spike
OFF-LINE

 • Jméno
 • Jirka
 • Věk
 • 33 let (Ryby)
 • Bydliště
 • Brno
 • ICQ
 • 630531475
 • Jabber
 • Twitter
 • @jhrjiskra
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Stranger Things

9. října 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stranger Things - Seriál, na který se nezapomene.

Čas od času se stane, že se objeví seriál, který je od samého začátku jedinečný. A při jeho sledování vám naplno dojde, že se jedná o novou kultovní klasiku, na kterou se prostě nezapomene. Přesně to je případ Stranger Things. Tato pocta osmdesátým létům dokázala neopakovatelným způsobem spojit dohromady mysteriózní tajemno s prvky sci-fy, horor, rodinné dobrodružství společně se specifickým humorem, akcí a silnou atmosférou osmdesátých let.
Všechny tři série jsou jiné a mají svůj specifický vývoj. První se točí kolem party kluků a jejich ztraceného kamaráda Willa, po kterém pátrá šerif Hopper a neznámé dívky s nadpřirozenými schopnostmi, která byla součástí tajemného experimentu, a vládní agenti se jí snaží za každou cenu dostat zpět a zároveň se po městečku Hawkins začíná šířit podivná temnota pocházející z Upside Down.
Ve druhé více prostoru dostane postava Eleven a dozvíme se více o její minulosti a také dojde k dalšímu střetu s temnotou vycházející z brány do temné alternativní reality. Rovněž zde sledujeme vztah mezi El a šerifem Hopperem a také posun mezi ní a Mikem. První dvě série jsou dost temné a hororové plné depresivních momentů ovšem dokáží i dojmout.
Třetí série obsahuje více humoru ale to jí ani trochu neškodí. Přichází nový padouši v podobě zlých Rusů a také se nám zamotávají vztahy mezi postavami a hlavně se zde naplno objevuje motiv dospívání. Ovšem zlo v podobě monster z Upside Down rovněž neřeklo poslední slovo. To vše je doplněno skvělou akcí a opět výraznou a podmanivou atmosférou osmdesátých let.
Celý seriál je nejlepší sledovat najednou, protože jen tak je zážitek z něj nejsilnější. Je až neskutečné jak se tvůrcům povedlo dát dohromady tolik různorodých motivů a vytvořit tak příběh, který má potenciál oslovit široké množství diváků počínaje dnešní mladou generací až po generaci jejich rodičů, kteří se rádi ve vzpomínkách vrátí do doby svého dospívání. Odkazy na filmy jako ET, Terminátor, Věc, Vetřelec, Star Wars nebo Rudý úsvit rozhodně potěší stejně jako použitá hudba a dobové souvislosti.
Kromě skvělého příběhu se rozhodně povedlo dát dohromady také velice podařené obsazení v čele s Davidem Harborem a Winonou Rider, kteří v rolích šerifa Hoppera a Joyce odvádí více než solidní výkony. Ovšem nejvíce pozornosti si zaslouženě získala Millie Bobby Brown jako Eleven, která svou postavu zahrála tak dokonale, že se jí povedlo zastínit všechny ostatní. Je až neskutečné jak přesvědčivě zahrála velkou bolest nebo smutek ale na straně druhé stejně přesvědčivě dokázala vyjádřit také zamilovanost, veselost, naštvanost nebo nekompromisní odhodlání. Ovšem ani ostatní představitelé dětských hrdinů se zde neztratili a Finn Wolfhard jako Mike a Noah Schnapp jako Will rovněž naplno předvedli svůj talent podobně jako všichni v hlavních i vedlejších rolích.
Stranger Things je to nejlepší co v posledních letech vzniklo a rozhodně si tento seriál zaslouží pozornost každého kdo má rád tajemné hororové příběhy a k tomu se rád nostalgicky vrátí do doby osmdesátých let, kdy svět kolem nás byl ještě normální.

Plakát
Agenti S.H.I.E.L.D.

14. dubna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Agents of S.H.I.E.L.D.

Jako člověk, který dobře zná tvorbu Josse Whedona jsem tak nějak tušil, co mě čeká. V první řadě pomalí rozjezd, který může plno neznalých diváků odradit, ale jak to tak u seriálů tohoto tvůrce bývá, podobné zbrklé rozhodnutí by bylo obrovskou chybou. Proč? Agenti si za dobu své existence prošli pozvolným, ale zato dech beroucím vývojem, který je krásně vidět na hlavních postavách a na jejich práci s nimi.
Kdo by u mladé hackerky Skye čekal, že v podstatě sledujeme origin jedné významné komiksové postavy, která postupně odhalí a příjme svou pravou identitu? Pak tu máme na první pohled nudného slušňáka Warda, ze kterého se ale postupně vyklube jedna z nejcharizmatičtějších a také asi nejrozporuplnějších postav vůbec, kterému musíte fandit i v okamžicích kdy byste ho měli nenávidět. Do party dále patří dvojce mladých vědců Fitz a Simmonsová, kteří jsou nejenže nerozluční, ale oba si musí ujasnit, co k sobě ve skutečnosti cítí a pokaždé když to vypadá, že se dokáží, posunou dál něco ošklivého a nečekaného je rozdělí, až mi jich bylo několikrát hodně líto. Máme tu také tvrďačku May, která se ale musí vyrovnat s traumatem ze své minulosti. Celé to pak uzavírá náš starý známí Phil Coulson jehož pátrání po pravdě týkající se jeho doslova zmrtvýchvstání je plné nečekaných překvapení.
První série se naplno rozjede až ve své druhé polovině ale to co pak následuje, prostě nemá chybu. Další série jsou pak už jen lepší a samozřejmě přibývají zajímavé nové hlavní i vedlejší postavy a originální dějové linky. Nejlepší je podle mě linka střetu mezi Agenty a Hydrou, která geniálně propojuje Marvelovské seriálové a filmové universum. Zásadní je také děj kolem tématu inhumans, který může být stále zdrojem inspirace. Pevně věřím, že nás čeká ještě minimálně několik podařených sérií, protože potenciál této látky ještě zdaleka nebyl vyčerpán a Joss Whedon společně se svým bratrem Jedem přijdou s celou řadou zajímavých komiksových zápletek a také mě zajímá kam, až se hlavní hrdinové posunou a co se z nich nakonec stane.

Plakát
Supergirl

24. března 2017

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Je to super!

Na rovinu říkám, že jsem od tohoto seriálu ze začátku mnoho nečekal, ale už pilot si mě získal. Celé je to nabyté takovou správnou pozitivní energií a skoro u každého dílu dostanu dobrou náladu. Jednoduše mě to baví. Největším kladem seriálu je naprosto jednoznačně představitelka hlavní hrdinky Melissa Benoist, která si postavu dívky z oceli naprosto užívá a ten její elán a nadšení je až nakažliví. Kara Zor-El je neskutečně sympatická a roztomilá holka, kterou by snad každý chtěl mít minimálně za nejlepší kámošku. Nedivím se, že se do ní Mon-El tak snadno zamiloval.
Samotný seriál si jde vlastní cestou a je jiný než Arrow nebo The Flash a to je moc dobře. Některé díly potěší až nečekaně podařenými akčními scénami a triky nebo také svým humorem. Jediným větším nedostatkem je absence nějakého skutečně zajímavého a nebezpečného záporáka, se kterým by se Kara potýkala více než jednu epizodu, ale snad se časem nějaký objeví.
Přechod seriálu z CBS na CW mu nijak silně neuškodil až na odchod Calisty Flockhart, protože její Cat Grant neměla chybu. Celkově se dá říct, že obsazení většiny postav se povedlo snad až na Jamese Olsena, který působí až moc nezajímavě. Supergirl je ideální seriál pro každého kdo se potřebuje dobře odreagovat a má rád silné ženské hrdinky.

PS: Crossoverová epizoda mezi Supergirl a Flashem z první série patří mezi to nejzábavnější, co jsem v roce 2016 viděl minimálně ve srovnání s dalšími komiksovými seriály ze světa DC.

Plakát
Dark Matter

8. července 2015

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Dark Matter - sci-fy oddechovka, která zatím nezklamala

Dark Matter jsem začal sledovat hlavně proto, že se jedná o seriál od tvůrců Hvězdné Brány a zatím rozhodně nejsem zklamaný a dokonce mě to i baví.
Viděl jsem první čtyři díly a hrdinové jsou celkem sympatičtí. Triky jsou horší, ale na seriál v pohodě. Po prvních epizodách musím říct, že Dark Matter je silnější v komornějších a osobnějších momentech kdy se řeší spory a vztahy mezi posádkou než v akčních scénách, ale pár menších bitek taky stojí za to.
Docela jsem zvědavý, kam se seriál postupně posune a hlavně jak moc se to zamotá mezi postavami, které jsou díl od dílu zajímavější.
Mám za sebou první i druhou sérii a musím konstatovat, že jsem po všech stránkách spokojený. Vlastně mohu z klidem říct, že se z tohoto sci-fy seriálu stal můj nejoblíbenější letní seriál a to už něco znamená.
Seriál byl zrušen po třetí sérii a nebyl uspokojivě ukončený, což mě dost štve.

Plakát
The Crazy Ones

12. prosince 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Crazy Ones mě baví!

Po prvních devíti dílech jsem více než spokojený a jsem moc rád, že se na Sarah Michelle Gellar konečně usmálo štěstí protože to vypadá, že The Crazy Ones naprosto zaslouženě slaví úspěch a tak tady s námi několik sezón zůstane a to je podle mě moc dobře. Obsazení je celkově hodně podařené stejně jako více či méně ujeté zápletky jednotlivých dílů. Tento seriál funguje více než dobře jako zábavná oddechovka a to je přesně to co mě na něm baví a osobně věřím, že se bude časem jen zlepšovat.
PS: Nakonec byl seriál po první sérii zrušen a to mě ještě teď mrzí už proto, že mě to víceméně bavilo i přestože se nejednalo o žádné veledílo.

Plakát
Firefly

2. března 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Firefly - Nejlepší sci-fi seriál

Tento seriál, patří podle mého skromného názoru, mezi jeden s vrcholů celé seriálové tvorby a v samotném žánru sci-fi se rovněž řadí na neotřesitelný vrchol, ostatně jako vše co doteď Joss Whedon dokázal vytvořit.
Snad ve všem co se dá hodnotit, nemám Firefly co vytknout. Skvěle napsané i obsazené charaktery postav si člověk hned zamiluje a prožívá s nimi jejich osudy. Po příběhové stránce zde máme jednotlivé zápletky v každé epizodě a k tomu hlavní dějovou linii prolínající se celím seriálem. Pozornému divákovy nemůže uniknout propracovanost celého budoucího světa, v němž naši hrdinové žijí a nutno podotknout, že podobně depresivní je často i naše současnost. Problémy s nimiž se kapitán Malcolm Reynolds a jeho posádka potýkají, jsou více než realistické ale přesto zábavné.
Firefly je originální ale hlavně inteligentní mix několika žánrů a to sci-fi a westernu. Ač to může znít na první pohled podivně, jednotlivé prvky vytvářejí dokonalí, neopakovatelný a skvěle fungující celek, plný vtipných hlášek, solidní akce ale hlavně silných lidských příběhů, které nemají jedinou chybu nebo vyloženě slabé místo.
Seriál Firefly je prostě jedinečný a právě proto zamrzí, že byl v době svého vzniku už po 14 dílech zrušen. Za toto nepochopitelně nehorázné rozhodnutí si stanice FOX zaslouží jen a pouze moje neskonalé pohrdání, ale těch 14 epizod nám už naštěstí nikdo nevezme.

Plakát
Dexter

11. ledna 2011

77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Hrdina, kterého si zamilujete

Dexter Morgan, na první pohled sympatický, forenzní specialista ale ve skutečnosti bezcitný zabiják, který zakročí tam, kde zákon selhal. Popravdě, trvalo mi docela dlouho než jsem se odhodlal s tímto seriálem seznámit, zápletka mi přišla až příliš netypická ale nakonec jsem si řekl, že za zkoušku nic nedám.
A musím uznat, zklamaný jsem určitě nebyl, první série, jak už řeklo plno jiných přede mnou je v podstatě bez chyby, originální nápad a skvělé zpracování dělá z Dextera nezapomenutelný zážitek pro všechny co mají rádi netradiční seriály a hrdiny které jinde jen tak nepoznáte.
Jistý problém vidím ve snaze Dextra postupně nenápadně polidšťovat, díky čemuž jeho postava ztrácí část své jedinečnosti a rozporuplnosti, což mu podle mě víceméně ubírá na zajímavosti. Naštěstí si i tak stále zachovává dostatek toho proč Dextra máme rádi a to je dobře.

Plakát
Teorie velkého třesku

13. listopadu 2010

79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

TBBT

Teorie velkého třesku, patří mezi seriály který si během uplynulých let získal zaslouženě velkou oblibu a zástupy fanoušků. Zápletka o partě střelených vědců a jedné krásné ale ne zas tak chytré holce, sice není kdovíjak originální ale její zpracování je více než podařené.
Naprosto dokonalé hlášky a propracované dialogy, dělají z TBBT nezapomenutelný zážitek, nejen pro ultrafanoušky sci-fi seriálů, filmů a komiksů ale hlavně pro ty, co mají rádi kvalitní inteligentní humor a propracované postavy, které mají svůj jedinečný charakter a způsob kterým dokáží pobavit.
PS: Tím čím je Barney pro HIMYM, tím je naprosto jednoznačně Sheldon pro TBBT, bez něho by to jednoduše nešlo!

Plakát
Glee

10. září 2010

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Glee

Tento seriál si mě získal hned od prvního dílů a už se moc těším na druhou sérii. Téma Glee a prostředí v němž se odehrává, by mohlo vést k dojmu že se jedná o další obyčejný teenagerský seriál kterých vzniká víc než by bylo zdrávo, to by ale byl velký omyl! Je to celé o skutečných problémech, o mladých dospívajících lidech, kteří mají svoje sny a překážky kterým musí čelit, ale hlavně o hudbě a to o skvělých hudebních číslech které nemají jedinou chybu. Hlavní ale i vedlejší postavy jsou skvěle obsazené a zahrané. Je těžké určit který song je nejlepší, stejně tak které hudební číslo, protože každé má své kouzlo, stejně jako celý tento seriál.
Dnes jsem strávil plno hodin pouštěním si Glee songu na youtube, abych si znovu připomněl tu neskutečnou atmosféru, co se v nich nachází, co ještě jiného dodat?

Plakát
Lovci duchů

16. srpna 2010

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Lovci duchů

Tak musím říct že tento seriál považuji za jeden z nejpovedenějších duchařských seriálu a vůbec celkově seriálů zabývající se nadpřirozenem, bojem z démony, duchy, upíry a tak podobně, který se v dnešní době vysílá. Kvalitně napsané příběhy, střídají temné hororové prvky z humornými a někdy si dokonce dělají legraci samy ze sebe což je docela osvěžující.
Ústřední dvojce hrdinů, bratři Sam a Dean jsou neskutečně charismatičtí a je vidět že mají co hrát, jejich postavy se díl od dílu vyvíjejí tím správným směrem, to platí i pro vedlejší postavy, jako Ruby a Castiel.
Teď sleduji čtvrtou sérii a už se moc těším na přicházející apokalypsu, je neuvěřitelné jak výrazně se tento seriál posunul od svého začátku až sem.
Abych byl upřímný, tak Lovci duchů pro mě dříve byly, víceméně náhradou za Buffy a Angela, ale je dobré vidět že si jde vlastním směrem a také díky tomu vznikl hodnotný seriál ke kterému je radost se vracet.

Předchozí