ševča
OFF-LINE

  • Jméno
  • Věk
  • Bydliště
  • ICQ
  • Jabber
  • Twitter
  • Facebook
  • Google plus
  • Poznámka
  • Sociální sítě neuznávám, tam mě nenajdete, vedu jen serialzone (z jasných důvodů) a účet na youtube, protože nedovoluje mnoho věcí bez přihlášení.
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Legend of Fuyao

11. února 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Vymakané fantasy s propracovanými vztahy

Máte-li rádi fantasy, čínské fantasy jsou vždycky dobrá volba a Fuyao není výjimka. Svět v tomhle seriálu je perfektně vymyšlený do velkých detailů. A mě osobně i baví. Ať už je to matriarchální Xuanji, kde může vládnou jen jediná žena z celé generace, a kdyby královská rodina vymřela, přijde konec světa, nebo Taiyuan, jehož králového vládnou mocí nad vodou. Nebudu tvrdit, že příběh nemá trhliny, a pravda je, že než Fuyao opustí horu, na které vyrostla, chvílemi je to fakt nuda, ale pravdou je, že příběh není největším tahákem seriálu. Tím jsou mezilidské vztahy.
Co si budeme vykládat, velký tahoun je hlavní dvojice. Ale nehledejte v tom zas telenovelu. Hlavní hrdina předvedl životní výkon. Na jednu stranu vás pobaví, že je s hrdinkou schopný flirtovat i v těch absolutně nejnevhodnějších situacích nebo jak při svých plánech, kdy se vydává za všechny možné, trolí každého okolo do takové míry, že si prostě nemůžete pomoct a bavit se na účet ostatních postav s ním. Na druhou stranu se až třesete při některých vážných scénách. Ale není to jen o tom. Těžko se to i jen naťukne bez spoilerů, ale tvůrci šli vážně do hloubky, když prozkoumávali sourozenecké, rodičovské vztahy atd.

Plakát
Zoufalé manželky

8. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

První odchod

Zpočátku seriál začíná velmi dobře. Takhle zkombinovat vražedné záhady a komedii, to se jen tak nevidí a tehdy už vůbec ne. Jeden možná nechápe, jak se tyhle ženské skamarádily, když spolu nemají nic moc společného, na druhou stranu si tak každý najde svoji oblíbenkyni.
Po pár řadách už jim však začal docházet dech, a tak volili cestu časového skoku. Přiznám se, že to pomohlo. Některé změny během těch let jsem sice překousávala těžko, ale seriálu to dodalo nový šmrnc. Jenže to nepomohlo napořád a dech opět začal docházet. Musím říct, že to byl snad první seriál, který jsem opustila před koncem. Když jsem ale viděla, že by jen došel někam, kde už by se mi nelíbil, kde bych byla tím natahováním otrávená, radši jsem seriál nechala být včas.

Plakát
Vexed

1. prosince 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

2 série, 2 rozdílné seriály

Když jsem si pustila 1. díl, říkala jsem si, že by to mohlo být fajn, ale výsledek naprosto překonal moje očekávání. Možná to je tím, že poslední dobou jsou komedie dost slabé, ale jen u toho prvního dílu jsem se nasmála tolik, co u seriálů za měsíce. Takhle jsem si představovala Brooklyn 99. Z postav padá jedna hláška za druhou, ale přirozeně, jak by spolu skuteční reální policajti mluvili. Jako když jsem pracovala v restauraci. Ty vtípky na hosty nám připadaly vtipné, ale hosti samotní by z toho byli v šoku a považovali je za nevkusné. A to je přesně ono. Někomu budou vtípky ve Vexed připadat nevkusné, ale u někoho, kdo v tomhle žije, je takové chování přirozenější než idealizovaní poldové z obyčejných kriminálek.
Hlavní dvojice spolu má skvělou chemii. Než vykouzlíte na obličeji otrávený až znechucený výraz, nemyslím romantickou chemii. Kdyby Lucy Punch zůstala, možná by na to došlo, známe své lidi, ale ti dva mají perfektní i kamarádskou chemii. S Kate vždycky cítím, když ji Jack irituje, ale na druhou stranu i ona sama ví, že jak si na něj jednou zvykla, byla by bez něj strašná nuda.
Chválím i soundtrack. Když v pilotu jela už 4. moje oblíbená píseň v řadě, nestačila jsem valit bulvy.
Myslela jsem si, že šedá britská kriminálka bude super seriál na usínání, ale po Vexed jsem byla sakra vzhůru. 1. řadě dávám 90 %, což je něco na kriminálku.

Pak ale přišla řada druhá. Obávala jsem se výměny hlavní herečky, ale to je ten nejmenší problém. Jako kdyby vyhodili scénáristu a režisér řekl Toby Stephensovi, ať improvizuje, však to zná. Výsledek je katastrofa. Vtip na nule. Jack jen plácá kraviny, co nejsou vůbec k smíchu, pokud se vymáčkne. Opravdu zoufalý pokus zreplikovat 1. řadu. Možná by to nebylo tak hrozné, kdyby to byl samostatný seriál, ale po té 1. řadě člověk musí srovnávat a o to vypadá ta 2. hůř. Té bych dala tak 30 %, a protože má mnohem víc dílů než ta první, nejde ji ignorovat a nenechat se ovlivnit při celkovém hodnocení.

Plakát
Galavant

5. prosince 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

100 % bez debat

Naprosto geniální nápad, o kterém jsem hned od začátku věděla, že o budu milovat, ale vždycky jsem věděla, že v USA propadne. A hned jsem vděla, že to bude dobře, protože něco tak perfektního může jít jen dolů.
Perfektní písničky, hláška za hláškou, herecké obsazení, které jako by se pro své role narodilo, historie a skvělý příběh. Když se z Madaleny v pilotu vyklube mrcha, je to sice něco, co víme z popisu a trailerů, ale je to tak originální dějový zvrat, že to spustí příběh, který by mě v životě nenapadl. Jsem si naprosto jistá, že to bude moje srdcovka do konce života.

Plakát
Bluestone 42

27. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Off we fuck!

Je to takový MASH 21. století pobritsku. Na základnu v Afgánistánu je přidělena nová pastorka Mary. Když se seznámí s pyrotechnickou jednotkou, nestačí se divit. Děvkař Nick se okamžitě rozhodne se s Mary vyspat a nechovat se k němu všichni jako k rockové hvězdě, když zneškodní bombu, byla by to pro něj důležitější mise než tahle válka. Jeho asistent Millsy se jednotce snaží aspoň trochu vnutit nějakou zodpovědnost. Komunikaci v akci zajišťuje Bird, žesnká, která je z nich ze všech nejvíc chlap. Pokud je Nick nový Hawkeye, Bird je jeho Trapper. Bezpečnost jim zajišťuje Simon, kterého má snoubenka pod pantoflem až z Anglie, a jeho dva vojíni, hrdí Skotové, na které ale asi nebude moc hrdé Skotsko - největší paka a šašci britské armády. Pomáhá jím místní Faruq, který je vždy k dispozici, aby na nich vydělal.
Humor je britský, takže poněkud drsnější a sprostější než u MASHe. Pravda je, že se k tomu blbě psaly hlášky, protože někdy bez kontextu nejsou vůbec vtipné, ale když to sledujete a kontext přirozeně znáte, smějete se, i když to slyšíte posté. Když ale pominu humor, největší rozdíl bude v tom, že v Bluestone 42 jsou všichni profesionální vojáci - jsou tam dobrovolně a berou své umístění jako každou jinou práci, takže nálada je přeci jen trochu jiná. Pominete-li humor, tak i celkem slušně ukazuje život vojáků dnes, ne, jak si to někteří představují z historických filmů.
Je trochu škoda, že se postupně pár postav vyměnilo a i toho drobného cliffhangeru, ale ten byl asi úmyslný. Rozhodně doporučuji.

Plakát
Doll & Em

23. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Doll a Em

Seriál jako tenhle musí mít postavy, které vás budou bavit. Nemusí vám být přímo sympatické, ale když je považujete za živé hovězí a jsou vám ukradené, taky to není nejlepší.
Doll se nedaří, tak přijede do Ameriky, kde se její nejlepší kamarádka Emily proslavila jako herečka, dělat jí asistentku. Bydlí v jejím domě, Emily ji živí, dokonce jí dá práci a Doll překvapeně zjišťuje, že od ní očekává, že bude dělat tu svoji práci. I když se baví o tom, jaká to bude sranda, normální člověk považuje za samozřejmé, že Emily Doll nebude platit za to, že se válí kolem ní, ale že bude taky něco dělat. Ale pokaždé, když se Emily musí postavit do pozice šéfové, Doll se chová jako chudinka, která se hrozně zklamala ve své sobecké nejlepší kamarádce. Ona ta Emily taky není žádný zázrak. Je to jedna z těch kamarádek, kterou jsme měly nebo máme všechny, ta, která je vždycky ta hvězda a nemá ráda, když ji kamarádky zastíní. Máme je rádi kvůli jiným jejich vlastnostem, ale když se s nimi odcizíme, s odstupem nám dojde, že to vlastně bylo dobře a že je bez nich líp. Tyhle pocity jsem z hrdinek získala už po první epizodě, ale ta i přesto bylo jakž takž zábavná, tak jsem zkusila druhou. Její hlavní zápletka? Emily jde na večírek a Doll zůstává doma, jde si v plavkách číst na zahradu. Najednou Doll zjistí, že zůstala zavřená na zahradě a Emily už odjela. Nemá klíče, telefon, nic, takže mrzne venku hodiny, než Emily přijde domů. A jak to vidí Doll? Emilyina vina. Ano, asi ji tam nechtě zamkla Emily, ale když vím, že nikdo nebude celý den doma, tak si několikrát zkontroluju dveře, vezmu si k sobě telefon, nespoléhám na to, že ženská, která je na odchodu přirozeně nervózní a bude úspěch, když zapomene jen na jednu důležitou věc pro sebe, myslí ještě na mě. A to já mám dost sousedů s klíčem o domu.
U celého seriálu si říkáte jen věci jako: Proč jsou ty dvě kamarádky? Proč si ji ještě k tomu nasáčkovala domů? Proboha, ta ženská je nesamostatná! A než se nadějete, uplynuly už dvě minuty epizody. Jenomže sakra, ono jich to má 20. Co překousnete u pilotu s tím, že je to pilot, už u dalších dílů trpět nechcete. A na komedii humorných částí exponencionálně ubývá.
Za mě stačí. Ale nápad to není zlý a v dnešní éře originality se vyplatí počkat, jestli náhodou nedojde na americký remake, kde budou vtipy možná stupidní, ale aspoň třeba budou.

Plakát
Discovery of Love

31. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Netypické drama

Podle popisu mi seriál nic moc neříkal, ale pak jsem úplnou náhodou narazila na naprosto parádní teaser. Neskutečně mě pobavil, tak jsem se rozhodla seriál vyzkoušet.
Na své si přijdou fanoušci žánru mockumentary, protože seriálem se průběžně prolínají zpovědi hlavní dvojice. Na začátku mají zavzpomínat na svou bývalou lásku. Zatímco Tae Ha uvažuje, jak to mohlo být, Yeo Reum je v novém vztahu, kterému k dokonalosti chybí málo. Jenže pak se Yeo Reum dozví, že šel její přítel na matkou domluvené rande naslepo a nic jí neřekl. Vydá se ho sledovat a v rámci utajení si sedne k nejbližšímu stolu - ke svému ex. Ona znovu pocítí hněv, kvůli kterému se s ním rozešla, on nechápe, proč se vlastně rozešli, a od té doby se jí drží v životě jako klíště. Seriál je pak doplněn flashbacky, které postupně poodhalují zákulisí celého jejich vztahu, od seznámení po porozchodovou opilou lítost.
Potenciální diváky musím varovat, že je chvílemi poněkud depresivní. Tím, že hrdinka zrovna prožívá krizi v současném vztahu, což ji přibližuje k jejímu ex, kterému ale nemůže odpustit, jak se to mezi nimi zkazilo, je chvílemi psychicky vysílená.
Seriál by se mohl líbit těm, kteří korejským seriálům zatím nepřišli na chuť. Někdy totiž působí dost prudérně, kolikrát 20 dílů dojde k jediné puse a většinou neexistuje, aby hrdinka za svůj život měla sex s víc jak jedním chlapem, a i tak z toho většinou otěhotní. Tady je pohlíženo na sexuální život mladých lidí úplně stejně, jak jsme na to zvyklí my. Nebude to tedy takový kulturní šok. Navíc je hlavní hrdinka tak trochu mrcha, což taky není zrovna korejská klasika, ale užila jsem si to.
Pobaví vás i další role, moje osobní favoritka je Kim Seul Gi, která více připomíná tu tradiční korejskou hrdinku, ale je pro to viděna jako ta divná a navíc to hraje mnohem přirozenějším způsobem.

Plakát
Lie to Me

31. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ehm...

Abych pravdu řekla, čekala jsem od toho víc. A o dost. Hlavní herečka hrála v mém úplně prvním korejském seriálu, tak tam přetrvávala jakási citová vazba, ale myslím, že se dá s jistotou říct, že už mě přešla.
Mělo to docela zajímavou premisu, ale mohli z toho vytřískat víc, co se komedie týče, tak přímo mnohem víc. Od jistého momentu začnou všechny postavy v podstatě jenom kňourat, ráchat se v sebelítosti, zatímco se diváka snaží přesvědčit, aby to nevzdával, věřil v lásku a že nakonec stejně zvítězí. A pokud vás neodradí tohle, tak to bude hlavní hrdinka, která imervére řve, nemyslím pláče, myslím opravdu řve jak kráva, jak se říká, a protože neumí dostatečně hrát, tak před sebou vidíte toho malého spratka, co vám dělá scénu v obchodě a falešným brekem si snaží vynutit, aby jste se cítili provinile, že nedostal tu čokošku, co chtěl. Přešla jsem to v Princess Hours, protože to v podstatě byla její první role, ale tady už za sebou má pár let herectví, tak na druhou propustku nemá nárok. Její herecký partner je tak naprosto nevýrazný, nemastný a neslaný, že když jsem až po tomhle sledovala Hong Gil Donga, tak jsem nemohla uvěřit, že jde o stejného herce.
Postavy uzavírající hlavní čtyřku jsou pro děj tak podstatné, že tam v podstatě nemusely být. Sung Joon hraje hrdinova bratra, který před lety miloval bratrovu snoubenku, kvůli čemuž ze svatby sešlo, protože to hrdina nemohl bratrovi udělat. Konflikt měl být zřejmě v tom, že se oba opět zamilují do stejné ženy. Jenže na to vlastně nikdo ani nepřijde. Divák má pocit, že na tu zápletku jaksi zapomněli. A k ničemu jinému tam v podstatě není. Nehledě na to, že se jeho osobnost oproti prvnímu dílu hodně změní, aniž by to něco způsobilo. Zmíněná snoubenka má ještě zbytečnější roli. Seriál se chová, jak nad ní oba bratři vzdychají, ale když na to dojde, tak se bez ní chlapci klidně obejdou.
A víte vy co? I pokud jste skalní fanoušci korejských seriálů, tak bez Lie To Me se obejdete taky.

Plakát
Ja Myung Go

6. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nezdá se, ale stojí za to

Seriál je moc dobrý, ale popravdě se nedivím, že zkrátili počet epizod kvůli nízké sledovanosti. Seriály tohohle žánru mívají na začátku jakýsi prolog z dětství hlavních hrdinů. Když to měla Dong Yi na asi 5 dílů, tak jsem trpěla a myslela si, že žádný seriál to delší nemá. Zhruba tolik epizod je hrdinka jen nemluvně, trvá 13 epizod, což je celá 1/3 seriálu, než je dospělá. První epizoda je sice složená ze střípků z různých časových období, což vás navnadí, ale to čekání se táhne. Já od seriálu čekala hodně, ale během toho jsem to taky málem vzdala. Pokud ale tenhle začátek vydržíte, opravdu nebudete litovat.
Na tomhle serálu se mi hodně líbí zpracování hlavního trojúhelníku. Seriál dává od začátku jednoznačně najevo, že obě sestry milují Hodonga, ale on miluje jen Jamyung. Když jsou však scény týkající se Rahee a Hodonga, vy to nepoznáte. Kdybyste seriál náhodou zapnuli na xté epizodě a zrovna tam byla jejich scéna, tak si myslíte, že oni jsou tou velkou láskou seriálu. Znáte to, ať se díváte na seriál odkudkoliv, pokud divák má vědět, že postava lže, lže příšerně nepřesvědčivě. Co se mi hrozně líbí, tady ne. Vy víte, že on lže, jak když tiskne, že ji nehorázně oblbuje, ale nepoznali byste to. Ona mu nevěří a vy spíš nemůžete pochopit proč, i když víte, že pravdu má ona. Oni dokonce mají tu minulost z dětství, která je u tohohle žánru pro pár nezbytná, zatímco s Jamyung se sice potkali, ale ani to nestojí za řeč. To je v žánru tak neuvěřitelně originální, že i když jsem tu holku moc nemusela, tak mě bavilo ty scény sledovat, jak ji přesvědčuje o nehynoucí lásce, vy víte, že kecá, ale prostě mu to žerete.
Vztah hlavní dvojice se taky povedl. Opravdu spolu mají dobrou chemii. Taky jim netrvá půl seriálu, než si uvědomí a přiznají city k sobě, jak se dělá obvykle. Teda, když odečtete prolog. Uvědomí si to celkem rychle po svém seznámení a scénáristi nemají potřebu oddalovat chvíli, než si to přiznají. Proč taky? Je to sakra princ v době před naším letopočtem. Co mu brání mít ženskou?
Dál bych pochválila určitě kostýmy, taky bojové scény, které mi obvykle nic neříkají, ale tady je udělali zajímavé i pro ženskou.
A určitě i humor. I když je jasné, že je to spíše tragédie, vědí, kam ho strčit, kdy odlehčit atmosféru, a dokáží využít k humoru i tlustou postavu, aniž by to bylo pro tlusté lidi urážlivé. Občas ani nečekáte, že by to do téhle chvíle dali, ale podaří se jim to, aniž byste měli pocit, že to tam nepatří.
Na konci sice je znát, že to museli urychlit, do toho se zapletli sami, když začínají koncem, ale není to tak hrozné, když uvážíte, o kolik míň dílů měli. Opravdu můžu jen doporučit, jen vydržte ten začátek.

Plakát
Ad Genius Lee Tae Baek

25. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Reklamový génius

Seriál je hodně povedený ve scénách, kdy se dělají reklamy samotné. Jak například hlavní hrdina tráví několik dní mezi bezdomovci, aby přišel na dobrou reklamu, která jim pomůže. Reklamy, které vymýšlejí, jsou vtipné a nápadité a už jen kvůli nim je zajímavé seriál sledovat.
Co se ale týče zbytku - osobní životy postav jsou strašná telenovela. Zpočátku to není tak hrozné, ale v druhé půlce to je velmi výrazné. Zlý předseda velké korporace, který neváhá ničit životní prostředí ani životy přátelům své dcery, aby dosáhl toho, co chce, proti chudým lidem s dobrým srdcem, kteří ho nakonec obměkčí svou upřímností.

Předchozí