úrovni feťácká vražedkyně a jeptiška - aktivistka, která to přehnala s ochranou přírody.
Pokud bych měla seriál popsat jediným slovem, bylo by to zděšení. Jak lehce se člověk, s drobným prohřeškem, ocitne na celá léta ve vězení a klidně i s nejvyšší ostrahou, kde čelí doživotně odsouzeným, kteří už nemají co ztratit. Vše bez soudu. Plně v moci správcovské firmy a stačilo by slovo jediného dozorce.

Plakát
Barry

6. července 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Když Barry potkal Sally...

...změnil se :-). Tedy byl to proces a neobešlo se to bez pár mrtvých. V podstatě je to o tom, že když chlap potká ženskou, a přeskočí jiskra, přestane vidět zabíjení lidí jako jedinou zábavu a možný styl života, rád by se usadil, pořídil si se Sally páreček dětí, ale nejde to jen tak ze dne na den...

Plakát
The Sinner

27. června 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jednoduše dobré

Napínavé od začátku do konce, svižné a pomalé zároveň, nepředvídatelné, délka tak akorát..nelze než doporučit :-).

Plakát
The Miniaturist

8. června 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Miniaturní, ale zajímavé

Celkem zajímavý pohled na Holandskou společnost v 17. století. Nezastírání oken jim zůstalo dodnes ( pro mne naprosto nepředstavitelné se tak vystavovat, jdu po chodníku a oknem na úrovni pasu jim vidím do celého bytu...), pumpování jim také zůstalo ( co zbývá když je čtvrtina země pod úrovní moře :-) ), přibyla jim všudypřítomná kola ( člověk to ví, přesto je pak šokován tím množstvím cyklistů a u nás fakt neuvidíte ženu v kostýmku do kanceláře na kole :-) ), a přibyla jim obrovská míra tolerance a liberálního myšlení.

Plakát
Life Sentence

28. května 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nedivím se, že seriál zrušili po 1. řadě

Protože takto zahodit dobrý nápad se jen tak nevidí. Je to plytké, odhrkané, umělé, plné klišé....všichni neustále vypadají jako by právě vylezli ze salonu krásy a tolikrát slyšet "rodina"... jediná pozitivní věc je, že to má jen 10 dílů :-). Já se už dodívám, jak tohle veledílo skončí, ale chci varovat ostatní. Je tolik jiných seriálů, tohle v klidu vynechte :-).