DoctorQQ
OFF-LINE

  • Jméno
  • DoctorQQ
  • Věk
  • Bydliště
  • Tekutý subprostor
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Stargate Origins

25. února 2018

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Star Hole for Many

Tohle "dílo" se mělo jmenovat Hvězdná díra na prachy, ale ty peníze, které to muselo stát mi klidně mohli poslat na účet. Myslím, že bych je využil lépe a radostněji, než sledováním .. čeho vlastně? Je to parodie? Myslí to vážně? No nevím, jestli ano, ta bojovnice s nohama rychlobruslařky v plavkách pro starší a pokročilé, mohutně mávající střílející tyčí bez přebíjení…
Po shlédnutí těch pár epizod už konečně chápu, proč má každá jen cca 10 minut, ono by s Vámi delší sledování mohlo něco udělat, nevím, třeba byste si zlepšili němčinu…
Každopádně skalním fandům Stargate se musí kroutit i prsty u nohou… Takže 20% - jen proto, že jsem fanda Atlantis a že si "půjčili" obrazový průlet červí dírou a hudbu. Jinak za mě - průser.

Plakát
Městečko Twin Peaks

30. června 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Já nerosumět, co vy myslet ...

Tak po bouřlivé diskuzi v rubrice „S lupou do historie“, kde se trhaly občanky a vyráběly voodoo figurky a kde jsem i já byl součástí dění, musím, ač nerad prohlásit, že 3. série NEMÁ s původními Twin Peaks moc společného. Nevím, možná je to tím, že si vodní dýmku dopřávám toliko v létě, jinak mě OPL fakt nebere, nebo prostě svým IQ D. Lynchovi nestačím… Po prvních dvou dílech jsem si říkal "jasně, má to 18 dílů, rozjezd může být pomalejší". Přišel 3 díl a lehce jsem znejistěl, protože ten jsem nepobral. Po 7 díle jsem jásal, protože to vypadalo, že přeci jenom to pro mě dostává nějaký uchopitelný tvar, ale to jsem netušil, že může být hůř. A taky bylo, protože po 8 dílu jsem došel k závěru, že buď jsem tupé, deprimované hovado, které absolutně nerozumí umění, nebo je hovado někdo úplně jiný, a vzhledem k tomu, že žije z předchozího renomé (které mělo své opodstatnění), úplně zničilo, nebo alespoň do aktuálně odvysílaného dílu ničí jeden z kultovních seriálů… Zklamáním je pro mne i hudba, protože kromě úvodních Chromatics je to nuda. Úvodní znělku nepočítám, protože ta je od první série stejná a články, že Badalamenti skládá hudbu pro třetí sérii považuji už jen za reklamní tah.

30%, a to jsem hodně, ale hodně hodný, asi nostalgie.

Plakát
Mars

30. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Phobos, Deimos a Nuda

Seriál odstartoval velkolepou reklamní kampaní s podtextem "seriál celosvětového významu" a intenzitou, že by tomu člověk snad i uvěřil. Bohužel (dle mého) zůstal daleko, daleko za očekáváním. Nabízelo se, jestli se autoři nechají "ovlivnit" stanicí History Channel a jejími Vikingy. Určitě nenechali, a jestli ano, tak ve vzdálenosti max. 56 miliónů km a měli zavřené obě oči.
Je jasné, že dokumentární části, převážně věnované společnosti SpaceX (pro kterou to byla hlavně investice do reklamy) se to netýká. Dokument je dokument a možná by bylo lepší, kdyby se autoři nepouštěli do samostatných projevů. Hraná část, která probíhá v roce 2033 je přes veškerou snahu nuda, nuda, šeď, šeď. Snaha o dramatičnost vychází naprázdno a s postupujícími díly přibývá stále víc pomalých záběrů, natahujících dialogů a děj se prakticky jen pozvolna převaluje vpřed a jediná otázka, kterou Vás donutí si položit je, "kdy už bude konec"?
MOC jsem se těšil, MOC jsem od toho očekával a byla to MOC velká chyba. Dávám 60 % jen díky přínosu a významu společnosti SpaceX.

Plakát
Childhood's End

13. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lidstvo .. končíme!

Knížka vyšla v roce 1953. Uvádím to záměrně, protože až na menší úpravy se scénář snažil držet se předlohy. Takže i duševní naháč by mohl pochopit, že v 50 letech minulého století se z toho, co nabízel tehdejší knižní trh sci-fi, prostě musel stát bestseller. A to vůbec nemyslím ironicky. Konec dětství byl "předvoj" k následující parádě (pro mě) a to 2001.
A.C. Clark je u mě jeden z nejlepších spisovatelů sci-fi a jeho knížky jsem si zamiloval. Byl jsem proto hrozně zvědavý, jak se s tímhle dílem Syfy popere, a za sebe musím říct, že velmi, velmi dobře..
Nebudu se tu rozepisovat o ději, protože prozrazovat překvapení (ať už podobu mimozemšťanů, nebo finále) by nebylo fér. Bylo velice zajímavé sledovat reakce lidí, kteří knížku nečetli, a tudíž netušili..
Takže kdo máte rádi inteligentní sci-fi, jste trošku hloubaví, nevyžadujete od děje jenom "ric, pic, bum" a nevadí Vám v některých chvílích pomalejší děj (který má ale svůj význam), vřele doporučuji.
Dávám 90% jenom proto, že TV stanice plánuje 3001. Těch 100% si (doufám) nechám pro ní.

Plakát
The Expanse

14. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pravidelná linka Země - Pás

I přes docela zdařilou propagaci jsem k seriálu přistupoval hodně, hodně opatrně. TV stanice Syfy mi v minulosti (bohužel) mnohokrát dokázala, že z jejich Sci-fi někdy vznikne Ski-py. A pak nezbývalo, než následné zklamání vyskákat stejně, jako výše zmíněný vačnatec…
Myslím, že neprozradím nic zásadního - děj má 2 linie, z nichž jedna je "staniční" (potažmo pozemská) a druhá se odehrává ve vesmíru. Za sebe čestně přiznávám, že ta vesmírná se mi jako fandovi letů "kamkoliv" líbila víc (a nejen kvůli gravitaci). Nicméně i přes pomalejší děj, (kdo si libuje v tempu děje jako třeba v Avengers s monology – "Uh, Bum, Prásk, Au a Netrefil", tak si bude rozhodně ohryzávat nehty, nebo to, co má momentálně před sebou na stole), jsem byl nakonec i díky (podle mě) zdařilým (na TV stanici) trikům, na kterých se oproti jiným seriálům nešetřilo, vcelku spokojený..
Dalo by se najít samozřejmě x připomínek, keya ? Ale i když jsem zas..... Pozemšťan, nejsem sci-fi welwala a dávám 80%. Maximálně mě můžete vystřelit na Eros.

Plakát
Válka generací

21. listopadu 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bojovali za vlast (po německu)

Tuhle minisérii by měli povinně pouštět na školách. Naše generace chodila na "Hořící sníh", nebo "Bojovali za vlast" a jiné tehdejší válečné "pecky", abychom si udělali "pravdivý" obrázek, jak to tenkrát bylo. Nevím, jestli se to tehdejším politicko-kulturním pracovníkům úplně povedlo, protože do dneška si vybavuji vypjatou scénu, kdy hrdinný obránce Moskvy vyleze ze zákopu, roztrhne si košili a Tygr (ne ten z Medvídka Pů) začne couvat a couvá asi půl kilometru, než se mu podaří prakticky nesmrtelného hrdinu znesmrtelnit, a už tenkrát se kino nesměle vrtělo.
Naštěstí je jiná doba a vznikly i jiná filmová díla, třeba náš Habermannův mlýn a i tahle německá sebereflexe. Za sebe píšu – klobouk dolů, i když ta doba musela být stokrát horší, autoři ten postupný vývoj zachytili opravdu velmi reálně a kdo má rád válečné filmy, musí být spokojený. Vlastně je to takové německé "alá Bratrstvo neohrožených" z pohledu druhé strany, od euforie po úplné vystřízlivění části jedné generace.

Plakát
Defiance

17. června 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bolí Tě hlava ? Vezmi si Indogen(a).

Když před dvěma lety seriál začínal po předchozí reklamní „masáži“, první série (pro mne) znamenala dost velké zklamání. Když jsem se ale dočetl, že je především určený pro věkovou skupinu 13-18 let, do které opravdu už dlouho nepatřím, mávl jsem nad tím rukou a řekl si, že druhou sérii odsleduji jen z povinnosti“, abych věděl, jak to nakonec dopadne. Nevím, co se stalo scénáristovi během pauzy mezi první a druhou sérií, ale druhá řada byla mnohem lepší, než úvodní. Děj měl spád a „růžovej“ (rozuměj člověk) se i pobavil. Další překvapení nastalo, že seriál dostal i třetí řadu a po shlédnutí dvou dílů musím konstatovat, že k žádnému zhoršení (zatím) nedošlo a snad ani nedojde.
Takže buď mi na hlavu spadla Archa, nebo se vracím do věku – náctiletých, každopádně dávám 70%, to kvůli první sérii, která byla shtako.

Plakát
Ripper Street

27. února 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Edmund & Bennet Street

První série mě nadchla – v každém díle kriminální případ, drsná realita všedního dne starého Londýna, tvůrci si dali záležet i na dialektech jednotlivých částí města. Děj má spád a nudit se nebudete.
Druhá série přinesla změnu – došlo k zaměření se na osobní život hlavních hrdinů a vlastní krimi-příběhy ustoupily do pozadí, což, jak se později ukázalo, nebylo asi nejlepší řešení, protože sledovanost šla oproti první řadě dolů.
Třetí řada, kterou vysílal Amazon vypadá (po odsledování prvního dílu - můj názor) jako návrat k první sérii, což by bylo jedině dobře. Tady MUSÍM a CHCI vyzdvihnout práci překladatelky channiny, smekám a hluboce se klaním a DĚKUJI, protože překládat z odposlechu většinu dialogů, kde pomalu není poznat, jestli jsou herci po návštěvě zubaře, nebo jim vypadl text a jen si tak huhlají, není žádná legrace…
Dávám 80% - kvůli druhé sérii, channina 101% .o)

Plakát
Gotham

13. ledna 2015

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Chodí Penguin okolo, jen se koukni na něho !!!

Druhý ze dvou seriálů, u kterého jsem při sledování prvního dílu usnul taktéž cca po dvaceti minutách. A i tenhle dostal druhou šanci a stejně jako u Constantina se to jednoznačně vyplatilo.
Neuměl jsem si představit, jak to tvůrci hodlají provést – Bruce jako předpubescent, Selina pubescent, Penguin dorostenec ??? No, ono nejen že je to dobré, ono je to výborné. Skvělá atmosféra i spád. „Dialogy“ mezi Gordonem a Bullockem nemají chybu, hláškám Harveyho jsem propadl, baví mě dokonce víc než hlavní postava. Ovšem kdo mě naprosto dostal je Robin L. Taylor jako Oswald 'Penguin' Cobblepot. Ten snad musí mít předky z Antarktidy. Je to od něj herecký koncert a doufám , že si ho někdo „všimne“.
Takže FOX(íku), trošku jsi si to u mě vyžehlil za zrušený Almost Human, tohle dílko budu rozhodně sledovat dál - 90%.

Plakát
Constantine

20. listopadu 2014

82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

A bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru? Ne, už tu byl Constantin.

Jeden ze dvou seriálů, u kterého jsem při sledování prvního dílu usnul cca po dvaceti minutách. To se stane 2x za deset let a proto za pár dní dostal druhou šanci .. a .. bloody hell .. vyplatilo se. I přes to, že zásah „velkého bratra“ se dal čekat a také přišel.
Navíc asi nemá cenu srovnávat Reavese s Ryanem. To potom mohou vznikat i dohady, kdo byl lepší indián, jestli Brice nebo Mitič .. a nakonec to budou ti z Větrova.
Osobně mi ten rozvrkočenej chlápek nevadí, je svůj, ví svý, s jeho vnitřním monologem nebo případnou sarkastickou hláškou nemám problém, kámo. A zlato, pokud Ti to vadí, tak si zapal za něj a dej si i bez filtru, ať seš tam, kam on zatím nechce, trošku rychlejš…